انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 7:09am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10  بعدی
 تناسخ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آرش جان ميشه بگی چه چوری اثبات شده ؟؟؟در ضمن بزار اينطوری جواب شما و پاتريوت رو بدم از قديم گفتن عيسی به دين خود موسی به دين خود قبول خوب شما ميگى (پاتريوت) آيين بودا تناسخ رو قبول دارن با چه مدرکی ميگی؟ حالا اگه من بگم براساس تبالیغ بزرگان دينشون سنخيت رو پذيرفتن بدون شک مخالف حرف من ميشى اما بايه مثال کوچيک جواب شما رو ميدم ذهن انسان خيلی قوى هست اما اگه محدود و به چيزی خاص باشه و بهش فضا داده نشه فقط توى يک محدوده محاصره ميشه مثال ملخ رو شايد شنيده باشی هرچند مغز ملخ کجا و مغز انسا،ن کجا اما اگه انسان هم محدود به يک چيز بشه ماهيت اون چيز رو به ذهن حکاکی ميکنه مثال ملخ :فرض کنيد به مدت يک ماه ملخى را داخل سبدی گذاشتین و روش شيشه گذاشتين و با تکان دادن سبد ملخ پريده و به شيشه ميخوره با تکرار اين کار به مدت يک ماه ملخ قدرت پرش رو تنظيم ميکنه تا به شيشه نخوره يعنى مغز محدود به پرش فقط 30سانت ميشه حالا اگه بعد از يک ماه اگه شيشه برداشته بشه با تکان دادن سبد ملخ فقط 30سانت پرش ميکنه بنابراين آيين بودا ذهن رو محدود کرده به تناسخ و با ذهن اشخاص آيين بودا محدود شده درحاليکه اينطور نيست اين مثال براى انسان دير قبولونده ميشه اما امکان پذير بوده و بازهم ميشه اين همه آيين ولی دين اسلام کامله و بازهم بزرگان نقش داشتن در اين قبولى اما قرآن سنده زنده همه حقايقه و در رابطه با حرف آرش بايد عرض کنم انسانها قبل از اين جسم يکبار آفريده شدن برای نظاره خدا که بهش ميگن عالم ذر که دو دسته بودن اهل يمين و اهل شمال يعنى خوب و بد و بعداز آزمون الهى از بين رفتن و دوباره آفرينش در هفت روز آغاز شد و 7آسمان بنا شد و گاها شخصى فکرميکنه اين اتفاق رو ديدم و يادش ميفته اين ياد آوری حاصل اون مشاهدات عالم ذر هست نه تناسخ و ديدن منظره با چشم شخصى ديگر و بايد عرض کنم هرکسی قادر به پيش گويى به جز چند صحنه بعد نبودن به جز اهل يمين که بزرگش سر و مولامون على و اولاد ايشان بود و سند زنده آن گريه کردن مولا على در کربلا قبل از ازدواج بود که با پرسيدن دليل گريه عرض کردن اينجا جايی است که فرزنددومم حسين براى شناساندن خدا به انسان شهيد خواهد شد بنابراين تناسخ از نظر بنده پوچه مگه دليل منطقى ارائه بشه به دور از کفر يعنى انکار حقايق خداوندی و تائىد چيزى

پنج شنبه 26 تیر1393 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان نیم نگاهی به تاریخ بندازید
تمدن ایران - مصر - مایاها - چین - هند - سومر - بابل ...
توی همه این تمدنها و آثاری که ازشون باقی مونده اشاره به مطالب حیرت آوری شده از قبیل : وجود موجودات فرازمینی و بیگانگانی که این تمدنها ازشون به عنوان خدایان یاد میکنند.واقعیتهایی بنام یوفو ها و یا خاکستری ها که در تمام این تمدنها نقش بسزایی ایجاد کردند.
برنامه های مستند زیادی از شبکه های ماهواره ای پخش میشه که واقعا آدم حیرت میکنه
واقعا مطالب زیادی هستند که نمیشه همه رو عنوان کرد ولی میشه مقداریش رو که به بحث این تاپیک هست رو عنوان کرد:
جدیدا دانشمندان ابن نظریات رو بیان کردند:
1-موجودات فرازمینی درگذشته بارها به زمین آمده اند و دستکاریهای ژنتیکی بر روی انواع موجودات زنده انجام داده اند مثلا کتیبه هایی که در چین و هند و مکزیک پیدا شده که موجودی بصورت مار و انسان هستش و ...اونها این نظریه رو عنوان کردند که فرازمینی ها با دستکاری ژنتیکی که بر روی خیلی از موجودات انجام دادند در طول هزاران سال به این مقطع رسیدیم.مثلا در آزمایشات دی ان ای که از چند پیکر انسان که در مصر و مکزیک پیدا شده به این نتیجه رسیدند که دی ان ای ها مربوط به نصف انسان و نثف موجودی بیگانه هستند(البته این بقایا برای هزاران سال پیش هستند)که مشخصه اونها جمجمه های کشیده هستش. و چشمهای بادامی
هنوز هم که هنوزه در جاهای مختلف اطلاعاتی بدست میاد که افرادی ادعا میکنند که بوسیله افرادی بیگانه دزدیده شده اند و از آنها درون سفینه هایی نمونه برداری شده و یا عمل لقاح انجام شده روشون.
2-نظریه دیگه اینه که بیان میکنند با پیشرفت علوم در سالیان دراز به این تکنولوژی دست پیدا کرده اند که ابعاد زمان و مکان را تاب داده و در زمان سفر میکنند که اینها موجوداتی هستند که از آینده در ادوار تاریخ سفر کرده و در حقیقت مدل تکامل یافته انسان هستند.(که میتونه یک مقداری به اثبات خاطراتی که عنوان میشه بخاطر تناسخ هستش کمک کنه)
واقعا بحث مفصلی هستش ولی واقعیت داره...%

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

جمعه 26 تیر1393 - 12:00am
استادیار
استادیار

بردیا‌جان‌وآرش‌جان‌بیا‌من‌خودم‌هیپنوتیزمت‌میکنم‌برت‌میگردونم‌به‌زندگی‌گذشتت‌بعد‌ازت‌فیلم‌میگیرم‌ببین‌چه‌حرفایی‌زدی‌و‌کی‌بودی!!!‌در‌قرآن‌هم‌صریحا‌به‌تناسخ‌اشاره‌شده‌سوره‌بقره‌آیه‌۲۸

جمعه 26 تیر1393 - 12:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آرش نوشته است:
بردیا‌جان‌بیا‌من‌خودم‌هیپنوتیزمت‌میکنم‌برت‌میگردونم‌به‌زندگی‌گذشتت‌بعد‌ازت‌فیلم‌میگیرم‌ببین‌چه‌حرفایی‌زدی‌و‌کی‌بودی!!!‌در‌قرآن‌هم‌صریحا‌به‌تناسخ‌اشاره‌شده‌سوره‌بقره‌آیه‌۲۸

اگر جدی فرمودین من واقعا با کمال میل قبول میکنم.بحث هیپنوتیزم برام خیلی جالبه

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

جمعه 26 تیر1393 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تناسخ اصلا و ابدا وجود نداره
بنظرم خلق یک انسان یا یک روج جدید برای خداوند از افریدن یک کهکشان سخت تر نیست
اینا همش چرنده

داداش بردیا بحث موجودات فرازمینی برمیگرده به حقه های فراماسونها برای فریب دادن اذهان عموم جهانیان

زود باور نباشید فقط همین

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 26 تیر1393 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آرش نوشته است:
بردیا‌جان‌وآرش‌جان‌بیا‌من‌خودم‌هیپنوتیزمت‌میکنم‌برت‌میگردونم‌به‌زندگی‌گذشتت‌بعد‌ازت‌فیلم‌میگیرم‌ببین‌چه‌حرفایی‌زدی‌و‌کی‌بودی!!!‌در‌قرآن‌هم‌صریحا‌به‌تناسخ‌اشاره‌شده‌سوره‌بقره‌آیه‌۲۸

دوست عزیز شما هم قران رو تحریف نکنید لطفا
شما یا معنی قران رو نمیدونید یا تفسیر قران رو

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 26 تیر1393 - 1:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آرس جان بحث هيپنوتيزم با تناسخ فرق بين زمين و زمانه در هيپنوتيزم شخص هيپنوتيزم شده به خلسه اى عميق فرو ميره و همونطور که قبلا در بحث پرواز روح در برونفکنی کالبد اختری عرض کردم ذهن شخص بيداره و چون به آرامش شديدی رسيده و لازمه ياد آوری خاطرات رسيدن به آرامش شديد ذهنى هست که با رسيدن به هيپنوتيزم که خلسه هست انجام ميشه و اتفاقات گذشته از زمان شناخت خودش تا آن لحظه رو با سوالات شما از کتابخانه مغزش باز خوانى مي کنه و به شما ميگه کجای اين قضيه به تناسخ شباهت داره مگه شخص هيپنو تيزم شده برميگرده بگه مثلا من که اسمم آرشه بگم مثلا من غضنفرم و الان تو سواحل کاليفرنيا يا دراز کشيدم و حمام آقتاب ميگيرم فراخوانى اطلاعات ففط محدود ميشه به چيزهايی که چشم ديده و عقل ثبت و ضبط کرده و بازخوانی فقط در همين حد است و بس ولاغير پس لطفا حرفی رو بزن آرش جان که وجه عقلی و منطقی داشته باشه تناسخ فقط وجهه بى منطق و کذب نشان دادن آفرينشه در صورتيکه انسان بعد از مرگ مراحل تکميلی خودش رو درغالب روح طی ميکنه که رتبه بالا تری از تکامل انسان هست نه تناسخ و حلول کردن در بدن شخص ديگر

جمعه 27 تیر1393 - 8:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آرش جان وظيفه دونستم به شما بگم بهتره شما يه سری به کتاب استاد صمد ولی زاده بندازيد چون همونطور که عرض کردم تناسخ به معنای يادآوری و زاده شدن با جسم ديگری اصلا وجود خارجی نداره اما بحث هيپنوتيزم هرچند بازهم با تناسخ فرقش به زمين و زمانه قابل درکه و سند زندش همين خوابه که در اکثر موارد خوابی ديده ميشه که يا حقيقت زندگی گذشته اون جسم حال حاضر بوده يا خواب پريشان و ديدن چيزهاى ديگر مثلا ديدن عزيزان از دست رفته يا ديگر ماجراها که در اينجا بحث پرواز روح مطرح ميشه که درقرآن آمده و خواب مرگ کوچک معرفی شده اما روح به صورت ناقص از بدن جدا ميشه و با بعد روحی که لازمه ديدن ارواحه با مردان ارتباط بر قرار ميکنه و اين ارتباط و ياد آوری نسبی که زود فراموش ميشه به خاطر سرى بودن اسرار خداوند و عظمت خداونده و اين ثبت و ذخيره ديده ها با چشم روحی در مغز خاکى به وسيکه طناب نقره اى انجام ميشه که از چاکراه سينه به روح اتصال هست انجام ميشه و با قطع شدن اين طناب مرگ به وجود مياد و کار عزرائيل زيبای مرگ پاره کردن اين طناب نورانی از جسم مادی به روح ماورايی هست اما چيزيکه مشخص هست نبودن تماسخ در اين بينه مثل اين باشه که بگی با پاره شدن طناب مثل باز شدن هواى بادکنک روح بادش و هرچی تا اون مرحله کسب کرده خالی بشه و اين روح بشه به اندازه يک کروموزوم و بره تو کمر شخص ديگری که بعدا ميشه پدرت بى منطق و خنده دار

جمعه 27 تیر1393 - 8:38am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

پیوست:
0029224.JPG

آیین بودا (1)
بودیسم از جهاتی همانند جینیسم می باشد. اموری که میان این دو مشترک است
عبارتند از:
o هر دو مخالف برهمنان و قداست وداها می باشند.
o هر دو جنبشی برای رهایی انسان از آلام روحی اند.
o هر دو نسبت به ترک دنیا هم نظرند.
o هر دو تناسخ و قانون کرمه معتقدند. (البته تفسیر این دو با یکدیگر متفاوت است. )
o هر دو به نظام کاست بی اعتنایند.
o هر دو، هم بودا و هم مهاویره از طبقه ی کشتریه اند.
o و هر دو نسبت به ریاضت تأکید دارند اما آیین جین بسیار افراطی است و بودا طریقه ی میانه را برگزیده است و ریاضت افراطی را برخلاف مصلحت می داند. بودا حدود 560 ق. م در شمال هند نزدیک شهر بنارس در خانواده ای از طایفه ی کشتریه متولد شد. (2) نام او در کودکی سیدارته گوتمه بود که بعدها بودا نامیده شد. در باب زندگانی او در کودکی گفته اند: براساس غیب گویی پیش گویان اگر بودا شخصی بیمار یا مرده یا پیر یا راهبی را ببیند خواهد مرد. لذا پدرش او را به قصری برد و دستور داد که مبادا چشم او به آنها بیفتد. بودا تا 23 سالگی همان جا ماند و ازدواج کرد. اما اتفاقاً روزی از قصر خارج شد و پیرمردی را دید. فهمید سرانجام جوانی پیری است. روز دیگر بیماری را دید و فهمید گاهی به جای سلامتی، بیماری است. سومین بار جنازه ای دید که بسیار ناامید شد و فکر کرد اگر انجام حیات، مرگ است؛ پس زندگی به چه کار آید. با دیدن راهب تصمیم گرفت شبانه زن و فرزند خود را رها کند تا حقیقت زندگی را دریابد. سرانجام در سن 36 سالگی زیر درخت انجیری (درخت آگاهی) در دریای تفکر غرق بود که به حقیقت نایل آمد و بعد از آن در شهر بنارس (شهر عرفانی) به ترویج اندیشه های خود پرداخت. تا این که بعد از 45 سال که دائم به وعظ و تربیت مشغول بود، سرانجام در سفری، در شمال شهر بنارس بیمار شد و همان جا در گذشت.

تعالیم بودا
می توان اصول بودیسم را در یک دسته بندی کلی این گونه بیان کرد. (3)
یک) به قانون تناسخ و قانون کرمه اعتقاد دارد.
دو) بودا هرگونه تفکر غامض و پیچیده ی فلسفی را طرد می کرد و آن را وسیله ی نجات نمی داند. مبانی الهیات و فلسفه ی مافوق طبیعی نزد او ارزشی ندارد. او سعی می کند همواره از نیازها، مشکلات و آلام بشری سخن گوید. لذا روش او بیشتر روان شناسی است تا فلسفی. بودا می گوید:
من از چه چیز سخن گفته ام؟ من درباره ی بدبختی و نیاز سخن گفته ام؛ مبدأ بدبختی را توضیح داده ام؛ درباره ی فرجام نکبت گفت و گو کرده ام و نیز در باب ایمانی که به فقر و نکبت و بدبختی بشر پایان خواهد داد توضیح داده ام. اما چرا این مباحث را پیش کشیده ام؟ زیرا فقط از این سودی حاصل می شود که به مبانی و اساس دیانت مربوط است و آدمی را به رهایی از آلام و رنج ها و به معرفت عقل کل و نیروانه هدایت می کند. (4)
سه) بودا از طریقه ی خلوص یا بکهتی که برهمن های از آن به شدت دفاع می کردند دور شد. او معتقد است عالم مملو است از خدایان مذکر و مونث، شیاطین، ارواح و اشباح، ولی همه ی آنها محدود و فانی اند و محکوم به تناسخ و روح انسان باید به مقام نفی یا فنا برسد.
چهار) بودا در باب تقدیر معتقد است که هر چه در این عالم وجود دارد چه در آفاق، چه در انفس، چه در ظاهر و چه در ضمیر در حال سیر و حرکت بوده، دائماً صورت عوض می کند. لذا هیچ گونه طرح یا نقشه ی مرکزی از سوی صانع مدیر وجود ندارد. بلکه یک وحدت عمومی و نهانی در خود آنان موجود است و نفس فردی آن گاه از برکات آرامش و آسایش بهره مند است که کلمه ی «من» را فراموش کند. لذا باید در این جهان، آمال و آرزوها را ترک گفت.
پنج) بودا در قسمت اخلاقیات به چهار حقیقت جلیل معتقد شد است: (5) زندگی رنج است. تولد، ازدواج، بیماری، پیری و مرگ همه رنج است. اما تناسخ رنجی بالاتر که باید از آن رهایی جست.
منشأ رنج، آرزوی انسان یا تشنگی است. خوشی هایی که ناپایدار است، میل به شهرت، شوق به خوش گذرانی و مال، همه علت رنج انسان هستند.
از رنج باید خلاص شد و تنها راه آن ترک امیال و هواهای نفسانی و رهایی از آرزوها است. انسان باید از چهار سیل آرزو، شهوت، خطا و نادانی بگذرد تا به نیروها نایل آید.
راه های ترک رنج انجام برنامه ی معنوی است. این طریق به هشت گام تقسیم می شود که عبارتند از: شناخت درست، اندیشه ی درست، گفتار درست، کردار درست، زیست درست، سعی درست، آگاهی درست و یکدلی درست.
بودا اساس مکتب خود را بر مهربانی و محبت به دیگران بنا می کند و تأکید می کند که محبت آری اما متعلق هرگز. او نیز برای ورود به دیر (سنگهه) قواعد ده گانه ای وضع کرد که عبارتند از:
o اجتناب از بی جان کردن جانوران؛
o احتراز از تصرف در مالی که به شخص عطا نشده است؛
o پرهیز از بی عصمتی و ناپاکدامنی؛
o احتراز از مکر و فریب؛
o خودداری از مستی و شراب خواری؛
o خودداری از پرخوری و شکم پروری، خاصه به هنگام بعد از ظهر؛
o چشم پوشیدن از تماشای رقص و آواز طربناک و تماشای لهو و لعب؛
o اجتناب از استعمال زیور و عطریات و آرایش ها؛
o نخفتن در بسترهای نرم؛
o احتراز از قبول زر و سیم؛
قدیمی ترین کتاب مقدس بودا که به زبان پالی (شاخه ای از سنسکریت) نوشته شده «تی پیتکه» (6) یا سبدهای سه گانه است. (7)
در دوره های بعدی بودا به دو فرقه ی بزرگ منشعب شد. یکی مهایانه که در چین، کره، ژاپن، تبت و مغولستان (لامائیسم) (8) توسعه یافت و فرقه ی دوم هینیانه می باشد که در برمه، تایلند و کامبوج رونق یافت. اما امروز بودا در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا مورد توجه قرار گرفته است. (9)
البته مطلب ناقصه!جهت اطلاعات بیشتر به منبع زیر مراجعه کنید.
منبع مقاله: فعالی، محمدتقی؛ (1390)، آفتاب و سایه ها(نگرشی بر جنبش های نوظهور معنویت گرا)، تهران: انتشارات عابد، 1390.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

جمعه 27 تیر1393 - 8:52am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جناب arash99 ممنونم از همکاری و نظرات مفیدتون @};- @};-
بنده به این دلیل این موضوع رو ایجاد کردم که من و دوستانی که در این باب اطلاعاتی نداریم با کمک شما و اساتید در این مسیر قدمی برداریم. بنده اگر این قدرت رو داشتم که تناسخ را رد کنم یا بر آن صحه گذارم قطعا تاپیک از اینجا شروع نمی شد! ولی شما نظرات وتفکرات خودتون رو منعکس می کنین و هیچ گونه منبعی هم که مشخص نمی کنین!

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

جمعه 27 تیر1393 - 9:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure