انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:11am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2452 , 2453 , 2454 , 2455 , 2456 , 2457 , 2458 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اول اینکه اگر اون میکرو قفل گذاری شده باشه نمیتونین اطلاعاتش رو بیرون بکشین. در این صورت چیزی که برنامه میخونه اطلاعات درستی نخواهد بود و وقتی همون رو روی میکروی دیگری بریزین عملا کاری صورت نمیده. در ثانی بهتره از همون برنامه اول که ما هم پیشنهاد دادیم استفاده کنین چون روال کارش خیلی ساده تر هست. ثالثا در این برنامه وقتی ابتدا مدل میکرو مثلا اتمگا 32 رو درست انتخاب کنین و بعد گزینه Read All رو بزنین در بخش فلش همون کدهای فایل هگز و در بخش EEPROM کدهایی که احتمالا برای این حافظه ذخیره شده ظاهر میشن که هر کدوم قابل ذخیره بصورت فایل هستن. اما فیوز بیت رو باید در بخش خودش نگاه کنین و بصورت LOW , HIGH برای این میکرو یادداشت کنین که قابل استفاده برای پروگرام میکرو با همین برنامه هست.
لطف کنین این سوالات رو در این تاپیک مطرح نکنین چون ارتباطی به طرح ما نداره.

چهارشنبه 25 اردیبهشت1397 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
ابتدا که ممکنه این شارژر برای شارژ باطریهای اسیدی ساخته شده وفاقد محافظ جریان باشه که در این صورت استفاده مستقیم برای شارژ باطریهای لیتیومی در صورت بروز اشکال در هرکدوم از سلها منجر به انفجار وآتشسوزی در اون سل و.....میشه وراهکارش سری کردن یک مقاومت 10اهم 5وات سر راه شارژ هست!
ودر ثانی شارژ کردن که شارژ میکنه وممکنه دها بار هم بتونین باهاش موق به شارژ باطریها بشید اما در صورت عدم استفاده از بالانسر عمر باطریها پایین میاد! واگه قصد استفاده از بالانسر رو ندارید نکتش اینجاست که قبل سری کردن باطریها باید تک تک اونها رو جداگانه با یک شارژر استاندارد فول شارژ کنیدتا همگی دارای سطح شارژ یکسان باشن وبعد سری واستفاده!این دقیق همون داستان (خشت اول گرنهد معمار کج تاثریا میرود دیوار کج)هست که اگه از اول شارژ باطریها یکسان نباشه تو برسه شارژ هم نا همگن شارژ وناهمگن دشارژ میشن وبعد چهاربار استفاده میبینی یکی از سلها از کار اوفتاد یا ترکید :ymsick: در کل بالانسر برای رفع همین مشکل و...هست واگه موجود باشه خودش هواسش هست ودیگه نیاز به این قبیل سختگیری نیست!

دوستان چرا اینقدر سخت میگیرید..گرفتن یا ساختن همچین شارژری یا خیلی گرون در میاد یا خیلی مشکل میشه ساخت حتی قطعاتشون هم به راحتی پیدا نمیشه..من یک نمونه شارژر مخصوص دارم که برای همین باطری طراحی شده اما فقط یک سلول رو شارژ میکنه چند مدل ایسی هم داره..بهتره به جای اینها از یک رگلاتور استفاده کنید بایک مقاومت سری ویک اپ آمپ مقایسه کننده که وقتی باطری به 4.2 ولت رسید یک ال ای دی یا صوت فعال بشه همون موقع باطری رو خارج کنید تمام..من یکی درست کردم الان 2 سال میشه باطریهام با این مدل شارژ هیچ مشکلی پیدا نکردن نه منفجر شدن نه خرابی ویا بادکردن هیچی فعلا خوب و ماه کار میده :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 25 اردیبهشت1397 - 1:13am

ممنون جناب مهندس افتادید زحمت
شرمنده از این بابت که این مطلب رو در اینجا بیان کردم
بنده طبق فرمایش شما برنامه هگزا و ایپروم رو ذخیره کردم مشکلمرو فیوز بیت هستش نمیدون چطور بفهمم فیوز بیتش چیه و ایا این برنامه روکه ذخیره کردم درست هستش یا نه
عکسشو فرستادم ممنون بازم شرمنده

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 8:03am

سلام فیوز بیت این برنامه کدوم هستش ایا مشخصه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 8:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی.مهندس دستگاه رو ساختم و خیلی هم عالی هستش فقط خواستم بدونم عددid و تفکیکی که توی فایل راهنما فرمودین به چه صورت هستش.آخه اولا این اعداد ثابت نمیمونه دوما هرچه فلز رو به جستجو گر دستگاه نزدیک میکنم اعداد تغییر میکنه.ممنون

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 8:39am
مدیر کل
مدیر کل

sahar6613 نوشته است:
سلام فیوز بیت این برنامه کدوم هستش ایا مشخصه

خواهش میکنم.
دوست عزیز در پست قبلی اگر دقت میکردین عرض کردم در همین بخش که تصویرش رو گذاشتین مشخصا Low Fuse , High Fuse همون فیوز بیتهایی هست که شما لازم دارین و باید همینها رو در پروگرام میکروی جدید استفاده کنین. اگر تصویری که گذاشتین مربوط به لحظه بعد از استفاده از گزینه Read All باشه فیوزهای استخراج شده E1 , D9 خواهند بود. توجه کنین هنگام پروگرام فیوز بیت با این برنامه باید تیک Write بالای کادر فیوز بیت هم گذاشته بشه تا پروگرام بشه. برای اتمگا 32 شما فقط به فیوزهای Low , High نیاز دارین.

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 1:30pm
مدیر کل
مدیر کل

ویولن نوشته است:
درود خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی.مهندس دستگاه رو ساختم و خیلی هم عالی هستش فقط خواستم بدونم عددid و تفکیکی که توی فایل راهنما فرمودین به چه صورت هستش.آخه اولا این اعداد ثابت نمیمونه دوما هرچه فلز رو به جستجو گر دستگاه نزدیک میکنم اعداد تغییر میکنه.ممنون

خسته نباشین. ممنون.
در مورد عدد تفکیک یا همون ID در راهنما مفصلا توضیح دادم. این عدد بر اساس اندازه گیری میزان رسانایی الکتریکی هدف نمایش داده میشه و مشابه کد تفکیک در فلزیاب های لورنز هست. عدد تفکیک بیش از هر چیز به بزرگی ؛ ضخامت و شکل هندسی هدف بستگی داره و در حد کمی به جنس فلز وابسته هست. فلزات بزرگتر یا ضخیمتر عدد تفکیک بیشتری دارن و فلزات کوچکتر یا خیلی نازک عدد تفکیک کمتری دارن. اینها رو خودتون میتونین با چند تست ساده متوجه بشین.
عدد تفکیک به شکل محسوسی به فاصله فلز از کویل وابسته نیست. اگر غیر از این بود فایده ای نداشت! اما در فاصله دور تر از کویل که میتر سنس ضعیف و مثلا کمتر از 50 هست بخصوص بدلیل وجود نویز در محیط ممکنه عدد تفکیک نوسان داشته باشه. عرض کردیم سیستم تفکیک نسبت به سنس اصلی دستگاه بمراتب به نویز حساس تر هست. لذا در محیط طبیعت تفکیک ثبات بیشتری داره. در محیط منزل برای داشتن تفکیک مشخص تر بهتره فلز رو تا حدی به کویل نزدیک کنین که میتر سنس 3 رقمی بشه و در اون صورت اثر نویز روی تفکیک خنثی میشه. نکته دیگر هم که در راهنما گفتیم این هست که برای داشتن بهترین حالت تفکیک باید کویل رو روی مرکز هدف حداقل 2 ثانیه ثابت نگه دارین. اگر کویل نسبت به فلز در حال حرکت باشه تغییرات در تفکیک تا حد زیادی طبیعی هست.

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 1:39pm

مهندس حمید عزیز سلام:
مهندس جان کامپیوترم مشکل پیدا کرده بود .. دوباره که راهش انداختم فایل هگز رو که دانلود میکنم میگه ویندوز نمیتونه فایل رو بخونه البته چون به کامپیوتر مسلط هستید پرسیدم .سپاس فراوان

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 8:07pm

سلام ممنون جناب مهندس افتادی زحمت
با عرض شرمندگی مهندس جان بنظر شما برنامه رو درست کپی کردم چون اولا حین کپی ای سی زیاد گرم میکرد و دوما علامت های رو برنامه بصورت چینی هستند
ممنون

پنج شنبه 27 اردیبهشت1397 - 7:22am
مدیر کل
مدیر کل

kiya نوشته است:
مهندس حمید عزیز سلام:
مهندس جان کامپیوترم مشکل پیدا کرده بود .. دوباره که راهش انداختم فایل هگز رو که دانلود میکنم میگه ویندوز نمیتونه فایل رو بخونه البته چون به کامپیوتر مسلط هستید پرسیدم .سپاس فراوان

خواهش میکنم.
فایلهایی که در پست اول قرار دارن سالم هستن و مشکلی ندارن. اگر در دانلود اشکالی پیش اومده باشه به مرورگر اینترنتی یا فیل شکن شما ربط داره. اما بسته به نسخه ویندوز شاید لازم باشه برنامه ای برای باز کردن فایلهای zip مثل برنامه winrar رو هم نصب کنین.

جمعه 28 اردیبهشت1397 - 10:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2452 , 2453 , 2454 , 2455 , 2456 , 2457 , 2458 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 115 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure