انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:05pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2464 , 2465 , 2466 , 2467 , 2468 , 2469 , 2470 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

hasanzade نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
من بعد از 6-7 ماهی که فلزجو رو ساختم و خیلی هم راضی هستم و همیشه دعاتون کردم دیروز با یه مشکل تو دستگاهم برخورد کردم داشتم یه لوپ جدید رو که طبق استاندارد هم درست کرده بودم یعنی هم مقاومت هم اندوکتانس اون نرمال بود بعد از تقریبا 10 دقیقه روشن بودن دستگاه یه دفه یه صدای تق شدید مثل صدای جرقه شوکر از داخل دستگاه اومد ولی هیچ دود یا بویی بلند نشد من بلافاصله دستگاه رو خاموش کردم و همه قطعات رو از نظر ظاهری چک کردی هیچ قطعه ترک خورده یا سوخته ای به چشمم نیومد بعد دوباره دستگاه رو روشن کردم انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده و قشنگ کار کرد اما امروز که روشن کردم متوجه شدم گه گاهی صدایی شبیه ویززززز بلند از داخل بلندگو پیزو دستگاه میاد که از نوع قاب مشکی بزرگ هست ولی هیچ تداخلی در کار دستگاه نداره و حتی موقعی که دستگاه سنس داره باز این صدا هست و صدای بوق دستگاه با این هر دو پخش میشن اما وقتی که کلید منو رو فشار میدم و داخل منو میشم صدا کلا قطع میشه وقتی برمیگردم تو حالت سرچ ابتدا باز هیچ صدایی نیست بعد از یه مدت دوباره صدا میاد به نظر شما اشکال از کدوم قطعه هست با تشکر از زحماتی که میکشید

با سلام
شما اون پیزو رو عوض کن باید درست بشه انشاا... ، بنده به این مورد برخورده بودم که مشکل از شل شدن ورق فلزی داخل قاب پیزو بود ، به هرحال عوض کردم مورد حل شد . موفق باشید :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 11 تیر1397 - 7:45am

سلام خدمت دوستان و خسته نباشید خدمت استاد حمید عزیز اقا این اتصال مدار تا کانکتور داخل جعبه بهتره از چه نوع سیمی استفاده بشه برای هر کدوم میشه از یه تکه جداگانه کابل کواکسیال استفاده کرد منظورم دوتا کابل کواکسیال استفاده از مغزی داخلی بدون دست زدن به روکش سیمی کابل و اینکه برای کانکتور لوپ من از جک میکروفن استریو بزرگ که کاملا پلاستیکی هست استفاده کردم بنظر شما این خوبه یا همون کانکتور دوپین نظامی فلزی نر ماده
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

دوشنبه 11 تیر1397 - 12:23pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
دو تکه سیم افشان کوتاه کفایت میکنه. جک میکروفن هم اگر اتصالات محکمی داشته باشه اشکال نداره ولی کانکتور نظامی پلاستیکی بهتر هست. تا حد امکان از نوع فلزی استفاده نکنین.

دوشنبه 11 تیر1397 - 12:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت مهندس حمید عزیز.اولا باید تشکر کنم بابت طرح عالی شما.من با لوپ ۴۵ سانتی یک قوطی کنسرو ماهی رو توی یک متر سنس دارم به نظرتون برد دستگاه چطوره مهندس!؟ بعدش یه سوال داشتم خدمتتون که آیا میشه مثلا یک لوپ ۵۰ سانت رو به دو قسمت تقسیم کرد و پیچید طوری که مثلا یک لوپ کوچکتر مثلا ۲۰ سانت رو اول در قسمت وسط پیچید و در ادامه با همون سیم قسمت بزرگتر رو پیچید؟! پیشاپیش کمال تشکر رو دارم

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

شنبه 16 تیر1397 - 10:06am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله برد خوبی هست. قوطی کنسرو معمولی با لوپ 45 باید تا حدود 1 متر قابل سنس باشه.
بحث کویل دو تکه تو در تو چند بار مطرح شده. این نوع کویل در سنس فلزات کوچک قدرت خوبی داره ولی برعکس بردش برای فلزات بزرگ کمتر از کویل یک تکه هست! پس اگر هدف شما سنس فلزی کوچکتر از سکه نباشه دلیلی نداره از اون نوع کویل استفاده کنین.

شنبه 16 تیر1397 - 1:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهندس حمید
از بین مقاومتهای 11و 12 تغییر دمای داخلی کدامیک بیشتر در ثبات مدار تاثیر داره؟یعنی با گرم شدن کدومشون ثبات بیشتر تحت تاثیر قرار میگیره؟

ممنون

شنبه 16 تیر1397 - 3:55pm
مدیر کل
مدیر کل

مقاومت 11 مهم تر و حساس تر هست.

شنبه 16 تیر1397 - 4:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس سلام
بعد چند وقت که فلزجو رو روشن کردم کندی محسوسی تو عملکرد دکمه‌ها مشهوده یعنی یه جورایی کل سیستم کند شده با توجه به اینکه هنوز محدودیت برنامه تموم نشده (160) اما این مشکل وجود داره در حالیکه قبلا این مشکل نبود حتی ایسی رو در اوردم و دوباره جا زدم اما همچنان مشکل پابرجاست به نظر شما مشکل میتونه از کجای کار باشه؟

شنبه 16 تیر1397 - 8:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
مشکل کند شدن میتونه از درست پروگرام نشدن فیوز بیت ها باشه. البته خیلی بعیده خود بخود چنین اتفاقی افتاده باشه! احتمال دیگه معیوب شدن کریستال هست.

یکشنبه 16 تیر1397 - 2:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
مقاومت 11 مهم تر و حساس تر هست.

ممنون جناب مهندس حمید عزیز
من برای مقاومت 11 از مقاومت 402اهم یک درصد و برای مقاومت 12 از مقدار 380 اهم یک درصداستفاده کرده ام.آیا مناسب هست؟

یکشنبه 17 تیر1397 - 2:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2464 , 2465 , 2466 , 2467 , 2468 , 2469 , 2470 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 126 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure