انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 6:46pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2499 , 2500 , 2501 , 2502 , 2503 , 2504 , 2505 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

M22SH4451 نوشته است:
سلام دوستان دنبال یک فلزجو کامل هستم کیت قاب باتری لوپ شیک قیمت مناسب خصوصی شماره همراه بزارید تماس میگیرم مرسی

سلام
با آقا مجتبی تماس بگیرید ، چیزی که منظور شماست خیلی بهترش رو بهتون میده باقیمت مناسب @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 6 آبان1397 - 9:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا حمید یک ویدئو از موج میرا گذاشتم. البته با ماسفت مثبت هستش و میشه گفت عکس موج شماست. قبلا هم پرسیده بودم و میشه گفت از اول مشکل بود البته ولی هنوز که هنوزه حل نشده و هیچ کس دلیل این ناپایداری نمی دونه. هیچ فلزی نزدیک لوپ نیست و 20 سانت عنکبوتی هستش و حتی عمود به زمین نیست بلکه روی یک تکیه گاه پلاستیکی که نیم متر از کف اتاق فاصله داره و لوپ افقی با کف قرار داده شده و با کابل کواکسیال بدون فویل به مدار وصل شده تا هیچ شبهه ای در مورد فلزات مزاحم نباشه.

مدار هم مشکلی نداره.

تنها چیزی که به ذهنم می رسه دستگاری مقادیر مقاومت دمپینگ هستش. این اگر قرار باشه اینقدر ناپایدار باشه که فایده نداره. اسیلوسکوپ روی رنج 200 میلی ولته تا بشه ناپایداری رو نشون داد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 6 آبان1397 - 6:29pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
چیزی که من بوضوح در موج شما میبینم وجود حداقل دو نوع نویز هست! یکی که واضح تر هست دارای فرکانس چند ده یا چند صد کیلوهرتز هست که معمولا میتونه از نویز منابع تغذیه سوئیچینگ باشه و دیگری که فرکانس پایین هست احتمالا به برق شهر ارتباط داره. مدار رو با باطری راه اندازی کنین و نویز وسائل برقی اطراف حتی خود اسکوپ رو هم بررسی کنین. اگر از اینها نبود بهتره تست رو با یک کویل بسیار کوچک انجام بدین تا مطمئن بشین محیط شما اثر محسوسی روی موج میرا نداشته باشه. فکر نمیکنم این مشکل به مقاومت دمپینگ ارتباطی داشته باشه هر چند کم کردن این مقاومت به پایدار تر شدن موج کمک میکنه. در نهایت اگر مشکلتون حل نشد تصویر شماتیک دقیق مداری که بستین بهمراه نحوه اتصالات روی مدار واقعی رو قرار بدین شاید اشکال کار مشخص شد.

یکشنبه 6 آبان1397 - 7:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
چیزی که من بوضوح در موج شما میبینم وجود حداقل دو نوع نویز هست! یکی که واضح تر هست دارای فرکانس چند ده یا چند صد کیلوهرتز هست که معمولا میتونه از نویز منابع تغذیه سوئیچینگ باشه و دیگری که فرکانس پایین هست احتمالا به برق شهر ارتباط داره. مدار رو با باطری راه اندازی کنین و نویز وسائل برقی اطراف حتی خود اسکوپ رو هم بررسی کنین. اگر از اینها نبود بهتره تست رو با یک کویل بسیار کوچک انجام بدین تا مطمئن بشین محیط شما اثر محسوسی روی موج میرا نداشته باشه. فکر نمیکنم این مشکل به مقاومت دمپینگ ارتباطی داشته باشه هر چند کم کردن این مقاومت به پایدار تر شدن موج کمک میکنه. در نهایت اگر مشکلتون حل نشد تصویر شماتیک دقیق مداری که بستین بهمراه نحوه اتصالات روی مدار واقعی رو قرار بدین شاید اشکال کار مشخص شد.

بله خیلی ممنون از پاسخ شما. من برای تست دو تا مقاومت رو با مقاومت فعلی دمپینگ که 390 اهم هست موازی کردم که موقتا تاثیر اشو ببینم.

یکبار با یه 680 اهم موازی کردم که میشه حدود 247 اهم که فرقی نکرد.
یکبار هم با یکی عین خودش یعنی 390 اهم موازی کردم که میشه 195 اهم که بازم فرقی نکرد.

مقاومت دومی که سری هست رو دست نزدم همون 390 اهم موند البته بعید میدونم تغییر دادن اش تاثیری بکنه.

نویز اسیلوسکوپ رو چک کردم هم با پروب تست خودش و هم با یک فانکشن ژنراتور و هیچ مشکلی نداره.

والاه نویز تغذیه رو هم چک کردم. منبع تغذیه خطی هستش و سوئیچینگ نیست حالا میشه اون نویزهای ریز رو بهش نسبت داد ولی اون بازی کردن موج (انگار یک سر یک نخ رو آزاد کرده باشی که با خوردن باد تکون میخوره)، اون معلوم نیست از کجا میاد.

به هر حال چشم با باتری هم تست میکنم و نتیجه رو خبر میدم.

خیلی ممنون از شما

یکشنبه 6 آبان1397 - 7:50pm
آواتار کاربر

سلام درود به استاد عزیز اقا حمید و اساتید محترم
چند ماه پیش فلزجو ساختم وتست کردم که با لوپ 1در1 اهن 30در 60 رو در 3.90متر به خوبی سنس کردبه یاری خدا تا چند روز اینده برای تست واقعی میرم
بابت این فلزیاب خوب از تون تشکر میکنم

دوشنبه 7 آبان1397 - 9:39pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. ممنون. موفق باشین. @};-

دوشنبه 7 آبان1397 - 9:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا حمید من سوالی داشتم. اگر اپ امپ رو با تغذیه دوبل روشن کنیم می تونیم بجای ولتاژ 0 و 12V از ولتاژهای 5V+/- استفاده کنیم؟

منظورم اینه که گین با کاهش ولتاژ کم نمیشه (اگر چه دوبل 5 ولت هستش)؟

مزیت تغذیه دوبل اینه شاید بشه از اپ امپ های دیگه هم استفاده کرد یا طرح رو تغییر داد ولی نمی دونم گین کم میشه یا نه

جمعه 11 آبان1397 - 7:16pm
مدیر کل
مدیر کل

بله اگر از تغذیه دوبل استفاده کنین کار راحت تر هست. اما اگر بخواین به میکروی فلزجو متصلش کنین باید دقت کنین آپ امپ رو طوری ببندین که شکل موج نهایی که وارد میکرو میشه از ولتاژ صفر بالا بیاد و از 5 ولت هم بیشتر نشه. اگر هم خودتون برنامشو مینویسین که باید ملاحظات بخش دیجیتال رو از طریق تنظیم یا تقسیم ولتاژ در نظر بگیرین. بهرحال گین اپ امپ ارتباطی به این موضوع نداره.

جمعه 11 آبان1397 - 10:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض ادب خدمت مهندس حميد عزيز
مهندس جان من اين مدار رو با چندين قطعات متفاوت مونتاژ كردم كه الان تقريبا يه ده تا فلزجو دارم
تا جايي كه ممكن بود از قطعات خاص و با كيفيت عالي استفاده كردم حتي تا جايي كه از مقاومت هاي يك دهم خطاي اصل آلماني استفاده كردم كه ثبات دماييشون عالي باشه البته بگم كه ٢٥ ppm بهترشو پيدا نكردم از بازار
در مورد آپ امپ هم بگم كه از lf157h اصل نظامي گرفته تا هر نوعي كه توي بازار گيرم اومد استفاده كردم
در مورد مقاومت دمپينگ و مقاومت ورودي آپ امپ هم از بهترين مقاومت هاي ممكن استفاده كردم حتي در اين مورد يه مقاومت ويشاي آلماني با ثبات دمايي ١٥ppm هم پيدا كردم و استفاده كردم كه واقعا خودم تست كردم با هويه كه گرفتم روش وقتي به rlc متر وصلش كرده بودم تنها دهم اهم تغيير كرد مقدارش در حاليكه واقعا داغ داغ شده بود كه نميشد بهش دست زد
در مورد داغ كردن قطعات هم بگم كه چون از پالس ١٥٠ روي فركانس ٢٠٠ استفاده ميكنم تقريبا ماسفت و مقاومت دمپينگ اصلا داغ نميشن و دماشون معمولي هس.
تمام مدارهاي من به خوبي كار ميكنن و برد و تفكيكشون كامل معقول هستن و ميشه گفت حالت ايده آل دارن مثلا با لوپ ٣٥ يه سيني ٣٠ سانتي رو از فاصله ١٤٠ تا ١٦٠ ميزنه با حساسيت حدود ١٤ تا ١٨
حالا مشكلي كه دارم:
وقتي مدار رو اولين بار كه روشن ميكنم مثلا با حساسيت حدود ١٤ بعد حدود ١٠ يا ٢٠ ثانيه مدار شروع ميكنه به بوق زدن
من آوردم انواع راه هارو استفاده كردم كه اين مشكل رو حل كنم و آخرش به اين رسيدم كه اولش كه مدار رو روشن ميكنم حساسيت رو ميزارم روي يك و حدود ده دقيقه ميزارم مدار روشن ميمونه البته با وصل كويل و حالت كار مدار نه روي منو
بعد ميام حساسيت رو افزايش ميدم و بالانس ميكنم و شروع ميكنم به كار كردن كه در اين حالت هيچ بوق اضافي ندارم
حالا ميخاستم يه راهنمايي بكنيد بتونم اون حالت رو رفع كنم حالا از قطعات گرفته تا تنظيم خاصي اگه لازم باشه
خيلي خوشحال ميشم كمك كنيد به حالت بهينه در اين مورد برسيم تا مجبور نباشم اون همه صبر كنم تا مدار به تعادل دمايي برسه

جمعه 11 آبان1397 - 11:21pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
مواردی که در نظر گرفتین خوب و درست هست ولی با این حال فاکتورهای موثر در بالانس اولیه زیاد هستن! مثلا ثبات و نشتی خازنهای 10 و 11 و 12 هم در لحظات ابتدایی روشن شدن دستگاه تاثیر قابل ملاحظه داره. همین موضوع به نوع دیگری در مورد رگولاتور ها و آپ امپ و ماسفت هم صدق میکنه. بهرحال بهترین راه این هست که موقع کار ابتدا دستگاه رو بمدت حدود 3 دقیقه روشن بذارین تا کار بکنه و سپس بالانس کرده و مورد استفاده قرار بدین. در ضمن فرکانس 100 و عرض پالس بین 150 تا 200 و حساسیت 12 در اکثر شرایط روی زمین بهترین جواب رو میده.

جمعه 11 آبان1397 - 11:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2499 , 2500 , 2501 , 2502 , 2503 , 2504 , 2505 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mikimaus و 82 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure