انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 12 خرداد1403 - 10:57am

پاسخ به موضوع  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 15  بعدی
 نکات و داستانهایی عبرت انگیز و آموزنده برای جستجو گران 
نویسنده پیغام
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سید جواد نوشته است:
سلام دست به قلمت عالیه خیلی خوب مینویسی اگر نویسنده میشدی تا الان میلیاردر نه ولی میلیونر شده بودی ;)

سلام سید
دست به قلمم خوب نیست
حوصلم زیاده :D

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
mahdi نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام دست به قلمت عالیه خیلی خوب مینویسی اگر نویسنده میشدی تا الان میلیاردر نه ولی میلیونر شده بودی ;)

سلام سید
دست به قلمم خوب نیست
حوصلم زیاده :D

بنویس داداش از بدبختی ها بنویس ما حال میکنیم

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 2:34pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سلامی دوباره خدمت دوستان
در این پست قصد دارم چند تا نکته در مورد همراه و شریکی که برای این کار انتخاب میکنید خدمتتون عرض کنم.
اگه این تاپیک رو دنبال کرده باشید مطمئنا متوجه میشید که بنده بر هیچ چیز به اندازه همراه تاکید نکردم و نمیکنم
اگه مکان خوب داشته باشید.فرصت حفاری داشته باشید.دستگاه خوب داشته باشید.تجهیزات خوب داشته باشید.انگیزه خوب داشته باشید.شانس خوب داشته باشید و فقط یه همکار مناسب نداشته باشید فکر کنید که تمام بالایی ها رو نداشتید.(بازم میگم این کار کار یه نفر نیست.بدون همکار نمیشه)
چرا؟ چون بعد یا قبل از اینکه چیزی دستگیرتون بشه یا بعدش بالاخره کار دستتون میده.
یا باعث میشه اصلا به هیچی نرسید و یه جورایی خودش سراغش میره.یا اینکه بعدا که چیزی به دست آووردید به نحوی سر قول و قرارش نمونه و یا بیشتر از حقش بخواد و یا بدتر خدایی نکرده کاری کنه کنار اون بابایی که اموالش رو از تو قبرش در آوورید همینجور راحت برید بغل دستش بخوابید.کسی هم پیداتون نمیکنه(بارها و بارها حتی برای فمیلهای درجه یک هم اتفاق افتاده و چیز جدیدی هم نیست)
یه سری چیزها هست که خوبه بهش توجه بشه
سعی کنید همکارتون رو از بین بهترین کسایی که میشناسید انتخاب کنید
همکار سر سری و به خصوص غریبه ریسکش بالا هست و نمیشه اعتماد کرد
از بین کسانی همکار انتخاب کنید که به این کار کاملا علاقه داشته باشن
قبل از انجام هر کار(حتی جست و جو) حدود منافع خودتون و همکارتون رو بنابر اینی که روزی موفق شدید مشخص کنید.(این یه آینده نگری کامل هست و میتونه از خیلی از اختلافات بعد از موفقیت جلوگیری کنه)
از جمله ویژگی های شخصیتی همکار به نظر بنده: (البته خودتون هم باید همین شکلی باشید دیگه :D )
کسی که جرات و شجاعت داشته باشه و بدون کوچکترین ترسی شب و یا توی یه تونل کار کنه و ترسی از عواقب این کار و مشکلاتی که ممکنه تو آینده براش پیش بیاد نداشته باشه
کسی که بتونه سختی ها رو تحمل کنه.(الحمد الله تو ایران این یکیش رو اکثرا دارن :D )
کسی که دهنش قرص و محکم باشه و اگه گیر افتاد شما و فت پشتتون رو لو نده
کسی که ورزیده باشه و قدرت بدنی خوبی داشته باشه (این کار کار سوسول ها نیست :)) )
کسی که حرفش یکی باشه و پشت سرتون شما رو نفروشه
کسی که قولش قول باشه و تا آخرین حد ممکن سر قولش وایسه
کسی که اونقدر معرفت داشته باشه که حتی یه لحظه هم به فکرش نرسه که شما رو دور بزنه و یا بدتر از روتون رد شه
کسی که مطمئن باشید که در صورت موفقیت مکان دومی رو هم با شراکت خودش میرید
و در کل کسی که به معنای واقعی کلمه "مرد" باشه

حالا این نظر شخصی بنده هست.ممکنه که نظر دوستان متفاوت باشه.ولی نظرتون هر چی هست امیدوارم که به یه همکار خوب منتهی شه.به امید خدا روزی بیاد که حسابی از رو زمین بلند شید :-BD

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 10:08pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مرررسی عزیز دل برادر امیدوارم شما هم موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 10:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی جان در این مورد باهات کاملا موافقم...واقعا خیلی سخت یه اینجور ادمی پیدا میشه که بتونه همه این صفات رو داشته باشه #-o

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 10:25pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
مرررسی عزیز دل برادر امیدوارم شما هم موفق باشید

ممنون داش مهدی
ایشالله همه به مراد دلشون برسن ;)

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 10:28pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ALI.D نوشته است:
مهدی جان در این مورد باهات کاملا موافقم...واقعا خیلی سخت یه اینجور ادمی پیدا میشه که بتونه همه این صفات رو داشته باشه #-o

داش علی سخت هست ولی پیدا میشه
من که خودم یکی از بهترین همکارها رو دارم.مثل برادم هست.حاظرم جونم رو به خاطرش بدم B-)

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 10:31pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mahdi نوشته است:
ALI.D نوشته است:

من که خودم یکی از بهترین همکارها رو دارم.مثل برادم هست.حاظرم جونم رو به خاطرش بدم B-)

:ymapplause: :ymapplause: :-BD @};- موفق باشی برادر ، احترام به یکدیگر از اصولی ترین رکنی بوده که دوام و پایداری بین دوتا رفیق رو بیشتر میکنه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 19 اردیبهشت1392 - 8:14am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
mahdi نوشته است:
ALI.D نوشته است:

:ymapplause: :ymapplause: :-BD @};- موفق باشی برادر ، احترام به یکدیگر از اصولی ترین رکنی بوده که دوام و پایداری بین دوتا رفیق رو بیشتر میکنه @};-

تشکر داش مهدی
به نکته مهمی اشاره فرمودید

پنج شنبه 19 اردیبهشت1392 - 11:41am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سلامی دوباره خدمت دوستان :ymhug:

در این قسمت برنامه( :)) ) سعی بر این هست که در مورد یه سری مکانها صحبت کنیم

آب یعنی زندگی ;)
همه اینو میدونن.قدیما مثل الان لوله کشی خانگی که نبوده و اگه هم بوده مخصوص یه سری پولدار اون زمان بوده.مردم سعی میکردن بیشتر نزدیک آب زندگی کنن که بتونن به راحتی بهش دست پیدا کنن.تقریبا هر جایی که چشمه ای باشه اثری از زندگی کنارش هست.حالا اگه سراب باشه موضوع کاملا فرق میکنه.
اصولا اگه سراب ها در یه منطقه کم باشن مطمئن باشید در قدیم انسانهای مرفعی اونجا زندگی میکرده.کنار سراب ها رو خوب بگردید.اونم متر به متر.اکثر سرابها کنارشون قبر میشه پیدا کرد.کنار سرابها میشه خونه های مهمی پیدا کرد که گرچه الان وجود ندارن و حتی ممکنه که هیچ آثاری ازشون رو زمین نباشه ولی احتمالش خیلی بالاست که چنین خونه ای وجود داشته باشه و مال آدم پولداری بوده باشه.سرابها بالا شهرهای قدیمی هستن.همه شرایط زندگی راحت رو دارن.
چون همیشه تو مسیر و محل رفت و آمد بودن احتمال اینکه کسی چیزی درون و یا اطراف سراب مخفی باشه زیاده.چون رفت آمد داره کسی بهش شک نمیکنه

جاده یعنی ارتباط ;)
دوستان اگر یه وقت جاده ای رو جایی پیدا کردید.جایی که نباید اونجا باشه. حتما تو مسیر جاده برید که به احتمال بالا نتایج جالبی میگیرید
بنده خودم چند تا جاده قدیمی پیدا کردم که وقتی مسیرشون رو گرفتم تمامشون به محل های زندگی ختم شد.
یکیش یه روستا بود.یکیش هم به یه قبرستون قدیمی ختم میشد.یکیشون هم به یه قلعه ختم میشد.
جاده اولی رو اکثرا میدونستن.جاده های دوم و سوم رو کسی ازش خبر نداره چون مسیری نیستند که کسی بره.یعنی دلیلی نداره که بره.
جاده های قدیمی(در صورتی که زیر درختان یا صخره ها نباشن و یا خیلی کوچیک نباشن) به وضوح توی گوگل ارت معلومن.حتما با استفاده از این برنامه نگاشون کنید ببینید به کجا ختم میشن

زمینهای کشاورزی قدیمی
جایی رو پیدا کردیم که قشنگ چند محل سنگ روی هم انباشه شده بود و کنار سراب هم بود و ما کاملا به نتیجه رسیده بودیم که قبر هستن
یه روز با یکی از فامیلها رفتم اونجا گفت اینجا زمین کشاورزی بوده و من خودم یادم میاد وقتی بچه بودم میکاشتنش
حالا زمین رو میدیدی کاملا سنگلاخ و طوری بود که اصلا مناسب کشاورزی نبود
دوستان قدیما خیلی جاها رو شخم میزدن.بارون زیاد بوده.خاک قوی بوده(نه مثل الان تو زمین کشاورزی چیزی میکارن همونم رشد نمیکنه) و خلاصه میشده تقریبا هر جایی کشاورزی کرد.
پس اگه یه وقت به همچین جایی خوردید میتونید از قدیمی ها بپرسید ببینم اینجا کاشته میشده یا نه.البته خودتون هم میتونید تا حدی متوجه بشید.مثلا سنگهاش جمع شدن و کپه شدن و یا یه سنگ گنده هست که بقیه سنگها روش جمع شدن

به امید موفقیت تک تک دوستان...

اینم تصویر یه جاده قدیمی کوچیک که نوک کوه پیداش کردم!!!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 11:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure