انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 27 خرداد1403 - 11:46pm

پاسخ به موضوع  [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 17  بعدی
 فلزياب تركيبي كاوشگر 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ممنون آرش عزیز. امیدوارم از حرف کسی ناراحت نشین! بهرحال حرف زیاده و هر کاری هم صورت بگیره باز جا برای انتقاد هست! حالا هر کسی نظر خودش رو داره.
این شماتیک هم البته ظاهرا قسمتی از مداره! من نمیدونم ما چه بدی به شما کردیم که هر بار یک قسمتشو میذارین و ما باید کلی بگردیم و بچرخیم ببینیم چی به چیه! :D در زمینه فیبر هم همینطور. چون ساخت و البته تحلیل یک مقدار مشکل هست. مگر اینکه خودتون اول پیش قدم بشین یه قسمتهایی رو توضیح بدین یا اگر احساس میکنین در اون قسمت اشکالی هست در موردش نظز بخواین تا بلکه از بین دوستان کسی بتونه کمکی بکنه.
در مورد برنامه هم متوجه نشدم بالاخره شما خودتون نوشتین یا خیر؟ آیا میخواین سورسش رو منتشر کنین یا نه؟ دوست من اینکه شما فرمودین برنامه نویسی رو به قصد ساخت فلزیاب یاد گرفتین یک مقدار نا امیدانه بود. بنده و خیلیهای دیگه سالها برنامه نوشتیم باز هم ظرایفی در برنامه ها وجود داره که باید ساعتها روش کار کنیم. اگر اینطور باشه دوستان درست میگن روی برنامش هم باید کار بشه. درسته چیز فرا زمینی نداره! اما بعضی تکنیک ها و ریزه کاری ها هستن که خیلی میتونن تاثیرداشته باشن.

پنج شنبه 27 تیر1392 - 12:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

به خدا من از حرف کسی ناراحت نشدم.بله بازم میگم انگیزه اصلی من از یادگیری برنامه نویسی همین فلزیاب بود که البته است استفاده های دیگه هم ازش میکنم.مطمئن باشید برنامه رو خودم نوشتم اگه هم میخواید مطمئن بشید بگید تا من هر قسمت رو دوست دارید تغییر بدم.اما از من نخواید سورس رو همون اول آپ کنم.ولی حاضرم برنامه رو از اول با شما بنویسم.قدم به قدم.بله تکنیکها و ریزه کاری هایی داره که من یه سری رو یاد گرفتم اونم با کلی زحمت و وقت صرف کردن.مطمئنا اگه شما هم بودید سورس رو همون اول قرار نمیدادید.ولی هیچ وقت قصد من فروش چیزی نیست

پنج شنبه 27 تیر1392 - 2:26pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار خب آرش عزیز. در اینکه شما زحمت کشیدین شکی نیست و البته این حق شماست که سورس رو منتشر نکنین! البته میتونین عمومیش نکنین و فقط با دوستانی که وارد هستن در میان بذارین. من به نوبه خودم چون تسلط بیشتری در بخش برنامه نویسی دارم تا الکترونیک ؛ فکر کردم شاید بتونم کمک بیشتری در اون بخش بکنم.
پس حالا اگر لطف کنین لااقل فلوچارت یا الگوریتم برنامتون رو توضیح بدین که دقیقا چکار کردین و سیستم فرکانس پالس و نمونه گیری رو به چه صورت تعریف کردین شاید به این صورت بشه تغییر مثبتی لحاظ کرد.

پنج شنبه 27 تیر1392 - 3:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بطور کلی برنامه رو به دو بخش تقسیم میشه.یه بخش مربوط به تایمر.یه بخش مربوط به adc.بخش تایمر که خودش به دو بخش کپچر و pwm تقسیم میشه.تو کپچر با تحریک شدن پایه کپچر زیر برنامه اجرا میشه که همون خوندنadc و تو همین زیر برنامه ....و دو پایه میکرو که با یک شدن پایه 4053رو تریگ میکنن.pwm هم که خودش تولید پالس میکنه با فرکانس 490هرتز.که با تغییر متغیر برای رجیستر pwm پهنای پالس رو تغییر میدم.البته واسه ترهشلد هم برنامه نوشتم که اون از پایه oc1b استفاده میکنه که واسه این مدار لازم ندیدم.اینو هم بگم که رو کریستال خارجی باید تنظیم بشه و همچنین بیت ckopt باید فعال بشه.راستی یکی از دوستان در مورد دلتا3 تو این تایپیک چندتا نکته گفت .من رفتم نقشه رو دیدم مدار با ایسی pic که من باهاش کار نکردم.واسه همین منظور ایشون رو متوجه نشدم.این جمله دوستمونه"{....نه از پايه هاي آيسي براي توليد موج مربعي وبعد تقويت وتغيير شكل موج وارسال اون براي......................و خلاصه نه menu تعريف كردي كه بشه با اون تنظيمات بالانس و تنظيمات شكل موج ودامنه ولتاژ وتنظيمات صوت وتنظيمات زمين و نه ... "}منظور ایشون از تولید موج مربع،تغییر شکل موج ،دامنه و ولتاژ چیه؟البته فکر کنم موج مربع همون پالسه.ولی مگه مدار بدون پالس هم میشه؟واسه همین شک کردم شاید منظورشون چیز دیگست.سایر قسمتها هم تو فرصت بعدی توضیح میدم.متاسفانه من کثر اوقات سر کار هستم و با موبایلم تو نت میام.

جمعه 27 تیر1392 - 12:06am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون آرش جان. حالا بریم سراغ اصل کاری! چرا 490 هرتز اینقدر زیاد؟ با این فرکانس که قدرت نفوذ در خاک خیلی میاد پایین! چرا فرکانس پالس رو پایین تر نگرفتین؟ بصورت متغیر نمیشد؟

جمعه 27 تیر1392 - 1:55am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

این فرکانس خیلی هم بالا نیست.فکر کنم استاندارد pi تو همین رنجه.البته فرکانس اصلی مینی3 ،970 هرتز بود.بله پایین تر هم میشه مثلا245 یا 122 هرتز.اما فکر کنم تو این رنجها باید تو سخت افزار تغییراتی داد و همچنین پهنای پالس هم باید محدودتر بشه.از طرفی فکر کنم تشخیص فلز تو رنج پایینتر مشکل تره.منظورتون از فرکانس متغیر تو چه محدوده ای هستش؟اگه مثلا محدوده 1000 تا 100 هرتز.باید بگم میشه اما حجم برنامه رو زیاد میکنه.اخه شما باید قبل از هر چیز(اول برنامه)پیکربندی pwm رو بنویسی.بعد ادامه برنامه.خوب اگه بخوای فرکانس متغیر داشته باشی داستان خیلی پیچیده و حجم برنامه زیاد میشه.مگه اینکه از دوتا ای سی استفاده کنید.حالا من خودم با 245 هرتز یه برنامه نوشتم .اگه مشکل پروگرامر حل شد تست میکنم و به شما اطلاع میدم.

جمعه 28 تیر1392 - 11:41am
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان ما در پالسی ها برای قدرت نفوذ خوب داخل خاک حتی دستگاههایی هم داریم که زیر 100 هرتز کار میکنن! ولی چون بحث تشخیص فلزات قیمتی هم خیلی مهمه باید فرکانس پالس رو بالا تر برد. اما خب 490 هم کمی بالاست! باید قدرت نفوذ در خاک رو هم در نظر گرفت. برای تست همچین چیزی هم شما باید هدفی رو حداقل 1 متر زیر خاک بذارین تا تفاوتش رو متوجه بشین. در عمق های سانتی متری مساله افت برد در خاک به اون شکل محسوس نیست. اتفاقا از نظر کاربردی هم عمقهای 2-3 متر هستن که اهمیت دارن!
در مورد فرکانس متغیر اینکه مدار نیاز به تغییر داشته باشه یک بحثه و اینکه برنامه زیاد میخواد یک بحث دیگه! نه مشکلی نباید باشه. فرکانس متغیر هم ساختش اصلا مشکل نیست. البته این میکروی اتمگا8 هم تایمر آنچنان جالبی نداره! ولی برای کار فلزیاب جواب میده. خلاصه برنامه خیلی زیادی نمیخواد.

جمعه 28 تیر1392 - 1:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بله کاملا درست میگین.فرکانس پایین یعنی عمق بیشتر و خطای کمتر.خوب از طرفی بحث تشخیص فلزات با ارزش هم واسم مهم بود.اما در مورد فرکانس متغیر.باید بگم که من هنوز رو این موضوع کار نکردم چون ضرورتی نمیدیدم.ولی تو برنامه نویسی فلزیاب خیلی هم راحت نیست.گفتم که اولین خروجی شما از میکرو pwm.بعد باید کپچر فعال بشه.بعد... خوب حالا شما فرض کن مدارداره با فرکانس 500هرتز کار میکنه و میخوایید اونو 250 کنید .این در حالیه که برنامه از اینجا به بعد با کپچر شروع میشه و شما نمیتونی به راحتی و با یه سوییچ کردن یا زیربرنامه pwm رو تغییر بدی.حالا اجازه بدید من روی این برنامه کار کنم ببینم راحت ترین روش کدومه.مشکل دیگه اینه که تعداد پین ازاد تو این مدار(میکرو8مگا)خیلی محدوده و دوباره باید pcb رو تغییر داد.ولی نشد نداره.خوب شما در مورد سخت افزار چه پیشنهادی دارین؟

جمعه 28 تیر1392 - 2:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

parsegade نوشته است:
سلام از لطف شما ممنون.حمید جان این شماتیک قسمتهایی از مداره که واسه دوستان گنگ بود
http://uplod.ir/cfa20w0j8jau/Schematic.rar.htm
شما ابتدا گفتید که مشکلاتی که این مدار داره رو بگید .خوب منم گفتم.حالا دوستان میگن"این نمیشه که مشکلات دستگاه مطرح بشه و از نظرات دوستان استفاده بشه و منتظر بمونیم ببینیم که در آخر نتیجه کار رو آقا آرش چی اعلام می کنن ." ویا گفتن:"عذر می خوام ، جسارت نباشه و امیدوارم اینجور نباشه که من فکر می کنم . که در آخر کار و بعد از تکمیل شدن ، فایل هگز دستگاه به فروش گذاشته بشه . "آخه دوست عزیز چه تجاری چه فروشی.اصلا این مدار ارزش فروش داره؟!!!!یه مداری که از دوتا مدار کپی شده چیز خیلی شاهکاری که نیست.من فقط این دوتا رو با هم ترکیبش کردم یه برنامه ساده نوشتم.دیدم نتیجه گرفتم و تو وبلاگ خودم گذاشتم تا دوستای دیگه من هم اگه دوست دارن اونو بسازن.من برنامه نویسی رو فقط با انگیزه ساختن فلزیاب یاد گرفتم(که هنوز هم موفق نشدم)و یا دوست دیگه گفتن:"پس از بررسي فايل پروتيوس كه آپلود كرده بودين متوجه شدم كه در زمينه استفاده از at mega چيز خاصي انجام ندادين فقط يك پيكربندي آيسي و كريستال داخلي بعد هم چند تا دستور در اول براي lcd با وقفه وبعد هم نمايش چند تا اسكرين وبعدهم پيكربندي adc و نمايش چند ورودي كانال adc با كاراكتر .!!!!!!!!!همين .....".خوب دوست عزیز اولا یکمی بیشتر از این بوده کم لطفی نکنید.دوما روند کلی واسه برنامه نویسی فلزیاب همینه.چیز خیلی پیچیده و فرازمینی نیست.فقط یه سری نکاته که باید بهش توجه بشه.همین.اگر واقعا هدف همکاری پس بیایید فکر کنید من هیچ برنامه ای ننوشتم و تو همین تایپیک خط به خط شروع کنیم به نوشتن برنامه.دیگه بحث رو به حاشیه نبریم.اگه هم فکر میکنید حضوری میشه بازم من در خدمتم.من بچه مازندرانم.هرکی به من نزدیکه بگه تا با هم همکاری کنیم.ببخشید که اینطوری صحبت کردم.شرمنده

سلام آقا آرش اگه موضوع برنامه نويسي باشه من هستم ميتونين روم حساب كنين شرمنده حضوري نميتونم همكاري كنم چون من بچه آذربايجان هستم

جمعه 28 تیر1392 - 6:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آر ش جان اين پروگرمر روخودم ساخته ام وازش استفاده ميكنم ببينيد به كارتون مياد
http://www.4shared.com/rar/UkhT1vsP/programer.html

شنبه 28 تیر1392 - 1:34am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Haider , Majestic12 و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure