انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:19pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2490 , 2491 , 2492 , 2493 , 2494 , 2495 , 2496 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهندس حمید
همونطوری که قبلا در خصوصی هم خدمتتون عرض کردم، مدار من اعدادش همش نوسان داره مخصوصا عدد اول که بعد چند دقیقه سیر افزایشی پیدا میکنه و بعد از اون دوباره کمی پایین میاد و این مسئله باعث ناپایداری مدار حین کار میشه. BS170 و 357 را تعویض کردم اما کماکان مشکل باقیه.
لطفا کمک کنید.
سپاسگزارم

دوشنبه 2 مهر1397 - 1:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
shahin_ap نوشته است:
ممنون بابت پاسخگویی دوستان
باطریهام لپتابی هستن.

درود دوست عزیز باطریهای استوک لبتاب معمولا عمر خودشون رو کردن وحتی در صورت کار کردن چند سل اون دیگه در حداکثر راندمان خودشون نیستن وبه نصبت باطری نو وباکیفیت متوسط از عملکرد پایینتری برخوردارن! هرچند باطریهای لبتاب موجود در بازار همه چینی ودارای کیفیت پایینی هستن مگه اینکه اورجینال روی خود لبتاب بوده باشه!اما در هرصورت شما بعد از بیست دقیقه کارکرد دستگاه در حالی که همچنان دستگاه روشنه مولتمتر ولتاژ تک تکه سلها رو اندازه بگیرید که معلوم بشه مشکل بیشتر از کدوم سل هست @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 2 مهر1397 - 1:48pm
مدیر کل
مدیر کل

CCcall نوشته است:
سلام جناب مهندس حمید
همونطوری که قبلا در خصوصی هم خدمتتون عرض کردم، مدار من اعدادش همش نوسان داره مخصوصا عدد اول که بعد چند دقیقه سیر افزایشی پیدا میکنه و بعد از اون دوباره کمی پایین میاد و این مسئله باعث ناپایداری مدار حین کار میشه. BS170 و 357 را تعویض کردم اما کماکان مشکل باقیه.
لطفا کمک کنید.
سپاسگزارم

سلامت و کیفیت ماسفت ؛ مقاومتهای 2 وات ؛ دیودهای 4148 و خازنهای 10 و 11 و 12 رو بررسی و در صورت لزوم تعویض کنین.

دوشنبه 2 مهر1397 - 2:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشی
مدتیه که فروشگاه ایرانکیت و افراد دیگری در کانال های تلگرام اقدام به فروش مدار و یا میکرو نامحدود فلزجو کردن،برام سواله که اینها چه طور تونستن محدودیت میکرو را بردارن و عبارت های دمو و دفعات استفاده را تغییر بدن؟
قطعا این افراد سواد این رو ندارن که یک برنامه شبیه فلزجو بنویسن چون اگر اینچنین بود خودشون یه فلزیاب با اسم و مشخصات خودشون طراحی میکردن بنابراین بدیهیه که یه جوری برنامه نوشته شده توسط شمارو دستکاری کردن ولی برام سواله که چه طور؟یعنی واقعا کد میکروهای avr به این راحتی شکسته میشه و سورسش رومیشه دستکاری کرد ؟

سه شنبه 3 مهر1397 - 11:09pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد ایرانکیت که قبلا توضیح دادم. شرکت معظمی مثل مایکروسافت هم ویندوز منتشر میکنه یک ماه بعد قفلش شکسته میشه! هکر ها و کرکر ها هیچوقت نمیتونن چیزی مثل ویندوز تولید کنن ولی مایکروسافت هم نمیتونه یا شاید هم بدلایلی نمیخواد جوری عمل کنه که جلو این چیزها گرفته بشه.
بهرحال امنیت کد نویسی در هر بستری هم که باشه حدود خودشو داره و بعضیا هستن که تخصصشون فقط نفوذ در سیستم کار دیگران هست. حالا اگر بگین کوچکترین گزینه فنی به برنامه اضافه کنن توانش رو ندارن و طبیعی هم هست. اما تاجاییکه من میدونم اغلب کاری که تا الان روی فلزجو انجام شده مربوط به تغییر نوشته ها و مخفی کردن تعداد دفعات استفاده و در نهایت قرار دادن چیزی شبیه پروگرامر جهت ریست دفعات استفاده هست. نسخه دمو بخصوص در ورژن نهایی بصورت واقعی قابل نامحدود کردن نیست چون چند روال امنیتی غیر قابل فهم و به ظاهر بی اثر درش در نظر گرفته شده که بعد مدتی استفاده خودش رو نشان میده و دستگاه درست کار نخواهد کرد! ورژن های قدیمی تر امنیت پایین تری دارن و برخی موارد که گزارش میشه مربوط به اونهاست. توجه داشته باشین بوق مخصوص خاموش شدن دستگاه فقط مختص به ورژن آخر هست که از روی این مورد میتونین متوجه بشین.

چهارشنبه 3 مهر1397 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تست فلزجو بچه های روسیه :D
https://www.youtube.com/watch?v=KaLnbGwXi3M

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 9 مهر1397 - 9:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عجب لوپی ساخته معلومه خیلی سلیقه داره!
تو انجمن میگند باید هر طور شده هک کنیم :D

https://www.youtube.com/watch?v=83txDc0Wh_k

http://md4u.ru/viewtopic.php?f=96&t=108 ... e677db521b

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 9 مهر1397 - 9:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید آقا بحث در مورد لوپ خیلی شده من گیج شدم تصمیم گرفتم بپرسم تا تکلیفم معلوم بشه چون شما حرف اتون سنده

در لوپ عنکبوتی یک جایی خوندم اگر فرضا از سیم لاکی استفاده کنین بهتره بکمی از هم فاصله داشته باشن چون این باعث کاهش بیشتر ظرفیت خازنی میشه نسبت به حالتی که چسبیده به هم باشن. موافقین با این نظر؟
اگر موافقین بهتر نیست بجای سیم لاکی فرضا 0.50 از سیم مفتولی 0.50 با کیفیت استفاده بشه که وقتی سیمها کنار هم قرار میگیرن همون روکش های پلاستیکی عایق بین دو سیم کمی فاصله در حد چند دهم میلیمتر رو بین سیمها ایجاد کنه و این هدف محقق بشه. نظرتون چیه؟

یا اینکه شما موافق نیستین و سیم لاکی بهترینه که روکش نداره و سیمها هر چه بیشتر به هم بچسبن بهتر میشه؟

پنج شنبه 12 مهر1397 - 2:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اپراتوری فلزجو

مطلب طولانی ولی با ارزش

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان که بدنبال دانش اند.خسته نباشید ویژه خدمت یاور همیشه همراه حمید جان عزیز که هنوزم بشکل خستگی ناپذیری جوابگویی همه هست
یه مدت من نبودم بدلایل شخصی تا مدتی قبل که به اصرار یکی از دوستان براشون یه فلزجو بسیار مرتب ساختم و جوابهایی که از اپراتوری خودم با فلزجو گرفتم رو حیفم اومد برای دوستان نذارم فلزجو با اعداد id براحتی شکل هندسی اجسام رو تشخیص میده و اما بعد
حالت هایی رو که الان خدمت دوستان ارائه میدم در حالتی هستن که دستگاه شما در حالت نرمال باشه و قسمت تفکیک و اعداد سه گانه و از لحاظ فیزیکی در حالت نرمال باشه

اپراتوری با لوپهای زیر ۶۰!!! در حالت reject off

Id:61-66,ferro:58-61 سیم ،میخ و اجسام باریک و تا حدودی کشیده اهنی
Id:50-66(58), fe:58-61 اهن و اجسام بی ارزش
Id:30-35&70-75 سکه و اشکال دایره ای شکل
Id:78-82انگشتر و اجسام توخالی مثل قوری
Id:40-50ناشناس
Ferro:58-61   اهن
Ferro:30-35  نقره
Ferro:15-30  طلای قدیمی

دوستان توجه کنن اگه کد ۳۰ یا ۳۵ با تغییر میتر رو ثابت داشتید بدون شک دایره یا سکه بسیار دقیق  دارید
اعداد گفته شده تا تلرانس ۳عدد میتونه تغیر کنه در تشخیص شکل اجسام با Id شک نکنید و درمورد تفکیک باید بدونید حتی تغییر لوپ و بهم ریختگی اعداد سه گانه میتونه کاملا متفاوت کنه تفکیک شمارو

درمورد عمق زنی باید بدونید اگر گاها نمایشگر  میتر شما به درجه بالایی رسیده ولی خود عدد میتر عدد پایینی رو نمایش میده مثلا ۳۰ بدونید اون جسم بسیار ریز و در سطح قرار داره اگه نمایشگر میتر و عدد بالایی داشتید جسم تقریبا بزرگ و عمق زیر ۱ متر اگر عدد میتر بالا و نمایشگر میتر پایین داشتید جسم بزرگ و عمق بالا خواهد بود که درمورد قسمت اخر بسیار کمتر پیش میاد

گاها جایی کار میکنید که روی حساسیت ۱۰تا۱۵ بصورت مرتب و پاره وقت سنس عددی دارید که با باقی جاهای اطراف هم یکسانه احساس بر خطا میکنید لوپ رو به سمت بالا میبرد و میبینید سنسی موجود نیست و دستگاه در حالت نرماله باید بگم این از خطای خاک یا معدنی بودن جنسش هست تنها راه اینه که حساسیت دستگاه رو بشدت پایین بیارید

نکته نهایی  در تشخیص درست هدف شک دار همیشه وقتی به نقطه ای مشکوک شدید که عایا این سنس واقعی بوده یا نه  با توجه به میتر روی سنس ۱۵ اون رو کم کنید حتی تا جایی با حساسیت ۱ اگر باز هم جواب گرفتید بدونید اون مکان خطا نخواهد بود

تمام اطلاعات بالا طی کار چندساله با فلزجو در بهترین و بدترین شرایط کاری بوده  امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره  و بتونید از وقتتون بهتر استفاده کنید امیدوارم گوشه ای  یک در هزار از زحمات و تلاشهای حمید عزیز رو  پاس کرده باشم

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

پنج شنبه 12 مهر1397 - 3:35pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
حمید آقا بحث در مورد لوپ خیلی شده من گیج شدم تصمیم گرفتم بپرسم تا تکلیفم معلوم بشه چون شما حرف اتون سنده

در لوپ عنکبوتی یک جایی خوندم اگر فرضا از سیم لاکی استفاده کنین بهتره بکمی از هم فاصله داشته باشن چون این باعث کاهش بیشتر ظرفیت خازنی میشه نسبت به حالتی که چسبیده به هم باشن. موافقین با این نظر؟
اگر موافقین بهتر نیست بجای سیم لاکی فرضا 0.50 از سیم مفتولی 0.50 با کیفیت استفاده بشه که وقتی سیمها کنار هم قرار میگیرن همون روکش های پلاستیکی عایق بین دو سیم کمی فاصله در حد چند دهم میلیمتر رو بین سیمها ایجاد کنه و این هدف محقق بشه. نظرتون چیه؟

یا اینکه شما موافق نیستین و سیم لاکی بهترینه که روکش نداره و سیمها هر چه بیشتر به هم بچسبن بهتر میشه؟

خواهش میکنم.
کلا در همه نوع ساختار کویل هر چه فاصله سیمها بیشتر باشه ظرفیت خازنی اضافی یا پارازیتیک کاهش پیدا میکنه. اما این موضوع فقط تا اندازه ای که نیاز داشته باشیم برای ما مهم هست وگرنه اگر بخوایم بیش از حد نیاز این ظرفیت خازنی رو پایین بیاریم مزیتی نداره و برعکس فاصله گرفتن سیمها از هم سبب اختلاف بیشتر قطر داخل و خارجی کویل شده و برد نهایی رو کاهش میده. بر این اساس و طبق تستهای انجام شده باید عرض کنم اگر از سیم لاکی مناسب استفاده کنین ؛ در لوپ تخت یا عنکبوتی نیاز به هیچ فاصله اضافی نیست و بطور خودکار ظرفیت خازنی در رنج مناسب کار برای فلزیاب پالسی تفکیک دار خواهد بود. فقط باید سیم رو زیاد ضخیم در نظر نگیرین و از همون مقادیر پیشنهادی برای ضخامت سیم استفاده کنین.
از نظر کاهش ظرفیت خازنی سیم مفتولی روکشدار که فرمودین طبیعتا کمی بهتر از سیم لاکی هست. ولی همونطور که عرض شد بیشتر سبب کاهش قطر داخلی و افت برد نهایی لوپ میشه. البته در عمل اگر با این سیمهای مفتولی روکشدار لوپ تخت یا عنکبوتی بپیچین برد بیشتری برای اهداف کوچک یا نازک و برد کمتر برای اهداف بزرگ خواهد داشت! این مساله هم به دلیل کاهش قطر داخلی لوپ و هم ظرفیت خازنی کمتر و دیلی اتومات پایین تر هست که چنین حساسیتی رو بوجود میاره.

پنج شنبه 12 مهر1397 - 3:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2490 , 2491 , 2492 , 2493 , 2494 , 2495 , 2496 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 100 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure