انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:02pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2460 , 2461 , 2462 , 2463 , 2464 , 2465 , 2466 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

sahar6613 نوشته است:
مهندس جان ممنون
با برد یکی ازبچه ها چک کردم همه چیز درست بود حتی راهنمارودوباره مطالعه کردم bs170 رو هم تعویض کردم مشکل از اینجاست که واسه پایه های مقاومت r8r9 حدود 3 ولت میاد ولی مال دوستم 5 ولت میام فقط این قسمت با هم فرق داشتند بنظر شما کدوم قطعه معیوب است ممنون میشم

ولتاژ اون بخش در حالت خطای کویل با حالت عادی تفاوت داره و لزوما نشانه ایراد خاصی نیست مگر اینکه در مدار دوستتون هم در حالت خطای کویل ولتاژ گیری رو انجام بدین. چون وقتی خطای کویل وجود داره پالس زنی بطور خودکار متوقف میشه و ولتاژ بعضی قسمتها تغییر میکنه. ضمن اینکه تنظیم فرکانس و عرض پالس هم روی ولتاژ این بخش مدار تاثیر داره! عرض کردم روال ولتاژ گیری همون هست که در راهنما توضیح داده شده. اگر جای دیگری از مدار دارای ولتاژ ثابتی بود ذکر میکردم.
سلامت خازنهای 11 و 12 و دیودهای 4148 رو هم بررسی کنین. مدار واقعا سادست و نکات اون هم چند برابر بیشتر از هر مدار فلزیاب دیگری توضیح داده شده! اگر به اندازه کافی دقت و حوصله بخرج بدین دلیلی نداره نتونین مدار رو راه بیندازین.

پنج شنبه 24 خرداد1397 - 12:32pm

با سپاس از زحماتتون مهندس جان
قطعی یکی از پایه های ای سی باعث شد که مدار کار نکنه از بابت توضیحی کهدادید ممنون و سپاسگذارم

پنج شنبه 24 خرداد1397 - 4:26pm

سلام مهندس جان ببخشید یه مشکل دیگه واسم پیش اومده موقع روشن کردن خودبخود روشن میشه بدون اینکه لوپ رو بهش وصل کنم کار می کنه مشکل از کجاست ممنون میشم

جمعه 25 خرداد1397 - 10:14am
مدیر کل
مدیر کل

روشن شدن خودبخودی ربطی به مدار نداره! باید سلامت کلید روشن و خاموش و سیمکشی باطری رو بررسی کنین. لطفا اینجور سوالات بیهوده رو مطرح نکنین. بنده اینجا نیستم که طریقه روشن کردن یک مدار رو به شما آموزش بدم! کما اینکه مشکل قبلی شما هم یک مساله پیش پا افتاده مونتاژی بود. کسی که میخواد یک فلزیاب خوب و کارامد بسازه باید خیلی بیشتر از اینها دانش و تجربه و دقت و حوصله داشته باشه.

جمعه 25 خرداد1397 - 1:04pm

مهندس جان منظور بنده این بود که موقع روشن شدن بدون لوپ باید کویل ارور بده ولی بنده بدون اینکه لوپ را بهش وصل کنم شروع به سنس کرده که انگاری لوپ وصل هست ممنون

جمعه 25 خرداد1397 - 3:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فکر کنم این مسئله نادر برمیگرده به اپ آمپ 357 شاید مورد پیدا کرده یا قطعات دورو برش . اگه 357 دیگه ایی دارین تعویض کنین اگر هم ندارید برای تست مشابه اون 3130 رو بزارین اگه مشکل همچنان پابرجا بوده دیگه باید دونه دونه قطعات انالوگ رو تست کنید ولتاژ 12 و 5 چک کنید..

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 25 خرداد1397 - 6:13pm

ممنون مشکل از دو مقاوت پهلوی ای سی امپ 357 بود یه سوال چطور کنم که نویز دستگاه کم بشه یه بار حدود 10 دقیقه خوب سنس میکنه بعد سنس از بین میره باید روشن و خاموش کنم

شنبه 26 خرداد1397 - 8:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sahar6613 نوشته است:
ممنون مشکل از دو مقاوت پهلوی ای سی امپ 357 بود یه سوال چطور کنم که نویز دستگاه کم بشه یه بار حدود 10 دقیقه خوب سنس میکنه بعد سنس از بین میره باید روشن و خاموش کنم

خواهش میکنم.مشکل نویز یک چیزه مشکل سنس چیز دیگه ایی ...اگه تو محیط منزل تست میکنین خب طبیعی هست که نویز بگیره بیرون این مشکل رو نداره.. یعنی حدود 10 دقیقه سنس عالیه بعد کم میشه درسته.خب بستگی به خیلی چیزها داره.ببینید دوستان زیادی این مشکل رو دارن بدون اینکه بخوان باور کنن فلزجو یک سیستم اتومات هست که با شرایط محیط خودشو وقف میده .قرار گرفتن لوپ در مجاورت فلز برای سیستم این مشکلات رو بوجود میاره همینطور نحوه تست فلز از بالا به پایین مخصوصا در مجاورت فلز دیگه جالب نیست چون بعد از اینکه فلز تست رو روبه روی لوپ میبرید ودوباره به سر جای قبلیش برمیگردونید لوپ با فلزات مجاور که نزدیک باشن بالانس میشه وبرد رو کم میکنه بهتره محل تست رو جدی بگیریم...

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 26 خرداد1397 - 1:28pm

@};- @};- @};- با سلام خدمت مهندس حمید عزیز
یه لوپ 90 مربعی درست کردم با سیم افشان یک ودیلی اتومات شده 22 ولی اعداد سه گانه بالا رفته a460 b770 c880 با این وجود قسمت حذف آهن خوب کار میکنه و روی عدد 25 حذف آهن دارم.....به فلز 60سانتی را تو سه متر تو حیاط خونه سنس میکنه
میخواستم بپرسم اعدا سه گانه که بالا هستند طبیعیه یا میتونه مشکلی تو مدار داشته باشه....ممنون؟؟؟؟

یکشنبه 27 خرداد1397 - 7:31am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اعداد شما بالاست ولی اگر تفکیک شما خوب کار میکنه و در عین حال بردتون هم تقریبا خوب هست ایرادی نداره. بالا رفتن اعداد به این صورت ربطی به مدار نداره و به دلیل استفاده از سیم افشان برای ساخت کویل هست که بخودی خود ظرفیت خازنی بالایی داره. اگر یک دور از کویل رو باز کنین بهتر میشه.

یکشنبه 27 خرداد1397 - 1:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2460 , 2461 , 2462 , 2463 , 2464 , 2465 , 2466 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure