انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:19pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 356 , 357 , 358 , 359 , 360 , 361 , 362 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عجب داستان عجیبی داره این ردیاب...فقط یک نکته که از مباحث دوستان کشف کردم که واقعا جای تاسف داره .این که دوستانی که فکر میکنن در الکترونیک مهارت بالایی دارن میتونن روی هر مداری رو کم کنن سخت در اشتباه هستن در بین مدارات پیچیده ترین حتی در نهایت سادگی . مدارات مخابراتی هستن که ساخت و مونتاژ و تنظیم کردشون خیلی مشکله حتی دو مدار مشابه رادیویی شرکتی هم دقت بالایی رو روی یک باند ندارن چه برسه به اینکه بخواد دست ساز باشه همینطور مداری که شرایط محیطی تاثیر بالایی روی اون بزاره به مراتب موضوع رو پیچیده تر میکنه.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 10:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان و اساتید گرانقدر ترانزیستور bc183cپیدا نکردم از bc182bمیتونم استفاده کنم؟ @};-

دوشنبه 21 خرداد1397 - 11:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sajadm2296 نوشته است:
دوستان و اساتید گرانقدر ترانزیستور bc183cپیدا نکردم از bc182bمیتونم استفاده کنم؟ @};-

بشرطی کهNPNباشه میتونی استفاده کنی.هنگام نصب به ترتیب پایه ها دقت کن.باید توجه کنی بتای ترانزیستور بین 400 تا 600 باشه.استفاده از ترانزیستورهای با پسوند Bکه بتای پایینتری داره مشکلی ایجاد نمیکنه به شرطی که اون تنظیم و انتخاب مناسب خازنهای 13 و 14 و 2و3و4 رو رعایت کنی که ولتاز خروجی در قسمت سنسور زمانی که کریستال قطع هست روی مرز صفر ولت قرار داشته باشه.من با ترانزیستور BC548Bکه بتای حدود 200 داشته با انتخاب مناسب خازنهای 13 و14 و 2و3و4 تونستم همون واکنش و سنسی که با 183 با بتای 500 داشتم رو بدست بیارم.

سه شنبه 22 خرداد1397 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم عرفان جان فقط یه سوال طریقه تست این مدار رو میگی چجوری بفهم که داره درست کار میکنه بعد مثبت بیزر کجا نصب میشه بعداز انتن وای فای میشه استفاده کرد یا نه یک سر انتن رو به منفی وصل کنم یا نه ببخش اینقدر سوالم زیاد شده با تشکر @};-

سه شنبه 22 خرداد1397 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sajadm2296 نوشته است:
ممنونم عرفان جان فقط یه سوال طریقه تست این مدار رو میگی چجوری بفهم که داره درست کار میکنه بعد مثبت بیزر کجا نصب میشه بعداز انتن وای فای میشه استفاده کرد یا نه یک سر انتن رو به منفی وصل کنم یا نه ببخش اینقدر سوالم زیاد شده با تشکر @};-

اگر از درستی منتاز مدار اطمینان داری و منظورت از تست،همون تست برای اشکارسازی هست باید اینگونه عمل کنی که مدار در حالتیکه اماده به کار هست در دستت بگیری.انتن رو در کوتاهترین حالتش قرار بده.در حالی که با یک دست انتهای دسته رو گرفتی با دست دیگه ولوم 20 کیلو رو در استانه روشن دقیق قرار بده.سپس با لمس انتن باید چراغ خاموش بشه.این تست تو محیط باز و بیرون از منزل انجام بدی بهتره.
مثبت بیزر به همون محل مثبت ال ای دی ها و یا ورودی قسمت دسپلی نصب میشه.یعنی همون 12 ولت ورودی دیسپلی.
از انتن وایفای یا ازین قبیل استفاده نکن.از انتن های تلویزیون های قدیمی استفاده کن.یدونه انتن هم استفاده کن.

چهارشنبه 23 خرداد1397 - 5:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون عرفان جان

جمعه 1 تیر1397 - 12:25pm

با سلام خدمت دوستان
علت اینکه وقتی به باطری ها دست میزنم و صدای دستگاه در میاد چیه ؟؟
از 4 باطری 3.7 لیتیومی که سری شده استفاده می کنم .

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

یکشنبه 3 تیر1397 - 5:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orkobon نوشته است:
با سلام خدمت دوستان

احتمالا شما باطری ها رو درون باکس قرار دادید.باید دقت کنید این مدار به نزدیک کردن دست حساس هست.شما دستتون رو به برخی قطعات و محلهایی از مدار هم نزدیک کنید صدای دستگاه در میاد و واکنش نشون میده.در این مدار این موضوع طبیعیه.ولی سعی کنید اگر باطری ها رو در داخل باکس جاساز میکنید این باطری ها زیاد به مدار نزدیک نباشه و بدنه پوشش این باطری ها اگر فلزی هست به هیچ کجا متصل نشه.

دوشنبه 4 تیر1397 - 2:06pm

erfan نوشته است:
orkobon نوشته است:
با سلام خدمت دوستان

احتمالا شما باطری ها رو درون باکس قرار دادید.باید دقت کنید این مدار به نزدیک کردن دست حساس هست.شما دستتون رو به برخی قطعات و محلهایی از مدار هم نزدیک کنید صدای دستگاه در میاد و واکنش نشون میده.در این مدار این موضوع طبیعیه.ولی سعی کنید اگر باطری ها رو در داخل باکس جاساز میکنید این باطری ها زیاد به مدار نزدیک نباشه و بدنه پوشش این باطری ها اگر فلزی هست به هیچ کجا متصل نشه.

ممنون از شما دوست گرامی

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

شنبه 9 تیر1397 - 4:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان . اگه میشه لطف کنید تست ولتاژ فرانکو رو بصورت یکجا بذارید ممنون میشم
مثلا ولتاژ امیتر ها و پایه های ای سی
مدار من از لحاظ عملکرد صحیح کار میکنه اما ولتاژ امیتر ترانزیسور ها خیلی با هم فرق داره
مثلا امیتر t1 ولتاژ 10.31 داره و امیتر t2 ولتاژی حدود 2و نیم و تی 3 برابر با 4.34 و تی 4 برابر 4.17 و تی 5 برابر با 10.56
با این حال تقریبا عملکرد مناسبی داره که با چرخوندن ولوم ال ای دی خاموش و با نزدیک کردن موبایل شروع به روشن شدن میکنه

چهارشنبه 20 تیر1397 - 6:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 356 , 357 , 358 , 359 , 360 , 361 , 362 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure