انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 24 اردیبهشت1403 - 1:34am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 , 92 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

masoud-n نوشته است:
اینم ولتاژ خروجی مدار بعد امپلی خدمت اقا جاوید

درود بر شما
دوست عزیر شما از tda2005 استفاده کردی و خروجی 5 ولت ac داری شکی نیست که این ولتاز به راحتی ترانس را بکار می اندازه اما مداری که با tda2003 هست نهایت خروجی 0.24 ولت ac هست هر چند ایبن ولتاز خیلی کم هست و با این ولتاز کم نمیتونه ترانس را به بیندازه پس این تست شما نشون میده مداری که ما ساختیم و با tda2003 هست یه ایراد اساسی داره که ولتاز خروجی اون اینقدر کم هست و باید رفع عیب شود

سه شنبه 17 شهریور1394 - 5:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان و اساتید عزیز فلزجو
من این ردیاب رو ساختم با ۴ ولت خروجی امپلی و با شوکه خوب تو دسته ها بعد از ترانس
چون من خودم تو ردیابی تجربه زیادی ندارم چنتا از دوستانی که تو این کار بودن رو پیدا کردم و دادم ردیابو تست کردن که همه گفتن ردیاب کار میکنه و مشکلی نداره فقط مود حفره نداره که البته اونا با انتن خالی حفره رو میگیرن اما اگه بشه مود حفره هم اضافه بشه عالی میشه
که من از استاد بزرگمون استاد حمید میخوام که یه لطفی بکنن در این مورد اگه راه داره منت میزارن سر ما ^:)^ ^:)^

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 17 شهریور1394 - 8:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رستم جان منتظر پست جدیدت هستیم داداش :)

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

سه شنبه 17 شهریور1394 - 8:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان نظرتون درباره این آمپیلی چیه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 17 شهریور1394 - 12:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
همون طوری که در اوایل کار این تاپیک خدمت رستم عزیز عرض کردم . ( به محض اوج گرفتن این تاپیک کسانی که بازارشون به هم می خوره قطعا سنگ اتدازیشون رو شروع می کنن ) که متاسفانه همون طور هم شد .
من مثل رستم تو علم فیزیک وارد تیستم و برای من فقط تجربیاتم ارزش داره
خوب از میان دوستان تعدادیشون این مداررو ساختن و اگر تست بیرون هم داشته باشن برای اونا هم یقینا تجروبیاتشون براشون ارزش داره نه صحبت های بیهوده .
بنده از این دو مدار ROOSJAM 1 رو ساختم و بار ها به وسیله خودم و دوستانم تست شده و پاسخش هم عالی بود .اما هنوز وقتم اجازه نداده کهTOOSTAM 2 رو هم بسازم
اگر آقا رستم مجددا به این تالار برگرده من هم این مدارو می سازم حتی طر حهای دیگه که مدت هاس رو اونا کار می کنم رو هم در اختیار دوستان می زارم .
اما اگر ............ [-X [-X [-X [-X

یا حق @};- @};- @};-

سه شنبه 17 شهریور1394 - 12:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

به به
بازم یک مدار دیگرررررررررررررررررر :D
و یک خرج اضافی دیگرررررررررررررر
:D
من تمام توضیحات اقا رستم رو خوندم ایشون یه جا گفتن شکل موج اصلا مهم نیست و این در حالیه که اقا حمید گفتن مدار باس و تربل فقط روی شکل موج تاثیر داره و روی فرکانس تاثیری نداره #:-s

حالا یکی واقعا توضیح بده قضیه چیه ؟ لیلی زن بود یا مرد؟ =))

امیدوارم این تاپیک هم مثل تاپیک اقای ROTنشه که تنهایی چیزی که ازش یاد گرفتیم کلمات زیر بود: :))

AKS 11111111111111

عکس 2222222

و عکس 666666666666
و

11111111111111111

انتن های ساخت من

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در ضمن شما هر کی دوست داشت میتونه فکر کنه من فروشنده ام \:d/

سه شنبه 17 شهریور1394 - 1:28pm
مدیر کل
مدیر کل

شما به تاریخ قرار داده شدن مدار نگاه کنین بعد بگین کسی توی روند کار اختلال ایجاد کرده! این همه مدت مدار گذاشته شده در عوض اینکه روی مسائل ساخت و عملکرد کار بشه دیگه تاپیک تبدیل به کلاس فیزیک استاد انیشتن شده بود! خب بنظر شما کار کردن روی یک مداری که قراره ساخته و تست بشه به این صورته؟ این همه ما مدار توی انجمن گذاشتیم و کلی روش کار کردیم و حتی یک فرمول هم ننوشتیم در حالیکه این کارها هزار و یک فرمول داره ولی باید به جاش گفته بشه. چیزی که سازنده مدار لازم داره جزئیات دقیق ساخت هست نه علم فیزیک! کسی اگر خیلی ادعای کمک و خیرخواهی داره در چنین محیطی باید حتی بابت اصول ساده مونتاژ هم راهنمایی بده. همونطور که صدها بار امثال من این کار رو کردیم. پس چیزی بر گردن ما نیست!
اما در خصوص مدار اصلا مدار خاصی در کار نیست! یک ردیاب ایکسپوفر هست که خیلی از ماها در گذشته ساختیمش و اینجا فقط خروجیش به یک امپلی دارای ولوم باس و تریبل داده شده. در حالیکه اگر مساله ولوم باس و تریبل مطرح نبود ؛ خروجی این مدار اصلا نیاز به امپلی نداشت چون خودش دامنه ولتاژ 12 ولتی رو داشت و مشخصه که چنین چیزی رو با امپلی نباید تقویت کرد. زوج ترانزیستور TIP41 , TIP42 هم از نظر حالت تقویت برای یک موج مربعی بمراتب بهتر از هر امپلی معمولی جواب میده که بیشتر مناسب موج سینوسی هست نه مربعی. اینها رو هر مبتدی در علم الکترونیک هم متوجه میشه.
نکته مهم دیگه حتی در خصوص مدار اصلی این بود که اقای قاسمی هم وقتی این مدار رو منتشر کرد فرمولی برای پیچیدن ترانسش داد که اصلا دقیق نبود. یعنی بلحاظ پیچیدن دقیق ترانس مشخص نبود باید به چه شکل باشه و هر کسی یک جور در میاورد و موج خروجی هم از نظر شکل کمی عوض میشد. بنظر من در کار دقیقی مثل ردیابی این خودش روی نتیجه تاثیر داره و همه یک جور جواب نمیگیرن. وضعیت تمامی مدارات ردیاب دارای ترانس یا چوک و حتی مکمل ردیابی که در انجمن مطرح هست همینه و ما بیش از 1 ساله که داریم میگیم ترانس اهمیت بیشتری داره وگرنه مدار خوب امپلی که فراوان هست و در هر کیت فروشی پیدا میشه.
در مورد تغییر فرکانس اصلی این مساله واضحه که هیچ ترانس و امپلی فرکانس رو عوض نمیکنه. فقط روی شکل موج و هارمونیکهای اضافه تاثیر گذار هست. در این مدار هم ولوم باس و تریبل فقط شیب موج نهایی رو کمی عوض میکنن. این مطلب هم خیلی سادست و فیلمی که یکی از دوستان گذاشته بود بسادگی اثباتش میکنه. بطور مثال در این مدار برای حالت ردیابی طلا یا GOLD از پالسی به پهنای 182 میکرو ثانیه استفاده شده که معادل یک سیکل طول موج فرکانس 5500 هرتز برای ردیابی طلاست. فاصله این پالسها هم تا همدیگه حدود 40 میلی ثانیه هست که فرکانس پایه 25 هرتز رو تشکیل میده. در خروجی نهایی ترانس هم باز اون چیزی که داریم همین فرکانسهای 5500 و 25 هرتز هستن. تنها تفاوتی که ولومها بوجود میاره شیب موج هست که عرض شد. کل تحلیل مدار بسادگی همینه. آسمون و ریسمون بافتن هم لازم نداره و با یک اسکوپ براحتی قابل بررسی هست.

سه شنبه 17 شهریور1394 - 2:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب دلتا حالا کسی بدهکار شما نیست ها داری این مدلی حرف میزنی حالاکه رستم داره این تایپیک رو ادامه میده استاد حمید رو چرا میکشید وسط ک هچی مثلا این دو نفر رو به جون هم بندازید خوب این بخش ادامه پیدا میکنه یا به نتیجه میرسه یا نه دیگه غیر از اینه مگه ، من خودم مدار 2003 رو ساختم و واقعا داره جواب میده حالا یکی داره سنگ میندازه ، یکی میگه تایپیک حذف بشه ،یکی میگه اصل مسله غلطه ، خوب بر فرض که اینم حذف شدمگه برای مدار دیگری قرار نیست هزینه بشه ، چرا ما ایرانیها این پا اون پا میکنیم چرا یه کار رو به نتیجه نمیرسونیم بعد بریم سراغ مدار دیگه حالا درسته نظرات متفاوته اما میشه با همکاری به نتیجه رسید من قبلا هم گفتم بازم میگم و آقا حمیدم خودش متوجه شد من توی خصوصی کیو قسمش دادم که نه فروشند هام نه نفوذی دشمن پس این مدارم به خاطر نداشتم ردیاب ساختم و وقتی میبینم داره جواب میده چرا برم سراغ مدار دیگه و یه قول دوستان هزینه اضافه کنم
بابت تندی کردنم هم از شما و دوستان مهذرت میخوام پس بیایید باهم به یه هدف مشترک برسیم

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 17 شهریور1394 - 2:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
جناب دلتا حالا کسی بدهکار شما نیست ها داری این مدلی حرف میزنی حالاکه رستم داره این تایپیک رو ادامه میده استاد حمید رو چرا میکشید وسط ک هچی مثلا این دو نفر رو به جون هم بندازید خوب این بخش ادامه پیدا میکنه یا به نتیجه میرسه یا نه دیگه غیر از اینه مگه ، من خودم مدار 2003 رو ساختم و واقعا داره جواب میده حالا یکی داره سنگ میندازه ، یکی میگه تایپیک حذف بشه ،یکی میگه اصل مسله غلطه ، خوب بر فرض که اینم حذف شدمگه برای مدار دیگری قرار نیست هزینه بشه ، چرا ما ایرانیها این پا اون پا میکنیم چرا یه کار رو به نتیجه نمیرسونیم بعد بریم سراغ مدار دیگه حالا درسته نظرات متفاوته اما میشه با همکاری به نتیجه رسید من قبلا هم گفتم بازم میگم و آقا حمیدم خودش متوجه شد من توی خصوصی کیو قسمش دادم که نه فروشند هام نه نفوذی دشمن پس این مدارم به خاطر نداشتم ردیاب ساختم و وقتی میبینم داره جواب میده چرا برم سراغ مدار دیگه و یه قول دوستان هزینه اضافه کنم
بابت تندی کردنم هم از شما و دوستان مهذرت میخوام پس بیایید باهم به یه هدف مشترک برسیم

برادر عزیز من پای اقا حمید رو نکشیدم وسط . بنده به اطلاعات ایشون ایمان کامل دارم و خود اقا حمید هم تاکید کردن که باس و تربیل فقط روی شکل موج تاثیر داره . خوب پس تا اینجا مشخص شد که غیر تغییر شکل موج ما در این مدار چیزی نداریم.
شما هم جزو همون افرادی هستید که وقتی بنده در تاپیک اقای روت تذکر دادم که ایشون فروشنده هستن مخالف عرایض بنده شدید و اخر تاپیک هم که معلوم شد چی به چیه؟
در ثانی همانطور که اقا حمید گفتن ما به تئوریات و فرمولها کاری نداریم کلاس دانشگاه که نیست داداش.
حرف اینه که مدار توسط یک نفر ساخته و تست بشه و همون هم توسط سایرین ساخته بشه و جواب بده . شما اگر نگاه کنید می بینید که مدار اصلا ساختش مشکل نیست که کسی در ساختش اشتباه فاحشی انجام بده.
اینکه شما گفتید جواب میده اینم یک بحث جداست چون یک تکه طلا رو میزارید یه جا و بعدش انتن ها میرن طرفش و شما میگید جواب داد و خلاص . نه داداش این تازه پله اول از یک برج چند صد طبقه هست. باید دید در بیرون و محیط کاری چقدر جوابگو خواهد بود.
نکته دیگه اینکه کسی که طرحی رو میزاره موظف هست بقیه رو راهنمایی که تا کار به سر انجام برسه نمونه استاد جاوید چندین با در این تاپیک قید کردن که مدار مشکل داره و کار نمیکنه یکی گفت شما به الکترونیک وارد نیستی ! یکی گفت مولتی مترت خرابه ! اونیکی گفت شما فرق AC و DC رو نمیدونی و...
خلاصه ارائه دهنده یک طرح باید طرحش رو شسته ورفته کنه و بعد بزاره برا عموم تا به کسی هزینه اضافی وارد نشه مثل همین استاد جاوید که فکر کنم چند صد تومنی خرج ترانس کردن
:-BD

سه شنبه 17 شهریور1394 - 2:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

fereidon نوشته است:
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
همون طوری که در اوایل کار این تاپیک خدمت رستم عزیز عرض کردم . ( به محض اوج گرفتن این تاپیک کسانی که بازارشون به هم می خوره قطعا سنگ اتدازیشون رو شروع می کنن ) که متاسفانه همون طور هم شد .
من مثل رستم تو علم فیزیک وارد تیستم و برای من فقط تجربیاتم ارزش داره
خوب از میان دوستان تعدادیشون این مداررو ساختن و اگر تست بیرون هم داشته باشن برای اونا هم یقینا تجروبیاتشون براشون ارزش داره نه صحبت های بیهوده .
بنده از این دو مدار ROOSJAM 1 رو ساختم و بار ها به وسیله خودم و دوستانم تست شده و پاسخش هم عالی بود .اما هنوز وقتم اجازه نداده کهTOOSTAM 2 رو هم بسازم
اگر آقا رستم مجددا به این تالار برگرده من هم این مدارو می سازم حتی طر حهای دیگه که مدت هاس رو اونا کار می کنم رو هم در اختیار دوستان می زارم .
اما اگر ............ [-X [-X [-X [-X

یا حق @};- @};- @};-

نمی دونم چرا بعضی ها برای کمک کردن بهونه در میارن
کم نبودن کسانی که بی منت اطلاعات خودشون رو در اختیار همه قرار دادن
اقا رستم هم تا یکی ازش انتقاد کرد سریع خداحافظی کردن
اینو بخاطر داشته باشید که باید بی منت به دیگران کمک کنید و ثوابش رو از جایی که انتظار ندارید قطعا دریافت خواهید کرد
اگه کمک شما وابسته به چیزی و یا منت دار باشه خواهشا کمکی نکنید.
انجمن هم بدون من و و هم بدون شما و بعضی های دیگه بکارش ادامه خواهد داد.
@};-

سه شنبه 17 شهریور1394 - 3:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 , 92 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure