انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:43pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2448 , 2449 , 2450 , 2451 , 2452 , 2453 , 2454 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون مهندس فکر میکنم همینطور باشه اصلا شبیه نویز نیست چون تکرار پذیره @};- @};-
مهندس حمید اون سوالم در مورد مدل کردن لوپ رو اطلاعی دارید شما چون یه مدل الان نگاه کردم تو نت که خواستم نظرتونو بدونم که عکسشو گذاشتم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

فقط انسان های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 1:08pm

ممنون جناب مهندس
طبق توضیحات فایل رو پروگرام کردم اول فیوز بیت رو ردیف کردم برنامه رو ریختم اخرش رایت ال زدم
دستگاه به محض روشن شدن حدود 50 ثانیه یه شمارش گر میاره سنس میکنه بعد اوکی میشه بعد از چند دقیقه دوباره همون سنس میاد و یکسره بوق میزنه ماسفت و رگلاتور خیلی گرم میکنه
ممنون

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 1:29pm
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
ممنون مهندس فکر میکنم همینطور باشه اصلا شبیه نویز نیست چون تکرار پذیره @};- @};-
مهندس حمید اون سوالم در مورد مدل کردن لوپ رو اطلاعی دارید شما چون یه مدل الان نگاه کردم تو نت که خواستم نظرتونو بدونم که عکسشو گذاشتم

بله این مدل علمی برای شبیه سازی کویل واقعی درست هست. ولی خواهشا وارد این داستانها نشین! عرض کردم بنده قصد آموزش طراحی فلزیاب و این چیزها رو ندارم و فکر هم نمیکنم این مطالب به شما کمکی بکنه. همینکه مدار رو درست بسازین و جواب بگیرین و استفاده بکنین کفایت میکنه. هدف من چیزی جز این نبوده.

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 3:00pm
مدیر کل
مدیر کل

sahar6613 نوشته است:
ممنون جناب مهندس
طبق توضیحات فایل رو پروگرام کردم اول فیوز بیت رو ردیف کردم برنامه رو ریختم اخرش رایت ال زدم
دستگاه به محض روشن شدن حدود 50 ثانیه یه شمارش گر میاره سنس میکنه بعد اوکی میشه بعد از چند دقیقه دوباره همون سنس میاد و یکسره بوق میزنه ماسفت و رگلاتور خیلی گرم میکنه
ممنون

عرض کردم در حالت عادی یعنی پس از تنظیم اولیه کنتراست دستگاه باید در عرض 4 ثانیه بالا بیاد و بالانس بشه. اگر جز این باشه فیوز بیت درست تنظیم نشده. این مطالب در راهنما کلمه به کلمه توضیح داده شده! اگر حوصله مطالعه راهنما رو ندارین قاعدتا بنده هم نباید حوصله پاسخ دادن به این سوالات تکراری رو داشته باشم!

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 3:03pm

سلام
جناب مهندس مطالب راهنما رو که22 صفحه بوددوبار مرور کردم منظورم اینه بعد از بالا امدن دستگاه حدود 30 ثانیه شروع به شمارش سنس میکنه بعد کار می کنه ولی بعد از دودقیقه بازهم همونجوری مثل اول میشه امکانش هست واستتوت فیلمشو بفرستم ممنون میشم خلاصه ببخشید مزاحم شدم دیشب بخدا تا 2 نصف شب روش کار میکردم مشکلشو پیدا نکردم

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 3:51pm

حمید نوشته است:
محمد شهریار نوشته است:
سلام خسته نباشید
اگر تعداد ای سی رگلاتور 12 ولت رو افزایش بدیم مشکلی پیش میاد ؟
ممنون با تشکر

ممنون.
در مورد ایده استفاده از چند رگولاتور موازی در راهنما توضیح دادم. این کار از نظر علم الکترونیک صحیح نیست و صرفا در فلزیابی مثل 12 رگولاتور به شکلی غلط و بصورتی نمایشی و تبلیغاتی انجام شده! در واقع بدلیل اینکه ولتاژ خروجی هیچ دو رگولاتوری دقیقا یکی نیست ؛ از یکی به دیگری جریانکشی بیمورد بوجود میاد و در عمل سبب داغ تر شدن تک تک رگولاتور ها هم خواهد شد! از طرف دیگه بنده فلزیابی نمیشناسم که یک رگولاتور جوابگوی منبع تغذیه اون نباشه. اما همیشه وقتی جریانکشی از این رگولاتورها از حدود 0.1 آمپر بیشتر بشه نیاز به هیت سینک دارن. اون جریان 1 یا 1.5 آمپری هم که بعنوان توان جریاندهی این نوع رگولاتور ها در دیتاشیت ذکر میشه با احتساب هیت سینک هست. لذا استفاده از یک هیت سینک ساده صحیح ترین و بهترین کاری هست که میشه انجام داد.

ببخشید بیشتر هدف ما از استفاده بیشتر رگلاتور بالا برد آمپر لوپ هست چون هرچه قدر امپر بالاتر برد لوپ هم بالاتر میره نظرتون چیه؟ :-\ :-\ :-\

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 3:52pm
مدیر کل
مدیر کل

نه اصلا ربطی نداره. تنظیم عرض پالس به همین منظور گذاشته شده. مشخصات کویل هم تاثیرگذار هست. اما فراموش نکنین بالا بردن جریان عبوری از کویل فقط تا حدی مفید هست که حین کاوش روی زمین بی ثباتی غیر قابل قبول نداشته باشیم. این نکات رو بارها توضیح دادم. لطفا دنبال این ابتکارات ابتدایی نباشین. بنده اینجور مسائل ساده رو سالها پیش تست و بررسی کردم.

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 5:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید @};- @};-
والا من میترسم سوالی بپرسم جوری که مهندس میگید این سوالات مربوط به طراحیه :-ss :-ss
خوب واقعا من یه ایرادی داره کارم تا نتونم تحلیل درست کنم مدار رو و نفهمم عملکرد قسمت هاشو واقعا برای من کار نمیکنه هزار بار اینو تجربه کردم من :-?
اگر کار کرده بود که رفته بودم باهاش بیابون i-) نمیدونم چطور بعضیا تا مدارو میبندن جواب میگیرن ~X(
مهندس شاید منم بتونم تو بعضی مسائل کمکی کنم که شاید جبران قسمتی از زحمتتون بشه ولی واقعا منو نا امید نکنید از پرسش کردن @};- @};-

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 6:47pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز کسانی از این طرح جواب عالی گرفتن و حتی در کاوش به نتیجه رسیدن که ذره ای از تحلیل مدار و این مسائل اطلاعاتی نداشتن و سوالی نپرسیدن! پس قاعدتا شما هم برای جوابگیری نیازی به این نکات ندارین. کافیه به توضیحات راهنما توجه کنین و در مونتاژ هم کمی تجربه داشته باشین.

شنبه 22 اردیبهشت1397 - 7:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوست عزیز کسانی از این طرح جواب عالی گرفتن و حتی در کاوش به نتیجه رسیدن که ذره ای از تحلیل مدار و این مسائل اطلاعاتی نداشتن و سوالی نپرسیدن! پس قاعدتا شما هم برای جوابگیری نیازی به این نکات ندارین. کافیه به توضیحات راهنما توجه کنین و در مونتاژ هم کمی تجربه داشته باشین.

مهندس حمید عزیز شما نقش استاد رو اینجا دارید @};- @};-
مهندس جان من فکر میکنم شما نسبت به من پیشفرض هایی دارید و احساس خوبی برای پاسخ به بعضی سوالات ندارید شاید فکر میکنید مثلا اصل طرحو بخوام سواستفاده کنم یا شاید چیز دیگه ای که البته من حقو به شما میدم چون جز حقوق شماست که بخواید در مورد طرحتون توضیحی بدید یا نه @};-
اما مهندس من وقتی میبینم به سوالات خیلی تخصصی تر و فنی تر در مورد سیگنال ها و اجزای مدار پاسخ بعضی رو دادید اینجا من هم شاید به درست یا غلط متوجه شدم که میشه اینجور سوالاتی رو پرسید و مشکلی با اصل لو رفتن طراحی FPI نداره @};-
اگر بی احترامی کردم منو ببخشد و جای بی تجربگی بزارید @};-

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 7:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2448 , 2449 , 2450 , 2451 , 2452 , 2453 , 2454 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure