انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:12am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2532 , 2533 , 2534 , 2535 , 2536 , 2537 , 2538 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

می بخشین حمید آقا این سوال از آخرین پست من قاطی پست های بقیه دوستان شد و بی جواب موند:

- در فلزجو هم کمی زمان برای با ثبات شدن اعداد یا همون تعادل حرارتی نیازه؟ در دستگاه های تجاری معروف که بررسی کردین هم اینطورن؟ اول زیاده بعد رفته رفته کم میشه تا به یک حد ثابت میرسه که دیگه کم نمیشه.

در مورد BNC من گمان نمی کردم اتصال اش سمت خود مدار مشکل ایجاد کنه. حتی تو ذهنم بود از مادگی فیش های صوت و تصویر استفاده کنم که کانکتور رو بردی داشته باشه ولی دیدم BNC میتونه بهتر باشه. اگر شما فکر می کنین استفاده از BNC میتونه در کارکرد مدار اختلال ایجاد کنه و سنس اشو کم کنه (جدا از بحث تکان خوردن کابل و تغییر اعداد و غیره) من دیگه استفاده نمی کنم. به عبارتی فلزی بودن کانکتور (حتی سمت برد) منشا اختلال است؟

در هر حال نرگی و مادگی که من استفاده کردم اینها هستند

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 18 دی1397 - 11:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
سلام.
خدا قوت اساتید
حمید آقا ماکزیمم جریانی که از 7805 میگذره چقدره؟ من می خوام از 78M05 استفاده کنم. با ورودی 12 ولتی که بهش میدم برای اینکه داغ نکنه می تونم حداکثر 100 میلی آمپر ازش بکشم.
من یک بازر کوچیک ازینا که روی مادربورد کامپیوتر هست بهش وصل کردم ضدای خیلی قوی و خوبی میداد.البته تست من با همون بوق اول روشن شدن بود و هنگام کاوش تست نکردم. ایراد نداره کلا از این مدل بازر استفاده کنیم؟

سه شنبه 18 دی1397 - 11:45pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
می بخشین حمید آقا این سوال از آخرین پست من قاطی پست های بقیه دوستان شد و بی جواب موند:

- در فلزجو هم کمی زمان برای با ثبات شدن اعداد یا همون تعادل حرارتی نیازه؟ در دستگاه های تجاری معروف که بررسی کردین هم اینطورن؟ اول زیاده بعد رفته رفته کم میشه تا به یک حد ثابت میرسه که دیگه کم نمیشه.

در مورد BNC من گمان نمی کردم اتصال اش سمت خود مدار مشکل ایجاد کنه. حتی تو ذهنم بود از مادگی فیش های صوت و تصویر استفاده کنم که کانکتور رو بردی داشته باشه ولی دیدم BNC میتونه بهتر باشه. اگر شما فکر می کنین استفاده از BNC میتونه در کارکرد مدار اختلال ایجاد کنه و سنس اشو کم کنه (جدا از بحث تکان خوردن کابل و تغییر اعداد و غیره) من دیگه استفاده نمی کنم. به عبارتی فلزی بودن کانکتور (حتی سمت برد) منشا اختلال است؟

در هر حال نرگی و مادگی که من استفاده کردم اینها هستند

بله این رو که بارها گفتیم باید دستگاه چند دقیقه روشن باشه تا قطعات به تعادل حرارتی برسن. در دستگاههای تجاری معروف هم بسته به میزان قدرت و حساسیت همینطور هست. هر چه دستگاه حساس تر باشه این مساله هم بیشتر مطرح هست. البته اکثر این دستگاهها با لوپ دابل و سنس حرکتی استفاده میشن که در این صورت تغییرات تدریجی سطح بالانس اصلا تاثیری روی سنس نداره ولی این روش علاوه بر برد کمتر فقط مناسب سنس اهداف کوچک هست.
فلز دور کانکتور اگر از نوع فلزی و بخصوص آهنی باشه کمی موج میرا رو تغییر میده و میتونه برد رو هم کمی کاهش بده! اگر هم چنین تاکیدی میکنیم منظور طرف مدار هست وگرنه نزدیک لوپ که واضحه نباید از کانکتور استفاده بشه. حالا اگر بحث بی ثباتی مطرح باشه فقط محکم بودن اتصالات کانکتور تاثیر داره وگرنه فلزی بودنش روی ثبات تاثیری نداره. بهرحال پیشنهاد میکنم فعلا کانکتور رو کنار بذارین و اتصال کابل رو با لحیم انجام بدین که جای شکی باقی نمونه.

چهارشنبه 18 دی1397 - 1:00am
مدیر کل
مدیر کل

penamena نوشته است:
سلام.
خدا قوت اساتید
حمید آقا ماکزیمم جریانی که از 7805 میگذره چقدره؟ من می خوام از 78M05 استفاده کنم. با ورودی 12 ولتی که بهش میدم برای اینکه داغ نکنه می تونم حداکثر 100 میلی آمپر ازش بکشم.
من یک بازر کوچیک ازینا که روی مادربورد کامپیوتر هست بهش وصل کردم ضدای خیلی قوی و خوبی میداد.البته تست من با همون بوق اول روشن شدن بود و هنگام کاوش تست نکردم. ایراد نداره کلا از این مدل بازر استفاده کنیم؟

در این مدار جریانی که از رگولاتور 7805 عبور میکنه حداکثر 30 میلی آمپر هست. از 78M05 هم میتونین استفاده کنین.
خروجی صوتی این مدار برای بلندگو طراحی شده و توصیه کردیم خیلی بهتره از بلندگوی پیزو استفاده بشه. بازر سیستم جداگانه ای داره و فقط یک بوق ثابت تولید میکنه و قابل استفاده بجای بلندگو نیست.

چهارشنبه 18 دی1397 - 1:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
penamena نوشته است:
سلام.
خدا قوت اساتید

در این مدار جریانی که از رگولاتور 7805 عبور میکنه حداکثر 30 میلی آمپر هست. از 78M05 هم میتونین استفاده کنین.
خروجی صوتی این مدار برای بلندگو طراحی شده و توصیه کردیم خیلی بهتره از بلندگوی پیزو استفاده بشه. بازر سیستم جداگانه ای داره و فقط یک بوق ثابت تولید میکنه و قابل استفاده بجای بلندگو نیست.

سلام جناب مهندس حمید
فرق پیزو و بازر در چیه؟ چون وقتی از فروشنده خواستم یه پیزو به من بده یه دونه از اینا که داخلش یه صفحه گرد طلایی رنگ هست و دوتا سیم بهشون وصل شده داد و گفت که پیزو و بازر هر دو همین هستند.اگه ممکنه یه تصویر پیزو و یه تصویر از بازر اینجا قرار بدید.
ممنونم

چهارشنبه 19 دی1397 - 1:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیوست:
بازر.png

اونی که فروشنده به من داد از این نوع است.حالا این بازره یا پیزو؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 19 دی1397 - 2:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز
از تجربه خودم بگم که با کانکتور BNC مدارم دقیقاً مشکل شما و بعلاوه کاهش عدد a رو داشته که با تعویض اون با پلاستیکی دستگاه به حد مطلوبش رسیده

چهارشنبه 19 دی1397 - 3:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

zanlog نوشته است:
دوست عزیز
از تجربه خودم بگم که با کانکتور BNC مدارم دقیقاً مشکل شما و بعلاوه کاهش عدد a رو داشته که با تعویض اون با پلاستیکی دستگاه به حد مطلوبش رسیده

منظور اتون از عدد a اولین عدد سه گانه هستش؟ یعنی برد اش کمتر بود (تحت تاثیر فلز BNC) و بعد که عوض کردی بهتر شد؟
اگر اینطوره کانکتور رو بردی اون رو معرفی می کنین؟

چهارشنبه 19 دی1397 - 3:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
Rooz نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
saraqueen نوشته است:
خیلی ممنون از پاسخ شما.
اگر قطر بیرونی 20 باید باشه در لوپ من حدود 16.5 تا 17 هستش پس کوچکتره. چون قطر داخلی 15.5 هستش حدودا. ممکنه از این باشه؟
من در سمت اتصال کابل به برد مدار که از لوپ فاصله زیادی داره از کانکتور فلزی BNC استفاده کردم. فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه چون سمت لوپ و در دید مستقیم اش نیست. تایید می کنین؟
در فلزجو هم کمی زمان برای با ثبات شدن اعداد یا همون تعادل حرارتی نیازه؟ در دستگاه های تجاری معروف که بررسی کردین هم اینطورن؟ اول زیاده بعد رفته رفته کم میشه تا به یک حد ثابت میرسه که دیگه کم نمیشه.

درود @};-
خوب اینو زودتر میگفتی برادر من!شک نکن ایراد به هم خوردن ثبات با حرکت کابل ازBNCهست!!!!کلا BNCبه درد فلزیاب نمیخوره ومشکل شمارو ایجاد میکنه پیشنهاد میکنم که حتما حتما از سوکت توصیه شده استفاده کنید!والا که وقتتون رو رو سایر موارد هدر ندین چون تا سوکت درست نشه همین آش و همین کاسست!

دوروووود ، احوال دوست عزیزمون ، کلا برای شما فقط دورود @};- ، آقا سوال : پس برای ما چرا اعداد پایینه که کلا کانکتور رو کندیم انداختیم اون ور دستگاه و لوپ رو دقیق لحیم کردم فقط ...؟ :-\

درود بی پایان بر شماسرور گرانقدر @};- :D
اشکال BNC به هم خوردن ثبات دستگاه با تکون دادن کابل هست و مشکل عدد اول میتونه به موارد دیگه مربوط بشه!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 19 دی1397 - 4:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
saraqueen نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
saraqueen نوشته است:
خیلی ممنون از پاسخ شما.
اگر قطر بیرونی 20 باید باشه در لوپ من حدود 16.5 تا 17 هستش پس کوچکتره. چون قطر داخلی 15.5 هستش حدودا. ممکنه از این باشه؟
من در سمت اتصال کابل به برد مدار که از لوپ فاصله زیادی داره از کانکتور فلزی BNC استفاده کردم. فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه چون سمت لوپ و در دید مستقیم اش نیست. تایید می کنین؟
در فلزجو هم کمی زمان برای با ثبات شدن اعداد یا همون تعادل حرارتی نیازه؟ در دستگاه های تجاری معروف که بررسی کردین هم اینطورن؟ اول زیاده بعد رفته رفته کم میشه تا به یک حد ثابت میرسه که دیگه کم نمیشه.

درود @};-
خوب اینو زودتر میگفتی برادر من!شک نکن ایراد به هم خوردن ثبات با حرکت کابل ازBNCهست!!!!کلا BNCبه درد فلزیاب نمیخوره ومشکل شمارو ایجاد میکنه پیشنهاد میکنم که حتما حتما از سوکت توصیه شده استفاده کنید!والا که وقتتون رو رو سایر موارد هدر ندین چون تا سوکت درست نشه همین آش و همین کاسست!

بردار نیستم من :(

در حالت کلی در ورودی همه دستگاه ها اعم از اسیلوسکوپ و فانکشن و غیره از BNC استفاده میشه و قبلا مادگی اشو نشون دادم و آقا حمید تایید کردن استفاده ازش مشکلی نداره. من منظورم اتصال سمت برد مدار هستش نه سمت لوپ. حالا این به کنار من نمی دونم مشکل این چند سانت کاهش برد بخاطر اینه صرفا یا نه چون فرض کنیم اصلا کابل ثابت باشه و دست بهش نزنیم. برد دیگه نباید کم باشه. برد دستگاه من برای لوپ 20 (قطر داخلی 15.5 و قطر خارجی حدود 17) بین 20 سانت تا 22 سانت برای یه سکه 500 تومنیه.

اون سوکت خیلی خوبه ولی کانکتور رو بردی نداره (شاید در بازار ما نیست) که سیم کشی اضافی بین سوکت روی پنل جعبه و برد مدار نداشته باشیم.

موفق باشید @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 19 دی1397 - 4:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2532 , 2533 , 2534 , 2535 , 2536 , 2537 , 2538 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure