انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:30pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2515 , 2516 , 2517 , 2518 , 2519 , 2520 , 2521 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان خسته نباشي
مهندس قبلا فرمودين برا خازن ١٠٠ نانو مولفه مهم esl خازن هس كه طيف وسيعي از فركانس رو پوشش بده
حالا در مورد خازن ٥ پيكو و خازن ٢.٢ ميكرو و خازن صد ميكرو چي؟
جنس تانتاليوم كه گفتين اون از چه لحاظ اهميت داره كه قيد كردين تانتال باشه؟؟
حالا به جاي اون جنس هايي مثل تانتاليوم پليمر يا جنس هاي ديگه بهتر هستن يا نه؟؟
قبلا فرموده بودين نشتي اين خازن ها و ثبات دماييشون حائز اهميت هستن.
جنس هايي مثل:
Thin film
Niobium
پليمر
Film

شنبه 17 آذر1397 - 6:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من برا خودم از خارج ١٥٧ و ٣٥٧ اورجينال وارد كرده بودم يه تعداد اضافي دارم دوستان خواستن اطلاع بدن
در ضمن این که من دارم پسوند A هستش که طبق دیتاشیت مشخصاتش بهتر هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط babayi.sajjad در شنبه 17 آذر1397 - 7:09pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 17 آذر1397 - 6:52pm
مدیر کل
مدیر کل

babayi.sajjad نوشته است:
سلام مهندس جان خسته نباشي
مهندس قبلا فرمودين برا خازن ١٠٠ نانو مولفه مهم esl خازن هس كه طيف وسيعي از فركانس رو پوشش بده
حالا در مورد خازن ٥ پيكو و خازن ٢.٢ ميكرو و خازن صد ميكرو چي؟
جنس تانتاليوم كه گفتين اون از چه لحاظ اهميت داره كه قيد كردين تانتال باشه؟؟
حالا به جاي اون جنس هايي مثل تانتاليوم پليمر يا جنس هاي ديگه بهتر هستن يا نه؟؟
قبلا فرموده بودين نشتي اين خازن ها و ثبات دماييشون حائز اهميت هستن.
جنس هايي مثل:
Thin film
Niobium
پليمر
Film

ممنون.
خازن 5 پیکو ثبات حرارتیش کمی اهمیت داره ولی در مجموع اغلب خازنها با این ظرفیت کیفیت خوبی دارن و خوب جواب میدن.
خازن 2.2 میکرو هم از حیث ثبات حرارتی و هم ظرفیت و هم نشتی اهمیت داره! طبیعتا خازنهای فیلم نظیر ام کا تی و پلیستر در این زمینه خیلی خوب هستن اما ظرفیت 2.2 میکروی اونها وجود نداره یا سخت پیدا میشه. بعد این خازنها تانالیوم قرار داره که خوب جواب میده. در مورد خازن 100 میکرو هم به همین صورت هست و بهتر از تانتالیوم در این رنج ظرفیت خازنی نداریم.
خازنهایی که میفرمایین بیشتر از نظر ثبات حرارتی و نشتی خوب هستن ولی هیچکدوم برای فرکانس بالا جواب نمیدن.

شنبه 17 آذر1397 - 7:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من یک مدل MKT رنج 2.2 میکرو دارم منتهی بدون پلاریته هس یعنی میفرمایید اینو بندارم رو مدار بهتر جواب میده؟
البته بگما با RLC متر نگا میکردم این از تمام تانتال هایی که داشتم مولفه D پایین تری داشت و Q بالاتری داشت

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 17 آذر1397 - 7:21pm
مدیر کل
مدیر کل

بله عرض کردم MKT کیفیتش بالاتر از تانتال هست ولی رنج فرکانسی تانتال کمی وسیع تر هست که البته در جاییکه ما این خازن رو استفاده کردیم اهمیت نداره.
همیشه خازن بدون پلاریته رو میشه جای خازن با پلاریته گذاشت. اما برعکسش یا نیاز به رعایت پلاریته داره یا در برخی مدارات که موج دارای هر دو پلاریته هست ممکن نیست.

شنبه 17 آذر1397 - 7:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد حمید
می خواستم بپرسم می تونم به هیت سینک خمیر سی پی یو بزنم حرارتو بهتر انتقال بده؟این خمیرو روی ماسفت هم بزنم جواب میده؟
واینکه هیت سینکی هست که من اگه خواستم آپ آمپ فلزی وصل کنم ی هیت سینکو بهش وصل کنم؟

باتشکر @};- @};-

شنبه 17 آذر1397 - 8:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله اصولا بهتره بین قطعه و هیت سینک از خمیر سیلیکون استفاده بشه تا حرارت بهتر منتقل بشه. برای این مدار هر چند زیاد اهمیت نداره ولی در مورد رگولاتور 7812 بهتر هست همین کار رو بکنین. ماسفت نیازی به این کار نداره و بخصوص اگر تیغه فلزی ماسفت با هیت سینک اتصال داشته باشه سبب جذب نویز بیشتر میشه. برای پکیج قطعاتی نظیر آپ امپ فلزی 8 پایه هیت سینک مخصوص وجود داره هر چند کمیاب هست. ولی بهرحال اپ امپ نیازی به هیت سینک نداره و بهتره استفاده نشه.

شنبه 17 آذر1397 - 8:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
استاد حمید در مورد خازن 2.2 میکرو که اهمیت زیادی داره فرمودید MKT یا POLYSTER بهتر هست. واسم جالب شد.
اطلاعات بیشتری هست که بدید؟ شما خودتون با MKT هم تست کردید؟ نتیجش چطوره؟ آخه تو بازار راحت پیدا میشه .حتی خودمم تو خونه فکر کنم چند تا داشته باشم.

شنبه 17 آذر1397 - 10:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از شما استاد
(لوپ 60 سانتی تخت: 16 دور سیم لاکی 0/7 میل با قطر داخلی 57 سانت) منظور از قطر داخلی چی هست؟
بنظر شما برای کویل 60 چه نوع سیمی خوبه لاکی یا افشان ؟
اگه افشان خوبه چند دور باید بپیچم و چند متر بخرم و قطر سیم چقدر باشه و قطر داخلی چند باشه؟
برای کویل 60 چند متر سیم لاکی بگیرم جواب میده؟
تعداد شیار ها در کویل 60 چند تا باشه؟
اندازه طولی و عرضی شیارها چقدر باشه؟
فاصله قرار گرفتن لوپ با دستگاه چقدر باشه خوبه؟

با تشکر

شنبه 17 آذر1397 - 10:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mehrab_sezar نوشته است:
ممنون از شما استاد
(لوپ 60 سانتی تخت: 16 دور سیم لاکی 0/7 میل با قطر داخلی 57 سانت) منظور از قطر داخلی چی هست؟
بنظر شما برای کویل 60 چه نوع سیمی خوبه لاکی یا افشان ؟
اگه افشان خوبه چند دور باید بپیچم و چند متر بخرم و قطر سیم چقدر باشه و قطر داخلی چند باشه؟
برای کویل 60 چند متر سیم لاکی بگیرم جواب میده؟
تعداد شیار ها در کویل 60 چند تا باشه؟
اندازه طولی و عرضی شیارها چقدر باشه؟
فاصله قرار گرفتن لوپ با دستگاه چقدر باشه خوبه؟

با تشکر

مهندس من و ببخشید جواب میدم.....همه سوالات شما توی فایل راهنما هست... منظور از قطر داخلی یعنی وقتی شروع کردید به پیچیدن لوپ قطر داخلی کویل از این کمتر نشه.... قطر سیم.0.7 هستش ضرب در 16 دور میشه حدود دوازده میلیمتر که پهنای کویل شما میشه و در حالت قطر ضرب دو میشه و میشه 2.5 سانتیمتر و از شصت سانت کم کنیم میشه 57.5... اگر برای هر شعاع دو نبم میلیمتر خطا در نظر بگیریم قطر داخلی شما حدود باید 57 در بیاد.... چون اغلب سیمها 71 هستن نه 70....واسه لوپ عنکبوتی هم هر شیار حدود چهار سانت فاصله داشته باشه که 60*3.14 تقسیم بر چهار سانت میشه چهل و هفت شیار.... حتما باید شیار فرد باشه و در حالت عنکبوتی یک دور بیشتر بپیچید شیارها حدود سه الی چهار میلیمتر چاک داشته باشن و لبه هاشون و تیز کنید سیم نشکنه موفق باشی

آخرین بار توسط boofdivoone در شنبه 17 آذر1397 - 11:50pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 17 آذر1397 - 11:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2515 , 2516 , 2517 , 2518 , 2519 , 2520 , 2521 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 133 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure