انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 26 اردیبهشت1403 - 12:44am

پاسخ به موضوع  [ 79 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 مدار pi و همکاری دوستان 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام این مدارو خیلی وقت پیش داشتم ولی بخاطر نداشتن pcb بیخیالش شده بودم حالا میذارم شاید از شما دوستان پی سی بی داشته باشه یا واسش بزنیم به نظرم مدار بدی نمیاد اینم در همون حد 2 یا 2.5 باید برد داشته باشه چون از سیستم دوطبقه استفاده کرده یکیش مربوط به تفکیک هست که با میتر کار میکنه البته لیست قطعات کامله به جز ای سی های مدار که باید بگردم ببینم کجا نوشتم که الان نیست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 11 آذر1393 - 5:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستانی که مدارو دیدن نظرشون چیه..اینم مدار خوبی هست به نظرم..با کویل1 میتونه بیشتر بزنه البته اون تخمین برد توپست بالا به واسطه فت مثبت گفتم که 200 ولت 11 امپر هست پس پیکش بیشتر از این نمیتونه باشه نهایت برد 3متر حالا یکم اینور اونور اونم البته تا ساخته نشه نظر من هم در ست نیست...من توی نرم افزار شماتیکشرو کشیدم و انالیزش کردم پایه های خروجی تستش کردم خوب بود ومدار بدون مشکل هست فقط نتونستم با این نرم افزار پی سی بی تک رو بزنم روی اتومات فیبرو دورو تحویل میده دستی هم زمانبر هست circuit maker

سه شنبه 11 آذر1393 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
دوستانی که مدارو دیدن نظرشون چیه..اینم مدار خوبی هست به نظرم..با کویل1 میتونه بیشتر بزنه البته اون تخمین برد توپست بالا به واسطه فت مثبت گفتم که 200 ولت 11 امپر هست پس پیکش بیشتر از این نمیتونه باشه نهایت برد 3متر حالا یکم اینور اونور اونم البته تا ساخته نشه نظر من هم در ست نیست...من توی نرم افزار شماتیکشرو کشیدم و انالیزش کردم پایه های خروجی تستش کردم خوب بود ومدار بدون مشکل هست فقط نتونستم با این نرم افزار پی سی بی تک رو بزنم روی اتومات فیبرو دورو تحویل میده دستی هم زمانبر هست circuit maker

سلام ودرود
به سلام اقا بهرام.خوب هستین؟در مورد مدارتون باید بگم که یه ایراد بزرگی داره که علل اصلی ناپایداری اکثر پالسی ها هستند و اون هم ساخت اسیلاتور با 555 است .در اینجا نیز از این قطعه که وضعش هم تو بازار افتضاحه استفاده شده.میشه بجای اون از یک اسیلاتور کریستالی و شمارنده استفاده کرد.
ولی یه جای مدارتون برام جالبه اون هم همون دوکاناله بودن هستش.خوب طبیعتا یکی از کانالها برای سمبل گیری اهن یا تاخیر بیشترو اون یکی برای فلزات غیر مغناطیس شونده و طبیعتا تاخیر کمتر نمونه برداری طراحی شده است.ولی موندم چرا برای تولید صدا از ای سی VCOای سی حلقه فاز قفل شده استفاده شده است؟ این قسمت میشه با یه اپتو کوپلر و یه ای سی 555 پیاده کرد.ولی در نوع خودش مدار جالبی هست.یعنی تفکیک اهن از غیر اهن با صدا و میتر :ymhug:
داداش اسم برخی قطعات نیست اکه باشه میشه تو پروتیوس شبیه سازی کرد و مدار یکم انالیز کرد.
یا حق @};-

سه شنبه 11 آذر1393 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام قنبری جان قربانت داداش..عرض شود که من تنها مشکل پالسیهارو وجود نازنین 555 نمیدونم چون خیلی چیزای دیگه هم نقش دارن تا یک
پالسی بی ثبات بشه یکیش کیفیت بد قطعات دومیشم خود باطری و سومیش درایور لوپ که جریانکشی بیشتر رو این قسمت هست اینا همه تاثیر دارن ولی شما دستور بده 555 به میکرو تبدیل میکنیم
راستش منم چون دیدم از دو طبقه استفاده شده مدار واسم جالب اومد و واجب دیدم با همکاری هم راش بندازیم من توی انالیز مدار با چندتا تراشه هم اسم امتحان کردم وهمگی جواب میدادن فقط پاسخ فرکانسی وولتاز هاشون متفاوت بود هدف من هم فقط تست سلامت مدار بود که جواب داد من سیستمو کلا گشتم فکر میکنم توی سی دی رایت کردم هست ومیدونم پیداش میکنم خیالت راحت..راستی قنبری جان اون اپتو کوپلری که گفتی با 555 همون طبقه vco میشه ولتاز به فرکانس پس هیچ فرقی با 4046 نداره باور کن درثانی خود 555 به تنهایی خیلی مصرفش بالا هست پس ایده خوبی نیست 4046 عوض کنیم مگه اینکه از میکرو استفاده بشه حالا بازم نظر خودتون فقط اگه امکانش هست یک فیبر خوشکل بزن واسش تا من لیست وپیدا میکنم اگه هم میخوای اول انالیز کنی تو پروتوس من لیست فردا پیدا میکنم وقرار میدم@};-

چهارشنبه 11 آذر1393 - 2:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
سلام قنبری جان قربانت داداش..عرض شود که من تنها مشکل پالسیهارو وجود نازنین 555 نمیدونم چون خیلی چیزای دیگه هم نقش دارن تا یک
پالسی بی ثبات بشه یکیش کیفیت بد قطعات دومیشم خود باطری و سومیش درایور لوپ که جریانکشی بیشتر رو این قسمت هست اینا همه تاثیر دارن ولی شما دستور بده 555 به میکرو تبدیل میکنیم
راستش منم چون دیدم از دو طبقه استفاده شده مدار واسم جالب اومد و واجب دیدم با همکاری هم راش بندازیم من توی انالیز مدار با چندتا تراشه هم اسم امتحان کردم وهمگی جواب میدادن فقط پاسخ فرکانسی وولتاز هاشون متفاوت بود هدف من هم فقط تست سلامت مدار بود که جواب داد من سیستمو کلا گشتم فکر میکنم توی سی دی رایت کردم هست ومیدونم پیداش میکنم خیالت راحت..راستی قنبری جان اون اپتو کوپلری که گفتی با 555 همون طبقه vco میشه ولتاز به فرکانس پس هیچ فرقی با 4046 نداره باور کن درثانی خود 555 به تنهایی خیلی مصرفش بالا هست پس ایده خوبی نیست 4046 عوض کنیم مگه اینکه از میکرو استفاده بشه حالا بازم نظر خودتون فقط اگه امکانش هست یک فیبر خوشکل بزن واسش تا من لیست وپیدا میکنم اگه هم میخوای اول انالیز کنی تو پروتوس من لیست فردا پیدا میکنم وقرار میدم@};-

بهرام جان اگه لیست قطعات بزارید تا مدار اول تو پروتیوس شبیه سازی بشه.بعد براش فیبر بزنیم.در مورد ای سی 4046 حق با شماست چون شاید حساسیتش نسبت به ولتاژهای پایین بهتر باشه.بنده بعدا کاتالوگ می بینم.
فکر کنم یکی دو تا از قطعات باید عوض بشن و قسمت هایی از مدار نیاز به اصلاح داره .مثلا قسمت تاخیر مدار که با ای سی 4093,ANDطراحی شده رو میشه با 4538 یا هر ای سی مونواستابل دیگر طراحی کرد.
به نظر بنده دو حالت وجود دارد یا مدار کلا انالوگ باشه.......یا کلا مدار دیجیتالش کنیم
در مورد حالت دوم بنده واقعا وقتش رو ندارم براش برنامه نویسی کنم.ولی اگه مدار انالوگش خوب از اب در اومد میشه بعدا از روی مدار برنامه نویسی کرد.وقسمت عظیمی از کارهارو به میکرو سپرد.
فعلا منتظر لیست قطعات هستم.یا حق @};- @};- @};-

چهارشنبه 12 آذر1393 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله کاملا درسته منم موافقم 4093 تغییر کنه 4538 بهتر جواب میده اگه از نوعhcf باشه که دیگه بهتر.من لیستو اون چندتا ای سی رو پیدا کردم فقط باید روی عکس بیارم که دیگه شبهاتی نداشته باشه وبریم تو کارش

چهارشنبه 12 آذر1393 - 11:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم مدار کامل وبدون نقص..ناگفته نمونه این مدارو از سایت المانی یا روسی گرفته بودم الان تو خاطرم نیست تا شما مدارو ببرین تو پروتوس منم لیست قطعات مینویسم که کارا بهتر پیش بره...از دوستان دیگه هم تقاضا دارم بیان کمک تا مدارو بهینه کنیم ~O)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 آذر1393 - 11:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دمتون گرم آقايون به اين ميگن همکارى ،،اما بهرام جان مدار رديابت رو آپ نکردی ازش استفاده کنيم و دعاگوى شما

چهارشنبه 12 آذر1393 - 11:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارش داداش اون مدار فانکشن سهیل بود من فقط یک حذف کننده بهش اضافه کردم که به ذرات حساس نشه باور بفرمایین که من فقط یک جارو رفتم زدم که اخرشم نتونستم برم حفاری تا ببینم مدارم جواب میده یا نه البته به غیر از اون سکه ایی که مسی بود ودقیق رفتم روش البته دیدم عمق رو نیم متر میده و خیلی پیله هست با اینکه میدونستم جنس کوچکی باید باشه ولی بخاطر ازمایش مجبور بودم حفاری کنم که نتیجه شد اون سکه...حالا اگه مدار فانکشنو میخوای که من دوباره میزارمش @};-
فقط خواهش میکنم در مورد چیزای دیگه بحث نشه که هم تایپیک و بحث نقطه زن بیراهه نره متشکرم ~O)

چهارشنبه 12 آذر1393 - 12:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
بله کاملا درسته منم موافقم 4093 تغییر کنه 4538 بهتر جواب میده اگه از نوعhcf باشه که دیگه بهتر.من لیستو اون چندتا ای سی رو پیدا کردم فقط باید روی عکس بیارم که دیگه شبهاتی نداشته باشه وبریم تو کارش

بهرام جان یه اشکال دیگه تو مدار است.بنده اصلا حواسم نبود !تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ای سی 4093شامل چهار گیت NANDاست در حالی که تو شماتیک نوشته 4093 اما از گیت AND استفاده شده است.اینم ببین اصلش کدوم درسته؟؟؟
ضمنن کتابخانه پروتیوس ای سیNE5543نداره مشابه این ای سی رو چی بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟/بقیه قطعات مطابق شماتیک اصلی می زارم تا بعدا تغیرات اعمال کنیم.
یا حق @};- @};- @};-

چهارشنبه 12 آذر1393 - 1:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 79 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: saraqueen , vahidtiger و 156 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure