انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:34pm

پاسخ به موضوع  [ 488 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 45 , 46 , 47 , 48 , 49  بعدی
 LORENZ DEEP MAX Z1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

economical نوشته است:
سلام به دوستان نحوه ساخت uçurtma başlık برای کابل 8 و 12 متری لورنز
http://www.metdet.ru/GL12x12.htm
امیدوارم به کارتون بیاد

سلام ممنون دوست عزیز آموزنده و مفید بود . من قبلا یه همچین چیزی ساخته بودم البته به جای لوله از چوب استفاده کرده بودم . @};- @};-

شنبه 20 خرداد1396 - 10:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خواهش میکنم داود عزیز

چوب هم کار رو راه میندازه ولی زمانی که مرطوب بشه اجتمال اینکه کمی مشکل ایجاد کنه هستش و این روش خوبیش همینه و سبک بودن و اینکه میشه با قطعات کوچکتر درست کرد و با زانو به هم وصل کرد که تو جابجایی خیلی بدرد بخور هست :-BD @};-

موفقیت تنها یک چیز است این که : زندگی را به دلخواه خود بگذرانید

یکشنبه 20 خرداد1396 - 12:24am

با سلام

مطلبی راجع به لرنز و بقیه پالسی ها لازم شد بگم .
اولا همونطور که میدونید لرنز یک کارخونه قدیمیه همیشه بهترین نمونه های فلزیاب های پالس رو میزده . قدیمیتر از ماینلب
دستگا هاش دارای کیفیت ساخت عالی و تقریبا حداکثر برد با ثبات ممکنن
سرعت واکنش اونها خیلی بالاست. و امکانات زیادی هم دارن . خلاصه شما پول خودتونو دور نریختین
اینکه شما مدار مهندس حمید رو میسازین و میگین مثلا 500 تومان خرجشه این لطفیه که مهندس در حقتون انجام داده واگرنه باید برای هر چیزش پول سنگین پرداخت میکردین . شاید 10 میلیون برای هر آی سی پروگرام شده میدادین تازه ارزش کار دستتون میومد .

بعد مورد دیگه اینکه شما در تست هوایی فکر میکنید همیشه و در همه حال باید برای یک نمونه تست سیستم یک جواب ارایه کنه ؟
جوابتان نه است عملا هیچوقت جوابها مطلقا منطبق نیستن و شبیه همن چون سطح صفر شدن سیستم به خیلی مسائل مربوطه
یکیش میزان امواج مزاحم محیطی و نویزه که این نویز در جواب انتگرال گیری دامنه سنجش سیگنال لحاظ میشه مثلا در دستگاه مهندس حمید از یک آرایه سی عضوی 16 بیتی سیرکوله استفاده شده که میزان صفر رو در هر لحظه تعیین کنه بعد از میانگین گیری

مورد دیگه اون خاکیه که زیر یا اطراف کویله کلی میدان ثانویه ایجاد میکنه که هر خاکی با خاک دیگه هم فرق میکنه که این خاک هم کلا شکل موج برگشتی و حساسیت سیستم رو کلا عوض میکنه

نتیجه کلی اینه تست هوایی تست هوایی نیست درحقیقت تست یکم هواییه. و خیلی به خاک و محیط مربوطه حتی به دمای هوا. و ....
اگر می خواهین دو چیز رو مقایسه کنین حتما در شرایط یکسان این کار رو انجام بدین نه اینکه اینجوری بگین مثلا

سیستم من یک بیل رو در 3 متری میزنه. سیستم تقی که فلان جا تست کردیم بیل رو در 2 متری زده پس سیستم من درسته و مال اون اشکال داره

خلاصه اگه شرایط همه جا یکی بود مهندس حمید هم وقت نمیگذاشت برای هر بار صفر شدن میزان نقطه شروع رمپ موج برگشتی رو دوباره سیستمش حساب کنه و همه رو ثابت رو مثلا 10 میگذاشت

خلاصه اینکه تستها باید بیشتر علمیتر باشن نه نظر شخصی

میزامیزمیمشدنشدش

دوشنبه 12 تیر1396 - 2:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من میخوام لورنز بخرم . کدوم مدلش بهتره و با بودجه 50 تومن کلا میتونم لورنز بخرم . اگه که میشه لطفا کمک کنید . که این یکیم ضرر نشه چون با این فلزیابای دستساز. تا حالا خودمو سر کار گذاشتم .

Get Rich Or Die Trying

یکشنبه 23 مهر1396 - 12:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

iggy نوشته است:
دوستان من میخوام لورنز بخرم . کدوم مدلش بهتره و با بودجه 50 تومن کلا میتونم لورنز بخرم . اگه که میشه لطفا کمک کنید . که این یکیم ضرر نشه چون با این فلزیابای دستساز. تا حالا خودمو سر کار گذاشتم .

سلام دوست عزیز
اگه اشتباه نکنم جدید ترین مدلش z1 باشه
قیمت و کارایی شو نمیدونم ولی در کل از این دستساز ها بهترند.

فقط کمی انسان باشیم گرچه سخته ولی شدنیه !

یکشنبه 23 مهر1396 - 7:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

iggy نوشته است:

منم با نظر baran94 موافقم..من بیش از یکسال برای خرید دستگاه تحقیق کردم و هم خودم اینو تجربه کردم هم دوستان باتجربه بارها گفتن در این رنج قیمت ، دتسگاه های پالسی عموما عملکرد یکسانی دارند ! حتی دستگاه های دستساز ایرانی (البته از سازندگان و فروشندگان معتبر نه هرکسی که میفروشه !) به مراتب کارایی بهتری هم دارند چون ایرانیزه شدن و تو ایران بهتر جواب میدن
البته این حرف به معنی بد بودن لورنز و .. نیست.. خیلی از دوستان هستن که با همین لورنز حرفه ای کار میکنن خیلی ها هم هنوز نتونستن تو ایران باهاش تفکیک درستی انجام بدن .. در کل چیزی که که من به عینه تو تستها دیدم ، بعضی دستگاه های دست ساز از جمله دستگاه خودم از لورنز z1 عمق بیشتری رو سنس میکنه با تفکیک بهتر !

چهارشنبه 26 مهر1396 - 9:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان . از اونجایی که دیگه فصل باد و بارون و بعدشم برف هستش فک کنم این آخرین بار بود که امروز رفتم بیرون.. و باید دستگاه و غلاف کنم تا بهار سال 97 ... آذر ماه سال 95 یه دستگاه لورنز زد وان پکیج بیسیک شرکت رو خریدم که اصل هم هست و از ترکیه و نمایندگی خود شرکت خریدم. حدود 5 ماه باهاش رفتم کاووش. یعنی از خرداد 96 تا الان ... و از اونجا که مبتدی بودم و کلا بار اولم بود راستش نشد زیاد ازش نتیجه دلخواه بگیرم. و اصلا اصلا نه با لوپ 35 و نه لوپ یک در یک هرگز نشد تو عمق بالای 40 چیزی رو بزنیم.البته تو تستهای خودمون تقریبا با جدول شرکت یکی بود. اما تو کاووش ها که میرفتیم بالای 40 سانت نداشت. اونم چیزای سطحی بود میخ و چیزای جدید و اصلا تاحالا حتی قبر هم باهاش پیدا نکردم .اصلا هیچی... تا اینکه هفته پیش که شاید اخرین روز کاری امسال بود.. رفتم یه جایی ...تقریبا یه تپه مانند که البته شخم زده بودن برا گندم و پر بود از سفال شکسته و استخوان یه مفرغ و تو 50 سانت با لوپ کوچیک زد و با لوپ بزرگم تست کردیم بازم واضح زدش. عکسشم گذاشتم ببینید.. میگن پیه سوزه که البته گویا دو تیکه هست و من یکیش و پیدا کردم. البته دقیق هم نمیدونم مفرغ یا چه فلزیه چون رنگش به زرد و مس میخوره بیشتر. فقط میدونم آهن نیست.. و حتی نمیدونم مال کدوم دوره س و چند سال پیشه. متاسفانه من اوردمش خونه و انداختم تو سرکه به مدت یک هفته و با هزار بدبختی خاک و ... تمیز کردم.

درمورد این کاووش بگم که تقریبا کدهای زیر 80 رو باید رد کنید و من در طول این مدت 5 ماه جنسی رو ندیدم با ارزش باشه و کد بین 0 تا 75 داشته باشه.. همش اشغال سطحی نهایت 40 سانت زیر زمین بودن. اما مال امروز کد 80 و بالای 80 داد... 80 ..85..95.. و بوقشم خیلی واضح بود با هدست گوشم و کر کرد و دوستمم که فاصله سه متری من بود واضح شنیدش و البته تفکیک هم دد با لوپ کوچیک NONFE اما با لوپ بزرگ صداش بازم خیلی واضح بود اما تفکیک نداد و فقط کد داد.. همون کدهای قبل.

اونقدر توی خاک نفوذ کرده بود که وقتی درش آوردیم و گذاشتیم کنار هنز خاک داخل چاله رو ضعیف میزد ..یکی دو بیل اوردیم بیرون تازه قطع شد بوق. و حالا میفهمم که واقعا فلز مونده توی خاک و قدیمی مطمناً گیرایی و شدت صدا و قدرتش خیلی بیشتر از فلز جدیده. و من با مبتدی بودن خودم اما فک میکنم اگه زمین بصورت یکدست اب بارون بخوره و خیس و نمناک بشه شاید بهتر بشه کاووش کرد. البته اگه یکدست نم داشته باشه که خطا نده..هرچند من برای تست تو خاک نم دار و خیس هم تست کردم و هیچ تفاوتی با تست تو خاک خشک نداشت و خطا هم نداشت..

حالا دوستان به نظرتون دستگاه و بفروشم یا با توجه به این کاووش اخری بهتره یکسال دیگه هم بگردم و بعد اگه بی نتیجه بود بفروشم؟ چون یکم نا امید شدم راستش.. نه از دستگاه بلکه از نبود جنس تو مکانهای اطراف... و اینکه اون یه مورد هم که تو 50 سانت تونستم پیدا کنم ..با توجه به وفور استخوان و سفال های اطراف منطقه ...فک کنم جا مونده بود ... چون نه قبر بود نه هیچی یهو زیر 50 سانت خاک به پهلو افتاده بود.

جمعه 5 آبان1396 - 11:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینهم عکس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 5 آبان1396 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درودبردوست عزیز
اون جنس که زدین مبارکتون باشه
من دستگاه مهندس حمیدوساختم وراضیم هستم
اول کارخودم فکرمیکردم طلا درزیرزمین به وفورباید یافت بشه تااینکه رفتم تو نخش تحقیق کردم جاهارودیدم خلاصه بگم فهمیدم هرجایی جنس نداره چه برسه جنس خوب جنس یاجنس خوب درجایی باشه بایدیه دلیلومنطق داشته باشه مثلا یه جارفتم قبرستون بود6تاهم قبربودقبراهم خالی بودن خودم مکانو دیدم گفتم امکان نداره اینجاجنس باشه بایدمکان مکان باستانی باشه اون منطقه اینقدپاک بودبادیلی 25وحساسیت 17لوپو فقط5سانت اززمین فاصله دادم
منطقه باستانی که رفتم لوپوحدودا15تا20سانت اززمین فاصله میدادم (منطقه باستانی روهم کندن چه عرض کنم منفجرکردن :D )
برادرمن مردم بدبختن ندارن بی پولن هرکی یه بیل باکلنگ برداشته اگه ببینن یه جاکوچیکترین شکی کنن جارومیترکونن تابرا زنو بچشون نونی شب خونه ببرن :ymsigh: پس اززمینم نمیشه انتظارزیادی داشت
ولی هیچ وقت ناامیدنشوبازادامه بده موفق باشید
@};- @};-

شنبه 6 آبان1396 - 7:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جواد64 نوشته است:
درودبردوست عزیز
اون جنس که زدین مبارکتون باشه
من دستگاه مهندس حمیدوساختم وراضیم هستم
اول کارخودم فکرمیکردم طلا درزیرزمین به وفورباید یافت بشه تااینکه رفتم تو نخش تحقیق کردم جاهارودیدم خلاصه بگم فهمیدم هرجایی جنس نداره چه برسه جنس خوب جنس یاجنس خوب درجایی باشه بایدیه دلیلومنطق داشته باشه مثلا یه جارفتم قبرستون بود6تاهم قبربودقبراهم خالی بودن خودم مکانو دیدم گفتم امکان نداره اینجاجنس باشه بایدمکان مکان باستانی باشه اون منطقه اینقدپاک بودبادیلی 25وحساسیت 17لوپو فقط5سانت اززمین فاصله دادم
منطقه باستانی که رفتم لوپوحدودا15تا20سانت اززمین فاصله میدادم (منطقه باستانی روهم کندن چه عرض کنم منفجرکردن :D )
برادرمن مردم بدبختن ندارن بی پ :ولن هرکی یه بیل باکلنگ برداشته اگه ببینن یه جاکوچیکترین شکی کنن جارومیترکونن تابرا زنو بچشون نونی شب خونه ببرن :ymsigh: پس اززمینم نمیشه انتظارزیادی داشت
ولی هیچ وقت ناامیدنشوبازادامه بده موفق باشید
@};- @};-

چی چی رو مبارک باشه؟ مگه چیه و چه قیمتی داره اخه :)) .. آره والا منم فک میکردم طلا اون زیر پره و فقط دستگاه کم دارم.. اما الان میفهمم که دستگاه راحت پیدا میشه .. این طلا و زیرخاکی با ارزشه که واقعا کم و کم و کمتر پیدا میشه و شایدم اصلا نشه.. اگه قرار باشه یه جنسی مثلا 10 متر زیر زمین باشه که دیگه پیدا کردنش با ابر دستگاهها هم امکان پذیر نیست مگه برحسب شانس و ... :(
متاسفانه من هیچ جای باستانی پیدا نکردم ... حتی تو کاووش ها یه قبر و نشد پیدا کنم تا باز کنیم و به چیزی برسیم... حسرتش به دلم مونده هنوز. مشگل من اینه که دیگه جایی برای کاووش ندارم.. بقیه جاهارو باید با بقیه درمیون بزارم که کمی نا امن و ریسک داره... بهر حال نهایت تا اواخر سال بعد کاووش میکنم... هرچی شد شد و نشد هم نشد.. میفروشمش.. چون به نظر من قبل خرید دستگاه باید ادم بدونه که جا برای کاووش زیاد داره اونم جاهای درست حسابی .. نه حدس و گمانی یا از قبل حفاری شده

یکشنبه 7 آبان1396 - 11:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 488 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 45 , 46 , 47 , 48 , 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 66 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure