انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:01am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2494 , 2495 , 2496 , 2497 , 2498 , 2499 , 2500 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
بله شماتیک صحیح هست.

شنبه 21 مهر1397 - 1:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا حمید مبدیل آنالوگ به دیجیتال با سرعت 1MSPS یا یک میکروثانیه، برای فلزیابی سرعت کافی هستش؟

شنبه 21 مهر1397 - 2:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز ی خواهش داشتم از دوستانی که از دو نسخه دمو و نامحدود استفاده کردن ایا با هم فرق داشتن یا خیر اگه چندتا از دوستان که کار کردن با جفتشون یه اطلاع بدن ممنون میشم با سپاس

شنبه 21 مهر1397 - 2:37pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
آقا حمید مبدیل آنالوگ به دیجیتال با سرعت 1MSPS یا یک میکروثانیه، برای فلزیابی سرعت کافی هستش؟

بله برای فلزیاب پالسی که کاملا کافی هست.

شنبه 21 مهر1397 - 4:04pm

سلام
من اپ امپ رو عوض کردم الان نسبت بین اعداد سه گانه درست شده ولی همچنان برد دستگاه کمه
شکل موج خروجی اپ امپ این شکلیه. با تایم دیویژن صد میکرو ثانیه.
به نظرتون این اپ امپ اصله و مناسبه؟
با لوپ چهل سانتی که با نوزده دور سیم 0.8 پیچیدم دیلی دستگاه حدود 70 میشه. ایرادش کجاس به نظرتون؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 26 مهر1397 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس.خسته نباشی

دلیل داغ کردن همزمان آیسی 12 و 840 چیه؟؟
مدار برای آزمایش شروع بکار باتری متصل میکنم فقط 7812 و 840 خیلی داغ میشن.ال سی دی اصلا روشن نمیشه.

مهندس جان تو گروه تلگرام دیدم بچه ها برای کاهش اثر نویز یه نویز گیر فریت بید از پایه وسط 170 ب میکرو نصب کردن بجای اتصال مستقیم فیبر مسی.نظرتون چیه؟؟صحبت شده ک 170 مستقیم نویز وارد میکرو میکنه.برای همین در امداد مدار بجای برد مسی از نویز گیر استفاده شده

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 27 مهر1397 - 3:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahab58 نوشته است:
سلام دوستان عزیز ی خواهش داشتم از دوستانی که از دو نسخه دمو و نامحدود استفاده کردن ایا با هم فرق داشتن یا خیر اگه چندتا از دوستان که کار کردن با جفتشون یه اطلاع بدن ممنون میشم با سپاس

نسخه نامحدود و دمو فرقی ندارن.فقط نامحدود عمومی نشده ک ازش سوء استفاده تجاری نکن.البته هستن کسایی ک تو فایل دست بردن
ولی همون کلمه دمو همچنان باقی مونده.
آیسی نامحدود هم تو گروهی فروخته میشه.از صحت اصل بودنش خبر ندارم با مهندس در ارتباط باش

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 27 مهر1397 - 3:41am
مدیر کل
مدیر کل

saeedfirooz نوشته است:
سلام
من اپ امپ رو عوض کردم الان نسبت بین اعداد سه گانه درست شده ولی همچنان برد دستگاه کمه
شکل موج خروجی اپ امپ این شکلیه. با تایم دیویژن صد میکرو ثانیه.
به نظرتون این اپ امپ اصله و مناسبه؟
با لوپ چهل سانتی که با نوزده دور سیم 0.8 پیچیدم دیلی دستگاه حدود 70 میشه. ایرادش کجاس به نظرتون؟

خسته نباشین.
شکل موج میرا باید تا حدود 100 میکرو ثانیه پس از صعود به وضعیت افقی برسه در حالیکه برای شما حدود 300 هست. این مساله در کنار دیلی 70 بیش از هر چیز احتمال نزدیک بودن کویل به فلزات مزاحم رو نشون میده! بارها عرض کردیم هنگام تست و بالانس نباید کویل دستگاه نزدیک فلزات مزاحم باشه. فلزاتی که ممکنه شما حتی از وجودشون اطلاع نداشته باشین. برای لوپ 40 هم حداقل تا فاصله 2 متر از روبرو و 1 متر از طرفین نباید فلز بزرگ قرار داشته باشه. این شامل در و دیوار و سقف و کف منزل هم میشه چون معمولا دارای مصالح فلزی هستن. طبیعتا در چنین شرایطی برد هم خیلی کاهش پیدا میکنه. اگر از لوپ کوچکتری استفاده کنین اینجور تست ها راحت تر و درست تر انجام میشه.

جمعه 27 مهر1397 - 4:07am
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
سلام مهندس.خسته نباشی

مدار برای آزمایش شروع بکار باتری متصل میکنم فقط 7812 و 840 خیلی داغ میشن.ال سی دی اصلا روشن نمیشه.

مهندس جان تو گروه تلگرام دیدم بچه ها برای کاهش اثر نویز یه نویز گیر فریت بید از پایه وسط 170 ب میکرو نصب کردن بجای اتصال مستقیم فیبر مسی.نظرتون چیه؟؟صحبت شده ک 170 مستقیم نویز وارد میکرو میکنه.برای همین در امداد مدار بجای برد مسی از نویز گیر استفاده شده

ممنون.
اگر منظورتون 7812 و ماسفت هست معمولا اشکال از BS170 هست که درست کار نمیکنه و ماسفت رو بیهوده روشن نگه میداره که سبب داغ شدنش میشه و همزمان مصرف جریان مدار بالا رفته و 7812 هم بیشتر داغ میکنه. البته اگر فرکانس و عرض پالس رو زیاد کنین و اهم کویل هم کم باشه همین اتفاق به صورت دیگری میتونه رخ بده.
مورد نویز گیر و فریت بارها مطرح شده و من توضیح دادم. مختصر عرض کنم هیچ تاثیر مثبتی نداره. وانگهی 99 درصد نویز در صورت وجود از کویل وارد مدار میشه و حذف اون به منزله حذف بخشی از طیف فرکانسی موثر در کارکرد دستگاه هست. پس هر حذف نویزی توام با افت برد و خارج شدن تنظیم سیستم تفکیک خواهد بود. پایه وسط BS170 هم که گیت هست و نقش کنترلی این فت رو داره و اتصال اون به میکرو با روش صحیحی انجام شده و نمیتونه روی میکرو نویز بیندازه! یعنی میکرو باید هنگ یا ریست بکنه در حالیکه نمیکنه؟ یا حتی پایه کنترلی فت که روی پورت B میکرو قرار داده شده ربطی به پورت C و آنالوگ میکرو داره؟! واقعا نمیدونم این بیانات حکیمانه رو از کجاشون در میارن! :D

جمعه 27 مهر1397 - 4:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:
سلام مهندس.خسته نباشی

ممنون.
اگر منظورتون 7812 و ماسفت هست معمولا اشکال از BS170 هست که درست کار نمیکنه و ماسفت رو بیهوده روشن نگه میداره که سبب داغ شدنش میشه و همزمان مصرف جریان مدار بالا رفته و 7812 هم بیشتر داغ میکنه. البته اگر فرکانس و عرض پالس رو زیاد کنین و اهم کویل هم کم باشه همین اتفاق به صورت دیگری میتونه رخ بده.
مورد نویز گیر و فریت بارها مطرح شده و من توضیح دادم. مختصر عرض کنم هیچ تاثیر مثبتی نداره. وانگهی 99 درصد نویز در صورت وجود از کویل وارد مدار میشه و حذف اون به منزله حذف بخشی از طیف فرکانسی موثر در کارکرد دستگاه هست. پس هر حذف نویزی توام با افت برد و خارج شدن تنظیم سیستم تفکیک خواهد بود. پایه وسط BS170 هم که گیت هست و نقش کنترلی این فت رو داره و اتصال اون به میکرو با روش صحیحی انجام شده و نمیتونه روی میکرو نویز بیندازه! یعنی میکرو باید هنگ یا ریست بکنه در حالیکه نمیکنه؟ یا حتی پایه کنترلی فت که روی پورت B میکرو قرار داده شده ربطی به پورت C و آنالوگ میکرو داره؟! واقعا نمیدونم این بیانات حکیمانه رو از کجاشون در میارن! :D

ممنون مهندس برای کمکت...همین ک باتری وصل میکنم 7812 و ماسفت داغ میکنه و ال سی دی هم روشن نمیشه...امروز 170 عوض میکنم.نتیجه اعلام میکنم.ممنونم.

والا خودمم بهشون گفتم روی لوپ تمرکز کنین و اونم زیاد سخت گیری کردن...چ میدونم یکی اومده مقاومت بین پایه ماسفت گذاشته بود.یکی کلن عوض کرد...یکی ک طراحی مدار جدید داشت...الی ماشاالله :D ...باید خسته نباشید گفت.

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 27 مهر1397 - 12:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2494 , 2495 , 2496 , 2497 , 2498 , 2499 , 2500 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , namvar14 , جوینده مبتدی و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure