انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:00am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2486 , 2487 , 2488 , 2489 , 2490 , 2491 , 2492 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بسیار متشکرم مهندس جان ، برای این نکته ی که فرمودیت ، والا همین پروگرمر گیرم اومد مدلای دیگه موجود نبود ، امیدوارم جواب بده انشالا ، پس سوکت بالایی هست طبق فرمایش شما ، مهندس اگه لازم می بینید پروگرمر رو عوض کنم ؟؟! ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

جمعه 9 شهریور1397 - 11:26pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر بتونین پروگرامر پیشنهادی رو تهیه کنین خیلی بهتر هست.

شنبه 9 شهریور1397 - 1:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا حمید من امروز یک تستی کردم که باعث شد برد دستگاه خودم که با کویل عنکبوتی 20 از 15 سانتی متری برای سکه 500 تومنی بیشتر نمی شد به 20 سانتی متر افزایش پیدا کنه.

من با اسکوپ اون قسمت موج میرا رو با یک پتانسیومتر طوری تنظیم کرده بودم که از محدوده مجاز ADC عبور نکنه. محدوده مجاز 3.3 ولت هستش که امروز به 3.6 افزایش دادم. در اصل این کار درستی نیست و ورودی رو در خطر قرار میده ولی برد افزایش پیدا کرد پس به موارد زیر مظنون شدم:

1) درست نبودن امپدانس ورودی برای ADC. من خروجی اپ امپ رو به یک پتانسیومتر 5 کیلواهمی دادم که یک پایه اش زمینه و یک پایه اش ورودی و پایه وسط برای ولتاژ دلخواه.

2) تقلبی بودن اپ امپ و گین کم

3) تقلبی بودن ماسفت

ظن شما بیشتر روی کدام مورد میرود؟

شنبه 9 شهریور1397 - 2:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اگر بتونین پروگرامر پیشنهادی رو تهیه کنین خیلی بهتر هست.

اطاعت مهندس جان ، تشکر برای راهنمایی های دقیق و بدون تعارفتون آدم تکلیفش رو میدونه دیگه ، کاش همه مثل شمابودن ، سپاس @};- @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

شنبه 10 شهریور1397 - 2:09pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
اقا حمید من امروز یک تستی کردم که باعث شد برد دستگاه خودم که با کویل عنکبوتی 20 از 15 سانتی متری برای سکه 500 تومنی بیشتر نمی شد به 20 سانتی متر افزایش پیدا کنه.

من با اسکوپ اون قسمت موج میرا رو با یک پتانسیومتر طوری تنظیم کرده بودم که از محدوده مجاز ADC عبور نکنه. محدوده مجاز 3.3 ولت هستش که امروز به 3.6 افزایش دادم. در اصل این کار درستی نیست و ورودی رو در خطر قرار میده ولی برد افزایش پیدا کرد پس به موارد زیر مظنون شدم:

1) درست نبودن امپدانس ورودی برای ADC. من خروجی اپ امپ رو به یک پتانسیومتر 5 کیلواهمی دادم که یک پایه اش زمینه و یک پایه اش ورودی و پایه وسط برای ولتاژ دلخواه.

2) تقلبی بودن اپ امپ و گین کم

3) تقلبی بودن ماسفت

ظن شما بیشتر روی کدام مورد میرود؟

خسته نباشین.
1- این امپدانس معمولا برای ورودی اکثر ADC ها مناسب هست. با این حال باید به دیتاشیت مراجعه کنین تا مطمئن بشین. استفاده از پتانسیومتر در جایی که موج حساس وجود داره بخوبی مقاومت ثابت جواب نمیده. بهتره طبق تنظیم فعلی پتانسیومتر دو مقاومت ثابت رو جایگزین کنین.
2- امکان تقلبی بودن آپ امپ وجود داره ولی باز هم با هر آپ امپی میشه به برد بیشتر از این رسید.
3- در صورت مشکل در ماسفت معمولا برد بیش از اینها کم میشه.

شنبه 10 شهریور1397 - 3:29pm
مدیر کل
مدیر کل

Rooz نوشته است:

اطاعت مهندس جان ، تشکر برای راهنمایی های دقیق و بدون تعارفتون آدم تکلیفش رو میدونه دیگه ، کاش همه مثل شمابودن ، سپاس @};- @};-

خواهش میکنم. لطف دارین. ایشالا موفق باشین. @};-

شنبه 10 شهریور1397 - 3:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با درود مجدد خدمت استاد جان بی همتا و عزیزان هموند انجمن وصبح بخیر..دوستان لطف میکنند جزوه اپراتوری رو یکبار دیگه بذارند.سپاسگذارم :x :ymhug:

یکشنبه 11 شهریور1397 - 8:51am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
تاجاییکه من یادم میاد تنها فایل مرجع کامل برای ساخت و همینطور اپراتوری همون فایل راهنمایی هست که در پست اول تاپیک قرار گرفته. البته بنده فایل دیگری هم درست کرده بودم که بخش ساخت ازش حذف شده و فقط بخش اپراتوری رو در بر داشت. اون فایل رو میتونین از اینجا دانلود کنین:
download/file.php?id=43452

یکشنبه 11 شهریور1397 - 3:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. @};-
تاجاییکه من یادم میاد تنها فایل مرجع کامل برای ساخت و همینطور اپراتوری همون فایل راهنمایی هست که در پست اول تاپیک قرار گرفته. البته بنده فایل دیگری هم درست کرده بودم که بخش ساخت ازش حذف شده و فقط بخش اپراتوری رو در بر داشت. اون فایل رو میتونین از اینجا دانلود کنین:
https://www.felezjoo.com/download/file.php?id=43452

استاد جااااان یکدنیا سپاس از لطف و محبتتون :ymhug: :-* ..استاد جان با عرض پوزش و اینکه این سوال مربوط به این بخش نمیشه ایا میشه از دوستانیکه در زمینه تعمیرات لپ تاپ تخصص دارند مشکلی پیش اومده سوال کنم؟؟؟ بازهم پوزش میخوام استاد گرانقدرم X_X :x

یکشنبه 11 شهریور1397 - 11:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
میتونین سوالتون رو در بخش کامپیوتر-سخت افزار مطرح کنین ایشالا دوستان کمک میکنن.

یکشنبه 11 شهریور1397 - 11:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2486 , 2487 , 2488 , 2489 , 2490 , 2491 , 2492 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure