انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:24am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2446 , 2447 , 2448 , 2449 , 2450 , 2451 , 2452 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
آقا حمید شرمنده که ممکنه تکراری باشه ولی من کابل RG59 پیدا کردم منتها فویل داره و دیدم که شما اکید توصیه کردین که کابل بدون فویل باشه و فقط شیلد داشته باشه. علت علمی این قضیه چیه؟

خسته نباشین.
نمیدونم داستان چیه در صفحات اخیر مرتبا داریم سوالات تکراری رو چندین بار پاسخ میدیم! خب درسته که تاپیک اینقدر مفصل هست ولی حداقل دوستانی که در مقطع اخیر دنبال این پروژه هستن لطف کنن فقط پاسخ ما به پست خودشون رو مطالعه نکنن! پستهای قبلی و بعدی رو هم بخونن بدردشون میخوره.
بهرحال پاسخ سوال شما رو اینجا دادم:
viewtopic.php?f=8&t=2182&p=181872

پنج شنبه 20 اردیبهشت1397 - 11:46am
مدیر کل
مدیر کل

Nimaaa نوشته است:
سلام کسی هست به داد من برسه... من چند روز بیشتر وقت ندارم واسه پروژه پایانترمم این پروژه رو ساختم. دستگاه روشن میشه صدای بیپ اولشم میاد ولتاژام چک کردم درستن. یک لوپ ۶۰ انکبوتی و لوپ ۲۰ تخت ساختم با سیم معمولی و استریو به دستگاه وصل کردم کویل ارور داد ترانزیستور۱۷۰ و ماسفت irf840 هم چند بار عوض کردم نشد. برای تست چون اوسکوپ نداشتم یک بلندگو قوی به خروجی وصل کردم دکمه پایینو که میزنم صدای قوی فرکانس میاد یه لحظه قطع میشه. مشکل از مسیر رفت نیست پس از مسیر برگشته دوتا lf357 پلاستیکیم عوض کردم نشد فیبر مدارم دوبار ساختم نشد مشکل از چی میتونه باشه. برادری کنید کمک کنید.

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
ابتدا عرض کنم شاید فلزیاب پالسی فلزجو لزوما پروژه خوبی برای شما در رشته تحصیلی خودتون نباشه. از این بابت باید ما رو ببخشین چون هدف ارائه این طرح ساخت یک فلزیاب کارامد و بدرد بخور برای کاوشگران بوده. لذا نکاتی هم در ساخت وجود داره که دوستان آشنا به فلزیاب خیلی بهتر متوجه میشن.
در خصوص کویل ارور در راهنما عرض کردیم و شاید دهها و صدها بار اینجا نوشتیم که کویل ارور به معنای خطای کویل فقط در صورتی مربوط به کویل هست که مدار کاملا سالم باشه! در غیر این صورت کویل ارور به معنی وجود یک ایراد اساسی در مدار هست که تقریبا از هر جایی میتونه باشه. اینکه میفرمایین در لحظه بالانس اون پالسها رو در خروجی دارین تا حدودی صحت بخش ماسفت و درایور رو نشون میده. مابقی دیگه مربوط به بخش LF357 و قطعات اطرافش هست. اگر یک تصویر از مدارتون بذارین شاید بیشتر مشخص بشه.

پنج شنبه 20 اردیبهشت1397 - 11:53am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید @};- @};-
اول یه لوپ 60 درست کردم که دیدم نمیشه باهاش تو خونه تنظیمات درست رو پیدا کرد مبور شدم یه لوپ 30 عنکبوتی درست کنم که باهاش تو خونه تست بگیرم ولی با اینکه تقریبا لوپ رو از همه چی فاصله دادم ولی هر چند لحظه یکبار عددی تا 10 سنس میکنه و صدا میده و بعد قطع میشه البته سنس یک سکه 500 تومنی رو تو فاصله 30 سانتی دارم ولی این مشکل هم هست همچنین عدد انتگرال حدود 100 رقم بازی میکنه و ثابت نیست.
اگر راهنمایی کنین واقعا ممنون میشم. @};-

فقط انسان های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند

پنج شنبه 20 اردیبهشت1397 - 4:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
عرض کردیم لوپ 60 با توجه به برد 3 متری که داره تقریبا در محیط منزل قابل تست نیست و بعلاوه لوپهای بزرگ نویز بیشتری جذب میکنن که از این حیث هم تست مشکل تر میشه. جهت تست در محیط منزل سعی کنین لوپ 20 سانتی یا حتی کوچکتر رو بکار بگیرین.
سنس گاه و بیگاه و خود بخودی در نتیجه اثر نویز وسایل برقی داخل منزل هست که اشاره کردم و میزان نوسانات عدد انتگرال حالت دیباگ 1 هم گویای همین هست. لوپ کوچک بمراتب کمتر نویز میگیره. با این حال در هر شرایطی برای تست داخل منزل سعی کنین جایی رو انتخاب کنین که از وسایل برقی دور باشه. تنظیم فرکانس مناسب مثل 100 رو هم برای تداخل حداقلی با نویز 50 هرتز برق شهر فراموش نکنین.

پنج شنبه 20 اردیبهشت1397 - 4:24pm

سلام نسخه برنامه نامحدود فلزجو رو میخواستم ؟

پنج شنبه 20 اردیبهشت1397 - 10:47pm
مدیر کل
مدیر کل

کلمه نامحدود رو در کادر جستجوی زیر همین تاپیک بزنین پاسخ خودتون رو دریافت میکنین! :-w :D

پنج شنبه 20 اردیبهشت1397 - 11:02pm

سلام جناب مهندس
من دیروزشروع به مونتاژ مدار کردم الان متاسفانه دو مشکل واسم پیش اومده
اول لوپ 60 رو 17 دور سیم 0.7 لاکی زدم با اهمتر گرفتم اهمش 2.1 نشون میده فرمودید 1 اهم باشه هرچه دورش رو کم کردم به 1 اهم نرسید
دوم موقع وصل لوپ ارور لوپ میده تمام قطعات رو چک کردم درست بود
ممنون راهنمایی کنید

جمعه 21 اردیبهشت1397 - 12:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید من با لوپ 30 با اینکه کلی از همه چی فاصلش دادم و حالت Ground خاموش است و حساسیت روی 18 گذاشتم ولی عدد سنس بازی میکنه و در ابتدای روشن کردن و بالانس عددش در حد 3 هست ولی یکم که میگذره کم کم عدد سنس افزایش پیدا میکنه و تا حدود چهل بالا میاد .
البته اینو بگم فرکانس رو همونطور که گفتید روی 100 هرتز گذاشتم و عرض پالس روی 150 میکرو ثانیه بود و حتی حالت های دیگه رو هم تست کردم ولی باز هم تقریبا شرایط همین بود.
عکس لوپو در ادامه گذاشتم.
به نظر میاد این رفتار دستگاه از نویز نیست و یه رفتار طبیعی به خاطر قطعاتم میتونه باشه که انگار داره مشخصه اونها عوض میشه و عدد سنس کم کم بالا میاد و تغییر میکنه.احساس میکنم آفست lf357 من رفتار جالبی نداره یا همچین چیزی @-) 8-|
مهندس این لوپ 30 که طبق راهنما پیچیدم مشخصاتش طبق عکسیه که گذاشتم ولی شما تو راهنما تاکید کردید مقدار اندوکتانس از 400 میکرو هانر بالاتر نره و بهترین رنج بین 350 تا 400 میکرو هانری هست ولی هم این لوپ و هم لوپ 60 که پیچیدم مقادیر اندوکتانس بالاتری دادن به نظرتون یک دور کم کنم یا نه چه تاثیری میتونه داشته باشه.

اگر کمکم کنید منون میشم @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 21 اردیبهشت1397 - 6:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید ببخشید اینقدر سوال میپرسم @};- @};-
ولتاژ تغذیه 12 ولت سر لوپ رو من با اسکوپ گرفتم ب نظرتون مشکلی نداره یا نه این ریپل زیاده .
البته اینو بگم اون قسمت سوزنی که که مشخص کردم مال سیگنال نیست و نویزیه که پراب اسکوپ گرفته و من حذفش نکردم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 21 اردیبهشت1397 - 7:05pm

سلام خسته نباشید
اگر تعداد ای سی رگلاتور 12 ولت رو افزایش بدیم مشکلی پیش میاد ؟
ممنون با تشکر

جمعه 21 اردیبهشت1397 - 8:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2446 , 2447 , 2448 , 2449 , 2450 , 2451 , 2452 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure