انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:14pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 634 , 635 , 636 , 637 , 638 , 639 , 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سئوال دیگه ای که ذهن بنده رو مشغول کرده اینه که
آیا زمان ردیابی هم میتونه تواندازه گیری حجم تاثیر بزاره
یعنی اینکه ما اگر هدفی رو در روز (یا بازه زمانی متفاوت ) ردیابی کنیم حجم گیری هدف تغییر میکنه یا خیر ؟
واصولا بهترین زمان برای ردیابی چه زمانی میتونه باشه ؟
ممنون
منتظر نظرات اساتید صاحب نظر هستم :-B

پنج شنبه 28 دی1396 - 10:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان واساتید محترم وهمچنین آقا کوروش عزیز.
من با روشی که آقا کوروش گفته بود کار کردم والبته این روش با توجه به شرایط جسمی بنده جواب داد .ولی نکته ای که هست راجع به اون گمانه زدن جهت ارتباط میدان مغناطیسی با نقطه اصلی هستش . که آقا کوروش فرمودن با گمانه زنی نیم متری روی هدف اصلی باید میدان مغناطیسی از بین برود
حالا میخواستم از آقا کوروش سوال کنم که با از بین رفتن میدان مغناطیسی ایا نشان دهنده این است که هدف یک هدف کاذب میباشد یا خیر در نقطه اصلی هدف وجود دارد ؟
ممنون میشم اگه آقا کوروش به این سوال پاسخ بدن .

چهارشنبه 9 اسفند1396 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pedram2 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان واساتید محترم وهمچنین آقا کوروش عزیز.
من با روشی که آقا کوروش گفته بود کار کردم والبته این روش با توجه به شرایط جسمی بنده جواب داد .ولی نکته ای که هست راجع به اون گمانه زدن جهت ارتباط میدان مغناطیسی با نقطه اصلی هستش . که آقا کوروش فرمودن با گمانه زنی نیم متری روی هدف اصلی باید میدان مغناطیسی از بین برود
حالا میخواستم از آقا کوروش سوال کنم که با از بین رفتن میدان مغناطیسی ایا نشان دهنده این است که هدف یک هدف کاذب میباشد یا خیر در نقطه اصلی هدف وجود دارد ؟
ممنون میشم اگه آقا کوروش به این سوال پاسخ بدن .

درود بر شما pedram2 گرامی
خوشحالم که با این روش نتیجه گرفتید ...البته اگر بتوانید کمی بیشتر راجع به نتیجه گیریتان توضیح دهید هم من هم دیگر دوستان بیشتر استفاده میکنیم.
در مورد سوال شما ، چنانچه پس از گمانه زدن اثرات میدان مغناطیسی کمرنگ شد و یا از بین رفت ، همانطور که قبلا گفتم نشان دهنده این است که میدان بوجود آمده دقیقا مربوط به همین هدفی است که روی ان گمانه زده اید و در غیر اینصورت هدف مربوط به میدان ، جای دیگری است و اگر چنانچه روی خود همین هدف هم اثراتی که با ردیاب قبل از گمانه زدن میگرفتید کمتر شد و یا از بین رفت ، نشان دهنده این است که هدف سطحی و یا کاذب بوده .. مثلا آهن اکسید شده ریز که در اثر حفاری بیرون ریخته شده و یا مقداری املاح و یا ذرات فلزی متراکم در لابه لای خاک بوده (البته شاید هم قطعه و یا سکه ای کوچک و ریز در لابه لای خاک که دیده نمیشود و بیرون آمده)..ولی چنانچه اثرات پا برجا بود و یا حتی با پایین تر رفتن قوی تر هم شد، نشان دهنده یک هدف متراکم قوی (احتمالا با ارزش) در پایین تر وجود دارد :YMPEACE:

سه شنبه 15 اسفند1396 - 4:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام جناب کوروش خان ، بنظره شما قدرت کشش آنتنها برای یک هدف فلزی سطحی بی ارزش بیشتره یا یک هدف عمیق و حجیم و با ارزش ؟ و اینکه آیا بر اثر حفاری محل ردیابی شده آیا قدرت آنتن زنی مجدد کاهش یافته یا قویتر می شود ؟

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

سه شنبه 15 اسفند1396 - 8:00pm
مدیر سایت
مدیر سایت

نوروزخان نوشته است:
با سلام جناب کوروش خان ، بنظره شما قدرت کشش آنتنها برای یک هدف فلزی سطحی بی ارزش بیشتره یا یک هدف عمیق و حجیم و با ارزش ؟ و اینکه آیا بر اثر حفاری محل ردیابی شده آیا قدرت آنتن زنی مجدد کاهش یافته یا قویتر می شود ؟

با سلام
مطمئناً قدرت انتن ها برای هدف قدیمی چند صد ساله قوی تر هست ، فقط بستگی به مقدارش و جنس فلز هم داره که متشکل از چند نوع فلز باشه و یا فقط خالص طلا باشه ! البته کسی که در علم دازینگ قوی و حرفه ای شده باشه و بدنش خوب جواب داده باشه به نظر بنده طلا رو هم خوب و قوی خواهد گرفت ! اگر حجم فلز دفینه شده خوب باشه فرقی در گیرندگی آنتنها بعد از حفاری و خاک برداری مقداری از خاک روی هدف فرقی نمیکنه فقط باید واقعا فلزی باشه ! البته در مکانهایی که فلزات آهنی بی ارزش سطحی زیاد داره اول باید بی ارزش هارو پاکسازی کرد تا بشه جنس اصلی رو ردگیری کرد ! و با نقطه زن تائید کرد . موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 16 اسفند1396 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نوروزخان نوشته است:

با درود بر شما نوروزخان گرامی
در مورد سوال شما ضمن تایید فرمایشات آقا مهدی گرامی به نظر من شدت و قدرت اثرات میدانهای بوجود آمده از اهداف چه سطحی و چه عمقی نسبی هست و همونطور که اقا مهدی فرمودند بستگی به فاکتورهای بسیاری دارد ولی مهمترین مسئله این است که شما وقتی در جایی که آثار و علایم دارد بدنبال جنس با ارزش هستید تمامی میدانهای بوجود آمده را باید با گمانه زدن و استفاده از فلزیاب مطمئن پاکسازی کرده تا به هدف اصلی برسید :YMPEACE:

جمعه 18 اسفند1396 - 12:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ضمن تشکر از آقا کوروش بابت عنایتی که به بنده دارندوسلام به همه دوستان واساتید
بنده با روش آقا کوروش منطقه ای رو حجم گیری کردم که حجم ان 5*6 متر بود که البته طول شرق به غرب آن بیشتر بود
والبته با روش آقا کوروش حجم دیگری رو در زاویه 120 درجه شناسایی کردم که حجم نقطه دوم کمتر بود (2*2) بعد تصمیم گرفتم که
طبق دستور مقداری خاک از روی هدف بردارم که بقول اقا کوروش گمانه ای زده باشم وبا این کار دوبار حجم هدف اول رو اندازه گیری کردم ودیدم که
آنتنها اصلا عکس العملی نداره ودیگر از اون حجم 5*6 خبری نیست واحتمالا هدف کاذب بوده که با گمانه زنی اثراتش از بین رفته :(( .اما نکته ای که اینجا برام سوال پیش اورده اینه که وقتی 1هفته بعد به همون منطقه رفتم ودوبار اقدام به حجم گیری کردم دوباره همون حجم 6*5 رو داشتم :-? حالا موندم که اونجا هدف داره یا مارو سرکار گذاشته 8-| تا نظر دوست خوبم آقا کوروش چی باشه #:-s البته اینم تجربه ای بودا :) :) :)

شنبه 19 اسفند1396 - 8:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض معذرت دوستان با توجه به پست قبلی این تصویر رو هم از همون منطقه با سسیتم زمین شناسی گرفتم تا نظر دوستان چی باشه :-? :-?
البته دوستان این رو مد نظر داشته باشن که تصویر دو قسمته واگر کمی دقت بشه کاملا مشخصه قسمت بالایی حجم هدف اول وقسمت پائینی در زاویه 120درجه هدف :)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 19 اسفند1396 - 9:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
شايان هستم
اقا مجتبا پيدام كن برا طلا زني درخدمتم

سه شنبه 7 فروردین1397 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pedram2 نوشته است:
ضمن تشکر از آقا کوروش بابت عنایتی که به بنده دارندوسلام به همه دوستان واساتید
بنده با روش آقا کوروش منطقه ای رو حجم گیری کردم که حجم ان 5*6 متر بود که البته طول شرق به غرب آن بیشتر بود
والبته با روش آقا کوروش حجم دیگری رو در زاویه 120 درجه شناسایی کردم که حجم نقطه دوم کمتر بود (2*2) بعد تصمیم گرفتم که
طبق دستور مقداری خاک از روی هدف بردارم که بقول اقا کوروش گمانه ای زده باشم وبا این کار دوبار حجم هدف اول رو اندازه گیری کردم ودیدم که
آنتنها اصلا عکس العملی نداره ودیگر از اون حجم 5*6 خبری نیست واحتمالا هدف کاذب بوده که با گمانه زنی اثراتش از بین رفته :(( .اما نکته ای که اینجا برام سوال پیش اورده اینه که وقتی 1هفته بعد به همون منطقه رفتم ودوبار اقدام به حجم گیری کردم دوباره همون حجم 6*5 رو داشتم :-? حالا موندم که اونجا هدف داره یا مارو سرکار گذاشته 8-| تا نظر دوست خوبم آقا کوروش چی باشه #:-s البته اینم تجربه ای بودا :) :) :)

با درود و خجسته باد برای فرا رسیدن سال نو به pedram2 و دیگر دوستان گرامی @};-
پدرام جان همونطور که عرض کردم چنانچه بعد از گمانه زنی روی نقطه اصلی هدف که در زاویه جنوب شرقی میدان کاذب هدف میباشد، آثار میدان کاذب آن کم شد و یا از بین رفت ، اون میدان کاذب دقیقا برای همین نقطه ای هست که گمانه زده اید و این برای اطمینان پیدا کردن از ارتباط میدان کاذب و هدف اصلی میباشد و اینکه بفهمیم هدف اصلی را درست پیدا کرده ایم و برای اطلاع از کاذب بودن یا نبودن هدف اصلی باید خود هدف اصلی را با ردیاب و یا نقطه زن واجد شرایط محل چک کنیم که البته گمانه شما در مرحله اول نشان داده که نقطه هدف را بدرستی پیدا کرده اید و البته شما نفرمودید که روی خود هدف اصلی آیا با گمانه زدن بازهم ردیاب سیگنالی دریافت میکرده یا خیر که اگر چنانچه سیگنال روی جای اصلی هم از بین رفته باشد به احتمال بسیار زیاد هدف کاذب و فقط املاح یا ذرات بوده ولی اگر سیگنال به همان صورت اول بوده و یا حتی قوی تر هم شده ، دیگر نمیتوان گفت که صد در صد خطا بوده است و جای کار دارد ،و اینکه میفرمایید بعد از یکهفته دوباره حجم میدان کاذب نمایان شده کاملا درست هست چون میدانها سریعا خودرا بازسازی میکنند و نیاز به گذر زمان طولانی ندارند و همچنین با توجه به تجربیات من از سیستم های تصویری اگر بدرستی با سیستم زمین شناسی تصویر گیری کرده باشید ، من در این تصاویر چیز مهمی نمیبینم :-?
پیروز باشید :YMPEACE:

سه شنبه 13 فروردین1397 - 12:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 634 , 635 , 636 , 637 , 638 , 639 , 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure