انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 10:51pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
اصولا مساله عمق زنی در مورد اکثر ردیابها برخلاف فلزیابها چندان مطرح نیست. چون معمولا فراتر از حدی هست که قابلیت حفاری وجود داره! بنده تا 5 متر برای هدف خیلی کوچک تست کردم و جواب داده. بیشتر هم قطعا امکانپذیر بود ولی من امکان تست نداشتم. برای اهداف واقعی و بزرگ قطعا بالای 20 متر هم جواب میده! اما کار در مورد عمق گیری و مساله حفاری خیلی مشکل و حتی غیر ممکن میشه. مساله مفید و غیر مفید هم چندان در مورد ردیاب معنی نداره. این اصطلاحات در واقع مربوط به فلزیاب هستن نه ردیاب! باید اینجور حساب کنین که هیچ محدودیت معقولی در زمینه عمق زنی این ردیاب عملا نیست.

خيلي ممنون استاد حميد جوابمو گرفتم ^:)^

دوشنبه 31 تیر1392 - 7:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
سلام
امروز ميخوام يكي از تست هايي كه انجام دادم بهتون بگم.
گفته ميشه عيار طلاي قديمي اكثرا 22 بوده يعني 91.7% طلا و بقيه مس يا نقره هست حالا ميتونيم ازين خاصيت براي تاييد بودن طلا استفاده كنيم يعني در يك كيلو طلاي 22 عيار 83گرم مس وجود داره بنابراين جايي كه ردياب طلا ميگيره بايد مس هم بگيره كه تاييد كننده كار باشه البته من با طلاي 18 كه امتحان كردم ردياب روي مد مس بازم طلا رو براحتي ميگرفت شما دوستان هم ميتونيد امتحان كنيد و روشي براي تاييد بودن طلا پيدا كنيد

دوشنبه 31 تیر1392 - 9:27pm
مدیر کل
مدیر کل

مهران جان مساله عیار طلای قدیمی قطعی نیست که چند بوده باشه! چون در دوره های مختلف و توسط گروههای مختلف قطعا یک جور ساخته نمیشدن. مثلا دوستی میگفت در دوره ای این طلاها عیار 14 یا حتی 12 داشتن!
اما مطلبی که شما فرمودین من قبلا هم چند بار عرض کردم. بله جواب دادن روی مس نشانه مثبتی میتونه باشه. چون نکته جالب اینه که ظاهرا همیشه از مس بعنوان فلز دوم در ساخت استفاده میشه. اما بسته به عیار میزان و درصد مس همونطور که شما گفتین فرق میکنه. طبیعتا هر چقدر عیار طلا بالاتر باشه میزان مس کمتری داره که باعث میشه واکنش ضعیف تری روی مس وجود داشته باشه. مثلا اگر روی طلا تا یک مسافتی اون هدف براتون قابل ردیابی بود ؛ روی فرکانس مس باید تا مسافت کمتری قابل ردیابی باشه. چون میدونیم که شعاع ردیابی با وزن و حجم هدف نسبت داره و کمتر بودن میزان مس نسبت به طلا قطعا منجر به چنین نتیجه ای میشه.

دوشنبه 31 تیر1392 - 9:36pm

سلام
امروز ظهر ردیاب بدستم رسید بعد از افطار توی خونه اکثر گزینه ها را تست نمودم مخصوصاً با40 گرم طلا، با اینکه سالها با ردیابهای مختلف کار کرد ه ام ولی هر کاری کردم با این ردیاب نتونستم توی خونه نتیجه بگیرم در حالت بیسیم و با سیم و ولومهای مختلف!؟ آنتنهای تلسکوپی و برنجی را تست کردم روی زبانم که شوک خوبی داشتند(روی ولوم10)!مقاومت آنتنهای تلسکوپی در حالت خاموش روی ولوم صفر،صفر بوده ولی روی ولوم10 کمی مشکوک شدم انگار باز هم صفر بود چون روی ولوم 10 اهم متریک خط تیره(علامت منفی) بصورت چشمک زن نشون میداد که سر در نیاوردم، از دوستان عزیز مخصوصاً مهندس حمید بزرگوار خواهشمندم بنده را راهنمایی کنند.

دوشنبه 31 تیر1392 - 11:31pm
مدیر کل
مدیر کل

مصباح عزیز از نظر اهم مشکلی نیست شما باید روی رنج 200 کیلو قرار میدادین تا اهم حدود 20 کیلو رو نشون بده. بعید میدونم دستگاهتون اشکالی داشته باشه. ولی میله های آنتنی رو بیشتر چک کنین.
در ضمن این ردیاب با اینکه سیستم کاریش مشابهت داره با خیلی از ردیابها ولی در بعضی جزئیات کاری متفاوت هست. شیوه دست گرفتنتون رو هم اگر عوض کنین تاثیر داره.

سه شنبه 31 تیر1392 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
تحقيقاتي كه من تو تاريخ كردم قبل از اسلام كه ايران در اوج قدرت و اقتصاد بوده عيار طلا بيشتر 22 بوده وبعد از اسلام عيار 14 زياد ديده شده و جالب اينجاست مقدار مسي كه با طلا مخلوط شده نسبت به آلياژهاي ديگه براحتي قابل رديابي وتفكيك هست درصورتيكه مفرغ و برنج نيز از آلياژهاي ديگه ي مس هستند كه ردياب روي مد مس تا جايي كه من تست كردم مفرغ و برنج نميگيره!

سه شنبه 1 مرداد1392 - 9:08am

حمید نوشته است:
مصباح عزیز از نظر اهم مشکلی نیست شما باید روی رنج 200 کیلو قرار میدادین تا اهم حدود 20 کیلو رو نشون بده. بعید میدونم دستگاهتون اشکالی داشته باشه. ولی میله های آنتنی رو بیشتر چک کنین.
در ضمن این ردیاب با اینکه سیستم کاریش مشابهت داره با خیلی از ردیابها ولی در بعضی جزئیات کاری متفاوت هست. شیوه دست گرفتنتون رو هم اگر عوض کنین تاثیر داره.

آقا حمید ممنون از لطف شما، اهم را تست کردم حدود 20 کیلو بود، فقط شرمنده این چک کردن میله های آنتنی را برام یه بار دیگه توضیح بدید هر چند قبلاً توی انجمن خونده بودم ولی هم یادم رفته هم نتونستم پیداش کنم،بابت زحمت دوباره از شما عذر میخام.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 10:21am
مدیر کل
مدیر کل

خب شما اهم متر رو روی رنج 200 اهم بذارین و یک پراب رو به فیش انتنهای دسته ها بزنین و یکی رو هم به نوک میله های برنجی. باید حدود 1 اهم یا کمتر مقاومتش باشه. برای هر دو دسته هم باید همینطور باشه.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:07pm
آواتار کاربر

با سلام خدمت آقا حمید
با قابلیتهای که این ردیاب داره آیا دیگه نیازی هست از این آنتن بعنوان خوراک خور استفاده بشه؟؟ چون آقا مجتبی در آنتن های جدید برای روان شدن بیشتر از بلبرینگ استفاده میکنه که جنسش غیر برنجه! مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
در ضمن بعد از استفاده از بلبرینگ انتن ها بیش از حد روان میشن که با کوچکترین لرزش 180درجه می چرخن. بنظر مشکل پیش نمیاد؟؟

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:09pm
مدیر کل
مدیر کل

search نوشته است:
با سلام خدمت آقا حمید
با قابلیتهای که این ردیاب داره آیا دیگه نیازی هست از این آنتن بعنوان خوراک خور استفاده بشه؟؟ چون آقا مجتبی در آنتن های جدید برای روان شدن بیشتر از بلبرینگ استفاده میکنه که جنسش غیر برنجه! مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
در ضمن بعد از استفاده از بلبرینگ انتن ها بیش از حد روان میشن که با کوچکترین لرزش 180درجه می چرخن. بنظر مشکل پیش نمیاد؟؟

دوست من مگه قراره شما از این دستگاه بعنوان خوراک خور استفاده کنین این دستگاه بهترین فرکانس رو تولید میکنه اونم خیلی دقیق چه لزومی داره خوراکخورش کنیم در ضمن این سئوالات مربوط به این قسمت فروشگاه نیست اینجا قراره کسانیکه دستگاه رو گرفتن و راضی هستند بیان اعلام کنن
درمورد بلبرینگ اگه نباشه احتمال داره یه جا گیر کنه انتن و شما بزور میخواین حرکتش بدین اینجاست که انتنها خطا میره برای همین رون باشه خیلی بهتره حالا شما باید تسلط دستها رو بیشتر کنین و تمرین کنین .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

سه شنبه 1 مرداد1392 - 11:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure