انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 4:03am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 633 , 634 , 635 , 636 , 637 , 638 , 639 , 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
خیلی متشکریم جناب کوروش عزیز
ولی بنده از قدیم یادم هست که در انجمن و جاهای دیگه که مطالعه میکردیم شکل حجم رو به صورتی که با رنگ قرمز مربع کشیدم نشون میدادن ، که فکر میکنم به این سبک فاصله ها در چهار جهت اصلی و نقاط 45 درجه و میدان حجم بهتر مشخص بشه ، و بنده متوجه نشدم نقطه دایره سبز اگر فلز باشه ، پس اون مکانی که با دایره زرد مشخص کردم چی هست چرا باید حجم در نقطه مربع قرمز باشه و شما مکان دایره زرد رو با فلش نشون دادی ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 آذر1396 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
با سلام
خیلی متشکریم جناب کوروش عزیز
ولی بنده از قدیم یادم هست که در انجمن و جاهای دیگه که مطالعه میکردیم شکل حجم رو به صورتی که با رنگ قرمز مربع کشیدم نشون میدادن ، که فکر میکنم به این سبک فاصله ها در چهار جهت اصلی و نقاط 45 درجه و میدان حجم بهتر مشخص بشه ، و بنده متوجه نشدم نقطه دایره سبز اگر فلز باشه ، پس اون مکانی که با دایره زرد مشخص کردم چی هست چرا باید حجم در نقطه مربع قرمز باشه و شما مکان دایره زرد رو با فلش نشون دادی ؟

درود بر شما آقا مهدی گرامی
بله شما کاملا درست میفرمایید ، اما من عمداً برای این مهم به اینصورت شکل و ترسیم کردم که دوستان بتونن کاملا در ذهنشون جهات اصلی مغناطیسی رو تجسم کنند و برای درک بهتر از زاویه 45 درجه و جنوب شرقی بودن هدف یک چهارچوب منظم تری در ذهنشون باشه ، چون بنظر من وقتی جهات اصلی چه روی شکل و چه روی زمین با ضلع نشون داده بشه نه با نقطه راس ، از لحاظ درک ذهنی برای اوپراتورها بخصوص مبتدیان بهتر هست .
در مورد نقطه وسط میدان که شما با بیضی سبز رنگ مشخص فرمودید من هیچگاه در گفته هایم عرض نکردم هدف اصلی در آنجا قرار دارد و صرفا فقط آن نقطه فرضی را برای استفاده از قطب نما و بدست آوردن زاویه های 120 تا 140 درجه از مرکز میدان هدف مشخص کرده ام و همواره در گفته هایم عرض کردم که هدف داخل میدان نیست و در امتداد زاویه هایی که بیان کردم و در جنوب شرقی میدان میباشد ، یعنی همان دایره زرد رنگی که شما رسم کرده اید ، درست است :)
از توجه جنابعالی سپاسگزارم @};-

یکشنبه 26 آذر1396 - 9:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان ی سوالی دارم یکی از ردیاب دوستان دستم امانت بود و انتن هاش اهن روبا داشت سوالی که دارم اهن روبا داخل انتن ها قرار بدیم چه قد کار ردیابیمونو بهتر میکنه چون من با ردیاب ایشون تست کردم خیلی سریع به هدف میچرخید و میخاستم بدونم اهن رو با داخل انتن بزاریم ایا تشخیص بهتر میشه

شنبه 2 دی1396 - 10:22pm

arash111 نوشته است:
سلام دوستان ی سوالی دارم یکی از ردیاب دوستان دستم امانت بود و انتن هاش اهن روبا داشت سوالی که دارم اهن روبا داخل انتن ها قرار بدیم چه قد کار ردیابیمونو بهتر میکنه چون من با ردیاب ایشون تست کردم خیلی سریع به هدف میچرخید و میخاستم بدونم اهن رو با داخل انتن بزاریم ایا تشخیص بهتر میشه

با سلام
به نظر بنده استفاده از اهن ربا کار ردیابی رو میتونه مختل کنه تجربه ثابت کرده که اگر چیزی انتن ها رو به صورت قوی به سمت خودش بکشه اون چیز به احتمال ۹۹ درصد خطا میباشد
۳۵ رو فقط با حذف کننده استفاده کنین در غیر این صورت ۹۹ درصد جاهایی که فقط با ژنراتور ردیابی میکنین میتونه خطا باشه

یکشنبه 3 دی1396 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون ازراهنمایی شما ولی اهن روبا به شکل حلقه تو انتن ها بود

سه شنبه 5 دی1396 - 9:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان وآقا کوروش عزیز
با توجه به تجربیات خوبی که دراختیار دوستان قراردادید میخواستم ازتون بپرسم ایا این حجم گیری ومشخص کردن نقطه هدف اصلی که
شما بیان کردید بر روی تپه ها وناهمواریها هم صدق میکنه . یعنی روی تپه هم باید به همین شکلی که فرمودید عمل کرد ؟
وآیا مغناطیس بررو ی تپه ها شکلش فرق میکنه ؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید . :-H

چهارشنبه 20 دی1396 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
جناب کوروش عزیز منتظر جواب در مورد حجم گیری و پیدا کردن نقطه در جا های ناهموار و تپه ها هستیم ممنون میشم توضیح بدید مثلا یک تپه داریم 5*5 به ارتفاع 4 الی 6 متر . چطوری میشه این روش شما را اجرا کرد ؟

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

شنبه 23 دی1396 - 5:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلامی دوباره به همه علافمندان واساتید
مثل اینکه اقا کورش در زمینه تپه ها وناهمواریها نظری ندارند که چند روزه جواب ما رو نمیده
البته شوخی کردم امیدوارم مشکلی براشون پیش نیومده باشه وجواب مارو بده :ymhug: :ymhug: :ymhug:

چهارشنبه 27 دی1396 - 2:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما پدرام و شهریار گرامی و دیگر دوستان
از حسن توجه شما عزیزان سپاسگزارم
البته من خیلی وقت بود که به سایت سر نمیزدم و احتمالا در آینده هم بنا به دلایل شخصی کمتر اینکار رو انجام بدم و امروز متوجه پست های شما عزیزان و سوالتون شدم در جواب خدمتتون عرض کنم که بنا به تجربیات من هیچ فرقی در روی تپه و سطح صاف از نظر میدان و حجم و جود ندارد ولی ممکن است بخاطر شیب تپه ها سخت تر بشود حجم گیری کرد و یا ابعاد و فاصله ها کمی فرق کنند ولی اصول یکی هست و شما فقط هدف اصلی را در خارج حجم و در جنوب شرقی اثر میدان هدف (حجم) خواهید داشت.
شاد و پیروز و سربلند باشید @};-

چهارشنبه 27 دی1396 - 6:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از حسن نیتی که نسبت به بنده وسایر دوستان دارید وامیدوارم در کار وزندگی شخصی هم موفق باشید

پنج شنبه 28 دی1396 - 9:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 633 , 634 , 635 , 636 , 637 , 638 , 639 , 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure