انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 11:55pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مهران عزیز بنظر من بحث گیرنده مجزا برای آنتنها منطقا نمیتونه معنی داشته باشه! اگر ردیاب میتونست گیرنده بصورت مدار الکترونیکی داشته باشه که دیگه چه نیاز به این آنتنهای لعنتی بود؟! اینها همش شعبده بازی سازندگان ریز و درشت ردیاب هست که یکی یک کاری الکی انجام میده و دیگران هم کورکورانه دنبالش راه میفتن. حالا اگر از هر کدومشون بپرسین این دقیقا داره چکار میکنه ؛ میگن محرمانست! دانش شما قد نمیده! خیر اقا ؛ سیستم تاجاییکه وابسته به فرکانس و علم الکترونیک باشه کاملا باید علمی کار کنه. هر کجا وارد دنیای ناشناخته ردیابی شد میشه خیلی حرفها زد. بهرحال این قسمت به اصطلاح گیرنده ردیاب رو هم قبلا تست کرده بودم و نتیجه خوب نبود. اگر خاطرتون باشه در مورد قسمت گیرنده آنتن ردیاب های ری فایندر و اسپکترا بحث مفصلی انجام دادیم و مدارش رو هم توضیح دادم که در واقع چیزی جز یک باطری نیست! مطلب در این تاپیک موجوده:
viewtopic.php?f=10&t=1893&start=10#p75333
اگر اعتقاد دارین کاری که گیرنده این ردیاب های معروف انجام میده کمکی میکنه ؛ میتونین به سادگی یک باطری 9 ولت رو بردارین و هر کدوم از مثبت و منفی قطبهای باطری رو به یک آنتن وصل کنین! این چیزیه که حتی در ردیاب های ساخت اشخاص دیگه هم دیدم. پس نهایت داستان در همین حده. وگرنه گول مداری با یک آیسی 555 رو که فلان شخص ادعا کرده گیرندست اصلا نمیشه خورد چون هیچ کار خاصی انجام نمیده و اگر میداد دیگه در مدلهای بعدی خودشون حذفش نمیکردن!!!

پنج شنبه 13 آذر1393 - 4:07pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
استاد حمزه عزیز سلام , نظر شما در مورد مطالب اخیر چیه.

جعفر عزيز من راستش دوست ندارم وارد اين بحث بشم.اخرين تجربه خودم رو تلفني بهتون گفتم و تجربه عجيب خودم رو خدمت شما عرض كردم.بنده نقطه اي كه زده بودم رو مشخص كرده بودم و در 10 متري نقطه محل براي پيدا كردن درب حفاري شد كه چيزي بالاي 20 كيلو سفال خارج شده بود در حالي كه ردياب در نقطه اصلي فلز رو زده بود و حتي 1 كيلو سفال هم در اون نقطه وجود نداشت.در واقع ردياب 20 كيلو سفال رو رد داده بود و دقيقا جاي رو زده بود كه يه اتاق پلمپ شده بود رو زده بود.بنده با چشاي خودم اتاق رو ديدم ولي موفق به ديدن داخل اون تا الان نشدم. :ymsmug:

در مورد ردياب هم بايد بگم تنها چيزي كه ازش راضي نيستم و ريشه همه ي اين مشكلات رو در اون مي بينم انتن ها هستش. :-Q

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 13 آذر1393 - 4:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید لطفا به فکر طراحی انتن باشید،که لیاقت ۳۵رو داشته باشه

پنج شنبه 13 آذر1393 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
hamze2000 نوشته است:
jafar نوشته است:

جعفر عزيز من راستش دوست ندارم وارد اين بحث بشم.اخرين تجربه خودم رو تلفني بهتون گفتم و تجربه عجيب خودم رو خدمت شما عرض كردم.بنده نقطه اي كه زده بودم رو مشخص كرده بودم و در 10 متري نقطه محل براي پيدا كردن درب حفاري شد كه چيزي بالاي 20 كيلو سفال خارج شده بود در حالي كه ردياب در نقطه اصلي فلز رو زده بود و حتي 1 كيلو سفال هم در اون نقطه وجود نداشت.در واقع ردياب 20 كيلو سفال رو رد داده بود و دقيقا جاي رو زده بود كه يه اتاق پلمپ شده بود رو زده بود.بنده با چشاي خودم اتاق رو ديدم ولي موفق به ديدن داخل اون تا الان نشدم. :ymsmug:

در مورد ردياب هم بايد بگم تنها چيزي كه ازش راضي نيستم و ريشه همه ي اين مشكلات رو در اون مي بينم انتن ها هستش. :-Q

ممنونم حمزه جان , من به گفته شما ایمان دارم . خودم اجازه گفتن این مورد شما را نداشتم . خیلی دوست داشتم از این مورد شما بچه‌ها هم بدونن , و به ردیاب اعتماد پیدا کنن . این که خودتان گفتین خیلی خوب شد . اخه بعضی مواقع که آدم این جور مطالب را میخانه اعتمادش به ردیاب کم میشه و دیگه نمیتونه انتن دست بگیره. انشاالله آقا حمید گل یه فکری برا انتن بکنه...

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 13 آذر1393 - 4:56pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
jafar نوشته است:

این پست هم به افتخار حمزه دوست و همکار گرامیم
خدمت شما هم عرض کنم که

شما یه نقطه رو گرفتید با طلا اسمشو میزارم نقطه X
در نقطه دیگری به فاصله 10 متری حفاری انجام شده که 20 کیلو سفال خارج کردید اسم این نقطه رو میزارم نقطه Y
از نقطه Y(سفال) حفاری کردید به سمت نقطه X ، (طلا) و به اتاقک رسیدید طبق گفته خودتون و با چشم خودتون اتاقک رو در نقطه X رویت کردید.

دوست عزیز من؛ برادر گرامی من؛ شما با فرکانسهای طلا؛ حفره(اتاقک) رو زدید و به سفالها همچنین طلا واکنش نشون نداده است.

دلیل این گفته م : قدرت کشش حفره نسبت به سفال و استخوان بیشتر است و آنتن رو به خودش جذب میکند!!!! و به همین دلیل سفال رو رد داده است!!!
اگر این حفره (اتاقک) در اونجا نبود بهت اطمینان میدم که همون 20 کیلو سفال رو میگرفتی.!!!

اما حمزه عزیز برای اینکه غرض و یا هدف من مشخص شود عاجزانه ازت میخوام این کارهارو انجام بده تا بهت ثابت شود من چی میگم!!!
چالش برای اثبات:

1-ابتدا ردیاب رو خاموش کن و با انتن خالی دوباره اونجارو آنتن بزن. ببین کجاهارو برات میگیره!!!! سپس
2- لطف کنید بار داخل اتاقک را خارج کنید و از موفقیتتون لذت ببرید و براتون هم دعا میکنم که موفق به خارج کردنش شوید. بعد از خارج کردن بار ؛ این لطف را در حق این بچه ها انجام بده؛ که به اتاقک دست نزن و تخریبش نکن.

سپس بعد از خروج بار دوباره با همون تستها و با همون فرکانسهای طلا که اونجا رو تایید کردی اونجارو آنتن بزن ببین بازم آنتن اونجارو میگیرد یا نه!!!

به این گفته و حساسیت من رو موضوع میرسی.
اینم ماستمالی جدیدم!!!

حمزه جان دوستت داشتم و دارم و برات آرزوی موفقیت میکنم. @};- :-H

پنج شنبه 13 آذر1393 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
کانی جان این مطلب شما شامل حال منم میشه که منم فقط حفره و تونل نصیبم شده? اخه حتی یه دونه تکه کوزه هم من تو حفاری هام درنیاوردم.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 13 آذر1393 - 5:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
مهران عزیز بنظر من بحث گیرنده مجزا برای آنتنها منطقا نمیتونه معنی داشته باشه! اگر ردیاب میتونست گیرنده بصورت مدار الکترونیکی داشته باشه که دیگه چه نیاز به این آنتنهای لعنتی بود؟! اینها همش شعبده بازی سازندگان ریز و درشت ردیاب هست که یکی یک کاری الکی انجام میده و دیگران هم کورکورانه دنبالش راه میفتن. حالا اگر از هر کدومشون بپرسین این دقیقا داره چکار میکنه ؛ میگن محرمانست! دانش شما قد نمیده! خیر اقا ؛ سیستم تاجاییکه وابسته به فرکانس و علم الکترونیک باشه کاملا باید علمی کار کنه. هر کجا وارد دنیای ناشناخته ردیابی شد میشه خیلی حرفها زد. بهرحال این قسمت به اصطلاح گیرنده ردیاب رو هم قبلا تست کرده بودم و نتیجه خوب نبود. اگر خاطرتون باشه در مورد قسمت گیرنده آنتن ردیاب های ری فایندر و اسپکترا بحث مفصلی انجام دادیم و مدارش رو هم توضیح دادم که در واقع چیزی جز یک باطری نیست! مطلب در این تاپیک موجوده:
https://www.felezjoo.com/viewtopic.php? ... =10#p75333
اگر اعتقاد دارین کاری که گیرنده این ردیاب های معروف انجام میده کمکی میکنه ؛ میتونین به سادگی یک باطری 9 ولت رو بردارین و هر کدوم از مثبت و منفی قطبهای باطری رو به یک آنتن وصل کنین! این چیزیه که حتی در ردیاب های ساخت اشخاص دیگه هم دیدم. پس نهایت داستان در همین حده. وگرنه گول مداری با یک آیسی 555 رو که فلان شخص ادعا کرده گیرندست اصلا نمیشه خورد چون هیچ کار خاصی انجام نمیده و اگر میداد دیگه در مدلهای بعدی خودشون حذفش نمیکردن!!!

سلام. در مورد قسمت گیرنده اسپکترا من یه تجربه دارم که بهتره بگم.
چند وقت پیش یکی از دو ستان ردیابی واسم اورد که دستساز بود و وقتی بازش کردم تقریبا هیچی توش نبود. همین مساله ای که اقا حمید میگه. یه باتری 9ولت و یه مدار که روش چسب ریخته بودن. وقتی انتنها به هم میخوردن شوک به دستهام وارد میشد. اولش من هم مثل اقا حمید با خودم گفتم که یه مدار مسخره و سر کاری هست. چون این دوستمون میگفت باهاش کار میکنه و فقط واسه طلا ساخته شده و اگه طلا باشه میگیره شروع کردم به تست.
بعد دودقیقه کار کردن با کمال تعجب دیدم داره به طلا واکنش میده. اون مکان که فیلم گرفته بودم واسه مکمل و 35خطا میزد رو اصلا به حساب نمیاورد و میرفت سمت اتاق که اونجا طلا بود.
پس اون قسمت فقط واسه شوک دادن به دستها ساخته نشده.
اتفاقا بعدا متوجه شدم که کی اون ردیاب رو ساخته و در اولین فرصت در مورد عملکردش سوال خواهم کرد.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 5:06pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان حرف شما درست! ولی در خصوص به اصطلاح گیرنده اسپکترا و ری فایندر نمیتونین بگین اون توضیحی که بنده در اون تاپیک دادم اشتباهه! هر کسی کمی از مدار سرش بشه میتونه از روی عکس دقیقا متوجه بشه که چه کاری انجام شده. شوک دادن یک حالت نمایشی و تلقین مثبت برای اپراتور داره و نهایت کار همینه که باطری 9 ولت داره به آنتن وصل میشه! هیچ قسمت الکترونیکی یا فرکانسی هم در کار نیست. متاسفانه نمیدونم چرا مساله باطری رو کسی تست نمیکنه ببینه چه تاثیری داره؟!
بسیاری از مسائل ردیاب های خوب دنیا هم در آنتنشون هست. مثلا خیلی از این آنتنها بصورت آبکاری طلا هستن! حالا اگر بشه آنتنی به این صورت ساخت شاید کارایی بهتری داشته باشه.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 5:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عنوان: حقایق ردیابی و fpl35

حمید نوشته است:
سعید جان حرف شما درست! ولی در خصوص به اصطلاح گیرنده اسپکترا و ری فایندر نمیتونین بگین اون توضیحی که بنده در اون تاپیک دادم اشتباهه! هر کسی کمی از مدار سرش بشه میتونه از روی عکس دقیقا متوجه بشه که چه کاری انجام شده. شوک دادن یک حالت نمایشی و تلقین مثبت برای اپراتور داره و نهایت کار همینه که باطری 9 ولت داره به آنتن وصل میشه! هیچ قسمت الکترونیکی یا فرکانسی هم در کار نیست. متاسفانه نمیدونم چرا مساله باطری رو کسی تست نمیکنه ببینه چه تاثیری داره؟!
بسیاری از مسائل ردیاب های خوب دنیا هم در آنتنشون هست. مثلا خیلی از این آنتنها بصورت آبکاری طلا هستن! حالا اگر بشه آنتنی به این صورت ساخت شاید کارایی بهتری داشته باشه.

من یه تست کردم که واسم روشن شد که اون باتری فقط واسه وصل شدن به انتنها نیست.
اومدم انتنها رو وصل کردم به اسکوپ و دیدم هیچ خبری نیست. بعد دستهام رو گرفتم به انتنها و دیدم یه موج باشکل تقریبی دندانه اره ای و قسمت بالا رونده و پایین رونده کمی انحنا داشت تولید شد. اینجا بود فهمیدم که از بدن واسه تولید موج استفاده میشه. به صاحبش گفتم گفت با مغناطیس بدن کار میکنه.
هنوز نشده با سازندش صحبت کنم. ولی میدونم که خیلی چیزا هست که باید بدونیم تا یه ردیاب خوب بسازیم.
در مورد بحثهای قبلی یه سوال دارم. از کجا معلوم که تعداد پالسهایی که تو یه پریود زمانی مثلا 1/2ثانیه و یامثلا2ثانیه به جسم وارد میشه خیلی مهمتر از شکل موج و یا برابر بودن پالسهای مثبت نباشه. رو این موضوع فکر کنید.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 6:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:
عنوان: حقایق ردیابی و fpl35

حمید نوشته است:

من یه تست کردم که واسم روشن شد که اون باتری فقط واسه وصل شدن به انتنها نیست.
اومدم انتنها رو وصل کردم به اسکوپ و دیدم هیچ خبری نیست. بعد دستهام رو گرفتم به انتنها و دیدم یه موج باشکل تقریبی دندانه اره ای و قسمت بالا رونده و پایین رونده کمی انحنا داشت تولید شد. اینجا بود فهمیدم که از بدن واسه تولید موج استفاده میشه. به صاحبش گفتم گفت با مغناطیس بدن کار میکنه.
هنوز نشده با سازندش صحبت کنم. ولی میدونم که خیلی چیزا هست که باید بدونیم تا یه ردیاب خوب بسازیم.
در مورد بحثهای قبلی یه سوال دارم. از کجا معلوم که تعداد پالسهایی که تو یه پریود زمانی مثلا 1/2ثانیه و یامثلا2ثانیه به جسم وارد میشه خیلی مهمتر از شکل موج و یا برابر بودن پالسهای مثبت نباشه. رو این موضوع فکر کنید.

عزیز من اون موج نیست اگه مداری در کار نباشه هم اگه دستات به پروب اسکوپ بزنی یه شکل موج روی اسکوپ ظاهر میشه. :D

پنج شنبه 13 آذر1393 - 7:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure