انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:42pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2449 , 2450 , 2451 , 2452 , 2453 , 2454 , 2455 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خیر من پیش فرضی نسبت به شما یا کاربران دیگه ندارم. نوع سوالات هست که سبب میشه دید خاصی نسبت به کاربر داشته باشم! از سوالات شما هم برداشت سوء استفاده و این مسائل به ذهن من خطور نکرده.
شما هر سوالی که در مورد این طرح بپرسین من بعنوان طراح طبیعتا میتونم پاسخ بدم ولی اولا جز موارد عمومی و یا غیر حساس نمیتونم در مورد ریز مسائل توضیحی بدم چون جزئیات پروژه شخصی هست. در ثانی این نکات بدرد جوابگیری نمیخوره بلکه برای طراحی ممکنه فایده داشته باشه. لذا بهتره وقتمون رو روی چیزی بذاریم که هم هدف اصلی بنده بوده و هم بدرد شما و دیگران بخوره.

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 11:56am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
خیر من پیش فرضی نسبت به شما یا کاربران دیگه ندارم. نوع سوالات هست که سبب میشه دید خاصی نسبت به کاربر داشته باشم! از سوالات شما هم برداشت سوء استفاده و این مسائل به ذهن من خطور نکرده.
شما هر سوالی که در مورد این طرح بپرسین من بعنوان طراح طبیعتا میتونم پاسخ بدم ولی اولا جز موارد عمومی و یا غیر حساس نمیتونم در مورد ریز مسائل توضیحی بدم چون جزئیات پروژه شخصی هست. در ثانی این نکات بدرد جوابگیری نمیخوره بلکه برای طراحی ممکنه فایده داشته باشه. لذا بهتره وقتمون رو روی چیزی بذاریم که هم هدف اصلی بنده بوده و هم بدرد شما و دیگران بخوره.

ممنون مهندس جان از پاسختون @};- @};-

فقط انسان های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 12:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام @};- @};-
میخواستم بدونم بدون آیا سیگنال خروجی opamp من درست هست یا نه و همچنین سیگنال دیود های 4148 چطور مشکلی داره یا نه ممنون میشم پاسخ بدید. @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 5:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید یه سوال دیگه هم داشتم @};-
چرا گذاشتن ماسفت با ولتاژ بالاتر کمک میکنه به قدرت دستگاه و من هر چی تست کردم فرق زیادی ندیدم بعد از اون با تعویض مدل های مختلف ماسفت عدد دیلی هم باید تغییر کنه آیا؟ @};-

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 5:56pm

سلام استاد خسته نباشی :ymhug:
داشتیم با دست میکردیم البته تو حیاط برای تست خیلی عالی کار میکرد که دستگاه برای چند لحظه گذاشتم زمین برم و برگردم که دیدم که تمام LCDپر شده از مربع ایسی رو در اوردم بازم جا زدم و روشنش کردم که تو حالت دمو میاد و هرچی اوکی میزنم نمیره گزینه های بعدی کلا هنگ یا بهتر بگم قفل کرده چیکار کنم درست بشه و مشکل از کجاش میتونه باشه چون X_X X_X پروگرم کردم خیلی عالی کار میکرد یدفعه ایی اینجور شد

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 6:04pm
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
سلام @};- @};-
میخواستم بدونم بدون آیا سیگنال خروجی opamp من درست هست یا نه و همچنین سیگنال دیود های 4148 چطور مشکلی داره یا نه ممنون میشم پاسخ بدید. @};- @};-

بله درست هست و تایمینگش هم مشکلی نداره.

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 6:09pm
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
چرا گذاشتن ماسفت با ولتاژ بالاتر کمک میکنه به قدرت دستگاه و من هر چی تست کردم فرق زیادی ندیدم بعد از اون با تعویض مدل های مختلف ماسفت عدد دیلی هم باید تغییر کنه آیا؟ @};-

ولتاژ بالا حداقل بیشتر از حدود 300 ولت دیگه به برد کمک محسوسی نمیکنه. این رو در چند فلزیاب پالسی تا بحال تست کردم. اصل داستان در قدرت میدان کویل به جریان عبوری بستگی داره که ارتباط چندانی به ولتاژ برک داون ماسفت نداره. دیلی هم ربطی به این موضوع نداره ولی بسته به مقدار خازن خروجی ماسفت و همینطور Rds اون ممکنه با تعویض ماسفت دیلی بصورت جزئی تغییر بکنه.

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 6:13pm
مدیر کل
مدیر کل

محمد شهریار نوشته است:
سلام استاد خسته نباشی :ymhug:
داشتیم با دست میکردیم البته تو حیاط برای تست خیلی عالی کار میکرد که دستگاه برای چند لحظه گذاشتم زمین برم و برگردم که دیدم که تمام LCDپر شده از مربع ایسی رو در اوردم بازم جا زدم و روشنش کردم که تو حالت دمو میاد و هرچی اوکی میزنم نمیره گزینه های بعدی کلا هنگ یا بهتر بگم قفل کرده چیکار کنم درست بشه و مشکل از کجاش میتونه باشه چون X_X X_X پروگرم کردم خیلی عالی کار میکرد یدفعه ایی اینجور شد

ممنون. خسته نباشین.
احتمالا میکرو رو درست جا نزدین و در اثر قطع و وصلی برنامش به هم ریخته! باید میکرو رو مجددا با فیوز بیت ریست تنظیمات پروگرام کنین و اگر باز درست نشد چنانکه در راهنما توضیح دادم شاید لازم باشه حافظه EEPROM رو هم جداگانه پاک یا Erase کنین.

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 6:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hitman نوشته است:

ولتاژ بالا حداقل بیشتر از حدود 300 ولت دیگه به برد کمک محسوسی نمیکنه. این رو در چند فلزیاب پالسی تا بحال تست کردم. اصل داستان در قدرت میدان کویل به جریان عبوری بستگی داره که ارتباط چندانی به ولتاژ برک داون ماسفت نداره. دیلی هم ربطی به این موضوع نداره ولی بسته به مقدار خازن خروجی ماسفت و همینطور Rds اون ممکنه با تعویض ماسفت دیلی بصورت جزئی تغییر بکنه.

مهندس واقعا ممنون از پاسخ عالیتون خیلی خوب بود @};- @};- @};- من چون دستگاهم نوسان داشت یه خازن 200 پیکو با درین سورس موازی کردم یکم بهتر شد رفتارش ولی نفهمیدم علتو فکر میکنم نوسات عدد سنسم بیشتر مربوط به lf357 باشه باید فلزیشو بخرم @};-

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 6:48pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خواهشا از این شیرین کاریها انجام ندین! موازی سازی خازن در اون بخش به منزله افزایش فاحش ظرفیت خازنی و افت برد و بر هم خوردن تفکیک هست. اگر بار دیگه از این داستانها از شما ببینم شرمنده حضورتون در انجمن میشم. پس خواهشا نفرمایین دید من منفی هست! کارهایی انجام میدین که حتی اگر قصدی هم درش نباشه سهوا سبب به بیراهه رفتن پروژه و هدر شدن وقت و انرژی ما میشه. اگر قصد ساخت و استفاده دارین طرح با جزئیات و توضیحات کامل فراتر از هر طرح و مدار دیگری در اختیار شماست. اگر نه فکر میکنین توی این کار از من بیشتر میدونین و میفهمین بهتره خودتون فلزیاب طراحی کنین و با این سوالات و مداخلات فنی بیش از این وقت ما رو نگیرین.

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 6:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2449 , 2450 , 2451 , 2452 , 2453 , 2454 , 2455 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure