انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:18am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2484 , 2485 , 2486 , 2487 , 2488 , 2489 , 2490 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این یکدونه رو هم سعی کردم متالیزه کنم ، بدلیل فرکانسی بودن مدار ممکنه تاثیر کمی بهتری داشته باشه ، البته فقط در حد یک تجربه بود تا نظر اساتید عزیز چی باشه و کدوم رو پیشنهاد بدن ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 6 شهریور1397 - 6:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
نیاز نیست تا این حد وسواس بخرج بدین! همه این فیبرها خوب جواب میدن. فقط محض اطمینان قطعی و اتصالی احتمالی رو با ذره بین چک کنین.

سه شنبه 6 شهریور1397 - 8:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سپاس مهندس از نظرتون ، بنده احترام خاصی براتون قائل هستم و نظر شما قطعی هست برامون @};- . در حال منتاژ قطعات هستم ، قطعاتی که تو این آشفته بازار پیدا کردم همین ها بودن ، تعدادی از مقاومت ها 1% یافت نشد که طبق فایل راهنما جزو مقاومت های مهم هم نیستن . تصویرش رو برای دوستانی که تازه وارد هستن می زارم امیدوارم مفید باشه .
مهندس جان بین این سه تا خازن عدسی کدوم مناسب تره ، 4/7p یا 5p ، منظورم کیفیتشون هست؟
متاسفانه تو شهرهای کوچیک که قطعه پیدا نمی شه ، LM157 از نظر ثبات و قدرت به نسبت LM357 قابل قبول هست ؟ ممنون می شم یه توضیح کوچیک بفرمایید ، اصلا چرا یک کارخونه باید 2 شماره آی سی بیرون بده اگه کارکرد این دو قطعه به هم نزدیک هست ؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 6 شهریور1397 - 10:06pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خازن 4.7 که سمت راست قرار گرفته کیفیت بهتری داره.
دقت کنین شماره اصلی در واقع LF157 هست. در این سری آیسها شماره های 1XX نظامی ؛ 2XX صنعتی و 3XX معمولی هستن. مشخصات 157 از نظر ثبات و نویز و بخصوص توان کارکرد در هوای سرد که برای ما مهم هست برتری داره. اما در این وضعیت بازار مهمتر این هست که آیسی تقلبی نباشه.

سه شنبه 6 شهریور1397 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:YMPRAY: بله سپاس گزارم مهندس عزیز ، واقعا امیدوارم قطعات تقلبی نباشن ، در حال مونتاژ هستم تمام شد تصویر رو خدمت شما و دوستان میزارم ، متشکرم

سه شنبه 6 شهریور1397 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام
مهندس عزیز LF157 اصلی امکان داره تو برد الکترونیکی چه دستگاه های صنعتی موجود باشه ؟

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

چهارشنبه 7 شهریور1397 - 4:54pm
مدیر کل
مدیر کل

متاسفانه دستگاه خاصی نمیشناسم که از این آپ امپ استفاده کرده باشه.

چهارشنبه 7 شهریور1397 - 5:06pm

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید.
چند وقتی هست از دستگاه استفاده میکنم.علارغم استفاده در محیط عاری از نویز و فلزات مزاحم اما مشکل عدم ثبات رو همچنان در ۲۰ دقیقه اول کار دارم و بعد از حدود ۳۰ دقیقه دستگاه ب ثبات میرسه و ب طور کامل استیبل میشه و دیگه از بوق هرز خبری نیست ...ب نظر شما مشکل عدم ثبات در ۳۰ دقیقه اول کار از کجا ناشی میشه و چجوری میشه برطرفش کرد
(لوپ ۳۰ عنکبوتی اهم ۱.۳ و ۳۷۰ میلی هانری دیلی اوتو ۱۸
S15 D22 F169 P177
A265 B672 C769
آپ امپ LF357 فلزی ۸ دلار)
ممنون میشم کمکم کنید.باتشکر

چهارشنبه 7 شهریور1397 - 11:52pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
این مشکل بیشتر به پایداری حرارتی قطعات و تا حد کمی هم ثبات خازنهای حساس مدار یعنی خازنهای 10 و 11 و 12 ارتباط داره. دقت کنین هیت سینک مناسبی رو بخوبی و محکم روی رگولاتور 7812 نصب کرده باشین. طبیعتا اگر ماسفت هم داغ بکنه در دقایق ابتدایی مشکل ثبات حرارتی خواهد داشت. در عین حال پیشنهاد میکنم از این تنظیمات استفاده کنین:
فرکانس 100 - عرض پالس حدود 200 - دیلی بین 30 تا 40 - انتگرال 44 - گراند خاموش - اسپید 8 یا 9 و حساسیت 12

پنج شنبه 7 شهریور1397 - 12:02am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

باسلام خدمت استاد گرانمایه که همیشه یاروپشتیبان ما رهجویان علم بوده وهستند و سپاس بیکران همیشگی بابت این هبه باارزش و گرانمایه که مارو بی نیاز از تمامی دستگاههای دیگر نموده :x :ymhug: . وهمچنین سلام خدمت تمامی اعضا و هموندان عزیزدر انجمن.ارزوی خیر دراین عید عزیز برای استاد و باقی دوستان دارم عیدشمامبارک :x دوست عزیز تقریبا باتوجه به تاکید استاد همیشه بر اینکه چنددقیقه دستگاه رو بگذارید کارکنه تا به یک ثبات تکمیلی برسه..بنده با قطعات معمول یک بورد موتاژکردم بیشتر از نهایت 5دقیقه به حالت ثبات نکشیده..اگر به تمامی توصیه ها و نظرات استاد گوش داده و عمل کنید مطمئنا کاوشی در نهایت ارامش خواهید داشت که باقی دستگاهها در حسرت ان خواهند بود..بنده بشخصه یک مدار با قطعات تقریبا مرغوب دارم که شاید در یک دقیقه اول به ثبات میرسه و بوق بیخودی ندارم ودر نهایت راحتی و پرقدرت حتی در حس17سنس انجام میدم..سپاس از لطف بیکران استاد و ارزوی موفقیت برای شما وباقی دوستان انجمن...ضمنا عزیزان برای بهبود در عرصه اپراتوری جامع وعملی لطفا از سنسهای میدانی خود در تاپیک اپراتوری فیلم یا تجربه ارائه بدید تاهرچه بیشتر بتونیم از قدرت فلزجوی بینظیر کمال بهره رو ببریم :ymhug: ^:)^

پنج شنبه 7 شهریور1397 - 1:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2484 , 2485 , 2486 , 2487 , 2488 , 2489 , 2490 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , namvar14 , جوینده مبتدی و 95 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure