انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 24 خرداد1403 - 12:23pm

پاسخ به موضوع  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 15  بعدی
 نکات و داستانهایی عبرت انگیز و آموزنده برای جستجو گران 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام
دیدم چند مدتی این تایپک رو ولش کردید گفتم خودم یه داستان تعریف کنم
. یه موردی در ساروج هست که اگه چند مدت بمونه شبیه سنگ میشه اینو همتون می دونید اما یه نوع خاص اونه که دیگه خیلی طبیعی می سازنند و یه چیزو که زمان ساختنش رعایت می کردند زمان خورشید و جهت تابش اون بود یعنی اونا یه ساروجی رو اگه برای جای می ساختند فقط در زمان خاصی از سال قابل دیدن بود و در بقیه روزها نمیشود اونو دید . خوب این چه ربطی داشت به داستان من.
خوب یه بابای هر روز کارش این بوده بره کوه یه روز تو کوه می بینه در دیواره کوه یه جای غار مانند نمایان شد تعجب می کنه و می ره کنارش اون قبلا اینجا رو هم دیده بود شاید صد بار اما این شکلی نبود با تیشه می افته به جون اون قسمت از دیواره یه سوراخ پیدا میشه بازتاب نور خورشید که به طلا های داخل غار می خوره بیرون میزنه طرف هم میاد هرچی می تونه جمع می کنه و میبره بازمی خواسته برگرده گیر می افته حالا به هر نحوی .
بعضی از مواقع با تغییر زاویه تابش خورشید شکل بعضی چیزا عوض میشه حتی رنگها
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

جمعه 30 فروردین1392 - 4:23am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

bantama نوشته است:
سلام
دیدم چند مدتی این تایپک رو ولش کردید گفتم خودم یه داستان تعریف کنم
. یه موردی در ساروج هست که اگه چند مدت بمونه شبیه سنگ میشه اینو همتون می دونید اما یه نوع خاص اونه که دیگه خیلی طبیعی می سازنند و یه چیزو که زمان ساختنش رعایت می کردند زمان خورشید و جهت تابش اون بود یعنی اونا یه ساروجی رو اگه برای جای می ساختند فقط در زمان خاصی از سال قابل دیدن بود و در بقیه روزها نمیشود اونو دید . خوب این چه ربطی داشت به داستان من.
خوب یه بابای هر روز کارش این بوده بره کوه یه روز تو کوه می بینه در دیواره کوه یه جای غار مانند نمایان شد تعجب می کنه و می ره کنارش اون قبلا اینجا رو هم دیده بود شاید صد بار اما این شکلی نبود با تیشه می افته به جون اون قسمت از دیواره یه سوراخ پیدا میشه بازتاب نور خورشید که به طلا های داخل غار می خوره بیرون میزنه طرف هم میاد هرچی می تونه جمع می کنه و میبره بازمی خواسته برگرده گیر می افته حالا به هر نحوی .
بعضی از مواقع با تغییر زاویه تابش خورشید شکل بعضی چیزا عوض میشه حتی رنگها
با تشکر

سلام بانتاما جان
والا حقیقتش اینه که چند روزی هست میریم کوه.همینه که وقت نمیکنم مطالبی اضافه کنم.تقریبا 40 کیلومتر پیاده روی هست(رفت و برگشت) و همش سر بالایی .همین امروز عصر نوک انگشت پای راستم از زیر کفشم بیرون اومد!!! :-o جاتون خالی کلی صفا کردیم.اینقدر از کوه ها بالا رفتیم پایین اومدیم ساق پاهامون شده مثل پاهای هالک :))

از شوخی گذشته بانتاما جان دقیقا صحیح میفرمایید.ممکنه جایی باشه که از چشم مخفی مونده باشه.کیفیت نور در دید بسیار تاثیر داره.نمونش رو میشه حتی توی دوربین هم دید که با نور بالاتر جزئیات بیشتری ارائه میده و ممکنه توی سایه دیده نشن یا اونجور که هستن به چشم نیان.البته سایه هم میتونه آدم رو به خطا بندازه و چیزی به نظر بیاد که نیست.
یه مورد دیگه هم اینکه زمانی نشانه ای پیدا کردید بهتره روش آب بپاشین.آب پاشیدن رو سنگ نوشته دو تا مزیت ویژه داره.اولیش اینه که اگه نشونه کثیف و یا خاکی یا گلی شده باشه تمیز میشه دومین هم اینکه جزئیات به طور محسوسی بالا میرن و تصویر حکاکی شده شفافیت بالایی پیدا میکنه که بررسیش بسیار راحت تره.البته یه مزیت دیگه هم داره.تا جایی که اطلاعاتم کشش میده(اگه درست بگم) ساروج اگه خیس شه به راحتی سنگ و سیمان خشک نمیشه و خشک شدنش بیشتر طول میکشه.این سریع ترین راه تشخیص ساروج هست.

یه مورد شخصی جدید(همین امروز)

امروز که کوه رفتیم(البته رفتیم تفریح) یکی از دوستان گفت جایی رو بلدم که احتمالا قبلنا یه کوزه سکه ازش در آووردن.گفت ته کوزه رو خودم دیدم که اونجا شکسته بوده و سکه ها به صورت حلقه حلقه کفش جا کرده بودن.رفتیم چک کردیم.
دوستم گفت همین دیگه برگردیم.گفتم صبر کن میخوام یه چیزی رو ببینم.رفتم ارتفاع بالاتری که به تموم اون محیط مشرف بود.
دوستان باورتون نمیشه یه حوض بزرگ پیدا کردم که به مرور زمان روش با انواع و اقسام گیاه و ... استتار شده بود و فقط از بالا معلوم بود و تا الان کسی ازش خبر دار نشده بود.(هیچ کس اونجا نرفته بود.یعنی دلیلی نداشت بره)حالا نمونه ملاتش رو آووردم و دارم چک میکنم ببینم ساروج هست یا سیمان(اگه سیمان باشه واقعا تعجب میکنم چون جایی هست که آدم به هزار زحمت و صخره نوردی خطرناک میتونه بره اونجا و نوک کوه بسیار بلندی هست و دلیلی هم برای وجود حوض اونجا نیست)

حالا دوستان.اگه با مورد مشکوکی برخوردین اگه براتون ممکن بود پیشنهاد میکنم حتما حتما از نمای بالا و باز به موقعیت نگاه کنید.احتمالش خیلی بالا هست که چیزهایی از اونجا ببینید که اگه به قول داش بانتاما 1000 بار هم از کنارش رد شید(اونم به قصد بررسی و نه عبوری) نمیتونید ببینید.بارها امتحان کردم.قبلا یه جایی رو دیدم.میگفتن قلعه بوده.رو زمین چیزی معلوم نبود.یعنی آثارش اصلا وجود نداشت یا به شکلی بود که نمیشد تشخیص داد.رفتم روی ارتفاع(تقریبا 600 - 700 متر بالاتر) به وضوح مسیر قلعه قابل مشاهده بود.گیاهان داخل محیطش کاملا فرق داشت.تو محیط قلعه حتی یه دونه خار هم نبود(در حالی که اطراف بود اونم زیاد.به نظر خودم به خاطر خاک دستی داخل قلعه بود که ظاهرا شرایط رشد اون خار رو نداشت!!!) سنگ چین اطراف قلعه که میتونست دیوار باشه به وضوح به شکل مربع قابل مشاهده بود.در حالی که این سنگ چین ها روی زمین و وقتی توی محیطشون قرار داشتیم به هیچ عنوان قابل تشخیص نبودن چون فواصلش دور بود و نامنظم به نظر میومد.ولی از بالا دقیقا روی یک خط راست بودن.

جمعه 30 فروردین1392 - 9:50pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

بازم سلام دوستان

محلی بود که یه سری بنده خدا پیدا کرده بودن و شروع به حفاری کردن
بعد از یه مدت درب ورودی رو پیدا کردن و داخل شدن
یه نفر که ظاهرا این کاره بوده بهشون میگه حداقل تا 24 ساعت دیگه داخل نشید.اینا هم فکر میکنن ببینم چه خبره که این اینجوری میگه
یکیشون میره داخل که به قول خودشون دچار تله میشه و کار رو تعطیل میکنن و میرن
تا جایی که بنده راجع به این جریان اطلاع دارم این آقایی که داخل رفته سیگاری بوده و میگن بعد از اینکه تله عمل کرده یه صدای عظیم شنیده شده و به شدت ایشون رو مجروع کرده و آثار سوختگی داشتن!!!
حالا به نظرتون جریان از چه قرار بوده؟
به نظر بنده اصلا تله ای در کار نبوده.توی محیط های بسته و بالاخص غارها 3 نوع گاز جمع میشه که بی نهایت خطرناک هستن
اولی همون مونوکسید کربن معروف هست که آدم وقتی تنفسش میکنه همه جا رو مثل رخت خواب میبینه و دوست داره که بخوابه و وقتی هم خوابید دیگه پا نمیشه(گاز گرفتگی اسمش هست دیگه.همه میدونن) این گاز بو نداره و آتش گیر هم نیست و انسان به هیچ عنوان متوجه نمیشه داره تنفس میکنه

دومی گاز متان هست.همون گاز شهری.این گاز از تجزیه ایجاد میشه.چه تجزیه انسان چه جانور چه گیاه.حرارت یا جرقه بخوره منفجر میشه(دقیقا مثل انفجار گاز خانگی)
گاز متان بو داره و به شدت آتش گیر هست.بعد از انفجار شعله ها باقی میمونن و میسوزه که نشونه فرایند نه چندان سریع این گاز هست.

سومین گاز که از همه خطرناک تره و آدم بیشتر از همه تو حفاری باید مراقب این گاز باشه گاز نیتروژن هست.این گاز همه جا پیدا میشه.بیشترین گاز تشکیل دهنده جو
هست.تنفسش برای آدم هیچ مضراتی به همراه نداره.فقط از این جنبه به شدت خطرناک هست که زمانی که درب پلمپ مکانی رو باز میکنید و این گاز توش جمع شده باشه با باز کردن پلمپ به گاز اکسیژن میرسه و فقط یه چیز نیاز داره.یه جرقه خیلی کوچیک و بعدش بووووووم.قدرت انفجارش بسیار مهیب و بالاست
این گاز بو نداره.آتش گیر نیست.تنفسش هیچ ضرری نداره و به واقع شما حتی بیشتر از اکسیژن این گار رو توی دم و بازدم دارید!!! بعد از انفجار هیچ شعله ای نداره.تنها چیزی که در مورد این گاز باید ازش ترسید موج انفجار و دمای حین انفجار هست.دماش اگه نزدیک مرکز انفجار باشید به راحتی شما رو میکشه.موج هم میتونه شما رو با قدرت به جایی بکوبونه طوری که تک تک استخونهای بدنتون خرد بشه(دقیقا مثل جریان بالا) و یا میتونه سقف رو روی سرتون خراب کنه و...

پس دوستان اگه به مسیرهای پلمپ - راه های زیرزمینی و یا همچین مواردی برخوردید ضمن استفاده از ماسک(اگه داشتید .اگه هم نه بین رفتن و نرفتن 10 20 30 40 کنید بیشتر مواقع جواب میده :D ) به هیچ عنوان از وسایلی مثل کبریت - سیگار و هر چیزی که میتونه باعث ایجاد جرقه و حرارت بشه استفاده کنید.استفاده از چراق قوه اونم از نوع لیزری و ال ای دی به شدت توصیه میشه.(چراغ 99 درصد گوشی ها ال ای دی هست ولی لیزری نیست.چراغ ال ای دی گرما تولید نمیکنه یا کم تولید میکنه که باعث انفجار نمیشه.همچنین احتمال منفجر شدن لامپ ال ای دی 0 هست.اگه هم با ضربه بشکنه باز هم جرقه تولید نمیکنه)
سر راهتون رو به دقت نگاه کنید.ممکنه کسی که این تونل رو حفر کرده باشه به فکر این گاز بوده باشه و سر راه شما سنگ آتش زنه (به راحتی میتونید باهاش آتش درست کنید.خودم امتحان کردم) گذاشته باشه و طوری تنظیم شده باشن که به هم بخورن یا از سقف تونل به سمت پایین بیوفته و... پس این مورد رو هم حواستون باشه که ایشالله تو کارتهاتون موفق تر عمل کنید

یکشنبه 1 اردیبهشت1392 - 9:55pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سلام خدمت همگی
این جریان یه جریان کلاه برداری هست

توی یکی از استان های ایران عزیزمون(حالا هر جا.اون بماند :D ) یه گروه وجود داشت که سکه هایی قدیمی تولید میکرد که با اصلش مو نمیزد.روکش طلا داشتن ولی ارزش چندانی نداشتن.
اینها تو کارشون میگن که خیلی حرفه ای بودن.(دوستان هنوز که هنوزه با تقدیر در مورد دقت کارشون صحبت میکنن!!!)
میرفتن سکه میزدن و به مردم قالب میکردن.تو آخرین موردی که بنده این جریان رو شنیدم رفته بودن توی یکی از استان های مرکزی(اونم بماند کدوم استان :D )

رفته بودن و فکر کنم حدود 2000 یا 3000 سکه با خودشون برده بودن.طبق معمول چند تا اصلی هم همراه داشتن.اصلی ها رو نشون میدن و طرفها هم میبینن.چک میکنن.اصل بودنشون تایید میشه
دوستان این جا رو توجه بفرمایید خیلی جالبه: خریدارها میان فروشنده ها(کلاهبردارها) رو دعوت میکنن خونه تا سر قیمت بحث کنن
جلوشون "موز" میذارن.موز رو با پوست میخورن!!! این رو میگن سیاست سادگی نشون دادن(انصافا ایوالله داشتن).حالا به خیال خودشون با چند تا آدم ساده که حتی نمیدونن موز چیه طرف بودن
میگن بابا اینا نمیدونن چی پیدا کردن بذار از چنگشون با قیمت خوب در بیاریم.با صحبت هایی که میکنن سکه ها رو 15 میلیون تومن میفروشن و خریدارها هم به خیال خودشون از دستشون در میارن ولی بعدا میفهمن که حتی اون 2 3 تای اصلی که به عنوان نمونه نشون دادن هم داخلشون نیست(حرف موقعی هست که با این مبلغ میشد دیگه تا آخر عمرت دست به کار نبری)

دوستان.کلاه بردار زیاد شده.زمونه عوض شده.کسی به اسم آدم ساده وجود نداره.شرط سنی نداره.از کوچیک تا بزرگ همه تا دلتون بخواد میفهمن.همه چیز رو میفهمن
اگه کسی اومد گفت من یه نسخه دارم بیا بهت بفروشم برو دربیار بگو مگه خودت مریضی که میدیش به من؟
اگه کسی گفت بیا این سکه های طلا رو بگیر دونه ای 50 تومن.بگو سکه ای که "حداقل" ارزش طلای به کار رفته توش 1.5 میلیون تومن هست(بدون ارزش تاریخیش) مریضی به من میدیش 50 هزار تومن؟
اگه درویشی(انصافا کارهایی که میکنن بعضی وقتها فقط روده در میاره =)) ) گفت بیا مبلغی بده این ورد رو بگیر برو اونجا چال کن گنجی از توش در میاد(به خدا خودم این مورد رو دیدم) بگو اگه مریض نیستی چرا خودت نمیری درش بیاری؟ اصلا اگه به ورد بود که همه درویشها الان ثروت مند ترین آدم های جهان بودن دیگه(درسته؟)

دروغ چرا؟.بنده آشنایی زیادی با این مبحث ندارم که مثلا بتونم سکه اصل رو از بدل تشخیص بدم.این کار دوستان این کاره هست.
دوستانی که سررشته دارن میتونن راهنمایی کنن.خیلی مفید واقع خواهد شد.پس مراقب باشید.
به امید اینکه تو کارهاتون موفق تر عمل کنید

دوشنبه 2 اردیبهشت1392 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مطالب واقعا مفیدی میزاری مهدی جان...تشکر میکنم
اصل و تقلبی بودن سکه واقعا کار کارشناس هست و هر کسی نمیتونه تشخیص بده که این اصل هست یا نه..ولی یه مطلب در این مورد میزارم در قسمت باستان شناسی شاید بدرد خورد..شما واسه تشخیص باید همیشه سکه اصل رو دیده باشی و یا داشته باشی...بازم خیلی میخاد استاد باشی.. :D از ایرانی هر کاری بر میاد
منم در مورد یه چیز تقلبی فقط همینو میگم که تا موزه های ایتالیا هم رفت و بعد از دوسال فهمیدن که تقلبی هست :-o ...کارشناسهای ایتالیایی اومده بودن مشتی رو با التماس ببرن اون ور :)) ..جوری روی پوست(پوست کرگدن) با خط میخی نوشته بود که واویلا

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

دوشنبه 2 اردیبهشت1392 - 10:24pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ALI.D نوشته است:
مطالب واقعا مفیدی میزاری مهدی جان...تشکر میکنم
اصل و تقلبی بودن سکه واقعا کار کارشناس هست و هر کسی نمیتونه تشخیص بده که این اصل هست یا نه..ولی یه مطلب در این مورد میزارم در قسمت باستان شناسی شاید بدرد خورد..شما واسه تشخیص باید همیشه سکه اصل رو دیده باشی و یا داشته باشی...بازم خیلی میخاد استاد باشی.. :D از ایرانی هر کاری بر میاد
منم در مورد یه چیز تقلبی فقط همینو میگم که تا موزه های ایتالیا هم رفت و بعد از دوسال فهمیدن که تقلبی هست :-o ...کارشناسهای ایتالیایی اومده بودن مشتی رو با التماس ببرن اون ور :)) ..جوری روی پوست(پوست کرگدن) با خط میخی نوشته بود که واویلا

تشکر علی جان نظر لطفتون هست
هدف فقط آگاه سازی و خدمت به دوستان هست ;)

داش علی از ایرانی جماعت همه کاری برمیاد.هر کار که اسم ببرید.
این سکه ها رو هم که میگفتن میساختن میگفتن با اصل مو نمیزده.هیچ کس نمیتونسته از ظاهر تشخیص بده.حتی استاداش :-o (بالا هم عرض کردم.هنوز هم که هنوزه بعد از این همه سال با اینکه کلاهبردار بودن همه از ظرافت کارشون تقدیر میکنن.تازه جالب اینجاست که هیچ وقت دستگیر نشندن.آدم بره شکایت کنه بگه پولمو واسه چی دزدیدن؟ :)) )
فکر کنم از چگالیشون فهمیده بودن که داخلشون یه جنس دیگه هست و طلا نیست.همین روزها هم یه جایی ظاهرا توی یکی از استان های مرکزی(دقیق همون استان مال باخته ها :D ) شروع به کار کرده میگن جام حسنلو تولید میکنه بیا و ببین و ببر =))
هر کارش میکنن نمیتونن از اصل تشخیصش بدن و میگن تنها راهش استفاده از مته هست که ببینی کلا طلا هست یا نه

دوشنبه 2 اردیبهشت1392 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
در تکمیل مطالب دوستان باید عرض کنم چندسال پیش یکی به موبایلم زنگ زد گفت چوپانم طرفای چهارمحال توی دشت یک کوزه سکه طلا پیدا کردم چند هزار سکه توشه! من نمیتونم اینا رو بفروشم و به کسی دسترسی ندارم(بله طرف معلوم بود چوپانه چون اونطرف خط صدای گوسفندان میومد و... :D ) اینم گفت اگر میتونی شما بهم زنگ یزن من شارژ ندارم و باید قطع کنم .... :p آقا منم میدونستم سرکاریه وکلاهبردارن زنگ نزدم تا اینکه بازم خودشون زنگ زدن. X( گفتم آقا جان شما که اینا رو پیدا کردی بجای اینکه زنگ یزنی به یکی ارزون بفروشی ببر بده میراث حتماً تشویقت هم میکنن میخوای تا من پیگیر شم خبر بدم آشنا دارم :)] ... آقا یارو افتاد به پته پته و گفت اصلا غلط کردم نخواستم و... حالا هم من گیر دادم نترس من خودم برات کارات رو انجام میدم :ymdevil: از ما اصرار از اون انکار :)) =)) =)) این داستان کاملا واقعی است من فهمیدم اینا کلاهبردارن و تازه من سرکاشون گذاشتم. اما متاسفانه حدود یه سال بعد متوجه شدم چند نفر از آشنایان اینچنین تماسی باهاشون گرفته میشه و و متاسفانه همون اتفاقی که دوستمون گفت افتاد و مقدار زیادی از پولشون رفت که رفت :(

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

سه شنبه 3 اردیبهشت1392 - 11:31am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

Robin hood نوشته است:
سلام دوستان
در تکمیل مطالب دوستان باید عرض کنم چندسال پیش یکی به موبایلم زنگ زد گفت چوپانم طرفای چهارمحال توی دشت یک کوزه سکه طلا پیدا کردم چند هزار سکه توشه! من نمیتونم اینا رو بفروشم و به کسی دسترسی ندارم(بله طرف معلوم بود چوپانه چون اونطرف خط صدای گوسفندان میومد و... :D ) اینم گفت اگر میتونی شما بهم زنگ یزن من شارژ ندارم و باید قطع کنم .... :p آقا منم میدونستم سرکاریه وکلاهبردارن زنگ نزدم تا اینکه بازم خودشون زنگ زدن. X( گفتم آقا جان شما که اینا رو پیدا کردی بجای اینکه زنگ یزنی به یکی ارزون بفروشی ببر بده میراث حتماً تشویقت هم میکنن میخوای تا من پیگیر شم خبر بدم آشنا دارم :)] ... آقا یارو افتاد به پته پته و گفت اصلا غلط کردم نخواستم و... حالا هم من گیر دادم نترس من خودم برات کارات رو انجام میدم :ymdevil: از ما اصرار از اون انکار. این داستان کاملا واقعی است من فهمیدم اینا کلاهبردارن و تازه من سرکاشون گذاشتم. اما متاسفانه حدود یه سال بعد متوجه شدم چند نفر از آشنایان اینچنین تماسی باهاشون گرفته میشه و و متاسفانه همون اتفاقی که دوستمون گفت افتاد و مقدار زیادی از پولشون رفت که رفت :(

تشکر رابین هود جان
حالا جالب این بود که شما پیله میکردید و میگفتید که میخوام شماره همراهتو بدم میراث فرهنگی و غرور ملی و... =))

جمعه 13 اردیبهشت1392 - 8:08pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سلام دوستان
این بار میخوام در مورد یه نکته مهم چند تا مطلب بنویسم که این نکته بعد از همکار خوب در پله دوم قرار میگیره

پنهان کاری
دوستان.عزیزان.برادران
پنهان کاری چه تو جست و جو و چه حفار بسیار مهم هست.چرا؟ فقط کافیه 1 نفر فقط 1 نفر کوچکترین بویی ببره که شما دارید چکار میکنید تموم شد.همه میفهمن.کارتون خراب میشه.آبروتون(!!!؟؟؟) میره.مکانتون از دست میره.و حتی ممکنه که مشکلات بیشتری هم پیش بیاد.
حالا چه بکنیم.ببینید 1 نفر برای حفاری کمه و دو نفر زیاده.تعداد بالای افراد= رفت و امد بیشتر . جلب توجه بیشتر.سر و صدای بیشتر.داشتن زبون های بیشتر . تو دید بودن بیشتر و کلا همه چی بیشتر به جز سهم شما در انتهای کار کمتر هست :D

بهترین زمان برای جست و جو بهار هست.چون دلایلی زیادی هست که یه نفر تو کوه باشه و کسی کار به کار کسی نداره.بهترین زمان برای حفاری مکانهای شلوغ(مکانهای خلوت رو هر وقت دوست داشتید) آخرهای پاییز و اواسط زمستون هست.چون هیچ دلیلی وجود نداره که کسی تو کوه باشه و خلوت ترین موقع هست!!!
بنده که تا الان حفاری نکردم اما چاه کندم.حالا زیاد تفاوتی نداره.به نظر شما کلا چند نفر میتونن توی یه چاله 2*2 متر کار کنن؟ 2 نفر؟ 3 نفر؟ 10 نفر؟ به نظرتون تعدا بیشتر افراد به این معنی نیست که هر بار فقط باید چند تا از افراد کار کنن و بقیه تماشا کنن و حتی ممکنه که کارتون هم لو بره.آره درست.میشه با تعداد افراد بیشتر سریعتر حفاری کرد چون آدم تازه نفس زیاده ولی حفاری کار هر کسی نیست.کسی باید سراغ این کار بره که ورزیده باشه و توان بالایی داشته باشه که بتونه حداقل به صورت مداوم 7 8 ساعت و بیشتر کلنگ بزنه.
تو حفاری باید خیلی چیزها باید دقت کرد که لو نرید.مثلا سعی کنید کم حرف بزنید.مگه چه چیزی برای گفتن تو اون لحظه وجود داره؟ در عوض زمانی که حرف نمیزنید بهتر صداهای اطراف رو میشنوید و احتمال لو رفتنتون هم کمتر میشه
سیگار خاموش.چراغ قوه خاموش.گوشی خاموش. دوستان توی تاریکی نور یه سیگار از 15 کیلومتری معلومه(تو کتابچه سرباز نوشته شده بود :D ) نور کاملا از دور پیداست و شک برانگیز هست.خودتون باشید ببینید میگید طرف داره حفاری میکنه یا گوسفند گم کرده داره دنبالش میگرده؟ =))
سعی کنید توی مهتاب و شبهای غیر ابری برید که نیاز به چراغ و نور کمتر باشه

زمانی که میرید کوه و بیابون و دارید سراغ چیزی میگردید.(این یکی تخصص خودم هست)
دوستان بلند حرف نزنید.
با صدای بلند نخندید.
به هیچ کس نگید که واسه چی اومدید حتی اگه واسه تفریح اومده بودید بگید همینجوری اومدم گشتی بزنم.حتی اگه صمیمی ترین شخصتون پرسید(بعد تو خونه بهش بگید.وقت هست)
به هیچ عنوان با دست به جایی اشاره نکنید.اصولا اشاره کردن باعث ایجاد حس کنجکاوی در افرادی میشه که دیدن شما اشاره کردید.حالا به چی؟ سعی میکنن بفهمن.سعی کنید مشخصات رو به صورت گفتاری بدید تا طرفتون متوجه بشه منظور شما کجاست
از ملاقات افراد فرار نکنید و وقتی کسی رو تو کوه دیدید سلام و احوال پرسی یادتون نره.نمیخواد که بخوردتون.اینجوری مشکوک نمیزنید.اما حالا از یه جای دیگه برید که باهاش برخورد نکنید.اگه پشت سرتون نیومد :D
الکی خم و راست نشید و سنگ و کلوخ و ... بردارید.چه کاریه آخه؟ انصافا هیچ حرکتی بیشتر از این تو دید نیست.
وقتی کسی رو دیدید مثل نظامیها مشایعتش نکنید تا بیاد رد شه که طرف بگه این چرا اینطور به من زل زد.در حد همون سلام علیک و تمام
یا به صورت زیاد طوری بیاید و برید که همه بفهمند یا به صورت کم طوری بیاد برید که هیچ کس نفهمه.در هر دو صورت کسی چیزی ازتون نخواهد پرسید.

حالا اینا رو از دهن کسی بشنوید که تا حالا نه حفاری داشته و نه دیده جالبه
زیاد در این باره میپرسم و شنیدم ولی شما بذارید به حساب تخیل قوی من.شاید به دردتون خورد

یکشنبه 14 اردیبهشت1392 - 12:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام دست به قلمت عالیه خیلی خوب مینویسی اگر نویسنده میشدی تا الان میلیاردر نه ولی میلیونر شده بودی ;)

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 9:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure