انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 24 اردیبهشت1403 - 12:29am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 ... 96  بعدی
 اى کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
hafez نوشته است:
جاوید جان رضا خبر داد با چوک به نتیجه رسیدی و1000 ولت خروجی گرفتی حال اینکه اینجا داری حرف از حذف تایپیک میکنی اگه خبری هست لطفا اطلاعات کامل رو ارائه بده از چه چوکی استفاده کردی قرمز ؟

حافظ جان فقط یکبار یک چوک که ورودی 0.2 اهمی و خروجی 200 اهمی داشت برای یک دقیقه کار داد که که باطری را کاملا خوابوند دیگه نمیدونم جایش اتصالی کرده بود اینهمه ولتاز خروجی داشت چونکه مدار کاملا باز بود وامکان اتصالی وجود داشت
از اونجا که جناب فریدون و رستم میگن ترانس با ورودی 4 اهمی را بکار می اندازه تستهایی که من کردم همش جواب منفی بود فقط با اون چوک یکبار این کار انجام شد دیگه هم تکرار نشد

با یک ولت متر دیگه ولتاژ رو چک کن. احتمال مشکل ولت مترت هستش.

چون من تجربه سوختن ولت متر رو داشتم که خروجی بیش از 2000 ولت رو البته با مدار دیگه داشتم
موفق باشید

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

دوشنبه 16 شهریور1394 - 10:10am
استاد
استاد

هادی مگنت نوشته است:
جاوید نوشته است:
hafez نوشته است:
جاوید جان رضا خبر داد با چوک به نتیجه رسیدی و1000 ولت خروجی گرفتی حال اینکه اینجا داری حرف از حذف تایپیک میکنی اگه خبری هست لطفا اطلاعات کامل رو ارائه بده از چه چوکی استفاده کردی قرمز ؟

حافظ جان فقط یکبار یک چوک که ورودی 0.2 اهمی و خروجی 200 اهمی داشت برای یک دقیقه کار داد که که باطری را کاملا خوابوند دیگه نمیدونم جایش اتصالی کرده بود اینهمه ولتاز خروجی داشت چونکه مدار کاملا باز بود وامکان اتصالی وجود داشت
از اونجا که جناب فریدون و رستم میگن ترانس با ورودی 4 اهمی را بکار می اندازه تستهایی که من کردم همش جواب منفی بود فقط با اون چوک یکبار این کار انجام شد دیگه هم تکرار نشد

با یک ولت متر دیگه ولتاژ رو چک کن. احتمال مشکل ولت مترت هستش.

چون من تجربه سوختن ولت متر رو داشتم که خروجی بیش از 2000 ولت رو البته با مدار دیگه داشتم
موفق باشید

درود بر شما
دو مولتی متر دارم که هر دو سالم هستند یکی ویکتور 88 و دیگریdec .اگه هر دو هم به قول شما خراب باشند خروجی ترانس که باید شوک داشته باشه

دوشنبه 16 شهریور1394 - 10:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
بسیار خب. مطالبی که شما زحمتشو میکشین بیشتر مربوط به فیزیک نظری هست. این مباحث جایی برای کار مهندسی اهمیت پیدا میکنه که از طریق فرمولهای ریاضی به نتیجه مشخص منتهی بشه و از طریقش بشه چیزی رو طراحی کرد. وگرنه بدرد استفاده نمیخوره.
حالا لطف بفرمایین فرمول ریاضی که شما رو از فرکانس 5500 به 50 سانت طول آنتن رسونده بفرمایین تا حساب باقی فرکانسها هم برای ما مشخص بشه. یعنی از عدد 5500 هرتز شروع کنین و به 50 سانت برسین.

مقدار فرکانس هیچ ربطی به طول انتن نداره اینا یه بحث های من دراوردی هستش. طول انتن باید متناسب با شه چون بیشتر بودن طول خودش باعث تاثیر منفی و دریافت امواج هرزو اختلال حرکتی میشه که من امتحانش کردم ولی اینکه با مقدار فرکانس تناسبی داشته باشه کاملا غیر منطقی هستش.البته مهندس حمید بهتر واقف هستن و راهنمایی که میکنن کاملا علمی هستش. بحث خلا و نور غیر...اصلا مطرح نیست ودر اینجا اصلا ربطی به موضوع ردیابی نداره سرعت انتشار امواج تو ردیابی دخیل نیست چون حرکت انتنها سرعت ثابتی ندارن که بخواییم از این بحث های قلمبه سلمبه استفاده کنیم.اگه کسی تونسته از این روش نتیجه بگیره حداقل 10%هم شده علام کنه. مگه ردیاب های دیگه آمپلی دارن چه برسه به چوک و افزایش ولتاژ اونم در حد 1000ولت یکم غیر منطقی و غیر معقول. البته جناب رستم از زحمت کشای این تاپیک هستن ولی من که تا اینجاش نتیجه مثبتی رو ندیدم حاصل بشه .نتیجه عمل مهمه و نتیجه تستها وگرنه حرف و نوشتن هیچ سودی نداره با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه

دوشنبه 16 شهریور1394 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوستان ای کاشی بازهم اومدید به نتیجه برسید که گروه فروشنده ها حمله کردند تا کار رو خراب کنن
چه ادمهایی هستند اینها که حاضرن به خاطر پول قوانین دانشمندان نوبل گرفته رو زیر پا بزارن فقط به دلیل اینکه نمیتونن و یا نمیخوان روابط رو درک کنن حالا میفهم که کشورهای پیشرفته چرا برای ما دام پهن میکنن از روز اول هم میدونستم دردسر میشه

حمید خان شما که استاد جمع و تفریق هستید چرا شما برای ردیابتون برای محاسبه طول انتن به این روش حساب کردید و اینهمه فرکانس من دراوردی رو از کجا اوردید اگه میشه لطفا توضیح بدید شاید ما به اشتباهمون پی ببریم اصلا شما آیا این روابطی رو که گفتم میدونستید که اینطور جبهه میگیریدو این اخلاق بدیه که از اطلاعات یک نفر بدون فکر و در همون لحظه فقط به خاطر بزرگ نمایی با سفسطه بازی بر علیه خودش استفاده کنید به خاطر منافع شخصی خلاصه مدیر سایتی و اختیار دست شماست
دوستان ایکاشی همه چیز رو گفتم و مدلی ساده هم برای اون تهیه شد خواستید بسازید و نخواستید نه یکی از اهداف پروژه من بحث کاربردی این نظریه بود که یکی از این کاربردها اشکار سازی میدانهای حاصل از ارتعاش ملوکولی عناصر خارجی محبوس در یک میدان بزرگتر بود که بعضی از دوستان با کمکشون منرو یاری کردن که از این دوستان واقعا سپاسگذارم
حمید خان سهیل عزیز و جاوید و اونیکی حمید و حافظ و ملودی وبقیه دست اندر کاران ریش و قیچی دست خودتونه میتونید تایپیک رو حذف کنید چون نظریه هایی که دادم حاصل تلاش چند ماهه بود و خوشحالم که پروفسورهایی مانند شما هستند که با یک بار خوندن اونرو نفی میکنن ولی مطمعن باشید که کسانی هستند که واقعا قضیه را درک کردن و مانند شما که میدانید یک فلز که به مدت 2000 سال در یک میدان محبوس قرار گرفته دارای فرکانس 5556.565898758 هرتز است و دارید براش فانکشن میسازید فکر نمیکنن
من نمیگم محض رضای خدا این اطلاعات رو دادم به دنبال هدف خودم هم بودم که تثبیت عملی نظریه بود که جوابش رو هم گرفتم
احتمالا مثل سری قبل منرو حذف کنند دوستانی که میخوان موفق بشن اقا فریدون و اورجینال و اقا رضا و دیگر دوستان هستند
شمارو به خدا میسپارم موفق و پیروز باشید :-H

دوشنبه 16 شهریور1394 - 12:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا رستم کجا داداش تازه داریم به نتایج خوبی میرسیم چرا آخه تنهامون نزار

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

دوشنبه 16 شهریور1394 - 1:45pm
استاد
استاد

درود بر شما
دیگه با انصراف رستم پرونده این ردیاب و این طرج هم گویا مختومه شد با این حال از دوستانی که طرح اولیه را ساختند کمک میگیرم و یه نمونه تهیه میکنم و تست میکنم و خوب و بد این طرح را در سایت اعلام میکنم
موفق باشید

دوشنبه 16 شهریور1394 - 2:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام
اول اینکه آمپیلی ظرفیت باریکه بهش وارد میشه رو نداره بعد هم ترانس و آمپیلی با هم متناسب باشن

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 16 شهریور1394 - 3:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

alirezaii21 نوشته است:
سلام
اول اینکه آمپیلی ظرفیت باریکه بهش وارد میشه رو نداره بعد هم ترانس و آمپیلی با هم متناسب باشن

ترانس باید اولیه بیش از 4 اهم و با سیم 0.35 و ثانویه حداقل 400 اهم با سیم 0.08 و هسته تاکیدا فریت باشه.

بنظر من امپلی عوض بشه و با یک مدار آمپلی ترانزیستوری و در یک مدار جداگانه باشه بهتره.

موفق باشید

دوشنبه 16 شهریور1394 - 4:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

هادی مگنت نوشته است:
alirezaii21 نوشته است:
سلام

ترانس باید اولیه بیش از 4 اهم و با سیم 0.35 و ثانویه حداقل 400 اهم با سیم 0.08 و هسته تاکیدا فریت باشه.

بنظر من امپلی عوض بشه و با یک مدار آمپلی ترانزیستوری و در یک مدار جداگانه باشه بهتره.

موفق باشید

فراموش کردم، دور ترانس باید ورق مسی پیجیده بشه که در تزیینات گلهای مسی موجوده.

دوشنبه 16 شهریور1394 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

signal نوشته است:
با سلام به دوستان مخصوصا آقا رستم عزیز @};-
یه سوالی ذهن منو خیلی مشغول کرده اونم اینه که این همه آیسی آمپلی های با کیفیت و خوب و جدید هست
چرا تو این مدارات زوم شده به tda2003و 2005 مال 20 سال پیش که تقویت کننده سطح پایینی هست . فقط مزیتی که داره تا حدودی
در مقابل اتصال کوتاه لحظه ای مقاومه ، در صورتی که الان آسی های hi fi خوبی با قیمت مناسب تو بازار هست .
آیا دلیل خاصی داره؟ :-? من خودم با ردیاب مبایلی کار میکنم ، تجربم زیاد نیست ولی راضیم .
خیلی دلم میخاد این ردیابو بسازم ولی ایسی tda تو ذوقم میزنه . از اونجا که من با خیلی از این ایسی های صوتی 10 - 15 سال پیش خیلی سرو کله زدم و کاملا میدونم کیفیتش در چه حدی هست میگم .تا نظر دوستان چی باشه .... :-H

[-X حالا که به این نتیجه رسیدین این ایسی مالی نیست ، با توجه به اینکه فرکانس مدار پایینه از طیف وسیعی از ترانزیستورهای قدرت هم میشه استفاده کرد مثل این نمونه ~O)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

دوشنبه 16 شهریور1394 - 5:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 953 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 ... 96  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure