انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:17pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2475 , 2476 , 2477 , 2478 , 2479 , 2480 , 2481 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

همیشه یکسری افراد هستن که وقتی کاری میکنی میگن چرا این کار رو کردی و اون کار رو نکردی! برای من هم بارها در انجمن پیش اومده ولی وقتی نگاه میکنی میبینی طرف خودش کار خاصی ارائه نکرده که اینطور براحتی و بدون بررسی به دیگری نظر میده! بله شما میتونی از انتگرالگیر آنالوگ هم استفاده کنی و این کاری بوده که در مدارات دهه 70 میلادی هم انجام شده و مطلب جدیدی نیست. اما اگر هدف شما یادگیری مطلبی در دنیای دیجیتال امروز باشه راهی که انتخاب کردی درست هست. در واقع در یک طرح دیجیتال واقعی باید اطلاعات موج مورد نظر تا حد ممکن بدون تغییر و بطور کامل به دیتای دیجیتال تبدیل بشه. تنها در این صورت هست که در فلزیاب میشه به امکاناتی نظیر تفکیک با دقت خوب و تنظیماتی مثل دیلی دست پیدا کرد. وگرنه در حالت انتگرالگیری آنالوگ این کارها تقریبا امکانپذیر نیست. بهرحال بنظر من روش شما درست هست و فقط باید اشکالات رو پیدا و رفع کنین.

شنبه 13 مرداد1397 - 8:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
همیشه یکسری افراد هستن که وقتی کاری میکنی میگن چرا این کار رو کردی و اون کار رو نکردی! برای من هم بارها در انجمن پیش اومده ولی وقتی نگاه میکنی میبینی طرف خودش کار خاصی ارائه نکرده که اینطور براحتی و بدون بررسی به دیگری نظر میده! بله شما میتونی از انتگرالگیر آنالوگ هم استفاده کنی و این کاری بوده که در مدارات دهه 70 میلادی هم انجام شده و مطلب جدیدی نیست. اما اگر هدف شما یادگیری مطلبی در دنیای دیجیتال امروز باشه راهی که انتخاب کردی درست هست. در واقع در یک طرح دیجیتال واقعی باید اطلاعات موج مورد نظر تا حد ممکن بدون تغییر و بطور کامل به دیتای دیجیتال تبدیل بشه. تنها در این صورت هست که در فلزیاب میشه به امکاناتی نظیر تفکیک با دقت خوب و تنظیماتی مثل دیلی دست پیدا کرد. وگرنه در حالت انتگرالگیری آنالوگ این کارها تقریبا امکانپذیر نیست. بهرحال بنظر من روش شما درست هست و فقط باید اشکالات رو پیدا و رفع کنین.

دقیقا همینطوره. می بینی مدیر فاروم هم هست با کلی پست ارسالی ولی خودش تا حالا یک طرح نداده بیرون و همیشه از چیزای آماده استفاده میکنه مثل دلتاپالس و چنس و غیره نکته های ریزی که شما گفتین رو هیچ کدوم بلد نیستن. بعد ما نظر میدیم میگن هیچی بلد نیستی تازه کاری سوالاتت ابتداییه. منم میگم اگر تو بلدی یه حرف به درد بخور بزن. هر تومن درآمدت از این راه حلال ات خداییش هم سواد داری هم اخلاق هم تجربه
دستگتاه فلزیاب از دستگاه های به ظاهر ساده ولی در عمل پیچیده دنیای محصولات الکترونیکه

شنبه 13 مرداد1397 - 10:12pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. شما لطف دارین. ایشالا موفق باشین. @};-

یکشنبه 13 مرداد1397 - 1:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید یه سوال برام پیش اومده در بعضی جاها ذرات سنگ به حدی زیاده که بوق فلز یاب پالسی گوس ادم رو کر میکنه.میخوام بدونم همین بوق برا جی پی ایکس یا وی ال اف هم صادق هست ؟

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

یکشنبه 14 مرداد1397 - 5:45pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظور شما سنگ آهن یا ذرات فشرده کربن توام با وجود رطوبت باشه ؛ سنس اونها توسط فلزیاب طبیعی هست. سری GPX با وجود پالسی بودن از فرکانس بالا بهره میگیره که سبب میشه به این چیزها حساس تر باشه. بخصوص اگر از کویل مونو استفاده بشه. وی ال اف ها هم که کلا به ذرات حساس تر هستن. برای اینکه این ذرات سطحی کمتر سنس بشن باید فاصله کویل تا زمین رو بیشتر در نظر بگیرین.

یکشنبه 14 مرداد1397 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس با گرند یک چند درصد کاهش برد خواهیم داشت و با گرند ده چند درصد.ممنون از پاسختون

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 15 مرداد1397 - 8:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا حمید

آیا شکل موج دوم در حالتی گرفته شده که مدار نهایی و کامل بوده با همه خازنها و غیره روی برد بودن؟. اگر اینطوره من هر کاری میکنم این شکل بدست نمیاد و کوتاه بلند میشه یا زیادی صاف و صوف. علت رو چی حدس میزنین؟ ..... . همه قطعات سرجاشه. تقلبی بودن اپ امپ چه تعییراتی رو در سیگنال میده؟

شکل موج من با تمام خازنهای تانتال و غیره تقریبا مثل شکل اول هستش برای همون نمیخواستم تانتال 100 میکرو رو بزارم چون خیلی بلند میشه. شما نوشتین که اعداد سه گانه شما A115 B361 C531 برای این شکل شده. یک جورایی اعداد نصف حالت بهینه هستش. ایا برد دستگاه هم در این حالت نصف بود؟ اگر بوده دلیل کم بودن برد دستگاه بنده هم روشن میشه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 15 مرداد1397 - 11:43pm
مدیر کل
مدیر کل

بله هر دو شکل موج مربوط به مدار نهایی هست. شکل اول مربوط به یکی از انواع تقلبی آیسی 357 و دومی متعلق به آیسی اصلی هست. با آیسی تقلبی برد کمتر هست ولی باز هم از نصف برد آیسی اصلی بیشتر بوده. البته انواع تقلبی این آیسی در بازار زیاده و بهتره چند ایسی بگیرین و امتحان کنین تا مطمئن بشین. در نهایت هم پیشنهاد میکنم مدار اصلی با فیبر اصلی رو بسازین شاید در مدار شما اشکالی وجود داشته که بعد از تست و مقایسه روی هر دو مدار میتونین متوجه بشین. توجه کنین خازن تانتال 100 میکرو ضروری هست و اگر اون رو به نقاط صحیح متصل کنین نباید شکل موج رو خراب کنه. برای همین بارها تاکید کردم سیمکشی فیبر اهمیت داره.

سه شنبه 15 مرداد1397 - 1:52am
مدیر کل
مدیر کل

هنرجو نوشته است:
مهندس با گرند یک چند درصد کاهش برد خواهیم داشت و با گرند ده چند درصد.ممنون از پاسختون

عملکرد گراند با تنظیم فرکانس و درجه حساسیت و سرعت حرکت لوپ روی زمین کاملا در ارتباط هست. پس نمیشه برای هر شماره گراند درصد خاصی از افت برد رو عنوان کرد. فقط میتونم عرض کنم اگر گراند فعال باشه برای جلوگیری از کاهش برد زیاد بهتره دستگاه سریع تر حرکت داده بشه. توصیه من بیشتر روی درجات حساسیت زیر 15 بخصوص روی 12 و گراند خاموش هست.

سه شنبه 15 مرداد1397 - 1:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بله هر دو شکل موج مربوط به مدار نهایی هست. شکل اول مربوط به یکی از انواع تقلبی آیسی 357 و دومی متعلق به آیسی اصلی هست. با آیسی تقلبی برد کمتر هست ولی باز هم از نصف برد آیسی اصلی بیشتر بوده. البته انواع تقلبی این آیسی در بازار زیاده و بهتره چند ایسی بگیرین و امتحان کنین تا مطمئن بشین. در نهایت هم پیشنهاد میکنم مدار اصلی با فیبر اصلی رو بسازین شاید در مدار شما اشکالی وجود داشته که بعد از تست و مقایسه روی هر دو مدار میتونین متوجه بشین. توجه کنین خازن تانتال 100 میکرو ضروری هست و اگر اون رو به نقاط صحیح متصل کنین نباید شکل موج رو خراب کنه. برای همین بارها تاکید کردم سیمکشی فیبر اهمیت داره.

ممنون از پاسخ شما. موردی که هست اینه که آی سی LF357 و بقیشون مثل 257 یا 157 مدت نسبتا طولانیه که از خط تولید خارج شده و اینهایی هم که ایران میارن همش از چین و درجه چندمه و یا ته مونده بازاره و تقلبی خیلی زیاده. زمانی که شما گرفتین کسی زیاد دنبالش نبوده اصل هم گیر میومده ولی الان نه. این آی سی یک جوری خاصه ولی قطعا باید نمونه های جدیدتری ازش باشه که بتونه جایگزین بشه. حتی اگر در ایرانم نباشه شماره بگین سعی میکنم از منابع معتبر خارجی تامین کنم حسته شدم از بس بنجل و گرون میفروشن. دیروز یکی پرسیدم میگه 130 تومن تازه معلوم نیست بزنم جواب بده. قبلا هم از پایا خریدم ولی میدونین که اینها وارد میکنن ممکنه یک زمان اصل باشه ولی سری بعدی که میارن ممکنه اصل نباشه مخصوصا وقتی شرکت اصلی نداره میمونه صرفا چین.

سه شنبه 16 مرداد1397 - 9:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2475 , 2476 , 2477 , 2478 , 2479 , 2480 , 2481 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Kürşat و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure