انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 8:37pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2764 , 2765 , 2766 , 2767 , 2768 , 2769 , 2770 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام ممنون مهندس جان، ما همیشه مزاحم شما هستیم
چکار کنم دیلی 19دربیاد، همون16دور تخت یا کم وزیاد کنم،
وچه قطعاتی مربوط به برد میشه، چون با لوپ 60برای 25سانتی، هم برد زیادی ندارم، تمامی ولتاژ، ها درسته همه چیرو چک کردم

یکشنبه 24 دی1402 - 4:31pm

سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی
مداری که بنده ساختم مشکل برد داره. مدار رو با فریم 1*1 متر (سیم 0.75 مغزی شیلد مسی، 10 دور، مقاومت لوپ فکر کنم حدود 2.3 اهم بود) و لوپ 60 سانت عنکبوتی (سیم لاکی 0.7، 18 دور، مقاومت لوپ: 1.6 اهم) امتحان کردم. با فریم 1 متر برد حدود 70 سانت (سینی 50 سانت) و با لوپ 60 حدود 100 سانت (سینی 40) میزنه توی تست هوایی و بشکه بزرگ رو هم نهایتا 160 میزنه. با دو تا کابل رابط rg59 و آنتن بدون فویل (فویل ها رو خودم درآوردم) به طول 1.8 متر و به صورت اتصال مستقیم به برد بدون هیچ گونه کانکتوری امتحان کردم. تمام ولتاژ های مدار رو هم همون ابتدای کار چک کردم که مطابق راهنما درست بودند. (به جز ماسفت تمام قطعات اورجینال می باشند). تو محیط خارج از خونه هم برد کمه.
دیلی اتومات فریم 1 متری فکر کنم 16 بود. فریم یک متر اصلا طلا نمیزنه حتی اگر طلا رو بچسبونی به سیم پیچ. لوپ 60 طلا رو میزنه (3 تا انگشتر چسبیده بهم رو از فاصله 30 سانت میزنه و تفکیک هم میکنه)
ولتاژ مدار هم حدود 19 ولت هست (حالت فول شارژ). و اینکه بعد از حدود سه ساعت و نیم تا چهار ساعت کار با دستگاه، ولتاژ تقریبا به 17.6 رسیده.
تنظیمات برای لوپ 60:
دیلی اتومات 21، فرکانس 100، پالس 125 تا 150، انتگرال 44، دیلی دستی 26 تا 40، اسپید 8، حساسیت 18. (البته با تغییر این تنظیمات بهبود خاصی در وضعیت برد به وجود نمیاد).
اعداد سه گانه برای فریم 1 متر: A=304 B=792 C=873 .
اعداد سه گانه برای لوپ 60 سانت: A=336 B=831 C=874 .
این اعداد برای محیط خانه هستند. همچنین برد دستگاه برای فلزات غیر آهنی کلا کمتر میشه.
مهندس عزیز به نظر شما از لوپ می تونه باشه یا از مدار یا چه عامل دیگه ای می تونه وجود داشته باشه.
پیشاپیش خیلی ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 24 دی1402 - 6:19pm
مدیر کل
مدیر کل

asad135959 نوشته است:
با سلام ممنون مهندس جان، ما همیشه مزاحم شما هستیم
چکار کنم دیلی 19دربیاد، همون16دور تخت یا کم وزیاد کنم،
وچه قطعاتی مربوط به برد میشه، چون با لوپ 60برای 25سانتی، هم برد زیادی ندارم، تمامی ولتاژ، ها درسته همه چیرو چک کردم

خواهش میکنم.
مساله دیلی غیر از تعداد دور کویل به عوامل متعددی بستگی داره که در پستهای قبلی عرض کردم. همینطور برد هم میتونه به قطعات زیادی ربط داشته باشه. مثلا ماسفت و 357 و البته صحت مقادیر قطعات. برای لوپ 60 هم حتما باید در محیط کاملا باز تست بگیرین وگرنه به نسبت نزدیکی فلزات مزاحم در اطراف از برد فلز تست شما کاسته میشه.

یکشنبه 24 دی1402 - 11:59pm
مدیر کل
مدیر کل

artan3982 نوشته است:
مداری که بنده ساختم مشکل برد داره. مدار رو با فریم 1*1 متر (سیم 0.75 مغزی شیلد مسی، 10 دور، مقاومت لوپ فکر کنم حدود 2.3 اهم بود) و لوپ 60 سانت عنکبوتی (سیم لاکی 0.7، 18 دور، مقاومت لوپ: 1.6 اهم) امتحان کردم. با فریم 1 متر برد حدود 70 سانت (سینی 50 سانت) و با لوپ 60 حدود 100 سانت (سینی 40) میزنه توی تست هوایی و بشکه بزرگ رو هم نهایتا 160 میزنه. با دو تا کابل رابط rg59 و آنتن بدون فویل (فویل ها رو خودم درآوردم) به طول 1.8 متر و به صورت اتصال مستقیم به برد بدون هیچ گونه کانکتوری امتحان کردم. تمام ولتاژ های مدار رو هم همون ابتدای کار چک کردم که مطابق راهنما درست بودند. (به جز ماسفت تمام قطعات اورجینال می باشند). تو محیط خارج از خونه هم برد کمه.
دیلی اتومات فریم 1 متری فکر کنم 16 بود. فریم یک متر اصلا طلا نمیزنه حتی اگر طلا رو بچسبونی به سیم پیچ. لوپ 60 طلا رو میزنه (3 تا انگشتر چسبیده بهم رو از فاصله 30 سانت میزنه و تفکیک هم میکنه)
ولتاژ مدار هم حدود 19 ولت هست (حالت فول شارژ). و اینکه بعد از حدود سه ساعت و نیم تا چهار ساعت کار با دستگاه، ولتاژ تقریبا به 17.6 رسیده.
تنظیمات برای لوپ 60:
دیلی اتومات 21، فرکانس 100، پالس 125 تا 150، انتگرال 44، دیلی دستی 26 تا 40، اسپید 8، حساسیت 18. (البته با تغییر این تنظیمات بهبود خاصی در وضعیت برد به وجود نمیاد).
این اعداد برای محیط خانه هستند. همچنین برد دستگاه برای فلزات غیر آهنی کلا کمتر میشه.
مهندس عزیز به نظر شما از لوپ می تونه باشه یا از مدار یا چه عامل دیگه ای می تونه وجود داشته باشه.
پیشاپیش خیلی ممنون

ممنون. به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
برای فریم 1 متری 10 دور سیم افشان 0.75 مناسب هست و در این صورت مقاومتش حدود 1 اهم در میاد. چیز شانسی هم نیست چون هر متر از سیمی خاص مقاومت خاصی هم داره و بر اساس متراژ سیم مصرفی حتما حدود مقاومت درست در میاد. بنابراین یا سیم شما 0.75 نیست یا مقاومت رو درست اندازه نگرفتین یا جایی از اتصال کویل مشکل داره.
برای لوپ 60 عنکبوتی هم 17 دور سیم لاکی 0.7 مناسب هست. اگر 18 دور پیچیدین بهتره یک دورش رو باز کنین.
سینی 50 سانتی با لوپ 60 تا حدود 2.7 متر و با فریم 1 متری تا حدود 3.1 متر قابل سنس هست. البته بلحاظ بزرگی این کویلها باید حتما تست در فضای باز انجام بشه وگرنه برد میتونه به میزان قابل ملاحظه کم بشه. ضمن اینکه مقایسه تستهای برد شما مشخص میکنه چند مشکل وجود داره که یکی از اونها مربوط به خود فریم 1 متری هست.
بین اعداد 3 گانه عدد دوم و سوم بالا هستن که این طبیعی بنظر نمیاد. مقاومتهای اطراف 357 رو چک کنین مقادیر رو درست گذاشته باشین. ضمن اینکه یکی از دلایل برد کم میتونه معیوب بودن ماسفت باشه.

دوشنبه 24 دی1402 - 12:14am

حمید نوشته است:
artan3982 نوشته است:
تنظیمات برای لوپ 60:
پیشاپیش خیلی ممنون

ممنون. به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
برای فریم 1 متری 10 دور سیم افشان 0.75 مناسب هست و در این صورت مقاومتش حدود 1 اهم در میاد. چیز شانسی هم نیست چون هر متر از سیمی خاص مقاومت خاصی هم داره و بر اساس متراژ سیم مصرفی حتما حدود مقاومت درست در میاد. بنابراین یا سیم شما 0.75 نیست یا مقاومت رو درست اندازه نگرفتین یا جایی از اتصال کویل مشکل داره.
برای لوپ 60 عنکبوتی هم 17 دور سیم لاکی 0.7 مناسب هست. اگر 18 دور پیچیدین بهتره یک دورش رو باز کنین.
سینی 50 سانتی با لوپ 60 تا حدود 2.7 متر و با فریم 1 متری تا حدود 3.1 متر قابل سنس هست. البته بلحاظ بزرگی این کویلها باید حتما تست در فضای باز انجام بشه وگرنه برد میتونه به میزان قابل ملاحظه کم بشه. ضمن اینکه مقایسه تستهای برد شما مشخص میکنه چند مشکل وجود داره که یکی از اونها مربوط به خود فریم 1 متری هست.
بین اعداد 3 گانه عدد دوم و سوم بالا هستن که این طبیعی بنظر نمیاد. مقاومتهای اطراف 357 رو چک کنین مقادیر رو درست گذاشته باشین. ضمن اینکه یکی از دلایل برد کم میتونه معیوب بودن ماسفت باشه.

خیلی ممنونم مهندس عزیز.
بله درست می فرمایید، مقاومت فریم 1*1 رو دوباره اندازه گرفتم و 1.2 اهم رو نشون داد. من به اشتباه مقاومت لوپ 50 سانتی که به صورت معمولی پیچیده بودم را ذکر کردم. کابل فریم 1، از شرکت صائب و 0.75*1 هست. من تاپیک های قبلتر رو خوندم تا جایی که ممکن بود و دوستان از کابل فرمان هم استفاده کرده بودند ولی مثل اینکه بعدا زیاد مورد تایید شما نبود. جسارتا مهندس بهترین کابل از چه نوعی می تونه باشه برای فریم 1 و بالاتر، منظور کابل شرکت خاصی که بهتر نتیجه بده.
حتما یک دور از لوپ 60 کم می کنم و همچنین سعی می کنم ماسفت خوب گیر بیارم و مقاومت های اطراف 357 رو هم چک می کنم.
نتایج رو همینجا خدمتتون اعلام می کنم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 25 دی1402 - 5:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان مخصوصا مهندس حمید عزیز
من دوتا فلز جو ساختم که هردوتا بردشون با لوپ 60 سانتی برای یه سینی دایره ای به قطر 50 سانت نهایتا 1.80 هست(اونم تو هوا) و فکر میکنم تو خاک کمتر ازین باشه!!!.چرا بردش کمه؟تو صحبتهاتون دیدم مه فرمودید با لوپ 45 حدود 2.4 متر میزنه و البته سینی کوچکتر از 50 سانت رو!!!مشکل از کدوم قسمت یا قطعه می تونه باشه؟
LF357 اصلی باید گیر بیارم؟از کجا بدونم اصلیه؟
یا هر مشکل دیگه ای...
ممنون

دوشنبه 25 دی1402 - 6:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون مهندس جان تو فضای باز حتما تست میگیرم، بنظر شما بخوام پودر گرافیت بگیرم میتونم برای شیلد استفاده کنم وچه نوع پودر گرافیتی باید بگیرم چون چندین نوعش هست، پودر گرافیت، چرب، خشک، نیمه چرب، وچندین نوع دیگه

با تشکر مهندس جان

دوشنبه 25 دی1402 - 7:21pm
مدیر کل
مدیر کل

artan3982 نوشته است:
خیلی ممنونم مهندس عزیز.
بله درست می فرمایید، مقاومت فریم 1*1 رو دوباره اندازه گرفتم و 1.2 اهم رو نشون داد. من به اشتباه مقاومت لوپ 50 سانتی که به صورت معمولی پیچیده بودم را ذکر کردم. کابل فریم 1، از شرکت صائب و 0.75*1 هست. من تاپیک های قبلتر رو خوندم تا جایی که ممکن بود و دوستان از کابل فرمان هم استفاده کرده بودند ولی مثل اینکه بعدا زیاد مورد تایید شما نبود. جسارتا مهندس بهترین کابل از چه نوعی می تونه باشه برای فریم 1 و بالاتر، منظور کابل شرکت خاصی که بهتر نتیجه بده.
حتما یک دور از لوپ 60 کم می کنم و همچنین سعی می کنم ماسفت خوب گیر بیارم و مقاومت های اطراف 357 رو هم چک می کنم.
نتایج رو همینجا خدمتتون اعلام می کنم.

خواهش میکنم.
برای فریم 1 متری سیم افشان شماره 0.75 و برای فریمهای 1.5 یا 2 متری سیم افشان شماره 1 مناسب هست. در مورد مارک یا شرکت سازنده چیز خاصی مد نظر من نیست.

سه شنبه 25 دی1402 - 1:03am
مدیر کل
مدیر کل

vahed.m63 نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان مخصوصا مهندس حمید عزیز
من دوتا فلز جو ساختم که هردوتا بردشون با لوپ 60 سانتی برای یه سینی دایره ای به قطر 50 سانت نهایتا 1.80 هست(اونم تو هوا) و فکر میکنم تو خاک کمتر ازین باشه!!!.چرا بردش کمه؟تو صحبتهاتون دیدم مه فرمودید با لوپ 45 حدود 2.4 متر میزنه و البته سینی کوچکتر از 50 سانت رو!!!مشکل از کدوم قسمت یا قطعه می تونه باشه؟
LF357 اصلی باید گیر بیارم؟از کجا بدونم اصلیه؟
یا هر مشکل دیگه ای...
ممنون

ممنون.
ابتدا باید دیلی لوپ و اعداد 3 گانه رو ذکر کنین تا مشخص بشه وضعیت مدار به چه صورتی هست. ساخت فلزیاب دهها نکته داره که بسیاری از اونها روی برد تاثیر دارن و فکر میکنم تا جایی که ممکن بوده در فایل راهنما توضیح دادم.

سه شنبه 25 دی1402 - 1:06am
مدیر کل
مدیر کل

asad135959 نوشته است:
ممنون مهندس جان تو فضای باز حتما تست میگیرم، بنظر شما بخوام پودر گرافیت بگیرم میتونم برای شیلد استفاده کنم وچه نوع پودر گرافیتی باید بگیرم چون چندین نوعش هست، پودر گرافیت، چرب، خشک، نیمه چرب، وچندین نوع دیگه

با تشکر مهندس جان

خواهش میکنم.
همونطور که بارها عرض کردم و در تستها هم مشخص شده استفاده از شیلد کلا مورد توصیه نیست. بخصوص که اگر درست انجام نشه تاثیر معکوس داره ولی در بهترین حالت پیاده سازی هم اثر مثبت ملموسی نداره.

سه شنبه 25 دی1402 - 1:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2764 , 2765 , 2766 , 2767 , 2768 , 2769 , 2770 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , Majestic12 , zagalo16 و 160 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure