انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:06am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2493 , 2494 , 2495 , 2496 , 2497 , 2498 , 2499 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بررسی کنین وقتی دستگاه رو به سمت آسمان بالانس میکنین و تکان میدین بی ثباتی داره؟ اگر اینطور باشه مشکل از اتصالات دستگاه هست و باید محکم بودن کابل اتصال لوپ رو چک کنین. اگر هم اینطور نبود و فقط روی زمین مشکل داره دیگه شرایط اون زمین اینطور هست و سایر نکاتی که عرض کردم رو باید در نظر بگیرین.

چهارشنبه 18 مهر1397 - 8:10pm

حمید نوشته است:
بررسی کنین وقتی دستگاه رو به سمت آسمان بالانس میکنین و تکان میدین بی ثباتی داره؟ اگر اینطور باشه مشکل از اتصالات دستگاه هست و باید محکم بودن کابل اتصال لوپ رو چک کنین. اگر هم اینطور نبود و فقط روی زمین مشکل داره دیگه شرایط اون زمین اینطور هست و سایر نکاتی که عرض کردم رو باید در نظر بگیرین.

ممنون استاد حمید
فقط یه موضوع جالب دیگه هم هست اینه که وقتی که دستگاه رو بالانس میکنم و تست هوایی میگیرم و تو حالت گراند خاموش.مثلا سینی ۳۰در۳۰ تو لحظه های اول بالانس تو ۱۷۰سانتی سنس میشه ولی بعد از گذشت۳۰ثانیه برد بیشتر میشه و این بار تو ۱۸۰ثانتی سنس میشه
به نظرتون علت این تغییر برد چیه؟

پنج شنبه 19 مهر1397 - 8:41pm
مدیر کل
مدیر کل

این مساله ممکنه به تغییرات حرارتی قطعات در دقایق ابتدایی روشن کردن ربط داشته باشه. سعی کنین قبل از تست دستگاه 2-3 دقیقه کار کنه تا به تعادل حرارتی برسه. غیر از این در حالت گراند روشن وقتی مرتب فلز رو به کویل دور و نزدیک کنین بردش کمی کاهش پیدا میکنه و اگر چند ثانیه مکث کنین و دوباره تست کنین بنظر میرسه برد اندکی بیشتر شده که این بخاطر عملکرد گراند هست. البته تفاوت 170 و 180 سانت هم خیلی کم هست و اهمیتی نداره.

پنج شنبه 19 مهر1397 - 9:16pm

سلام مهندس حمید. من تغریبا اکثر مطالب انجمن رو راجع به بحث کم بودن برد دستگاه خوندم و رعایت کردم و کل توضیحات فایل راهنما رو هم همینجور. ولی با هر کاری میکنم برد دستگاه بیستر از یک متر نمیشه. با لوپ 40 و 60 و هشتاد هم تست کردم هیچ فرقی نمیکنه.
ای سی 357 رو هم نوع کره ای اصل انداختم و ماسفت هم چندین مدل تست کردم باز فرقی نکرده. لوپی که الان استفاده میکنم لوپ 60 عنکبوتی با 15 دور سیم لاکی نمره یک هست.
سیم ارتباط لوپ با دستگاه هم کابل کواکسیال کرمان هست.
دیلی رو. دستگاه 32 نشون میده.
اعداد سه گانه به ترتیب
148
483
677
ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 20 مهر1397 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

https://www.youtube.com/watch?v=GR5MNQwgN94

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 20 مهر1397 - 2:30pm
مدیر کل
مدیر کل

saeedfirooz نوشته است:
سلام مهندس حمید. من تغریبا اکثر مطالب انجمن رو راجع به بحث کم بودن برد دستگاه خوندم و رعایت کردم و کل توضیحات فایل راهنما رو هم همینجور. ولی با هر کاری میکنم برد دستگاه بیستر از یک متر نمیشه. با لوپ 40 و 60 و هشتاد هم تست کردم هیچ فرقی نمیکنه.
ای سی 357 رو هم نوع کره ای اصل انداختم و ماسفت هم چندین مدل تست کردم باز فرقی نکرده. لوپی که الان استفاده میکنم لوپ 60 عنکبوتی با 15 دور سیم لاکی نمره یک هست.
سیم ارتباط لوپ با دستگاه هم کابل کواکسیال کرمان هست.
دیلی رو. دستگاه 32 نشون میده.
اعداد سه گانه به ترتیب
148
483
677
ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
دیلی و اعداد 3 گانه شما که کلا مشکل داره! اگر مطالب رو خونده باشین و بخصوص به راهنما دقت کرده باشین قبل از موضوع برد باید این اشکالات رو برطرف کنین. آپ امپ شما هم ممکنه تقلبی باشه. در عین حال اگر داخل محیط بسته منزل تست بگیرین برد کمتری بدست میاد. برد نهایی بخصوص برای کویلهای بزرگ فقط در محیط باز و به دور از فلزات مزاحم حاصل میشه.
برای لوپ عنکبوتی 60 سانتی سیم لاکی 1 مناسب نیست! لطفا قبل از بیان هر مشکلی توصیه های راهنما رو مد نظر قرار بدین.

جمعه 20 مهر1397 - 2:56pm

بله درست میفرمایید طبق فایل راهنما، سیم نمره یک مناسب این لوپ نیست ولی با سیم 0.8 هم تست کردم. البته همه تست ها داخل حیاط بوده فضای کاملا باز نبوده.
پس به نظر شما درست نبودن اعداد سه گانه بخاطر احتمال تقلبی بودن اپ امپ هست؟ اپ امپی که استفاده کردم از اون مدل هست که بدنه اون از دو لایه مشکی رنگ و یک لایه سفید رنگ بینش وجود داره.
البته این نکته رو هم بگم که وقتی خروجی اپ امپ رو روی اسیلوسکوپ میبینم به شدت نویز و نوسان داره مخصوصا اون قسمت از سیگنال که حالت نمایی داره و بالا میره.

جمعه 20 مهر1397 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه دقیق نگاه کنید جلوش حدود 100 تا برد فلز جو با چاپ سبز ریخته شده :D

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 20 مهر1397 - 10:20pm
مدیر کل
مدیر کل

saeedfirooz نوشته است:
بله درست میفرمایید طبق فایل راهنما، سیم نمره یک مناسب این لوپ نیست ولی با سیم 0.8 هم تست کردم. البته همه تست ها داخل حیاط بوده فضای کاملا باز نبوده.
پس به نظر شما درست نبودن اعداد سه گانه بخاطر احتمال تقلبی بودن اپ امپ هست؟ اپ امپی که استفاده کردم از اون مدل هست که بدنه اون از دو لایه مشکی رنگ و یک لایه سفید رنگ بینش وجود داره.
البته این نکته رو هم بگم که وقتی خروجی اپ امپ رو روی اسیلوسکوپ میبینم به شدت نویز و نوسان داره مخصوصا اون قسمت از سیگنال که حالت نمایی داره و بالا میره.

استفاده از سیم مناسب بیشتر روی دیلی اتوماتیک تاثیر داره. صحت اعداد 3 گانه هم به اصلی بودن آپ امپ و البته دوری کویل از فلزات مزاحم هنگام بالانس بستگی داره. اگر میخواین در منزل از سلامت مدار خودتون مطمئن بشین حتما ابتدا با کویلهای کوچک مثلا 20 سانتی یا کوچکتر تست بگیرین.

جمعه 20 مهر1397 - 10:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشید.
مهندس این شماتیک فلز جو مورد تایید شماهست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 21 مهر1397 - 8:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2493 , 2494 , 2495 , 2496 , 2497 , 2498 , 2499 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: ram akbari , جوینده مبتدی و 71 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure