انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:15pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 359 , 360 , 361 , 362 , 363 , 364 , 365 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
erfan نوشته است:
قسمتهای سنسور و دیسپلی مدار بهمراه قطعات

متاسفانه سواد الکترونیکی ندارم ببینین همونه صفحه 77 پایین آخریش.
http://www.longrangelocators.com/forums ... 33&page=77

این پست آخری صفحه 77 مربوط به شماتیکی هست که دوستمون تو همین تایپیک خودمون در اواسط تایپیک قرار داده بود و به شماتیک طراح مواردی مثل نمایشگر مقدار باطری رو اضافه کرده بود که وقتی فرانکو دیدش پسندید و در تایپیک خودش قرار داد.

دوشنبه 12 شهریور1397 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آخرین تغییر به این صورت به قسمت سنسور اضافه میشه.من این تصویر واسه فرانکو فرستادم و نحوه اتصال آمپلی به سنسور رو نمایش دادم،فرانکو بعد از دیدن تایید کرد.باید توجه کنیم که چون این مدار بسیار وابسته به شرایط محیطی هست پس میبایست این تغییر تست کنیم ببینیم آیا برای کار ما تو محیط ما جوابگو هست یا نه.فرانکو که میگه تو تستهای خودش جواب داده.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 12 شهریور1397 - 11:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام وخسته نباشید به اعضای فلزجو
من این مدار رو ساختم ولی فکر می کنم مدار درست کار نمی کنه وقتی بازر تو مدار وصل هست ال ای دی های 1و2 روشن می شن ال ای دی 3 روشن نمیشه ولی وقتی بازر رو قطع می کنم 3 روشن میشه ولی 1و2 دیگه روشن نمیشه در حالت عادی که مدار که ال ای دی 1و2 روشن هستن وقتی مدار رو رواستانه قرار می دم وقتی دستم رو به انتن نزدیک می کنم ال ای دی رو شن میشه خواهشا راهنماییم کنید

سه شنبه 13 شهریور1397 - 12:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsen90 نوشته است:
سلام وخسته نباشید به اعضای فلزجو
من این مدار رو ساختم ولی فکر می کنم مدار درست کار نمی کنه وقتی بازر تو مدار وصل هست ال ای دی های 1و2 روشن می شن ال ای دی 3 روشن نمیشه ولی وقتی بازر رو قطع می کنم 3 روشن میشه ولی 1و2 دیگه روشن نمیشه در حالت عادی که مدار که ال ای دی 1و2 روشن هستن وقتی مدار رو رواستانه قرار می دم وقتی دستم رو به انتن نزدیک می کنم ال ای دی رو شن میشه خواهشا راهنماییم کنید

مسلما ایراد از پی سی بی و یا لحیم کاری و وجود اتصالی در مدارت هست.در حالت عادی یعنی زمانی که دوتا ولوم بسته هست هیچ ال ای دی نباید روشن باشه و بازر هم صدایی نباید داشته باشه.دقت کنید اگر از روی شماتیک اصلی طراح پی سی بی میسازید اون ال ای دی که در شماتیک دیسپلی شماره 3 هست،اولین ال ای دی هست که روشن میشه.
در حالت عادی زمانی که ال ای دی اول در حالت آستانه خاموش قرار داره گاهی اوقات لمس آنتن با دست باعث روشن شدن ال ای دی میشه.و برخی اوقات هم زمانی که ال ای دی اول در استانه روشن قرار داره لمس انتن با دست باعث خاموشی اون میشه.هر دوحالت یا یکی از این دو رخ بده اشکالی نداره و بصورت ضمنی میشه گفت مدار درست کار میکنه اما زمانی میشه اطمینان از عملکرد درست مدار داشت که فقط روی اهداف واقعی تست بشه.

سه شنبه 13 شهریور1397 - 4:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
مبارکت باشه دوست عزیز.امیدوارم برات پر برکت باشه.توصیه این همکار کوچیکتو بپذیر.تایپیک انجمن خارجی این مدار رو هم مطالعه کن.

سلام و دورود به دوست عزیزمون آقا عرفان
خسته نباشید و تشکر برای زحمات و تلاشی های قبلی شما روی این مدار و به اشتراک گزاشتن اون ها . امیدوار بنده هم بتونم نکته ی کوچیکی به مطالب این تاپیک ازافه کنم تا بقیه ی دوستان مشتاق هم بتونن استفاده کنند . هدف از ساختن این مدار هم تجربه ی علمی هستش ، بنظرم هیچی لذت بخش تر از یادگیری و کشف مجهولات نمی تونه باشه انشالا تو این امر به اتفاق شما و بقیه عزیزان به موفقیت هایی دست پیدا کنیم .
زنده باشید @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 13 شهریور1397 - 11:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

توی صفحات مختلف تاپیک بعضی دستگاه ها چاهار دور بود و البته مقدار اصلی همون سه در هستش ، گویا علما تواین زمینه به اجماع نرسیدن :-? . حتی دو نیم دور هم بسته بودند برای همین مخصوصا و برای آزمایش سه و نیم دور سیم نقره اندود استفاده کردم که رسانایی بهتری داره ، البته مس هم بخوبی جواب میده .حالا بیشتر دنبال ساخت یک محیط تست و آزمایش هستم که خیلی واجبه فکر کنم این طوری بتونیم آزمایشات علمی منظم تر با خروجی قابل اعتماد تر داشته باشیم و نتایج رو در اختیار عزیزان قرار بدیم .
حالا هر کدوم از دوستان که تواین زمینه تجربه ی خاصی داره خوشحال می شم تا قبل ساخت نظرشون رو اعلام کنن و راهنمایی بفرمایند ؟؟
یک نکته هم دوست داشتم بگم که نام انتخابی بنده روز هست ، نشانه ی روشنایی مثل روز و شب یه وقت اسم گل خونده نشه ;) و تصویر آواتار هم گویا عکس مدیران و کارکنان شرکت مرسدس بنز هست که چقدر قشنگ نماد مشارکت و همکاریشون رو توی این تصویر نشون دادن ، امیدوارم روزی ما ایرانی ها هم به اخلاقیات دوران باستان و شکوه و اتحاد و همدلی و موفقیت های این چنینی برسیم .
خبر خوب اینکه یک مدار به روش بلوک بندی و جزیره ای هم دارم آماده می کنم به زودی تقدیم دوستان خواهم کرد \:d/ ، خوبی این روش راحتی اعمال تغییرات هست مثلا همین مدار که آقا عرفان گل زحمت کشیدن اینجا قرار دادند رو به راحتی می شه پیاده کرد . محل جالبی بنظر می رسه و می شه با ترانزیستور های معمولی رده c یا فت تست بشن ببینیم کدوم بهتر جواب میده . پیروز باشید @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 13 شهریور1397 - 11:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام لطفا من هم راهنمایی کنید من مدارو ساختم ولی نمی دونم چرا صدا نداره وقتی دستم رو به پایه ولوم 500کیلو می زنم از بازر صدا میا ومدار رو تنظیم می کنم وقتی دستم رو به انتن نزدیک می کنم هم صدا وهم ال ای دی قطع می شه ولوم رو هم عوض کردنم درست نشد ترانزیستور های من 550 هستن

چهارشنبه 14 شهریور1397 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsen90 نوشته است:
سلام لطفا من هم راهنمایی کنید من مدارو ساختم ولی نمی دونم چرا صدا نداره وقتی دستم رو به پایه ولوم 500کیلو می زنم از بازر صدا میا ومدار رو تنظیم می کنم وقتی دستم رو به انتن نزدیک می کنم هم صدا وهم ال ای دی قطع می شه ولوم رو هم عوض کردنم درست نشد ترانزیستور های من 550 هستن

نزدیک کردن دست به نقاطی از مدار و یا اتصال دست به برخی قطعات زمانی که ولوم 20 کیلو در استانه خاموش قرار داره باعث روشن شدن ال ای دی میشه و این طبیعیه ولی اتصال دست به پایه ولوم نمیدونم چه دلیلی داره.اگر منظورت از پایه ولوم یکی از همون سه پایه اصلی هست بنظرم طبیعی باید باشه.
من فکر میکنم شما به اندازه کافی مطالب تایپیک رو مطالعه نکردید.اگر از حدود صفحات 100 به بعد و حتی قبلتر رو بخونید متوجه میشید که اگر مدار سالم و درست منتاز شده باشه چه عکس العملهایی داره.دوست من این مدار الارغم ساده بودن پیچیدگی هایی داره،کار کردن و رسیدن به سطحی که بتونی کاوشهای درستی باهاش داشته باشی نیازمند تمرین روی اهداف واقعی هست.نمیشه با چال کردن فلز و گذشت چند ماه ازش اون رو بعنوان فرصتی برای تست و تمرین بحساب اورد.این فرانکو فقط باید روی اهداف واقعی تست و تمرین بشه.
برای رسیدن به سطحی که بتونی هم مدار درست و دقیقی درست کنی و هم در اپراتوری موفق عمل کنی میبایست ازخیلی صفحات قبلتر شروع به مطالعه کنی و به نظر من حتما تایپیک خارجی رو هم مطالعه کنی.

چهارشنبه 14 شهریور1397 - 10:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام عرفان ممنون از راهنمای هات
ولی مشک من فقط نداشتن صدای مدار ه وقتی ولوم 20کیلورو بادقت تنظیم می کنم صدای ضعیفی ازبازر میاد ولی ال ای دی که به بازر وصل هتش روشن نمیشه وقتی ولم دستم هستش صدا میاد ولی موقعی می زارم زمین ولوم رو صدا قطع میشه . وقتی بازر رو از مدار جدا می کنم همه چیز عادی یه وتست با دست وموبایل در حال زنگ خوب جواب می ده وموبایل رو تو 20سانت می زنه ودست رو وقتی به انتن می زنم چراق روشن میشه
لطفا هرکسی مشکل منو می دونه منو راهنمایی کنه

پنج شنبه 15 شهریور1397 - 2:42pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اگر مشکل شما فقط در قسمت صدای بازر هست باید خود بازر و سیمکشی اون رو بررسی کنین. بازرها انواع و ولتاژ های مختلف دارن. بازر مناسب برای این مدار از نوع 12 ولتی هست.

پنج شنبه 15 شهریور1397 - 2:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 359 , 360 , 361 , 362 , 363 , 364 , 365 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure