انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:55pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2478 , 2479 , 2480 , 2481 , 2482 , 2483 , 2484 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

سلفهای بازار معمولا دقت خوبی ندارن. اعدادی هم که میفرمایین خیلی نزدیک به هم نیستن. مشخص نمیشه سلف سنج شما دقیق کار میکنه یا نه.

یکشنبه 21 مرداد1397 - 6:34pm

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
دوتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
اولیش در مورد صدا دستگاه هست که خیلی بلنده و با توجه به فایل راهنما ی مقاومت ۱۰۰ اهم اضافه کردم ..صداش کم شد ولی هنوز خیلی بلنده طوری که وقتی با هنزفری کار میکنی حتی ازش ۲ متر فاصله میگیری در حالت ولوم ۱ بازم ب راحتی قابل شنیدنه و یجورایی تابلوعه( واقعا نیاز دارم با صدای خیلی کم کار کنم)..حالا راه حلی وجود داره که صدارو خیلی کمش کرد و البته ب بخش صوتی مدار آسیب نرسه...اگر هدفون خاصی هم مدنظر دارید که صدا رو خیلی کم کنه ممنون میشم معرفی کنید ..

و سوال دوم در مورد کابل اتصال لوپ به دستگاه که میشه از کابل پروفیباس(دو مغزی ۰/۵و شیلد)که در PLC استفاده میشه برای این مدار بهره برد یا نه؟البته قیمتش کمی گرونه...
با تشکر...

دوشنبه 22 مرداد1397 - 12:15pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mohamadreza9658 نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
دوتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
اولیش در مورد صدا دستگاه هست که خیلی بلنده و با توجه به فایل راهنما ی مقاومت ۱۰۰ اهم اضافه کردم ..صداش کم شد ولی هنوز خیلی بلنده طوری که وقتی با هنزفری کار میکنی حتی ازش ۲ متر فاصله میگیری در حالت ولوم ۱ بازم ب راحتی قابل شنیدنه و یجورایی تابلوعه( واقعا نیاز دارم با صدای خیلی کم کار کنم)..حالا راه حلی وجود داره که صدارو خیلی کمش کرد و البته ب بخش صوتی مدار آسیب نرسه...اگر هدفون خاصی هم مدنظر دارید که صدا رو خیلی کم کنه ممنون میشم معرفی کنید ..

و سوال دوم در مورد کابل اتصال لوپ به دستگاه که میشه از کابل پروفیباس(دو مغزی ۰/۵و شیلد)که در PLC استفاده میشه برای این مدار بهره برد یا نه؟البته قیمتش کمی گرونه...
با تشکر...

با سلام
با اجازه از مهندس حمید بزرگوار @};- @};-
اگر مقاومت 100 اهم رو گذاشتید و باز هم کم نشده ، میتونید در همین حالت از هدفونهایی که ولوم دارن استفاده کنید که خیلی بهتر میشه
در مورد کابل هم مورد شما بارها تست شده جواب میده ولی اگر از نوع RG58 تمام مسی استفاده کنید خیلی بهتر هست و بیشتر توصیه میشه ، دو مغزی 0/5 خیلی مناسب برای کابل رابط نیست . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 22 مرداد1397 - 1:45pm

سلام .مرسی از جوابتون..
ممنون میشم اگر مدلی هدفونی که خودتون استفاده میکنید ویا مدل خاصی مدنظرتون هست معرفی کنید ...

دوشنبه 22 مرداد1397 - 3:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bina نوشته است:
mohsen90 نوشته است:
سلام مهندس حمید من هم این مشکل رو داشتم عداد سه گانه مدارمن مثل مال بینا بو د من فکر از ای سی هستش 5تا ای سی عوض کردم درست نشد ولی با عوض کردن کابل درست شد کابل من rg59 بدون فویل قدیمی بود با تعویض ان اعداد سه گانه به حالت نرمال رسیدن

سلام دوستان
محسن جان ممنون از نظرتون
البته من چندین مورد کابل عوض کردم که فرقی نداشت.
راستی شما چه کابل استفاده کردین؟ لطفا مارک دقیقش رو بگین.
یاحق @};- @};- @};-

من از کابل RG59 DESIGN استفاده کرده بودم که مشکلات شبیه مدار تورداشتم ولی الان با کابل انتن تمام مسی که مغزیش هم رشته ای هست استفاده می کنم ومشکل خاصی هم نداره وهمه چیز نرماله. متسفانه چون کابل قدیمی هست اسم کابل از روش پاک شده

دوشنبه 22 مرداد1397 - 6:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mohamadreza9658 نوشته است:
سلام .مرسی از جوابتون..
ممنون میشم اگر مدلی هدفونی که خودتون استفاده میکنید ویا مدل خاصی مدنظرتون هست معرفی کنید ...

سلام . هدفون سیمدار ولومی سرچ کنید پیدا میکنید . در مورد کابل رابط خیلی مطلب ارائه شده تا حالا و بهترینش RG58تمام مسی بدون فویل هست و در نبودش کابل آنتن بدون فویل تمام مسی کرمان یا مازندران بهترین هست و خیلی ها دارن استفاده میکنن و راضی هستن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 22 مرداد1397 - 6:51pm

استاد حمید سپاسگذارم
دو عدد فلزجو ساختم یکی با قطعات معمولی یکی اصلی که هر دو با اولین استارت و بدون مشکل بالا اومدن.فقط عدد اول ۲۵۰ بود که طبق گفته خودتون ۵پیکو رو برداشتم دور و بر ۳۰۰شد.
عکس میخواستم بذارم که نمیدونم چرا آپ نمیشه؟

سه شنبه 23 مرداد1397 - 8:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

Dr.metal نوشته است:
استاد حمید سپاسگذارم
دو عدد فلزجو ساختم یکی با قطعات معمولی یکی اصلی که هر دو با اولین استارت و بدون مشکل بالا اومدن.فقط عدد اول ۲۵۰ بود که طبق گفته خودتون ۵پیکو رو برداشتم دور و بر ۳۰۰شد.

یعنی خازن 5 پیکو رو جامپر کردید ؟
اعداد منم کمی پایینه

سه شنبه 23 مرداد1397 - 9:43am

zanlog نوشته است:
Dr.metal نوشته است:
استاد حمید سپاسگذارم

یعنی خازن 5 پیکو رو جامپر کردید ؟
اعداد منم کمی پایینه

نه جامپر نکردم فقط خازن رو درآوردم.

سه شنبه 23 مرداد1397 - 10:13am
مدیر کل
مدیر کل

بله با حذف خازن 5 پیکو اعداد اندکی بالاتر میرن ولی این کار رو توصیه نمیکنم. پایین بودن اعداد دلایل مختلفی داره که مهمترین اونها تست در منزل و دور نبودن کویل از فلزات به میزان کافی هست. هر چه فلزات اطراف به کویل نزدیک تر باشن اعداد کمتر میشه و اگر این فاصله از حدی کمتر باشه علاوه بر اعداد تفکیک هم بر هم میخوره و دیلی اتوماتیک هم بالا میره و نهایتا ممکنه دستگاه با اعلام خطای کویل حتی بالانس هم نشه. از دلایل دیگه پایین بودن اعداد ؛ کیفیت پایین یا غیر مناسب بودن کویل یا کابل یا حتی کانکتور و البته تقلبی بودن آیسی 357 هست.

سه شنبه 23 مرداد1397 - 2:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2478 , 2479 , 2480 , 2481 , 2482 , 2483 , 2484 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 114 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure