انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 6:27am

پاسخ به موضوع  [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 37  بعدی
 بخش فرکانس آزاد - ردیاب فوق حرفه ای FPL 35 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ضمن خسته نباشید به همه عزیزانی که در قسمت فرکانس گیری با ردیاب FPL-35 تلاش میکنن ؛ مطلب و پیشنهادی در این مورد به ذهن بنده رسید که فکر نمیکنم تا الان مطرح شده باشه ولی اگر در نظر گرفته بشه ممکنه بتونیم در زمینه مواجهه با خطا بسیار بهتر پیشرفت داشته باشیم!
پیشنهاد بنده این هست که گر چه در روند فرکانسگیری برای طلا و بعضی اهداف دیگه پیشرفتهای خوبی حاصل شده و به امید خدا بسیار بهتر از این هم خواهد شد ؛ ولی بد نیست فرکانسگیری برای عوامل خطای متعارف هم انجام بشه! در واقع ایده من این هست که ما میتونیم فرکانس عوامل اصلی خطا نظیر سیلیس ؛ ریشه درخت و امثالهم که بیشتر بعنوان خطا در ردیابی پیش میان رو اندازه بگیریم و به فرکانسهایی برسیم که اون عامل خطا رو بزنه اما هدف مورد نظر ما مثل طلا رو نتونه سنس بکنه! در این صورت در حین کاوش میشه با تست کردن اون فرکانسها و توجه به اینکه فقط عامل خطای مورد نظر رو میتونن سنس بکنن ؛ با اطمینان بیشتری میتونیم متوجه بشیم که خطا هست یا نه.

یکشنبه 22 دی1392 - 9:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود به شما مهندس....ایده جالبیه ..اامیدوارم دوستان همه با هم تلاش کنیم و به نتیجه برسیم ..

دوشنبه 22 دی1392 - 1:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ضمن خسته نباشید به همه عزیزانی که در قسمت فرکانس گیری با ردیاب FPL-35 تلاش میکنن ؛ مطلب و پیشنهادی در این مورد به ذهن بنده رسید که فکر نمیکنم تا الان مطرح شده باشه ولی اگر در نظر گرفته بشه ممکنه بتونیم در زمینه مواجهه با خطا بسیار بهتر پیشرفت داشته باشیم!
پیشنهاد بنده این هست که گر چه در روند فرکانسگیری برای طلا و بعضی اهداف دیگه پیشرفتهای خوبی حاصل شده و به امید خدا بسیار بهتر از این هم خواهد شد ؛ ولی بد نیست فرکانسگیری برای عوامل خطای متعارف هم انجام بشه! در واقع ایده من این هست که ما میتونیم فرکانس عوامل اصلی خطا نظیر سیلیس ؛ ریشه درخت و امثالهم که بیشتر بعنوان خطا در ردیابی پیش میان رو اندازه بگیریم و به فرکانسهایی برسیم که اون عامل خطا رو بزنه اما هدف مورد نظر ما مثل طلا رو نتونه سنس بکنه! در این صورت در حین کاوش میشه با تست کردن اون فرکانسها و توجه به اینکه فقط عامل خطای مورد نظر رو میتونن سنس بکنن ؛ با اطمینان بیشتری میتونیم متوجه بشیم که خطا هست یا نه.

دمت گرم مهندس جان اینم باید تست بشه
ولی نکته ای که متاسفانه ما باهاش روبرو هستیم اینه که اکثر عوامل خطا مثل مواد معدنی و سنگهای سیلیس دار و ... یا مواد آلی مثل مدفوع حیوانات و جسد و استخوان و ریشه و کلا بقایای موجودات زنده همه ترکیبی از عناصر مختلف و دقیقتر ترکیبی از ترکیبات مختلفه که جنگیدن باهاش خیلی سخته ازین رو که بیشمار فرکانس ممکنه بهشون پاسخ مثبت بده
مهندس جان جان من تحقیقاتت رو متوقف نکن
از این جهت که این ولوم وزن اولین باره که توسط خود شما هم ارائه شده و کسی از ما هم اطلاعاتی دربارش نداره فکر کنم اگه شما بیشتر روی اعداد و ارقام کار کنید بشه رابطه معناداری بین وزن مشخص شده هنگام خطا و وزن محاسبه شده درست پیدا کرد
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 22 دی1392 - 3:09am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم کوهیار عزیز.
در مورد مواد ترکیبی که البته کاملا حق با شماست! منظور من بیشتر در مورد خطاهایی بود که حالت مشخص تر و غیر ترکیبی دارن مثل بعضی سنگهای خاص که واقعا به فرکانسهای خاصی هم جواب میدن ولی لااقل یکی از این فرکانسها باید باشه که به طلا یا نقره یا سایر اهداف مورد نظر ما جواب نده و بلکه از اون طریق هم بشه درصد دیگری از خطاها رو حذف کرد!
در خصوص مواد ترکیبی هم بنظر من با ازمایش چندین فرکانس مختلف و کسب تجربه و بخصوص از طریق سیستم وزن میشه اون خطاها رو هم تا حدی زیادی تشخیص داد و دوستان هم در این زمینه پیشرفت خوبی داشتن.
درباره سیستم وزن هر اون چیزی که باید تست یا تحقیق میشده پیاده شده و واقعا نکته قابل اصلاح یا تغییری از حیث دستگاه بنظر من وجود نداره! هر چند بنده بهرحال به کمک خود شما دوستان در حال ادامه مسیر هستیم و ممکنه نتایج جدیدی هم بدست بیاد. اما اگر وزن در مورد بعضی اهداف دفینه ای خیلی بالا در میاد ؛ اگر اشکال از آنتن زنی نباشه دیگه فقط مساله مگنت میتونه باعثش بشه. چون حتی فلز جدید در عمق خاک هم طبق ازمایشات ما چندان تغییر وزن نداره. تنها کاری که باقی میمونه این هست که وزن مگنت با وزنی که روی فرکانس خود هدف مورد نظر بدست میاد مقایسه بشه و چندین مورد واقعی از خاک بیرون بیاد که بشه با مقایسه اعداد وزنی موقع ردیابی به نتیجه خوبی در مورد وزن اهداف قدیمی هم رسید.
اون چیزی که بنده بتونم بطور مطمئن در مورد سیستم این ردیاب بگم این هست که اگر هدف خطا باشه نتایج از راه دور قطعا با روی هدف تفاوت قابل ملاحظه داره. ولی برای هدف واقعی حتی از راه دور هم نتایج مشابه هست.

دوشنبه 23 دی1392 - 4:39am
استاد
استاد

درود بر شما
هر فرکانسی مگنت خاص خودش را داره ما باید دنبال فرکانس باشیم که مگنت را یا کلا رد بده یا اینکه خیلی کم مگنت را سنس کنه در زمینهای رطوبتی مگنت خبلی پایین تر تا زمینهای خشک هست در زمینهای ستگی مگنت از از زمینهای خشک و رسوبی یا ماسه ای هم بیشتر هست چون اکثر سنگها هم تمایل به مگنت شدن دارند و یک هاله یونی دور خودشون ایحاد میکنند در کل هاله یونی هست که فرکانس ردیابها را می بلعونه و باید فرکانس پیدا بشه که از این هاله رد بشه یا این هاله را کمنر بگیره . اون سنگ کذایی که توی گور پیدا کردم تقریبا خبلی از مسایل ردیابی را برای من اشکار کرد سنگی که نهایت 2 کیلو وزن داره ردیاب با هر فرکانس دستی و خود ردیاب از 10 تن هم فراتر نشون میده وقتی چنین عامل های خطا زیر زمین وجود داره باید در حالت تجربی و عملی بهترین فرکانس را پیدا کنیم که همجنین خطا های را بتونه رد بده پس مگنت فقط هامل خطای وزن می باشد که باید یه فرکانس بدست اوریم که مگنت نتوه حریف اون بشه و یه فرکانس هم پیدا کنیم که سلیس و عوامل خطاهای دیگه را رد کنه فرکانس که بتونه ریشه درخت انار را در یک باغ انار رد کنه تا انداره خیلی زیاد عوامل خطا های متعدد را میتونه پشت سر بگذاره نظر من این هست که ریشه درخت انار مثل انتنهای برنجی با هم خصلت یکسانی دارند چون که ادمهای پیدا میشوند که هنوز با ترکه انار دارند ردیابی میکنند که حتی ردیابهای فرکانس هم دقت اونها را ندارند پس یه چیری این وسط هست که با چوب انار فقط میشه این کار را کرد به حساب دیگه انتنهای ردیاب و خاصیت ترکه انار و ریشه اون چیرهای مشترکی دارن که میتونن مگنت و یون حاصله از هدف را شناسایی کنند. شاید هم بخاطر تشابه میله برنجی و ترکه انار فرکانسی پیدا نشه که بتونن ریشه ای در خت انار را هم رد بدهند و شاید این عامل ثابت خطا برای ردیابی حل نشدنی باشه پس ما باید فرکانسهایی که مغناطیس و عوامل خطاهای شناخته شده را حداقل رد بده شناسایی کنیم و از اونها استفاده ببریم

دوشنبه 23 دی1392 - 7:39am
مدیر کل
مدیر کل

جاوید جان مشکل اینجاست که فکر نمیکنم فرکانسی باشه که بتونه مثلا مگنت رو رد بده! قضیه اصلا به این صورت نیست! بنده نظریه ای که دارم این هست که وجود مگنت باعث میشه مقداری از فلز که باید به موج سوم واکنش نشون بده تا وزن با تخمین خوبی قابل حساب باشه عوض میشه! در واقع وجود اون مگنت سبب میشه چرخه داخلی مولکولهای هدف بصورتی تغییر بکنه که چند گرم از اون فلز مطابق مقدار خیلی بیشتری فلز به موج سوم ما واکنش داشته باشن و در مجموع وزن بالاتر محاسبه بشه. اگر چنین مطلبی درست باشه متاسفانه بعید میدونم راهی داشته باشه.
اون سنگ هم که فرمودین باید ببینین دیگه با چه فرکانسهایی قابل سنس هست؟ ایا به همه جور فرکانسی واکنش نشون میده؟ اینجور باشه که خودش مشخص میکنه خطاست!
در مورد ریشه و ترکه انار هم متاسفانه فکر میکنم حق با شماست! هر چند طبق تستهای من این مساله از روی فاین قابل تشخیص هست. چیزی که بنظر میاد دوستان این روزها ازش غافل هستن و کمتر فاین رو چک میکنن!

دوشنبه 23 دی1392 - 9:40am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
جاوید جان مشکل اینجاست که فکر نمیکنم فرکانسی باشه که بتونه مثلا مگنت رو رد بده! قضیه اصلا به این صورت نیست! بنده نظریه ای که دارم این هست که وجود مگنت باعث میشه مقداری از فلز که باید به موج سوم واکنش نشون بده تا وزن با تخمین خوبی قابل حساب باشه عوض میشه! در واقع وجود اون مگنت سبب میشه چرخه داخلی مولکولهای هدف بصورتی تغییر بکنه که چند گرم از اون فلز مطابق مقدار خیلی بیشتری فلز به موج سوم ما واکنش داشته باشن و در مجموع وزن بالاتر محاسبه بشه. اگر چنین مطلبی درست باشه متاسفانه بعید میدونم راهی داشته باشه.
اون سنگ هم که فرمودین باید ببینین دیگه با چه فرکانسهایی قابل سنس هست؟ ایا به همه جور فرکانسی واکنش نشون میده؟ اینجور باشه که خودش مشخص میکنه خطاست!
در مورد ریشه و ترکه انار هم متاسفانه فکر میکنم حق با شماست! هر چند طبق تستهای من این مساله از روی فاین قابل تشخیص هست. چیزی که بنظر میاد دوستان این روزها ازش غافل هستن و کمتر فاین رو چک میکنن!

مهندس جان
باید عرض کنم که من توی باغ انار هرجور بگی تست گرفتم و البته جاوید جان در جریانه تمام فرکانسها رو امتحان کردم و تمام مودهای ردیاب و فاین رو هم چک کردم و هرجور بگی هر تستی به ذهنم رسید انجام دادم ولی ماسفانه ردیاب اصلا به سمت طلای تست نمیرفت و تقریبا میشه گفت همه جا قیچی میکرد هوا فوق العاده سرد بود و فکر کنم چیزی حدود 5 یا 6 ساعت مفید فقط تست گرفتیم و باهاش ور رفتیم ولی هیچ توجیهی براش پیدا نکردم و به این نتیجه رسیدم که ردیابی توی باغ یعنی دنبال قطره گشتن توی دریا
البته شاید فقط توی باغ انار اینجوری باشه ولی خواستم عنوان کنم که دوستان هرجا درخت دیدن بیخیال ردیابی بشن
نمیدونم این ریشه یا این درخت انار چه خاصیتی داره لامصب که اینقدر ردیاب رو به اشتباه میندازه
جالب اینجاست که بیرون از باغ هم تست کردم تمام فرکانسها به طلای تست واکنش نشون میدادن و مثل خرگوش که بوی هویج رو بگیره میلیمتری نقطه میکردن هدف رو
این موضوعی هم که شما و جاوید درباره مگنت میفرمایید شاید بشه اینجوری تست کرد:
اول یه قطعه آهن رو مثلا به وزن 5 کیلوگرم درون زمین مخفی میکنیم و بعد با ردیاب وزنش رو مشخص میکنیم ببینم تا چقدر میزنه
در مرحله بعد ایندفعه یه قطعه آهنربای بزرگ رو که بتونه در تمام اون قطعه ایجاد خاصیت مناطیسی کنه در تماس باهاش قرار میدیم و باز وزنش رو میگییریم و نتایج رو مقایسه میکنیم
2 حالت داره
1- یا وزن در هر دو حالت تفاوتی نداره و اینجوری متوجه میشیم علت خطای وزن بالا از مگنت نیست و باید دنبال عامل دیگه باشیم که خودش نکته مثبتیه
2- یا وزن در حالت دوم نجومی میشه که این یعنی فاجعه از این جهت فاجعست که مشخص میشه نظریه شما درسته و مگنت باعث ایجاد خطای وزن میشه و با توجه به اینکه تمام دفاین هم خاصیت مغناطیسی رو دارا هستند و از طرفی هم عوامل خطا هم دارا هستند پس عملا ولوم وزن به هیچوجه نمیتونه کمکی به ما بکنه در تشخیص خطا
درود

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 23 دی1392 - 10:40am
استاد
استاد

درود بر شما
فکر کنم تونستم 150 گرم مگنت را رد بدم سعی میکنم چندتا اهن ربا پیدا کنم وکنار هم بزارم و مجددا از اونها تست بگیرم. سلیس هم رد شد اون سنگ کذایی هم رد شد رطوبت هم رد شد استخوان و اهن و نقره و مس و سفال و اجر و اهن زنگ زده یک سال دفن شده در عمق 3 متری و فلز از جنس روی مدفون شده در خاک به عمق 2.50 سانتیمتری هم رد شد فقط میمونه درخت انار و ریشه اون که من این خطا را در دسترس ندارم و همینطوز خطاهای ناشناخته که به صورت رگه در خاک هستند که باز هم دسترسی به اونها ندارم. حالا باید بگردم دنبال عامل خطای جدید البته اگه گیرم بیاد تقریبا توی 4800 فرکانس یه چندتا فرکانس خوب پیدا کردم که با همکاری دوتا از دوستان داره روی اونها تستهای واقعی میشه. ناگفته نمونه که این تستها فقط در تست عملی اهداف تعیین شده در خاک بدست امده و تست واقعی با اهداف قدیمی زیر خاک صورت نگرفته
در ضمن ار دوستان میخواهم که فرکانس گیری مس انجام بدهند تا از بین تمام فرکانسهای بدست اومده چندتا فرکانس خوب بدست بیاد چون من دیگه فرصت گرفتن فرکانس مس ندارم و لازمه کار هست بخاطر اینکه هر جا طلا هست مس هم قاطی اون هست و اکثر طلاها قاطی مس هستند و زیر 24 عیار طلا دارند. برای تست فرکانسها به اجبارفرکانس گیری را تعطیل کردم و دنبال اطلاعاتی از نحوه کارکرد و عکس العمل فرکانسهای بدست اومده و تسبت عوامل خطاها هستم که لازمه این کار داشتن وقت هست که همزمان با فرکانسگیری تقریبا غیر ممکن هست

دوشنبه 23 دی1392 - 11:13am
مدیر کل
مدیر کل

کوهیار عزیز در مورد باغ بخصوص انار حق با شماست. ولی چیزی که شما فرمودین مشخص میکنه که اونجا خطاست و هدف درستی نیست! وقتی آنتن مرتب قیچی بکنه مشخصه که هدف درستی قابل تشخیص نیست. فاین هم از این حیث عرض کردم که نباید کمتر یا بیشتر از مقدار مشخصی بتونه سنس انجام بده وگرنه مشخص میشه خطاست. در مورد طلای مورد تست شما هم درسته و طبیعتا همینطور میشه. اما اگر هدف بسیار قوی وجود داشته باشه کماکان شانس پیدا کردنش وجود خواهد داشت. چرا که این ریشه ها مطابق یک وزن بالا باعث واکنش ردیاب میشن و اگر طلای بسیار سنگینی وجود داشته باشه دیگه میتونه باعث بشه بسته به فاصله ردیاب اون هدف رو بگیره و دیگه ریشه ها رو نگیره. در واقع کار کردن در چنین باغی عملا مثل کار کردن وسط چند هدف مختلف هست که به علت تشابه فرکانسی خود این ریشه ها هم برای ردیاب هدف محسوب میشن! حالا من نمیدونم این چه کاریه همه جا رو ول کنیم بریم توی باغ انار دنبال دفینه؟! :D
تستی هم که فرمودین قبلا زیر خاک انجام شده و تفاوت وزن محسوسی مشاهده نشده. متاسفانه مساله تاثیر مگنت احتمال بیشتری داره. ولی این اصلا بمعنی از کار افتادن سیستم کنترل وزن نیست! در اون صورت فقط وزن مطابق عدد واقعی نشون داده نمیشه. ولی بهرحال سیستم حذف کننده وزنی بر اساس یک ضریب متفاوتی کار میکنه که در هر صورت روی وزن بالاتری هدف رو حذف میکنه. همین اعداد وزنی هم برای مقایسه و نتیجه گیری درست کافی هستن.

دوشنبه 23 دی1392 - 11:13am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
در مورد فركانس شايد بدون اغراق ميگم بيشترين كسي كه كار كرده منم و سعي كردم كاملا علمي برم جلو.
تنها چيزي كه تا الان فهميدم اينكه ميشه به يه فركانس خوب دست پيدا كرد فقط معما اينكه تا الان چرا با وجود پيشرفت علم هنوز نمي تونن فركانس هاي دقيقي بزنن و دليل هم اينكه بيشتر فركانس ها با طلاهاي جديد گرفته ميشه و بهترين فركانس طلا اينكه طلاي جديد رو رد بده.
در واقع براي يه طلاي زير خاك و قديمي طلاي جديد نقش يون طلاي قديمي رو بازي مي كنه و اين يه نكته مهم هستش.در مورد فركانس عوامل خطا ها هم به چيزاي زدم ولي بايد صبر كرد تا با خوب شدن هوا تست هامو تكميل كنم و بعد در اختيار دوستان قرار بدم.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 23 دی1392 - 11:48am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 37  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure