انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 11:02pm

پاسخ به موضوع  [ 129 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 13  بعدی
 کالبد شکافی دستگاه لورنز x2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshi نوشته است:
سلام
شرمنده وحید جان من فقط شبها انلاین هستم
ولی این نوع رزین همانطور که خودت کشف کردی با حرارت براحتی کنده میشه
البته باید این حرارت خیلی ملایم باشه که به سایر قطعات اسیب نرسونه

مرسی مهندس والا ابتکاری بود ولی برای تمیز کاری بهتر دیگه نمیدونم باید چکار کنم ! اگه راه حلی داره ممنون میشم

چهارشنبه 9 اردیبهشت1393 - 1:59am
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی وحید جان خسته نباشین.
بنظر میاد اکثر آیسی ها معمولی و متداول هستن! فقط 2-3 شماره رو دقیق ننوشتین و بنظر میاد شماره دیگری باشه! این هم مشکلی نیست. ظاهرا ایسی خاص نداره.
مدار قابل کپی برداری هست ولی با این وضعیت قطعات اس ام دی بنظر من فیبر باید کمی تمیز تر بشه تا مقادیر قطعات اس ام دی حداقل قابل خواندن باشن. بهرحال چون قطعات اس ام دی کار شده پیدا کردن مقدار بعضی قطعات مثل خازن یا دیود واقعا مشکل هست! از طرفی اگر حتی یک قطعه اشتباه باشه مدار درست کار نمیکنه!
در ضمن من متوجه نشدم ماسفت یا ترانزیستور قدرت این مدار کجاش هست؟ قاعدتا بصورت اس ام دی که نمیتونه باشه!

چهارشنبه 9 اردیبهشت1393 - 3:28am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
hoshi نوشته است:
سلام
شرمنده وحید جان من فقط شبها انلاین هستم
ولی این نوع رزین همانطور که خودت کشف کردی با حرارت براحتی کنده میشه
البته باید این حرارت خیلی ملایم باشه که به سایر قطعات اسیب نرسونه

مرسی مهندس والا ابتکاری بود ولی برای تمیز کاری بهتر دیگه نمیدونم باید چکار کنم ! اگه راه حلی داره ممنون میشم

سلام
خواهش میکنم ,والله همانطور که گفتم برای هر نوع چسب یا رزینی یک نوع حلال باد ساخته بشه و چون در مورد رزین شما اطلاعی در دسترس نیست پیشنهاد میکنم برد رو 24 ساعت داخل تینر 10000 یا 20000 قرار بدید و ببینید رزین پاک میشه یا نه؟
البته قطعاتی رو که ممکنه تینر بهشون اسیب برسونه از برد جدا کن

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 1:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
ممنون اقا وحید
حمیدجان تو عکس گذاشتم که ماسفت کجاست ولی شمارش چنده اقا وحید؟
البته احتما میدم شمارش irfp450 , irfp460 , irfp250 باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
سلام
دوستان تينر 10000 در مدت طولاني باعث خورندگي فيبر ميشه و چون در اين فيبر اتصال هاي مس نازکتر هم هستند و از smd ها استفاده شده بهتره که اين کارو نکنين

gladyator_089

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 4:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود دوستان
اقایون این دستگاه واقعا یکی از بهتریناست.البته اسم بلندی در نکرده و زیاد معروف نیست اما خیلی خوب دفینه پیدا میکنه.چند بار با همین مدل دوستان موفق شدن تا نهایت 2.5 چیزی پیدا کردن باهاش.
البته بیشتر میزنه اما بار تو این متراز بوده.به هر حال اقا حمید اینو یکاریش کن یه دستگاه حرفه ای ارزان هم تو انجمن باشه.
سپاس/

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 5:41pm
مدیر کل
مدیر کل

ژنرال عزیز با توجه به ترکیب آیسی ها و کلیت مدار و غیر هوشمند بودن این سیستم مطمئن باشین مدار چنس از این هم بهتر هست! من این رو با اطمینان عرض میکنم و یک درصد هم شک نکنین! با این حال کیفیت ساخت خیلی مهمه و خود لوپ هم تاثیر زیادی داره. مثلا همین مدار X2 رو امکان نداره بشه جوری ساخت که بخوبی اصلی جواب بده! علتش هم تعداد قطعات زیاد و مدار نسبتا پیچیده تر هست که باعث میشه هنگام ساخت بصورت دستی و با قطعات غیر اس ام دی و حتی چینی کیفیت کارکرد تا حد قابل ملاحظه ای پایین بیاد! پس نمیشه روی این مساله که این مدار رو جوری بسازیم که مطابق اصلش جواب بده حساب کرد!
در هر صورت من فعلا درگیر کار روی مدلی از چنس هستم که اقا مجتبی درخواست کرده و یقین دارم بهتر جواب میده. با این وجود در خدمت دوستان هستم تا این مدار رو هم بشه کپی کرد.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 5:47pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

gladyator_089 نوشته است:
سلام
دوستان تينر 10000 در مدت طولاني باعث خورندگي فيبر ميشه و چون در اين فيبر اتصال هاي مس نازکتر هم هستند و از smd ها استفاده شده بهتره که اين کارو نکنين

سلام
gladiator جان تینر 10000 باعث خوردگی مس نمیشه چون من هر روز دارم باهاش کار میکنم و تا حالا مشکلی پیش نیومده
دیگه این برد ظریف تر از برد موبایل نیست که
ولی تینر 12 یا 20 هزار باعث خوردگی میشه

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 6:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام وحید جان شماره ماسفت چنده؟

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ژنرال عزیز با توجه به ترکیب آیسی ها و کلیت مدار و غیر هوشمند بودن این سیستم مطمئن باشین مدار چنس از این هم بهتر هست! من این رو با اطمینان عرض میکنم و یک درصد هم شک نکنین! با این حال کیفیت ساخت خیلی مهمه و خود لوپ هم تاثیر زیادی داره. مثلا همین مدار X2 رو امکان نداره بشه جوری ساخت که بخوبی اصلی جواب بده! علتش هم تعداد قطعات زیاد و مدار نسبتا پیچیده تر هست که باعث میشه هنگام ساخت بصورت دستی و با قطعات غیر اس ام دی و حتی چینی کیفیت کارکرد تا حد قابل ملاحظه ای پایین بیاد! پس نمیشه روی این مساله که این مدار رو جوری بسازیم که مطابق اصلش جواب بده حساب کرد!
در هر صورت من فعلا درگیر کار روی مدلی از چنس هستم که اقا مجتبی درخواست کرده و یقین دارم بهتر جواب میده. با این وجود در خدمت دوستان هستم تا این مدار رو هم بشه کپی کرد.

سلام حمید جان با این صورت پس بیخودی وقت گذاشتنه رو این مدار!!
پس ما صبر می کنیم تا چند جدید آماده بشه و با خیال راحت بریم بیرون.
منم مدار رو میبندن به صاحبش بر میگردونم!

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 9:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 129 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: azari , Google , mnbvcxzaqwsx , mohammad rog و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure