انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 7:24pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2768 , 2769 , 2770 , 2771 , 2772 , 2773 , 2774 , 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر اتصالی فقط در خروجی کویل رخ داده باشه فقط ممکنه به ماسفت و 7812 آسیب وارد بشه. BS170 ربطی به این موضوع نداره. اما اگر این قطعه رو عوض کنین و تقلبی باشه مشکلات دیگه ای پیش میاد که ممکنه وضعیت فعلی مدار شما مربوط به همین باشه. در هر صورت ابتدا باید ولتاژهای مدار شما درست باشه.

سلام مهندس جان
ولتاژ ها درست شدن. قطعات اطراف 357 رو چک کردم، مقاومت ها رو هم در آوردم و تعویض کردم و مقاومت های 11 و 12 , دیود ها رو هم تعویض کردم ولی همچنان کویل ارور میده. الان به خود آی سی 357 شک دارم که ایشالا جدیدشو امتحان میکنم. همینطور مقاومت های r5 و r6 که رو هم تعویض کردم چون به نظر bs170 هیچ جریانی رو سوئیچ نمیکنه یعنی انگار عمل نمیکنه و خاموشه! و اینجا به نظر میاد r6 اصلا بلاستفاده مونده باشه.
جسارتا یک سوال در مورد ماسفت هم داشتم اینکه پایه وسط irf840 همیشه باید ولتاز 12 رو داشته باشه؟ یعنی حتی وقتی لوپ وصل نیست یا کویل ارور داریم. ماسفت مدار بنده همیشه ولتاژ داره.
مهندس جان به جای تانتالیوم 100 میکرو خازن دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟

سه شنبه 23 بهمن1402 - 12:02am
مدیر کل
مدیر کل

badboy نوشته است:
ممونم مهندس بزرگوار گمونم این چندتا خازن که پیدا کردم جوابگو باشه برا ما ک شهرستانیم تهیه قطعه درست و درمون شده داستان مهندس جان

خواهش میکنم.
مورد اول که 2.2 میکرو ام کا تی هست مناسب تره. برای 100 میکرو هم که باید تانتالیوم بذارین.

سه شنبه 24 بهمن1402 - 1:20pm
مدیر کل
مدیر کل

artan3982 نوشته است:
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر اتصالی فقط در خروجی کویل رخ داده باشه فقط ممکنه به ماسفت و 7812 آسیب وارد بشه. BS170 ربطی به این موضوع نداره. اما اگر این قطعه رو عوض کنین و تقلبی باشه مشکلات دیگه ای پیش میاد که ممکنه وضعیت فعلی مدار شما مربوط به همین باشه. در هر صورت ابتدا باید ولتاژهای مدار شما درست باشه.

سلام مهندس جان
ولتاژ ها درست شدن. قطعات اطراف 357 رو چک کردم، مقاومت ها رو هم در آوردم و تعویض کردم و مقاومت های 11 و 12 , دیود ها رو هم تعویض کردم ولی همچنان کویل ارور میده. الان به خود آی سی 357 شک دارم که ایشالا جدیدشو امتحان میکنم. همینطور مقاومت های r5 و r6 که رو هم تعویض کردم چون به نظر bs170 هیچ جریانی رو سوئیچ نمیکنه یعنی انگار عمل نمیکنه و خاموشه! و اینجا به نظر میاد r6 اصلا بلاستفاده مونده باشه.
جسارتا یک سوال در مورد ماسفت هم داشتم اینکه پایه وسط irf840 همیشه باید ولتاز 12 رو داشته باشه؟ یعنی حتی وقتی لوپ وصل نیست یا کویل ارور داریم. ماسفت مدار بنده همیشه ولتاژ داره.
مهندس جان به جای تانتالیوم 100 میکرو خازن دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟

خسته نباشین.
در شرایط کویل ارور پالس زنی متوقف میشه و BS170 عمل سوئیچ مداوم رو انجام نمیده ولی این به این معنی هست که این قطعه باید در حالت سوئیچ دائم باشه تا ماسفت رو خاموش نگه نداره. در غیر این صورت ماسفت داغ میکنه. عرض کردم اگر BS170 قبلی درست کار میکرده نباید اون رو عوض میکردین چون مدلهای تقلبی این قطعه هم در بازار زیاد هست. ضمن اینکه اگر تحت شرایطی ولتاژ خروجی 357 بالا رفته باشه احتمال معیوب شدن میکرو هم وجود داره.
در مورد پایه وسط ماسفت یعنی درین مشکلی نیست و تحت اون شرایط باید ولتاژ 12 داشته باشه. برای خازن 100 میکرو هم بهترین خازنی که وجود داره تانتالیوم هست. البته بین دو تا خازن 100 میکرو خازن 12 هست که اهمیت زیادی داره.

سه شنبه 24 بهمن1402 - 1:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت مهندس حمید عزیز ودوستان
مهندس یه فلزجو خوب کار میکرد و بعد گذشت مدتی مثلا 4ماه عمق زنی مدار کم شده و لوپ 25 حدود 20سانت و لوپ 60 حدود 60سانت سنس داره مشکل چی میتونه باشه تنظیمات هم پیشفرض هست

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

سه شنبه 24 بهمن1402 - 6:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
badboy نوشته است:
ممونم مهندس بزرگوار گمونم این چندتا خازن که پیدا کردم جوابگو باشه برا ما ک شهرستانیم تهیه قطعه درست و درمون شده داستان مهندس جان

خواهش میکنم.
مورد اول که 2.2 میکرو ام کا تی هست مناسب تره. برای 100 میکرو هم که باید تانتالیوم بذارین.

ممنونم مهندس مدار جدید رو راه انداختم به لطف بی دریغ شما استاد اون چندتا قطعه هم منتطرم برسه که تعویص کنم و تست بگیرم بازم ممنونم مهندس جان

سه شنبه 24 بهمن1402 - 11:37pm
مدیر کل
مدیر کل

mahan2000 نوشته است:
درود خدمت مهندس حمید عزیز ودوستان
مهندس یه فلزجو خوب کار میکرد و بعد گذشت مدتی مثلا 4ماه عمق زنی مدار کم شده و لوپ 25 حدود 20سانت و لوپ 60 حدود 60سانت سنس داره مشکل چی میتونه باشه تنظیمات هم پیشفرض هست

ممنون.
کم شدن برد میتونه به معیوب شدن ماسفت مربوط باشه. البته قبلش اتصالات لوپ رو هم بررسی کنین.

چهارشنبه 24 بهمن1402 - 1:17am
مدیر کل
مدیر کل

badboy نوشته است:

ممنونم مهندس مدار جدید رو راه انداختم به لطف بی دریغ شما استاد اون چندتا قطعه هم منتطرم برسه که تعویص کنم و تست بگیرم بازم ممنونم مهندس جان

خواهش میکنم. @};-

چهارشنبه 24 بهمن1402 - 1:17am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید جان جسارتا شما خروجی چاپ نرم افزاهایی مثل پروتئوس و یا آلتیوم دیزاینر را با چه نرم افزاری به PDF تبدیل میکنید که اندازه ها دقیق باشند ؟ گفته میشد فقط dopdf دقت لازم را داره که ظاهرا اون هم چند دهم خطا ایجاد میکنه ....

یکشنبه 29 بهمن1402 - 2:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در مورد پروتئوس من همیشه از خروجی PDF خودش استفاده کردم. در نهایت هم با نرم افزار آکروبات ریدر روی حالت صد در صد پرینت گرفتیم و مشکلی وجود نداشته.

یکشنبه 29 بهمن1402 - 2:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود مهندس این خازن رو جدبدا پیدا کردم نطرتون راجبش چیه میتونه بهتر از بقیه باشه؟
اینم بقیه توضیحاتش هست مهندس

یکی از ویژگیهای بسیار کلیدی و حایز اهمیت سری MKS4 قابلیت SELF – HEALING یا خود ترمیمی خازن است . این قابلیت سبب میشود تا در صورت بروز مشکل و یا خرابی بخشی از دی الکتریک (به دلایل گوناگون مداری و الکترونیکی) خازن بدون مشکل به کار خود ادامه دهد . این امر در مدارات های فرکانسی که پیک نوسانات به شدت بالاست ویژگی بسیار کلیدی به حساب می آید .این فناوری بسیار خاص و پیچیده در برخی از بهترین از محصولات بسیار با کیفیت و بعضا گران دیده میشود و شرکت WIMA یکی از پرچمداران این فناوری با محصولات بسیار متنوع است .

مهمترین موارد استفاده این خازن در قسمتهای زیر است :

For general DC-applications e.g.

By-pass
Blocking
Coupling and decoupling
Smoothing
Timing

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 30 بهمن1402 - 9:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2768 , 2769 , 2770 , 2771 , 2772 , 2773 , 2774 , 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 و 121 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure