انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت1403 - 8:20am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 114 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 12  بعدی
 توباکس ساشو قویترین فلزیاب جهان 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم اریا جان :ymhug: :x

یکشنبه 26 اسفند1391 - 1:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس عزیز
میشه لطف کنید راجع به مدار تفکیک توضیح بدید؟
ممنون میشم

یکشنبه 27 اسفند1391 - 10:40am
مدیر کل
مدیر کل

alikhan نوشته است:
سلام مهندس عزیز
میشه لطف کنید راجع به مدار تفکیک توضیح بدید؟
ممنون میشم

سلام خواهش میکنم عزیز من
توباکس ساشو به لحاظ اینکه از سیستم بسیار شبیه به فلزیابهای وی ال اف که مبتنی بر آشکار سازی اختلاف فاز هست استفاده میکنه و همون طیف فرکانسی رو هم داره ؛ من امیدوار هستم سیستم تفکیک مشابه وی ال اف ها رو بشه به نوعی روش سوار کرد! اگر تفکیک وی ال اف ها رو دیده باشین معمولا یک عددی نشون داده میشه یا نموداری داره که در این سیستم عدد بندی شده تقریبا هر فلزی یک رنج عددی خاص خودش رو داره! یعنی باز صد در صد تفکیک نمیکنه اما تا حدود خیلی خوب و بهتر از پالسیها امکان تفکیک رو میده. حداقلش این هست که تفکیک آهن از بقیه نزدیک به صد در صد قطعی هست و برای باقی فلزات هم تفاوت عدد نشون داده شده جوریه که میشه حدس زد جنس فلز چی میتونه باشه.
واقعیتش در مورد این توباکس من شک دارم واقعا بشه از این سیستم تفکیک کمک گرفت ولی خب بهرحال باید خوب تست بشه و سوار کردنش روی مدار اصلی هم کار میبره. اگر جواب داد که خیلی خوبه و اینو با صلاحدید آقا مجتبی اعلام میکنیم.

یکشنبه 27 اسفند1391 - 12:47pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
استاد حمید به نظر شما در کل این تو باکس بهتره یا پالسی مثل ایمپالسی؟,چون راستش من خودم موندم کدومشون رو بسازم بعضی ها میگن این تو باکس بهتره و برخی عقیده خلاف دارند .من خودم شخصا با لورنز دیپ مکس 5 کار کردم و نتیجه ای نگرفتم ولی تا حالا با تو باکسها کار نکردم

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

شنبه 3 فروردین1392 - 1:30pm
مدیر کل
مدیر کل

سلام هوشی جان.
در کل بستگی به هدف شما داره. استفاده از توباکس به این معنیه که شما به دنبال فلز بزرگ در عمق زیاد هستین! اگر غیر این باشه توباکس کارایی نداره.
اما اگر هدف شما همینه ؛ بنظر من هیچ نوع فلزیابی به خوبی توباکس جوابگو نیست و به همین لحاظ کاملا ارزش ساختش رو داره. تنها اشکالی که توباکس داره ساختش به نسبت سایر انواع فلزیاب سخت تر و پر دردسر تر هست.

جمعه 9 فروردین1392 - 5:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
لطفاً در مورد کیفیت قطعاتی که در ساخت سیستمهای ارائه شده در فروشگاه بکاره میره اطلاعرسانی کنید.

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

جمعه 9 فروردین1392 - 10:51pm
مدیر کل
مدیر کل

Robin hood نوشته است:
سلام دوستان
لطفاً در مورد کیفیت قطعاتی که در ساخت سیستمهای ارائه شده در فروشگاه بکاره میره اطلاعرسانی کنید.

سلام عزیز من.
هر چند ساخت دستگاه مسئولیت آقا مجتبی هست ولی بنده هم کاملا در جریان هستم و خدمت شما عرض میکنم.
ببینین این قضیه قطعات و مثلا نظامی بودن بنظر من از سر فلزیاب ماینر بیشتر باب شد! من نمیگم مثلا آیسی نظامی تاثیری توی کار یک دستگاه نداره ولی تاثیرش تا اون حدی هم که بعضیا روش مانور میدن نیست. چون بهرحال بخصوص در مورد آیسی ها یک سری استانداردهایی وجود داره و نوع نظامی بیشتر در مورد ثبات در شرایط تغییرات دمایی و مساله نویز متفاوت هست. از نظر شرایط دمایی که کشور ما اونقدر دمای کمینه و بیشینه نداره که کمتر از صفر یا بالای 40 درجه بخواد باشه پس تقریبا تفاوتش محسوس نیست. مساله نویز هم به مدار و طراحی فیبر و شیلد و غیره بیشتر بستگی داره تا به ایسی.
همین توباکس رو اولین بار آقا مجتبی با ایسی نظامی ساخت. اما تفاوت خاصی نبود. همونطور که قبلا هم عرض کردم در فلزیابها مساله دقت مقاومت و خازن خیلی بیشتر مطرحه و همینطور کیفیت لوپ و ساخت کلی. برای توباکس هم که کیفیت اسکلت خیلی مهمه.
در مورد ردیاب هم کیفیت قطعات زیاد مهم نیست فقط مهم اینه فرکانسها و شکل موجشون درست و دقیق باشن. کیفیت ساخت آنتن رو هم نباید دست کم گرفت!
بهرحال همه چیز قبلا باید تست بشه و همینطور هم هست و اگر جایی لازم باشه قطعه با کیفیت خاص و از نوع خاص یا نظامی انتخاب بشه. اما تشخیصش کار هر کسی نیست. بعضی قطعات اصلا کیفیتشون نقشی در عملکرد مدار نداره و بعضیا برعکس.
مساله باطری هم نکته مهمی هست که حتما برای یک دستگاه قابل حمل باید در نظر گرفت.
بهرحال این واقعیته که توی این اوضاع قطعات خوب توی بازار کم هست و حتی نظامیها هم خیلیاش قلابیه و نمیشه روش حساب کرد. مهم اینه بهترین قطعات و از جاهایی خریداری میشن که قابل اطمینان هستن. اگر در موارد خاصی لازم هم بود بصورت دلاری باید از فروشنده های خارجی سفارش داده بشه که فعلا در یک مورد اینجور بوده.

جمعه 9 فروردین1392 - 11:13pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
ممنون مهندس حمید

برای جسمی به اندازه 10*15 که در دو متری زمین قرار داره ساشو میتونه کمک ساز باشه؟

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 9 فروردین1392 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید ممنونم که پاسخ دادید.

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

جمعه 9 فروردین1392 - 11:19pm
مدیر کل
مدیر کل

hoshi نوشته است:
سلام
ممنون مهندس حمید

برای جسمی به اندازه 10*15 که در دو متری زمین قرار داره ساشو میتونه کمک ساز باشه؟

خواهش میکنم.
بله چرا که نه؟ البته برای این سایز فلز 2 متر تقریبا حداکثر برد هست. باید اسکلت و کل دستگاه با کیفیت خوبی ساخته بشه و خوب تنظیم بشه تا بتونه این مقدار برد رو بصورت مطمئن به شما بده.

جمعه 9 فروردین1392 - 11:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 114 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure