انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 7:11pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رستم جان تازه داریم به جاهای خوبش میرسیم الان موقع ترک صحنه نیست
به قول مهندس حمید هر طرحی موافق و مخالفای خودشو داره امید وارم این سوتفاهمات هم زودتر برطرف شه :)
در هر صورت از شما به خاطر مطالبی که ازتون یاد گرفتم تشکر میکنم جواب خصوصی هم فراموش نشه مهندس :)

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

دوشنبه 16 شهریور1394 - 5:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

signal نوشته است:
signal نوشته است:
با سلام به دوستان مخصوصا آقا رستم عزیز @};-
یه سوالی ذهن منو خیلی مشغول کرده اونم اینه که این همه آیسی آمپلی های با کیفیت و خوب و جدید هست
چرا تو این مدارات زوم شده به tda2003و 2005 مال 20 سال پیش که تقویت کننده سطح پایینی هست . فقط مزیتی که داره تا حدودی
در مقابل اتصال کوتاه لحظه ای مقاومه ، در صورتی که الان آسی های hi fi خوبی با قیمت مناسب تو بازار هست .
آیا دلیل خاصی داره؟ :-? من خودم با ردیاب مبایلی کار میکنم ، تجربم زیاد نیست ولی راضیم .
خیلی دلم میخاد این ردیابو بسازم ولی ایسی tda تو ذوقم میزنه . از اونجا که من با خیلی از این ایسی های صوتی 10 - 15 سال پیش خیلی سرو کله زدم و کاملا میدونم کیفیتش در چه حدی هست میگم .تا نظر دوستان چی باشه .... :-H

[-X حالا که به این نتیجه رسیدین این ایسی مالی نیست ، با توجه به اینکه فرکانس مدار پایینه از طیف وسیعی از ترانزیستورهای قدرت هم میشه استفاده کرد مثل این نمونه ~O)

آمپلی با ماسفت قطعاتش هم در بازار موجوده. منبع تغذیه آمپلی هم سوئیچینگ هستش.

L1 در آمپلی 12 دور سیم 1 میلی هستش

موفق باشید

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

آخرین بار توسط هادی مگنت در دوشنبه 16 شهریور1394 - 5:22pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 16 شهریور1394 - 5:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
reza.1286 نوشته است:
به قول مهندس حمید هر طرحی موافق و مخالفای خودشو داره امید وارم این سوتفاهمات هم زودتر برطرف شه :)
در هر صورت از شما به خاطر مطالبی که ازتون یاد گرفتم تشکر میکنم جواب خصوصی هم فراموش نشه مهندس :)

موافقم مهندس رستم با کمی تغییرات نتیجه خوبی خواهیم گرفت

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 16 شهریور1394 - 5:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alirezaii21 نوشته است:
reza.1286 نوشته است:

موافقم مهندس رستم با کمی تغییرات نتیجه خوبی خواهیم گرفت

اقا رضایی شما ساختی مدارو؟ همینم درسته من خروجی هام درستن شک بسیار قوی هم دارم (دیگه میترسم بهش دست بزنم بس که قویه!!) فقط مونده تستش کنم

دوشنبه 16 شهریور1394 - 5:37pm
آواتار کاربر

سلام آقا رستم عزیز @};-
ضمن تشکر از مطالب خوب شما بقول آقا رضا و مهندس حمید هر طرحی مخالفان و موافقان خودش رو داره و انشاالله سوء تفاهمات برطرف میشه
لطفا به مطالب خوبتون ادامه بدید . تازه داشتیم راه می افتادیم .

دوشنبه 16 شهریور1394 - 5:42pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان توجه داشته باشید علت واکنش من بدلیل مشکل در مدار گذاشته شده نبود! بنده اصل ردیاب ایکسپوفر رو 3-4 سال پیش ساخته بودم و کاراییش رو هم دیدم. هر چند زیاد مطلوب نبود. ولی طرحی هم که اینجا مورد بحثه بر اساس تغییراتی اندک روی خروجی همون ردیاب هست. از نظر بنیادی و حتی روی عدد فرکانسهای ارسالی یا فرکانس پایه 25 هرتز هیچ تغییری صورت نگرفته چون مشخصا فایل هگز میکرو همون هست و تمام مختصات تایمینگ ارسال موج رو کماکان میکرو تعیین میکنه که مطابق طرح اولیه اون ردیاب هست. حالا بحثی که اینجا مطرح شده و جدیده بحث استفاده از یک امپلی دارای ولومهای باس و تریبل هست که واقعا برای خود من جای شک داره با تنظیم ولوم باس و تریبل بشه چیزی رو خیلی عوض کرد. بخصوص که تنوع نوع امپلی و ترانس مورد استفاده بخودی خود بقدری روی شیب موج نهایی تاثیر داره که اگرم با اون دو ولوم بشه کار خاصی کرد ؛ بهیچ وجه نتیجه برای همه یکسان نخواهد بود! مگر اینکه قسمت امپلی و ترانس هم برای همه یک جور و درست باشه. در هر صورت نظر من یا فلانی مطرح نیست وقتی ما درگیر یک پروژه عملی هستیم و حرف آخر رو تست دوستانی میزنه که عملا دارن روی طرح کار میکنن.
واقعا نمیدونم چرا تا ما هر از گاهی در خصوص مباحث ردیابی نظر میدیم باید بحث ردیاب 35 و داستانهای تکراری پیش کشیده بشه. اونم در شرایطی که من رسما مسیر کار روی ردیابها رو برای همیشه کنار گذاشتم و دلایلش هم مشخصه. با این حال اگر پرسیده میشه ما فرکانسها رو از کجا اوردیم خب بارها گفتیم که هر فرکانسی در ردیاب های معتبر تا قبل این بوده استفاده کردیم. همین! از این گذشته خود دوستان هم بر اساس آزمون و خطا فرکانسهای دیگری رو خودشون زحمت کشیدن و دراوردن که کمک زیادی هم کرده. ولی اینکه فرمولی وجود داشته باشه بنده پس از ماهها مطالعه روی این قضیه به هیچ فرمولی نرسیدم! مثلا فرکانسهای 5500 و 1517 و 612 و 222 هرتز همگی مربوط به طلا هستن و بارها هم تست شدن و در ردیابهای مختلفی هم استفاده شدن که میتونین با یک سرچ پیداشون کنین. حالا شما یک فرمول در بیارین که نشون بده بین این چند فرکانس طلا نسبتی وجود داره!
در مورد آنتن هم بحث محاسبات خیلی مشخص بود و هیچ ارتباط فرمولی مشخصی بین طول آنتن و فرکانس ردیابی وجود نداره. وانگهی ما وقتی از یک سیستم آنتن چرخشی داریم استفاده میکنیم خیلی بیشتر باید حساب مسائلی مثل اصطکاک حرکتی داخل آنتن و کافی بودن نیرو برای چرخش آنتن رو بکنیم و همینطور اینکه قیچی کردن آنتنها با توجه به فاصله عادی دو دست برای هر انسان عادی باید به درستی صورت بگیره. پس اینها مسائلی هست که خیلی بیشتر طول آنتهای ما رو مشخص میکنه نه فرکانس ردیابی. تجربه هم که بعد این همه سال داره نشان میده صرفنظر از فرکانس استفاده شده در همه ردیابهای جفت آنتن ؛ طول آنتن رنج مشخصی معمولا بین 40 تا 45 سانت داره. فرمولهای استاد گرامی ما هم که حتی طبق توضیحات خودشون اشتباه بود و به نتیجه ای غلط ختم میشد! پس دیگه فکر نمیکنم چه از نظر تئوری و چه بخصوص عملی هیچ جای بحثی در مورد ارتباط طول آنتن با فرکانس ردیابی وجود داشته باشه. متاسفانه سایر مباحث تئوریکی که در کنار مدار مذکور مطرح شد هم هیچ ارتباطی به این مدار نداشت و اصولا بعضیاش از نظر علمی درست هم نبود و اگر هم بحث استفاده از این مطالب برای طراحی مطرح باشه ؛ بنده شخصا بعنوان کسی که دستی بر آتش دارم هیچ نکته قابل پیاده سازی ازش استخراج نکردم. لذا به همین دلیل واکنش نشون دادم و تقاضای من این هست بجای رفتن به حاشیه های شبهه علمی بیربط و غیر کاربردی ؛ روی همین مدار موجود تمرکز بشه شاید نتیجه ای بهتر از ردیاب ایکسپوفر برای کاوشگران بدست بیاد.

دوشنبه 16 شهریور1394 - 6:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان خواهشا دست از این بحث ها بردارید و به همفکری مشقول بشید و از رستم تقاضا دارم که برگردن و من و دوستان رو راهنمایی کنن

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

دوشنبه 16 شهریور1394 - 7:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم ولتاژ خروجی مدار بعد امپلی خدمت اقا جاوید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 16 شهریور1394 - 9:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ولتاژ خوبی داری من بیشتر از 3.5 نتونستم بگیرم! یه ترانس خوب ببندی خروجیت عالی میشه فقط مواظب شوکش باش مخ سوت میکشه :D

دوشنبه 16 شهریور1394 - 9:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تو همین حالت به انتنا وصل کردم ولی هیچ واکنشی ندارم!

دوشنبه 16 شهریور1394 - 9:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure