انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:23pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2454 , 2455 , 2456 , 2457 , 2458 , 2459 , 2460 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مرسی مهدی عزیز من این ماسفت رو خریده بودم و امروز بدستم رسید قیمتیش هم ارزون نبود 19800 تومن اما به غیر از rds ولتاز و توان و امپر در چه خدودی باشه خوبه

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 12:57pm
مدیر سایت
مدیر سایت

hasanzade نوشته است:
مرسی مهدی عزیز من این ماسفت رو خریده بودم و امروز بدستم رسید قیمتیش هم ارزون نبود 19800 تومن اما به غیر از rds ولتاز و توان و امپر در چه خدودی باشه خوبه

با سلام و روز بخیر
توان W از حدود 125 الی 400 میانگین اینها باشه خوبه و ولتاژ هم از 500 تا 1000 باز هم مابین اینها باشه خوبه و آمپر هم حدود 7 تا 10 خوبه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 1 خرداد1397 - 6:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت اساتید محترم و عزیز... خسته نباشین... من یه اداپتور پاناسونیک گیر اوردم واسه شارژ باتری FPI...ولی وقتی میزنم به پریز برق... یه ثانیه چراغ on روشن میشه و خاموش میشه... میخوام درستش کنم... بازش کردم ببینم قطعه ای چیزی آسیب دیده یا نه... ولی کل قطعات ظاهرا سالم به نظر میرسیدن.... دیگه نمیدونم... اینم بگم وقتی میزی به برق چراغ on یه لحظه روشن و خاموش میشه... وقتی میکشی از برق و بازم میزنی دیگه روشن نمیشه... باید چند دیقه صبر کنی باز بزنی تا اونجوری روشن خاموش بشه... مشکل از کجاش میتونه باشه..... واقعا گیج شدم خودم...

سه شنبه 1 خرداد1397 - 10:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
بهرام نوشته است:
سلام .نه اتفاقا درست عمل کردید و صد البته منظور بنده این نبود که اشتباه میکنید نه اتفاقا برعکس شارژ این مدل باطریها باید با دقت انجام بشه وگرنه مشکل ساز هست چه تک سلول چه چند سلول...در واقع باطریهایی نظیر لیتیوم یون رو بهتره به صورت موازی در نبود وقت کافی برای شارژ استفاده کنید فقط کافیه مقدار امپر رو کمی بالاتر از حد معمول در نظر بگیرین که اگه 5 سلول باشه با 1تا1.5 امپر به شرط داشتن مقاومت سری با باطری انجام بدین نه سری که مجبور به بالابردن ولتاژ وامپر بیش از حد هستید وگرنه صد در صد طبق گفته های شما دوست خوبم یا همگی یا یکی از اینها بعد چندین بار شارژ کردن از رده خارج میشه مطمئن باشید...یک نمونه شارژر معمولی لیتیوم رو براتون میزارم که در کتاب308 مدار موجوده مدار ساده اما پر کاربرد شاید جوابگوی دوستان باشه البته توضیحاتی هم داره که بعدا اپ میکنم خدمت دوستان...

:-*

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

سه شنبه 1 خرداد1397 - 12:26pm
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حمید و دوستان
حقیقتش من قرار بود فیلم کامل از تست ها رو بذارم ولی متاسفانه شرایط طوری بود که باعث بد قولی من شد !
راستش مدارو تو محیط بیرون تست کردم ولی چون تنها بودم و محیط تست از شانس بد ما جوری شده بود که فقط تونستم یه تست عجله ای بگیرم ! و فرصت انجام کامل تست ها و فیلم گرفتن نبود .

در کل راضی کننده بود .. یک فیلم چند ثانیه ای که خودم میدونم این نوع تست اصلا اصولی و درست نیست ولی در هر حال خوب جواب داده بودو میذارم...
تو فیلم , سمت چپ جایی که بوق دستگاه شنیده میشه یک سکه 500ت رو تو عمق 30-33سانتی دفن کردم و تست گرفتم
مهمتر از همه اینکه دستگاه کاملا باز بوده و در این حالت تست انجام شده که در این حالت بی ثباتی دستگاه خیلی زیاد میشه....
تنظیمات هم به این صورت بود f200 -s14-d20-p165
بوق دوم که از دستگاه شنیده میشه فک کنم بابت نزدیک شدن به دوربین و خودم باشه... در کل اون لحظه تست دستگاه ساکت بوده ... و مهمتر اینکه فلز رو زیر خاک بخوبی و با میتر بالا سنس کرده
.
.
چند روز پیش قاب مدار رو آماده کردم و تصاویرش رو با اون فیلم براتون میذارم ...
.
حجم فایل - 11مگ
http://s8.picofile.com/file/8327059192/ ... c.rar.html
.

فقط 2 تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
من میخواستم یک لوپ 60 بسازم ولی به دلیل محدودیت در حمل کردن باید کوچیکتر بسازم . خواستم بدونم امکانش هست لوپ عنکبوتی رو به صورت بیضی مثلا 45 در 55 سانت بسازم ؟ و تاثیر در برد چگونه هست ؟
.
و اینکه یک کلاف سیم افشان دارم که روش نوشته 1.5*1 که عکسشم میذارم . میخواستم ببینم میشه از این سیم برای لوپ 1*1 استفاده کنم ؟

سپاس از شما @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 1 خرداد1397 - 5:02pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
1- بارها توضیح دادم برای کار ما کویل بیضی مزیتی نداره و بخوبی کویل دایروی جواب نمیده. اما اگر بهردلیل میخواین کویل بیضی 45 در 55 بسازین باید از مشخصات لوپ 50 استفاده کنین و بردش هم مطابق لوپ 50 هست.
2- سیم افشان با استاندارد تجاری 1.5 برای فریم 1 متری زیاد مناسب نیست و بهتره از سیم افشان 1 برای این کویل استفاده کنین.

سه شنبه 1 خرداد1397 - 5:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا حمید در کویل عنکبوتی میدونم که تعداد پرده ها باید فرد باشه.

این تعداد این پره ها اگر 15 تا باشه کافیه؟

زیادتر بودن تعداد این پره ها بهتره؟

سه شنبه 1 خرداد1397 - 6:07pm
آواتار کاربر

سپاس از راهنماییتون مهندس @};- @};- @};-

سه شنبه 1 خرداد1397 - 6:37pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
اقا حمید در کویل عنکبوتی میدونم که تعداد پرده ها باید فرد باشه.

این تعداد این پره ها اگر 15 تا باشه کافیه؟

زیادتر بودن تعداد این پره ها بهتره؟

بله تعداد 15 مناسب هست. اگر تعداد شیارها کم باشه لوپ حالت دایروی خودش رو از دست میده و سیمها هم صاف و منظم قرار نمیگیرن و کلا نتیجه خوبی حاصل نمیشه. اگر تعداد شیارها زیاد باشه هم کار ساخت و پیچیدن سخت میشه و هم بدلیل زیر و رو شدن بیش از اندازه سیمها کارایی لوپ افت میکنه.

سه شنبه 1 خرداد1397 - 8:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
hasanzade نوشته است:

با سلام و روز بخیر
توان W از حدود 125 الی 400 میانگین اینها باشه خوبه و ولتاژ هم از 500 تا 1000 باز هم مابین اینها باشه خوبه و آمپر هم حدود 7 تا 10 خوبه

مرسی مهدی جان در کل از همه چی فلزجو راضی هستم و واقعا دست گل مهندس حمید درد نکنه فقط یه چیزی هی انگولک میکنه که یه مقدار برد رو زیاد تر کنم حتی شده 10 سانت بیشتر واسه همین همش ماسفت عوض میکنم و لوپ در مورد لوپ چه پیشنهادی داری بهترین لوپی که ساختی چی بوده و چه سایزی رو در چه فاصله ای بهت نشون داده

چهارشنبه 1 خرداد1397 - 12:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2454 , 2455 , 2456 , 2457 , 2458 , 2459 , 2460 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 69 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure