انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 12 خرداد1403 - 10:21pm

پاسخ به موضوع  [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 17  بعدی
 فلزياب تركيبي كاوشگر 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بله SYBOT عزیز من هم به همین مساله اشاره کردم. ولی زیاد هم مهم نیست. چون اساس قسمت فلزیابی مدار به این قسمت ارتباطی نداره و امیدوارم در سایر قسمتها اشکالی نباشه.

سه شنبه 25 تیر1392 - 11:53am
مدیر سایت
مدیر سایت

ایول ا.. به مهندسین عزیز ، آدم با مطالعه این بخش لذت میبره چون مطالب کاملاً علمی و مهندسی بوده امیدوارم نتیجه گیریه خوبی هم در آخر داشته باشه .. علی یارتون دوستان :ymapplause: @};- :ymapplause:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 25 تیر1392 - 12:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون.اگه هم تو سایر قسمتها مشکلی داشت با کمک شما حتما برطرفش میکنیم.حالا یه سوال.من تو ورودی پیش تقویت کننده یه پتانسیومتر گذاشتم.این پتانسیومتر تو مایندراور و hammerhead هم هست.و تو ماینر به صورت دیجیتال (dac) قرار داده شده.با تغییر مقدار پتانسیومتر بهره تو خروجی تغییر میکنه.طبق فرمول av=-rf/ri تغییر بهره در فلزیاب یعنی تغییر در تشخیص ابعاد فلز(پس اگه ما پمقدار پتانسیومتر رو تغییر بدیم میتونیم فلزیاب رو نسبت به اشیاء بزرگ یا کوچیک حساس و با غیر حساس کنیم)ولی تو عمل با تغییر مقدار پتانسیومتر این قضیه زیاد به چشم نمیاد میشه بگید چرا؟

سه شنبه 25 تیر1392 - 1:09pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان شما اول یک لطف بزرگی بکن یه شماتیک درست حسابی و کامل بذار اینجا که ما همه از روی همون شماتیک بحث کنیم! وگرنه اینجوری نمیشه یه تیکه مدار از مایندایور یه تیکه از مینی یه تیکه همرهد! خودمونم گیج شدیم بخدا مدار کدومه و پی سی بی کدومه! :D
در مورد اون قسمت بهره تا جایی که من متوجه شدم درسته حق با شماست ولی فکر میکنم منظور شما در واقع کم و زیاد کردن حساسیت یا در واقع ضریب تقویت قسمت گیرنده هست. اگر منظورتون این باشه نه بطور صد در صد نمیشه از این طریق ابعاد فلز رو مشخص کرد! چون این بهره که شما فرمودین به فاصله فلز تا لوپ هم بستگی داره. برای همین مثلا اگر شما بهره رو کم کنین تا فقط فلز بزرگ رو بزنه ممکنه تا حدی درست در بیاد اما همون فلز بزرگ رو هم در عمق کمتر میزنه! یعنی روی عمق زنیش هم اثر داره.

سه شنبه 25 تیر1392 - 2:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: the hell
دوستان بنظرمن بایدروی نرم افزارکاربشه همین فایل میکروماینراگه محدودنمیشدبردی حدود5مترداشت مدارات Minediver-Miner-Minipuls-Prospektorازلحاظ سخت افزاری موردخاصی ندارن فقط برنامه های میکروش محدودشده.

Be The Change You Want To See In The World

سه شنبه 25 تیر1392 - 9:20pm
مدیر کل
مدیر کل

حامد جان شاید حق با شما باشه البته تا جاییکه من میدونم بعضی از این مدارات از نظر سخت افزاری هم محدود شدن! یعنی عمدا قسمتی از مدار حذف یا تغییر پیدا کرده! ولی در مورد قسمت نرم افزاری قطعا حق با شماست.
آرش عزیز اگر لطف میکردن و سورس برنامه میکرو رو هم میذاشتن میتونستیم در اون زمینه هم کار کنیم! دیگه به ایشون بستگی داره که مایل به این کار باشن یا نه! :D

چهارشنبه 25 تیر1392 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
حامد جان شاید حق با شما باشه البته تا جاییکه من میدونم بعضی از این مدارات از نظر سخت افزاری هم محدود شدن! یعنی عمدا قسمتی از مدار حذف یا تغییر پیدا کرده! ولی در مورد قسمت نرم افزاری قطعا حق با شماست.
آرش عزیز اگر لطف میکردن و سورس برنامه میکرو رو هم میذاشتن میتونستیم در اون زمینه هم کار کنیم! دیگه به ایشون بستگی داره که مایل به این کار باشن یا نه! :D

درسته مهندس حميد من هم با نظر شما موافقم ضمنا من از آقا آرش در خواست كردم كه سورس رو در اختيارم بزارند كه متاسفانه از جانب ايشون خبري نشد فكر ميكنم اگه همكاري كنيم نتيجه ي بهتري ميگيريم%
اگه از دست من كمكي بربياد در خدمت دوستان هستم
ارادتمندتان ناصر1

چهارشنبه 25 تیر1392 - 1:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان عزیز

درسته اگه سورس برنامه باشه حتما میشه کارهایی کرد . هر کس یه فکری توی ذهن و توانایی خاص خودش رو داره . اگه همه فکر ها با هم کار کنن نتیجه خوب خواهد شد . توی ساخت فلزیاب های برنامه دار هم به نظر من یک تیم کاری با هم یه دستگاه رو طراحی و برنامه نویسی می کنن .
این نمیشه که مشکلات دستگاه مطرح بشه و از نظرات دوستان استفاده بشه و منتظر بمونیم ببینیم که در آخر نتیجه کار رو آقا آرش چی اعلام می کنن .
اگر واقعا نیت خیر و کمک هست باید تمام اطلاعات در اختیار قرار بگیره تا همه بتونن ازش استفاده کرده و نتیجه کار رو در اختیار سایرین قرار بدن .
آقا حمید خودمون که اطلاعات مربوط به توباکس با توضیحات رو در اختیار دیگران قرار داده که جای تشکر داره . شخص به نام آقا بهنام با نیت خیر تمام تغییرات و اطلاعات مربوط به دلتا پالس 2 رو با توضیحات کامل در اختیار سایرن قرار داد که جای تقدیر داره .
البته اگه از اول هدف تجاری باشه مهم نیست . و سازنده بدون کمک دیگران اون رو ساخته و می خواد بفروشه . و لی اگه قصد فروش نباشه و کمک هدف باشه باید اطلاعات کامل در اختیار قرار بگیره .
عذر می خوام ، جسارت نباشه و امیدوارم اینجور نباشه که من فکر می کنم . که در آخر کار و بعد از تکمیل شدن ، فایل هگز دستگاه به فروش گذاشته بشه .

یاحق

چهارشنبه 26 تیر1392 - 7:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام از لطف شما ممنون.حمید جان این شماتیک قسمتهایی از مداره که واسه دوستان گنگ بود
http://uplod.ir/cfa20w0j8jau/Schematic.rar.htm
شما ابتدا گفتید که مشکلاتی که این مدار داره رو بگید .خوب منم گفتم.حالا دوستان میگن"این نمیشه که مشکلات دستگاه مطرح بشه و از نظرات دوستان استفاده بشه و منتظر بمونیم ببینیم که در آخر نتیجه کار رو آقا آرش چی اعلام می کنن ." ویا گفتن:"عذر می خوام ، جسارت نباشه و امیدوارم اینجور نباشه که من فکر می کنم . که در آخر کار و بعد از تکمیل شدن ، فایل هگز دستگاه به فروش گذاشته بشه . "آخه دوست عزیز چه تجاری چه فروشی.اصلا این مدار ارزش فروش داره؟!!!!یه مداری که از دوتا مدار کپی شده چیز خیلی شاهکاری که نیست.من فقط این دوتا رو با هم ترکیبش کردم یه برنامه ساده نوشتم.دیدم نتیجه گرفتم و تو وبلاگ خودم گذاشتم تا دوستای دیگه من هم اگه دوست دارن اونو بسازن.من برنامه نویسی رو فقط با انگیزه ساختن فلزیاب یاد گرفتم(که هنوز هم موفق نشدم)و یا دوست دیگه گفتن:"پس از بررسي فايل پروتيوس كه آپلود كرده بودين متوجه شدم كه در زمينه استفاده از at mega چيز خاصي انجام ندادين فقط يك پيكربندي آيسي و كريستال داخلي بعد هم چند تا دستور در اول براي lcd با وقفه وبعد هم نمايش چند تا اسكرين وبعدهم پيكربندي adc و نمايش چند ورودي كانال adc با كاراكتر .!!!!!!!!!همين .....".خوب دوست عزیز اولا یکمی بیشتر از این بوده کم لطفی نکنید.دوما روند کلی واسه برنامه نویسی فلزیاب همینه.چیز خیلی پیچیده و فرازمینی نیست.فقط یه سری نکاته که باید بهش توجه بشه.همین.اگر واقعا هدف همکاری پس بیایید فکر کنید من هیچ برنامه ای ننوشتم و تو همین تایپیک خط به خط شروع کنیم به نوشتن برنامه.دیگه بحث رو به حاشیه نبریم.اگه هم فکر میکنید حضوری میشه بازم من در خدمتم.من بچه مازندرانم.هرکی به من نزدیکه بگه تا با هم همکاری کنیم.ببخشید که اینطوری صحبت کردم.شرمنده

پنج شنبه 27 تیر1392 - 11:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا آرش

خدا خیرت بده و دست مریزاد. من یکی ممنون شما هستم. وبلاگ شما هم مثل وبلاگ آقا بهنام پربار و بی منت است.
خسته نباشید

پنج شنبه 27 تیر1392 - 12:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour , behzad1363 , Google , hammad , Saeidpor2 و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure