انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:10am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2476 , 2477 , 2478 , 2479 , 2480 , 2481 , 2482 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بله مطالبی که در مورد این ایسی فرمودین درست هست. بنده این شماره رو بر اساس تجربه مثبتی که از زمان فلزیاب دلتاپالس وجود داشت در نظر گرفتم و نمیدونستم از نظر موجودی بازار تا این حد داستان داره! غیر از شماره های 157 و 257 و 357 که مطرح کردیم شماره MAC157 هم خوب جواب میده و تست شده. مشابهات دیگه OPA627 , OPA637 , OP42 هستن که کمیاب یا گران بوده و هیچکدوم تست نشدن.

سه شنبه 16 مرداد1397 - 2:36pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
حمید جان ضمن تشکر مجدد بابت زحماتتون، مدار رو اوایل معرفیتون ساختم و با انواع لوپ و آیسی LF فلزی ، سرامیکی، پلاستیکی و ... تست کردم
ولی همچنان اعداد سه گانه پایینه حدود 550 - 350 - 135
دیلی اتوماتم با لوپ 20 و 35 عدد 22 هستش ولی تفکیکم از نظر عددی درست کار نمیکنه
مثلا واسه آهن و نقره + میندازه و واسه طلا -
البته عدد VDI واسه طلا حدود 60 تا 75 و واسه نقره و آهن بالای 90
مقاومت و ظرفیت لوپم هم منطبق با فرمایش شماست
لطفا راهنمایی کنین چرا اعداد 3 گانه پایینه و تفکیکم برعکس ؟؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 16 مرداد1397 - 10:15pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوباره
حمید جان باید بگم از نظر صوتی هم تفکیکم درسته
مثلا واسه طلا با مود 12 صدای بم دارم
ولی کلا ولوم صدام حتی با آخرین عدد ولوم کمه
ممنون

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

سه شنبه 16 مرداد1397 - 10:18pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
بینای عزیز بنده از شما بعنوان یک کاربر قدیمی و با تجربه فلزجو بیش از اینها انتظار دارم! در مورد تمام مواردی که فرمودین خیلی پیش تر از این داخل فایل راهنما توضیح مفصل و واضح بیان شده. اگر طی 2 سال اخیر پیگیر این طرح نبودین بهتره ابتدا به پست اول تاپیک سری بزنین و آخرین فایلها رو دانلود کنین.
1- در مورد اعداد 3 گانه علت یا تقلبی بودن آیسی 357 هست و یا هنگام بالانس فلزات مزاحم در نزدیکی کویل قرار دارن. البته فرض بر این هست که مقدار مقاومت یا خازنی رو اشتباه نذاشته باشین.
2- بارها گفتیم و در راهنما هم توضیح داده شده که بهیچ وجه فلز طلا صرفا بواسطه جنس خودش دارای عدد تفکیک خاصی نیست! اما طلای کوچک یا نازک عدد تفکیک یا ID پایین و طلای بزرگ و ضخیم عدد تفکیک بالا داره. این مساله در مورد تون 12 هم صدق میکنه و لزوما ربطی به تفکیک بین فلزات غیر آهنی نداره. اصولا در فلزیاب ها تفکیک با دقت حداکثر 90 درصد فقط در مورد جدا کردن آهن از غیر آهن معنا داره و بعلاوه "هیچ" دستگاه از هیچ نوع و سیستمی تا این لحظه در تاریخ تکنولوژی کاوش ساخته نشده که قادر به تفکیک طلا باشه! این رو بر اساس سالها تجربه و مطالعه و جستجو عرض میکنم و هر چه غیر از این میشنوین یا ادعای دروغین فروشندگان هست و یا حرفی غلط بر اساس شایعه یا تست های ناقص.
3- در مورد تفکیک برعکس ابتدا باید اعداد 3 گانه شما درست باشه. اگر اهمیت نداشت رنج قابل قبول برای این اعداد رو ذکر نمیکردیم! بعلاوه باید توجه کنین طلای کوچک یا نازک ممکنه علاوه بر عدد تفکیک پایین بعضا دارای فروی آهنی هم باشه و این در مورد برخی فلزات کوچک یا نازک دیگه هم صدق میکنه. اما شرط اولیه برای تشخیص آهنی بودن هدف این هست که عدد تفکیک یا ID بین 25 تا 75 داشته باشه. اگر عدد تفکیک خارج از این محدوده باشه دیگه فروی آهنی اهمیتی نداره و هدف غیر آهن هست. اگر تنظیم حذف آهن رو فعال و درجه حذف رو طبق توضیحات بدرستی تنظیم کرده باشین دستگاه خودش این شرط اولیه رو هم در نظر میگیره. باز هم تاکید میکنم ابتدا باید اعداد 3 گانه شما درست باشه. در این صورت عدد تفکیک برای سکه 500 تومنی سفید حدود 40 خواهد بود و تا دستگاه حداقل از این تست سربلند بیرون نیاد اصلا روی تفکیکش نمیتونین حسابی بکنین.
4- در مورد کم بودن صدا ترانزیستور 337 و مقاومتهای 16 و 17 و 18 و خازن 17 رو از نظر سلامت و درستی مقدار و مونتاژ بررسی کنین و در نهایت طبق توصیه راهنما از بلندگوی پیزوی 2 سیم بهره بگیرین.
خواهش میکنم مطالب بالا رو کلمه به کلمه مد نظر قرار بدین. @};-

چهارشنبه 16 مرداد1397 - 12:40am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام وقت بخیر
حمید جان ممنون بابت توضیحات کاملتون مثل همیشه.
میدونم قبلا سوال کرده بودم و شما هم فرموده بودین ولی چون حل نشده بود دوباره اسباب زحمت شدم.
مهندس جان LF 157 فلزی الان روی مداره که اصله و ثبات دیلی اتومات فکر کنم مبین موضوع باشه.
مونتاژم هم تقریبا مقبوله که قبلا عکس گذاشتم.
قطعات هم با مشورت شما و دوستان سعی کردم خوب باشن.
البته من 2 تا مدارم دارم که هر 2 تقریبا از نظر توضیحاتی که عرض کردم مشابه هستن .
مهندس جان بازم تشکر میکنم بابت صبوریتون
یاحق

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

چهارشنبه 17 مرداد1397 - 11:50am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در مورد آیسی آپ امپ ثبات یا عدد دیلی اتوماتیک ملاک اصلی بودن نیست! بسیاری از آیسی های تقلبی از این لحاظ مشابه اصلی هستن. لذا فقط اعداد 3 گانه رو باید مد نظر قرار بدین. قبل از هر تغییری ابتدا دستگاه رو در جاهای مختلف و دور از اشیاء یا در و دیوار و ترجیحا با لوپ کوچک بالانس کنین تا مطمئن بشین مشکل نزدیک بودن کویل به فلزات نیست.

چهارشنبه 17 مرداد1397 - 2:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید من هم این مشکل رو داشتم عداد سه گانه مدارمن مثل مال بینا بو د من فکر از ای سی هستش 5تا ای سی عوض کردم درست نشد ولی با عوض کردن کابل درست شد کابل من rg59 بدون فویل قدیمی بود با تعویض ان اعداد سه گانه به حالت نرمال رسیدن

چهارشنبه 17 مرداد1397 - 7:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا حمید در مورد جایگزین LF357 با TL071 یا 072 نظرتون چیه. اگر تکی فکر می کنین قدرتش کمه دو مرحله تقویت بشه. در حد ایده و تئوری هستش در عمل نمی دونم چی میشه.

چهارشنبه 17 مرداد1397 - 7:13pm
مدیر کل
مدیر کل

mohsen90 نوشته است:
سلام مهندس حمید من هم این مشکل رو داشتم عداد سه گانه مدارمن مثل مال بینا بو د من فکر از ای سی هستش 5تا ای سی عوض کردم درست نشد ولی با عوض کردن کابل درست شد کابل من rg59 بدون فویل قدیمی بود با تعویض ان اعداد سه گانه به حالت نرمال رسیدن

بله به نکته خوبی اشاره کردین. کابل رابط کویل هم باید مطابق چیزی باشه که در راهنما توصیه شده. بنظر من RG-58 از نوع بدون فویل بهتر هست.

چهارشنبه 17 مرداد1397 - 8:56pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
اقا حمید در مورد جایگزین LF357 با TL071 یا 072 نظرتون چیه. اگر تکی فکر می کنین قدرتش کمه دو مرحله تقویت بشه. در حد ایده و تئوری هستش در عمل نمی دونم چی میشه.

TL071 نه تنها در ساختار فعلی مدار بلکه با تغییر مدار هم بخوبی LF357 جواب نمیده. برای مقصود ما باید آپ امپ دارای پهنای باند فرکانسی و اسلیو ریت نسبتا بالا باشه که 071 فاقد اون هست. سایر آیسی های بهتر هم صرفا با تغییر مدار ممکنه خوب جواب بدن.

چهارشنبه 17 مرداد1397 - 9:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2476 , 2477 , 2478 , 2479 , 2480 , 2481 , 2482 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , namvar14 , جوینده مبتدی و 92 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure