انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 10:12am

پاسخ به موضوع  [ 488 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49  بعدی
 LORENZ DEEP MAX Z1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

economical نوشته است:
ادمی باید از تجربه های دیگران استفاده کنه کاری که ژاپنی ها میکنن و بهشت میگن ان ال پی که مردم موفقی دارن

بیشتر کاوشگران موفق تو پالسی ها از لورنز استفاده کردن که بارای خوبی رو باهاش زدن که دستگاههای دیگه نزدن

عمر میگن خودش طلاست چرا با دستگاهی شروع نکنیم که عمرمون به باد نره.....

ببخشید قصد بی احترامی ندارم
ولی اگه یه فروشنده مثل شما اینو نگه کی بگه!
داداش اگه کسی قصد کاوش داشته باشه و تو رویا و خیال سیر نکنه با همین فلزجو هم کارش راه میوفته
در ضمن مهندس حمید چندتا پست قبلتر تذکری دادن که شما اصلا توجه نکردی

شنبه 13 خرداد1396 - 9:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سرم
امیر حداد نوشته است:
economical نوشته است:
ادمی باید از تجربه های دیگران استفاده کنه کاری که ژاپنی ها میکنن و بهشت میگن ان ال پی که مردم موفقی دارن

بیشتر کاوشگران موفق تو پالسی ها از لورنز استفاده کردن که بارای خوبی رو باهاش زدن که دستگاههای دیگه نزدن

ببخشید قصد بی احترامی ندارم
ولی اگه یه فروشنده مثل شما اینو نگه کی بگه!
داداش اگه کسی قصد کاوش داشته باشه و تو رویا و خیال سیر نکنه با همین فلزجو هم کارش راه میوفته
در ضمن مهندس حمید چندتا پست قبلتر تذکری دادن که شما اصلا توجه نکردی

واقعا این نکته هم رعایت بشه خوبه تاپیک خرید و فروش جای مناسبی است

شنبه 13 خرداد1396 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام امیرحدادعزیز
واقعادمت گرم اینادیگه شورشودراوردن چقددیگه میخوان مردموببرن توتوهم بعددستگاهاشونوبفروشن دراینکه لورنزدستگاه قدرتمندیه شکی نیست ولی قرارنیست یکی تبلیق زیادی واسش بکنه یه بنده خداییم که تمام سرمایشوجمع کرده تابه نونی برسه پولشوبده برای لورنزفلزجوازلورنزبهترنیست ولی دست کمی ازش نداره
من کسیم که اپراتوریه فلزجورویادگرفتم جاهایی که بادستگاهای شرکتی 2مترکندن3مترکندن من بافلزجواونجاروکلا ردکردم دوستان کندن به سنگ اهن وخشت وسیلیس رسیدن ایناروبافلزجوتشخیس دادم حالا جاهای اصلی روکاملا کاوش نکردم متمعنم باتوکل به خدابه نتیجه میرسم نزدیکای جایی هستم که یکی ازاستراحت گاه کوروش کبیره به نتیجه رسیدم متمعن باشید اینجامیزارم
باسپاس

شنبه 13 خرداد1396 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جنابadinistor-6
شماباچه اطمینانی میگی لورنزتقلبی وجودنداره داداش فلزجوروتوقاب لورنزکردن فروختن حالا باچه کیفیتی معلوم نیست طرفم نمیدونه که دستگاه فلزجویه طرزکارفلزجورونمیدونه تکلیفش چیه ازمن خواست که دستگاشوتعمیرکنم منم قبول نکردم جریانم بهش نگفتم بخاطردلایلی 20میلیون فروخته میگفت 5میلیون زیرقیمت خریدم
دستگاه روی دمومونده بود

شنبه 13 خرداد1396 - 10:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جواد64 نوشته است:
سلام امیرحدادعزیز
واقعادمت گرم اینادیگه شورشودراوردن چقددیگه میخوان مردموببرن توتوهم بعددستگاهاشونوبفروشن دراینکه لورنزدستگاه قدرتمندیه شکی نیست ولی قرارنیست یکی تبلیق زیادی واسش بکنه یه بنده خداییم که تمام سرمایشوجمع کرده تابه نونی برسه پولشوبده برای لورنزفلزجوازلورنزبهترنیست ولی دست کمی ازش نداره
من کسیم که اپراتوریه فلزجورویادگرفتم جاهایی که بادستگاهای شرکتی 2مترکندن3مترکندن من بافلزجواونجاروکلا ردکردم دوستان کندن به سنگ اهن وخشت وسیلیس رسیدن ایناروبافلزجوتشخیس دادم حالا جاهای اصلی روکاملا کاوش نکردم متمعنم باتوکل به خدابه نتیجه میرسم نزدیکای جایی هستم که یکی ازاستراحت گاه کوروش کبیره به نتیجه رسیدم متمعن باشید اینجامیزارم
باسپاس

سلام دوست عزیز ان شاالله به نتیجه دلخواهت برسی @};-

شنبه 13 خرداد1396 - 11:01pm
مدیر کل
مدیر کل

فکر میکنم اگر کسی با دید علمی و فنی مربوط به منطق فلزیابهای پالسی به قضیه نگاه کنه کاملا واضح باشه که دانش فنی که در فلزیاب پالسی فلزجو پیاده شده بصورت یک معدل گیری کلی فراتر از حد لورنز هست! در واقع فلزیابهایی که شرکت لورنز میسازه از سالها پیش موجود بودن و بنده مدتها وقت صرف فهم کارکرد این نوع دستگاهها بعلاوه دستگاههای مینلب کردم. قبل از طراحی هم بارها دفترچه و فیلمهای مختلف این دستگاهها رو با دقت دیدم تا بتونم ازشون نکات فنی استخراج کنم. ضمن اینکه مسیر طراحی فلزجو بصورت یک پروژه عمومی طی حداقل 2 سال طی شد و بیش از 20 بار آپدیت رسمی صورت گرفت که بتدریج بسیاری از پیشنهادات و نظرات دوستان کاوشگر که امکانپذیر بود لحاظ شد. فکر نمیکنم این روالی بوده باشه که دیگران در طراحی فلزیاب طی کرده باشن چه شرکتها و چه اشخاص! بعلاوه ما تمرکزمون روی ملاحظاتی بوده که برای کاوش دفینه توسط کاوشگران داخلی مهم بوده نه نکاتی که در اکثر دستگاههای شرکتی بیشتر جهت سنس خورده ریز ها در نظر میگیرن. لذا من موارد متعددی رو در برتریهای فلزجو ذکر میکنم دیگه قضاوت با خودتون هست.

1- فرکانس: فلزجو دارای امکان تنظیم فرکانس 35 تا 999 هرتز بصورت هرتز به هرتز هست که علاوه بر امکان تیون روی فرکانس با امکان تداخل نویز کمتر میتونه بلحاظ تغییر فرکانسهای پایین ؛ متوسط یا بالا رفتار فلزیاب رو تغییر بده! چنین چیزی در لورنز وجود نداره و طبق مطلب ذکر شده در صفحه 19 دفترچه لورنز Z1 فرکانس پالس اون 1000 الی 2000 هرتز هست. فکر میکنم همه کسانی که با فلزیابهای پالسی کار کرده باشن هم نظر هستن که این فرکانس برای کاوش دفینه در عمق بالای خاک زیاد مناسب نیست و فرکانسهای پایین تر بطور محسوسی جوابدهی بهتر و برد بیشتر دارن.
2- عرض پالس: این تنظیم در تعیین قدرت پالسهای ارسالی توسط سیستم پالسی اهمیت داره و در جاهای مختلف میشه با تنظیم مناسب به نتیجه بهتری از نظر برد یا ثبات رسید. ولی نه تنها لورنز بلکه هیچ سیستم پالسی دیجیتالی در بازار دارای این امکان نیست و فلزجو براحتی این قابلیت رو در اختیار اپراتور گذاشته.
3- دیلی: هر چند تنظیم دیلی در هر دو سیستم وجود داره اما دیلی موجود در لورنز که بصورت 1 تا 4 و البته با منطقی معکوس نسبت به مفهوم واقعی دیلی در سیستمهای پالسی در نظر گرفته شده اصلا رنج تنظیم دقیقی نداره. لذا شما اگر به جداول برد صفحه 14 دفترچه لورنز Z1 رجوع کنین میبینید تنها با تغییر دیلی از 4 به 3 (یک درجه تفاوت!) حدود 15 درصد برد کم شده! این چیزی نیست که از نظر من مطلوب باشه. وقتی ما میتونیم تنظیم دیلی رو بصورت خیلی دقیق تر طراحی کنیم چرا باید با تغییر فقط یک درجه ای دیلی 15 درصد برد از دست بدیم و به ثبات توام با این میزان افت برد دلخوش باشیم؟ در فلزجو نه تنها دیلی بلکه تمامی تنظیمات دقیق تر قابل تنظیم هستن. البته هر کسی هم دوست نداشت یا حوصله نداشت میتونه تنظیمات رو بصورت چند درجه ای و بقولی کیلویی شبیه لورنز تغییر بده ولی اگر کسی بخواد اینگونه تنظیمات رو بطور دقیق با لورنز انجام بده امکانش وجود نداره.
4- تشخیص حفره: نه لورنز و نه مینلب امکان تشخیص حفره رو ندارن. ولی فلزجو براحتی و حداقل تا نصف برد فلزیابی خودش قادر به تشخیص و اعلام حفره هست.
5- میتر سنس: وجود یک میتر برای اندازه گیری شدت و میزان سنس برای فلزیاب بنظر من یک مزیت و نعمت بزرگ محسوب میشه! چون هم ناحیه سنس و هم مرکز سنس و هم احتمال خطا رو بصورت عددی و کاملا گویا مشخص میکنه و تنها با کسب کمی تجربه میشه براحتی از روی عدد میتر سنس در مورد عمق هدف هم گمانه زنی کرد. چنین قابلیت ساده ولی مهمی که در فلزجو وجود داره ؛ در دستگاههای لورنز و مینلب دیده نمیشه و نمودار سنس اونها هم اصلا در حد یک میتر عددی کمک کننده نیست.
6- برد: با توجه به اینکه هر دو سیستم از تکنیک پالس مشابهی استفاده میکنن برد دستگاهها مشابه هم هست. اما اگر مطلب مربوط به فرکانس و عرض پالس و تنظیمات دقیق تر در فلزجو رو در نظر بگیریم واضحه که تحت شرایط مختلفی میشه از فلزجو در حد محسوسی برد بیشتر گرفت. کما اینکه در چند مورد سنس ضعیف که با فلزجو انجام شده و درست هم بوده دوستان گزارش کردن که دستگاه GPX یا لورنز با همون لوپ اون هدف رو سنس نکرده!
7- تفکیک: در زمینه تفکیک که مهمترین وجه تمایز بین دستگاههای حرفه ای فلزیاب هست ؛ فلزجو برتری زیادی نسبت به لورنز داره. سیستم عدد تفکیک که مشابه هست و جای مقایسه خاصی نیست. اما مهم این هست که حذف آهن در فلزجو با لوپهای مونو و فریمهای بزرگ جواب میده ولی در لورنز تنها با لوپ دابل که حداکثر سایز اون 45 سانت هست قابل استفادست و مشخصا بدرد تفکیک اهداف بزرگ و در عمق بالا نمیخوره. بعلاوه سیستم تفکیک آهن در فلزجو دارای یک میتر آهن هم هست که نشان میده هدف تا چه حد در ناحیه آهن یا غیر آهن قرار داره. چنین چیزی مطلقا در هیچ فلزیابی از نوع پالسی وجود نداره و فقط در برخی انواع VLF دیده میشه. بعلاوه برد تفکیک در فلزجو تقریبا 1.5 برابر برد تفکیک در لورنز هست که این هم تفاوت بزرگی محسوب میشه. در نهایت باید عرض کنم برای تشخیص آهن در هیچ دستگاه بازاری اعم از لورنز و مینلب یا انواع VLF شما در عمق بیش از 1.5 متر شانسی ندارین در حالیکه فلزجو با فریم 2 متری و برای اهداف بزرگ امکان تفکیک تا عمقی حدود 6 متر رو فراهم میکنه! همه اینها با توجه به اینکه تفکیک در عین امکان تغییر در رنج گسترده برای فرکانس و عرض پالس پیاده شده در نوع خودش بینظیر هست و در نهایت میتونم ادعا کنم مطلقا حتی یک فلزیاب از نوع پالسی در دنیا پیدا نمیکنین که تفکیکش چه بلحاظ دقت و گویایی و چه از نظر برد قابل مقایسه با فلزجو باشه. البته از نظر برد تصور میکنم بین مجموع فلزیاب های مختلف در دنیا برد تفکیک فلزجو قطعا مقام اول رو داره مگر اینکه کسی بتونه خلافش رو ثابت کنه! بنده در این مورد خاص ادعای کامل دارم چون بهتر از هر کسی میدونم روی این قسمت چقدر وقت و تلاش صرف کردم و حتی برخی ریزه کاریهایی که تصورش رو نمیکردم در آزمون و خطاها مشخص شد و به جواب رسید. چیزی که مطمئنا در مقالات و پتنت های علمی منتشر شده تا این لحظه هم وجود نداره.
8- ثبات و حساسیت به غیر فلزات یا سفال: در بحث ثبات اگر منظور حساسیت به زمین باشه وضعیت تمام این دستگاهها با لوپ مونو و سنس غیر حرکتی مشابه هست! کافیه فیلم تستهای لورنز با فریم 1 متری یا دستگاههای GPX با لوپ مونو رو ببینین. اینجاست که عرض میکنم این دستگاهها در نهایت تمرکزشون روی پیدا کردن خورده ریز هست چون بسیاری از مزیتهای عمده اونها با لوپ دابل حاصل میشه که مشخصا بدرد سنس اهداف بزرگ و در عمق بالا نمیخوره. لذا مقایسه ای هم باشه باید با لوپ مونو انجام بشه مثل فریم 1 یا 2 متری. لذا شرایط کاملا مشابه هست. نه بنده میتونم ادعای فراتر از لورنز داشته باشم و نه اونها! چون منطق سنس فلزیاب رسانایی الکتریکی هدف هست و مثلا اگر یک تکه سفال خاص با یک فلزیاب سنس بشه با هر فلزیابی با همون میزان قدرت یا حساسیت باز هم سنس میشه. این رو ما حتی در سری GPX مینلب هم که توی این ریزه کاریها تکنولوژی بالاتری داره میبینیم دیگه لورنز که جای خود داره و دوستان هم در تاپیکهای اپراتوری انواع دستگاهها به اینگونه خطاها اشاره داشتن و طبیعی هم هست.
9- اسکن تصویری: در لورنز امکان یک نوع اسکن تصویری وجود داره که لازمه اون صرف هزینه جهت خریداری ماجول دیتالاگر لورنز هست. بنده تصور نمیکنم حداقل برای فلزیاب چنین چیزی در بیش از 1 درصد موارد کاوش فایده ای داشته باشه کما اینکه بارها دوستان اپراتور لورنز هم اشاره داشتن. اما در فلزجو بدون صرف هزینه بیشتر و با روش دستی انتقال اطلاعات به نرم افزار کامپیوتر امکان 3 نوع اسکن تصویری وجود داره کما اینکه روش اون رو در تاپیک اپراتوری فلزجو شرح دادم. بنابراین فکر میکنم چون اسکن تصویری بسیار کم کاربرد داره ؛ امکان انجامش به روش دستی و اون هم با 3 مدل تصویر بدون صرف هزینه اضافی در فلزجو بخودی خود میتونه یک مزیت محسوب بشه.
10- سیستم صوتی: سیستم صوتی و تنوع تونهایی که فلزجو داره در مجموع بنظر من حداقل نسبت به لورنز برتری داره و نوع تغییر صدا گویا تر هست.
11- سیستم رمز عبور: اکثر دستگاههای معتبر نظیر لورنز و مینلب امکان رمز گذاری روی دستگاه رو ندارن. هر چند شاید این مورد فنی مهمی نباشه ولی باید توجه داشت که بنده بر اساس درخواستهای مکرر تعدادی از دوستان مصرف کننده چنین چیزی رو در نظر گرفتم و این خودش نشون میده حداقل در کشور ما برای خیلی از اپراتورها مهم هست که دستگاه دارای رمز باشه و فقط توسط صاحب دستگاه قابل استفاده باشه!

اینها مواردی بود که بنظر من رسید و با توجه به حجم کار فنی طی 2 سال مطمئن نیستم چیزی از قلم نیفتاده باشه. البته بنده منکر برخی ریزه کاریها یا مسائل ظاهری یا کیفیت ساخت یک دستگاه شرکتی اون هم توسط شرکتهای صاحبنامی که سالها سابقه کار دارن و مدلهای زیادی دستگاه عرضه کردن نیستم. بهرحال بنده بتنهایی و در عرض 2 سال طرح فلزجو رو پیاده کردم و از بسیاری نکات که در دستگاههای اونها وجود داشته هم استفاده کردم. اما مواردی که عرض شد تفاوتهای مثبت مهمی هست که فکر نمیکنم قابل انکار باشه.
در عین حال بنده موافقم که باید به نظر هر کسی احترام گذاشت. اما فکر میکنم اگر بحث احترام باشه باید به حاصل عمر و تلاش یک هموطن که چنین پروژه ای رو پیش برده و در اختیار عموم گذاشته خیلی بیشتر احترام گذاشت! وگرنه خرید دستگاه از لورنز که شاید 10 برابر قیمت ساخت از شما هزینه دریافت میکنه و بابت خرید اون سالانه میلیاردها تومن ارز از کشور خارج میشه چیزی نیست که بهش افتخار کنیم. بخصوص که با همین 30 میلیون پول اگر کل سرمایه کسی باشه ؛ میشه مثلا یک ماشین خرید و مسافرکشی کرد یا یک مغازه اجاره کرد و کسب و کاری راه انداخت و امثال اینها که قطعا بهتر و مطمئن تر از سرمایه گذاری روی کار کاوش هست. بنده هیچوقت بعنوان یک هدف شغلی کاوش رو به کسی توصیه نمیکنم ولو اینکه بهترین دستگاه دنیا رو هم در اختیار داشته باشه. چون مسائل و جزئیات مهم در کار کاوش بسیار فراتر از بحث دستگاه هست.

یکشنبه 14 خرداد1396 - 4:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.مهندس قبلا یکی از قزوین ورژن اول فلزجو رو واسم ساخت که بدلایلی اوکی نبود چون هم طرف وارد نبود هم کیفیت پایین قطعات باعث خیلی مشکلات میشه بعداز اون چنس و دوازده رگلاتوره رو هم خریدم که هیچ.نتیجه اینکه بعداز گذشت دوسال از گوشه کنار شاهد موفقیت فلزجو هستیم میخوام اینو بگم اون پالسی شرکتی چندین میلیونی چیزی شاخی نیست بخدا اگر کسی بلد کار باشه و از قطعات خوب استفاده کنه همین فلزجو کار همون دستگاهای چند ده میلیونی رو میکنه اون پولهای میلیونی رو واسه پالسی هزینه نکنین بزنین به کار و کاسبی .در اخر میخوام بگم با توضیحات مهندس دیگه جایی حرفی نمونده

یکشنبه 14 خرداد1396 - 8:35am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز، امیدوارم ترکی استانبولی بلد باشین و از صفحه 15 بخونین
با تشکر و آرزوی موفقیت برای یکایک دوستان
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/inde ... 162.0.html

موفقیت تنها یک چیز است این که : زندگی را به دلخواه خود بگذرانید

یکشنبه 14 خرداد1396 - 9:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

economical نوشته است:

یعنی هرکسی لورنز بخره میشه استفاده کردن از تجربه دیگران و میشه مثل ژاپنیا و بهش میگن ان ال پی! :-\ چه جالب!
درسته عمر طلاست چرا با دستگاهی با این قیمت شروع کنیم که زندگیمون... بره :D

یکشنبه 14 خرداد1396 - 10:02am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مشکل کار اینجاست
آهن سرد را کوبيدن....
استاد بازی با کلماتین دوست عزیز alıreza
خوبه این فقط زندگی رو میبره....

آفتاب آمد دلیل آفتاب :D

موفقیت تنها یک چیز است این که : زندگی را به دلخواه خود بگذرانید

یکشنبه 14 خرداد1396 - 10:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 488 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Dariush1330 و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure