انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 8:58pm

پاسخ به موضوع  [ 488 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 49  بعدی
 LORENZ DEEP MAX Z1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
امیدوار عزیز مطلبی که مسعود جان از نظر قیمت گفتن کاملا درسته و در سایتهای مختلف خارجی هم قابل تحقیقه. قیمت یورو رو هم که حتما خودتون میدونین! پس رقم پایینی که گفته شده معقول نیست و قطعا یک جای کار میلنگه.
کلا اگر نظر بنده رو بخواین با توجه به درصد تقلبی بودن فلزیاب ها بخصوص لورنز حتی در خارج ایران و قیمت بسیار بالایی که داره و در مقابلش تکنولوژی خارق العاده ای نداره ؛ این فلزیاب رو از نظر ارزش در برابر قیمت حتی به فرض اصل بودن مناسب نمیدونم! فلزیاب شرکتی با این قیمتها باید یک سازنده معتبر و با سابقه داشته باشه و یا حداقل بدونیم از تکنولوژی واقعا بالا در ساختش استفاده شده. این فاکتورها رو بصورتی که در دنیا ثابت شده باشه فقط در محصولات شرکتهای گرت و مینلب میشه دید. حالا فلان فلزیاب نظامی و زالوت و خواب و افسانه ها هم حسابشون جداست! :D ما چیزی رو باید قبول کنیم که دنیا قبول داره. نه شایعاتی که مخصوص کشور خودمون هست!!!

حمید جان سلام
شخصا به شرکتهای kellyeco , detector , deepar ایمیل زدم و ازشون راهنمایی برای خرید دستگاه خواستم که هر سه تا شرکت لورنز z1 رو تایید کردند و فکر میکنم تو دنیا این دستگاه مطرح باشه " کاری با قیمت و یا نوع مدارش ندارم
به این دلیل دنبال طرز تهیه کردن این دستگاه بودم و برای اینکه دوستان سر در گم نشن برای خرید توضیحاتی دادم
نظر شما کاملا محترمه ولی من در خصوص گرت و مینلب به این نتیجه رسیدم که تو عمق کم کارایی دارند
با توجه به جدول عمق زنی z1 یک فلز 5میلیمتری رو با لوپ 26 سانت تو عمق 22 سانتی و همون 5 میلیمتری رو با لوپ 35 تو عمق 28 سانتی سنس میکنه
گرت ( تقریبا 1200 دلار در دبی )و مینلب ( gpx5000 تقریبا 4000 دلار در دبی ) خیلی ارزونتر از این حرفها درمیاد ولی لورنز هم تو عمق پایین کارایی داره و هم عمق بالا " مثلا یه جنس 30x18x15cm رو تو عمق 3.40 میزنه و این کار گرت و مینلب نیست
این جمله رو خیلی قبول دارم " ما چیزی رو باید قبول کنیم که دنیا قبول داره. نه شایعاتی که مخصوص کشور خودمون هست!!!

پنج شنبه 21 آبان1393 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دمت گرم داش مسعود
خیلی مردی
این شایعاتو خوب اومدی
اشانتیونتم هر وقت لورنز گرفتی بگو من در خدمتتم همه فوتو فناشو بی منت بهت یاد میدم اصلا نگران این بعد قضیه نباش

راستی اینم یادم رفت بگم
دقیقا 2 سال پیش همین موقعه ها بود تو اذر ماه بودیم که من برای خرید ایکس 5 کلی به لورنز ایمیل زدم ولی هیچ جوابی نیومد برام که بعد به کلی کو ایمیل زدم که گفتش ایکس 5-6 دیگه تولید نمیشه و شرکت لورنز هم تا بعد از تعطیلات کریسمس به هیچ کسی جواب نمیده چون داره رو ورژن جدید تر کار میکنه و شما باید از نمایند گی بپرسی که اگه داشته باشن برات بفرستن فک کنم ایمیلش هنورز موجود باشه باید بگردم

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

پنج شنبه 21 آبان1393 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شایان نوشته است:
دمت گرم داش مسعود
خیلی مردی
این شایعاتو خوب اومدی
اشانتیونتم هر وقت لورنز گرفتی بگو من در خدمتتم همه فوتو فناشو بی منت بهت یاد میدم اصلا نگران این بعد قضیه نباش

راستی اینم یادم رفت بگم
دقیقا 2 سال پیش همین موقعه ها بود تو اذر ماه بودیم که من برای خرید ایکس 5 کلی به لورنز ایمیل زدم ولی هیچ جوابی نیومد برام که بعد به کلی کو ایمیل زدم که گفتش ایکس 5-6 دیگه تولید نمیشه و شرکت لورنز هم تا بعد از تعطیلات کریسمس به هیچ کسی جواب نمیده چون داره رو ورژن جدید تر کار میکنه و شما باید از نمایند گی بپرسی که اگه داشته باشن برات بفرستن فک کنم ایمیلش هنورز موجود باشه باید بگردم

شایان جان شما نسبت به بنده لطف دارید قربان @};-
یکی از دردسرهای من برای خریدن کار کردن با دستگاه بود که راحت میتونم بگم تا حالا دستگاه رو از نزدیک هم ندیدم =))
و ممنون میشم که در صورت نیاز دست من رو بگیری و کمکم کنی :-BD
کاملا صحیح میفرمایید "اولا به هیچ وجه مستقیما خود شرکت دستگاه رو نمیفروشه و تولید این دستگاه در حال حاضر قطع شده و در صورت موجود بودن فقط میتونید از نمایندگیها خریداری کنید

پنج شنبه 21 آبان1393 - 1:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجددا برای دوستان عزیز قیمت دستگاه و لوازم جانبی رو ضمیمه میکنم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 21 آبان1393 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجددا کاتالوگ دستگاه z1 رو برای دوستان عزیز ضمیمه میکنم ( به همراه جدول متراژ ) @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 21 آبان1393 - 1:36am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم مسعود عزیز.
البته فکر میکنم سوءتفاهمی پیش اومده باشه! بنده منظورم به لورنز نبود! دوستان برند جدیدی مطرح کردن که هنوز اطلاعات دقیقی در موردش در اختیار ما نیست. وگرنه خود سیستم لورنز اصل اگر از حیث برد بخواد سنجیده بشه درسته از همه فلزیاب های مینلب و گرت قوی تره! علتش هم خیلی سادست و ربطی به مارکش نداره. لورنز سیستمش پالس قدرتی هست و تنها خوبیش همون قدرت بالاست. ولی سیستمهای مینلب و گرت بیشتر بحث تفکیک رو در نظر دارن و لذا از تکتیکهای فنی پیچیده و خاصی استفاده میکنن. بعنوان مثال در بحث طلایابی فکر نمیکنم کسی در دنیا تا بحال تونسته باشه ادعا کنه طلایابی بهتر از سری GPX مینلب وجود داره! این رو دیگه همه قبول دارن. سیستمهای وی ال اف هم که بلحاظ تکنولوژی فازی که استفاده میکنن مشخصا تفکیک بهتری نسبت به پالسی ها دارن. لورنز از نظر تفکیک حرفی در برابر اون سیستمها نداره و صرفا از نظر قدرت مورد توجه قرار میگیره. قدرتش هم چیزی نیست که واقعا خیلی بیشتر از این دستساز ها باشه. با همین مدارات موجود پالسی و بشرط ساخت با کیفیت بالا میشه حداقل به 80 درصد جدول برد رسمی کاتالوگ لورنز Z1 رسید! این واقعیتی هست که هر کسی که فلزیاب پالسی ساخته باشه و کاتالوگ لورنز رو هم ببینه بهش پی میبره. لذا چیزی که بیشتر از نظر من مساله داره این هست که آیا اون چند درصد برد اضافی ارزش این رو داره که دهها برابر یک فلزیاب دستساز هزینه بشه؟! اگر کسی از من نظر بخواد عرض میکنم خیر! برای همین سلیقه شخصی من در صورت نیاز به دستگاه فلزیاب ؛ ساخت یک دستساز پالسی خوب و در کنارش تهیه یک وی ال اف یا سری GPX مینلب از بازار هست. اینجوری هم هزینه کمتری میکنیم و هم کارایی های مهم و مختلف رو در کنار همدیگه داریم. وگرنه قیمت لورنز به نسبت کاراییش واقعا بالاست. قسمت دیتالاگرش هم که اصلا بدرد دفینه یابی نمیخوره.
قسمتی از مقایسه شما هم اصولا درست نبود! علتش این هست که وی ال اف ها یا پالسی ترکیبی هایی نظیر سری GPX به اون شکل با لوپ بزرگ ارائه نمیشن! فلزیاب اگر ساخت هر شرکتی هم باشه و از هر تکنولوژی که فکرش رو بکنید هم استفاده بکنه باز هم محدود به شرایط فیزیکی لوپ از نظر سایز و نوع سیم پیچ هست. این رو از من بپذیرید! پس فلزیابی با لوپ کوچک اصلا قابل مقایسه با فلزیابی با لوپ بزرگ نیست! همین مدارات ساده موجود در انجمن با لوپ 1 متری براحتی برد بیشتری نسبت به انواع لورنز با لوپ 45 سانتی ارائه میدن! اینجا دیگه بحث سیستم مطرح نیست. سایز لوپ از حدی بیشتر تفاوت بکنه دیگه ساده ترین دستگاه هم برد بالاتر رو نتیجه میده. وی ال اف ها با لوپ بزرگ درست کار نمیکنن و بعلت سیستم موشن سنس اصولا لوپ بزرگ براشون خوب جواب نمیده. ولی سری GPX امکان استفاده از لوپ بزرگ رو هم تا حدی داره و بردهای بالایی هم در موردش بدست میاد. بخصوص که سیستمش وی ال اف نیست بلکه پالسی ترکیبی هست. در مقابل سیستمهایی نظیر لورنز که پالسی قدرتی هستن براحتی از لوپ 1 متری و حتی فریم دوبل استفاده میکنن و بواسطه بزرگی لوپ براحتی به برد بالا دست پیدا میکنن. باز هم تاکید میکنم علت اصلی تفاوت برد در فلزیاب ها سایز و نوع لوپ هست. مقایسه فلزیابی که برد نهاییش برای لوپ 1متری تبلیغ میشه با فلزیابی که نهایت سایز لوپش در حد 40 سانت هست اصلا منطقی نیست. متاسفانه این نکته ای هست که نه فروشندگان به روی خودشون میارن و نه اکثر خریداران متوجهش هستن!

پنج شنبه 21 آبان1393 - 2:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با فرمایشات مهندس حمید گرامی در مورد توان فلزیاب های دستساز کاملا موافقم . مدار تی ال بنده با ثبات بسیار عالی ، عمق زنی بسیار مشابه لورنز داره . نتایج تست های واقعی که گرفتم اینو کاملا تایید میکنه . جدول عمق زنی لورنز z1 رو که ملاک قرار بدیم ، فلزیاب تی ال شاید بیش از 90 درصد شباهت کارایی داره باهاش . در ضمن دوستان گرامی بنده فروشنده نیستم که تبلیغ سیستم خودم رو بکنم . اما باور کنین با حدود 400 تومن سیستمی معادل لورنز ساختم . مطمئن باشین نهایت توان سیستم های پالسی همین میشه . از نظر بنده یکی از برتری های مهم لورنز سرعت سنس اونه که بسیار عالیه . اگر تی ال رو بتونین باهاش درست کار کنین و قلقش رو بگیرین بهتون قول میدم چیزی از لورنز کم نداشته باشه ( البته از نظر عمق زنی و ثبات ) . هر مشکلی که تو نتیجه گیری نا مناسب دوستان وجود داره از نظر بنده تو کیفیت ساخت پایین و لوپ نامناسبه . بعد از ماهیت خود مدار این دو تا حرف اول رو میزنن . البته امیدوارم مهندس حمید گرامی جسارت ما رو ببخشن . توضیحاتی رو در جهت فرمایشات ایشون عرض کردم . @};- @};-

پنج شنبه 22 آبان1393 - 10:05am

سلام با راهنمایی علی آقا منتظر ایمیل شرکت نماندم و زنگ زدم شماره سریال دستگاه رو تایید کردن و به کمک یکی از دوستان دستگاه رو آپدیت کردم بازم از آقا آرش و علی آقا تشکر میکنم امشب هم عازمه تپه ای در روانسریم دعا کنید به یه چیز ی ما هم بزنیم

پنج شنبه 22 آبان1393 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم مسعود عزیز.
البته فکر میکنم سوءتفاهمی پیش اومده باشه! بنده منظورم به لورنز نبود! دوستان برند جدیدی مطرح کردن که هنوز اطلاعات دقیقی در موردش در اختیار ما نیست. وگرنه خود سیستم لورنز اصل اگر از حیث برد بخواد سنجیده بشه درسته از همه فلزیاب های مینلب و گرت قوی تره! علتش هم خیلی سادست و ربطی به مارکش نداره. لورنز سیستمش پالس قدرتی هست و تنها خوبیش همون قدرت بالاست. ولی سیستمهای مینلب و گرت بیشتر بحث تفکیک رو در نظر دارن و لذا از تکتیکهای فنی پیچیده و خاصی استفاده میکنن. بعنوان مثال در بحث طلایابی فکر نمیکنم کسی در دنیا تا بحال تونسته باشه ادعا کنه طلایابی بهتر از سری GPX مینلب وجود داره! این رو دیگه همه قبول دارن. سیستمهای وی ال اف هم که بلحاظ تکنولوژی فازی که استفاده میکنن مشخصا تفکیک بهتری نسبت به پالسی ها دارن. لورنز از نظر تفکیک حرفی در برابر اون سیستمها نداره و صرفا از نظر قدرت مورد توجه قرار میگیره. قدرتش هم چیزی نیست که واقعا خیلی بیشتر از این دستساز ها باشه. با همین مدارات موجود پالسی و بشرط ساخت با کیفیت بالا میشه حداقل به 80 درصد جدول برد رسمی کاتالوگ لورنز Z1 رسید! این واقعیتی هست که هر کسی که فلزیاب پالسی ساخته باشه و کاتالوگ لورنز رو هم ببینه بهش پی میبره. لذا چیزی که بیشتر از نظر من مساله داره این هست که آیا اون چند درصد برد اضافی ارزش این رو داره که دهها برابر یک فلزیاب دستساز هزینه بشه؟! اگر کسی از من نظر بخواد عرض میکنم خیر! برای همین سلیقه شخصی من در صورت نیاز به دستگاه فلزیاب ؛ ساخت یک دستساز پالسی خوب و در کنارش تهیه یک وی ال اف یا سری GPX مینلب از بازار هست. اینجوری هم هزینه کمتری میکنیم و هم کارایی های مهم و مختلف رو در کنار همدیگه داریم. وگرنه قیمت لورنز به نسبت کاراییش واقعا بالاست. قسمت دیتالاگرش هم که اصلا بدرد دفینه یابی نمیخوره.
قسمتی از مقایسه شما هم اصولا درست نبود! علتش این هست که وی ال اف ها یا پالسی ترکیبی هایی نظیر سری GPX به اون شکل با لوپ بزرگ ارائه نمیشن! فلزیاب اگر ساخت هر شرکتی هم باشه و از هر تکنولوژی که فکرش رو بکنید هم استفاده بکنه باز هم محدود به شرایط فیزیکی لوپ از نظر سایز و نوع سیم پیچ هست. این رو از من بپذیرید! پس فلزیابی با لوپ کوچک اصلا قابل مقایسه با فلزیابی با لوپ بزرگ نیست! همین مدارات ساده موجود در انجمن با لوپ 1 متری براحتی برد بیشتری نسبت به انواع لورنز با لوپ 45 سانتی ارائه میدن! اینجا دیگه بحث سیستم مطرح نیست. سایز لوپ از حدی بیشتر تفاوت بکنه دیگه ساده ترین دستگاه هم برد بالاتر رو نتیجه میده. وی ال اف ها با لوپ بزرگ درست کار نمیکنن و بعلت سیستم موشن سنس اصولا لوپ بزرگ براشون خوب جواب نمیده. ولی سری GPX امکان استفاده از لوپ بزرگ رو هم تا حدی داره و بردهای بالایی هم در موردش بدست میاد. بخصوص که سیستمش وی ال اف نیست بلکه پالسی ترکیبی هست. در مقابل سیستمهایی نظیر لورنز که پالسی قدرتی هستن براحتی از لوپ 1 متری و حتی فریم دوبل استفاده میکنن و بواسطه بزرگی لوپ براحتی به برد بالا دست پیدا میکنن. باز هم تاکید میکنم علت اصلی تفاوت برد در فلزیاب ها سایز و نوع لوپ هست. مقایسه فلزیابی که برد نهاییش برای لوپ 1متری تبلیغ میشه با فلزیابی که نهایت سایز لوپش در حد 40 سانت هست اصلا منطقی نیست. متاسفانه این نکته ای هست که نه فروشندگان به روی خودشون میارن و نه اکثر خریداران متوجهش هستن!

حمید جان مجددا سلام
قبل از هر حرفی به عرض برسونم که اصلا و ابدا از طرف من سوء تفاهم پیش نیومده قربان "اگر تو پست قبلی اندازه و متراژ رو با در نظر گرفتن لوپ ها نوشتم فقط منظورم این بود که لورنز هم تو عمق کم جواب میده و هم تو عمق زیاد " البته بازم میگم بدون در نظر گرفتن تفکیک @};- همچنان ارادت باقیست @};-
این رو از من بپذیرید! با این جمله من رو شرمنده خودتون کردید قربان " #-o
من تمام فرمایشات جنابعالی رو قبول دارم :-BD
من در حدی نیستم که بتونم اظهار نظری کنم و حتی مقایسه ای راجب به دستگاه ها کنم " به نظر من تو این بحث اولین چیزی که مورد توجه کاوشگران عزیز قرار میگیره بحث عمق زنی و متراژ هست ( البته در بعضی مناطق به خاطر تفکیک مینلب و گرت خیلی بهتر جواب میده )
فرق من و شما در این است که شما با نگاه تخصصی و الکترونیک به این دستگاهها نگاه میکنید در صورتیکه من اصلا نمیتونم تو این مبحث به خاطر اطلاعات کم خودم وارد بشم " در خصوص GPX5000 مدل PRO PACK هم خیلی سوال کردم و هیچ گونه نقصی با توجه به اطلاعات خودم تو این دستگاه ندیدم و میشه گفت دستگاه خوبی هست و تنها چیزی که باعث شد دنبال لورنز برم این بود که برای متراژ بالا فکر میکنم بهتر جواب میده
یکی از بزرگترین ایرادهای ما ایرانی ها در خصوص تجارت و یا عرضه کردن محصولات جدید نداشتن تبلیغات مناسب بوده و هست " هیچ عقل سلیمی قبول نمیکنه که مثلا دستگاه لورنز 5000 یوروو ارزش داشته باشه و به قول اساتید محترم تو این رشته کمتر از یک و یا دو میلیون هزینه نداره
ولی چرا باید کسانی که میخوان دستگاه تهیه کنن هزار و یه جور بدبختی بکشن تا اون رو با هزینه های سنگین تهیه کنن ؟و خیلی از این عزیزان هم در قبال پولی که میدن جنس اصل رو بهشون تحویل نمیدن " علتش رو هم همه میدونیم چیه
من راجب به ردیاب و دستگاه های انجمن هم تقریبا مطالبشون رو میخونم
ببخشید که این جمله رو به کار میبرم که واقعا سزاوار تلاش جنابعالی و آقا مجتبی نیست "برای فروش این دستگاه باید ریز خرید و دستمزد و . . . به مشتریان و کاربران اعلام کنید که با هزار و یه جور فیلمی که سرتون درمیارن بتونید این دستگاهه رو بفروشید "هم من میدونم و هم همگی میدونن که این رقمها تو این کار چیزی نیست و به نظر من تنها موردی که باعث شده اینجوری بشه ثابت نکردن و یا ثابت نشدن این دستگاههای دست ساز برای مصرف کنندگان هست "
من فکر میکنم اگه شما همین کار را مثلا داخل ترکیه ای که ماها آدمش کردیم و با پشتوانه قوی دست به انجام این کار میزدید و با کیفیتی که بتونه جلوی متخصصان این کار قد علم کنه دست کمی از لورنز و یا هزاران شرکت خارجی نداشتید و به این جمله هم ایمان دارم که هر کسی هر کاری رو بخواد انجام بده میتونه و فقط باید تلاش کنه و قوی ظاهر بشه و در این راه هزینه هایی را هم متقبل بشه " به عبارتی خاک کار رو باید خورد که در آینده نه چندان دور به موفقیت دست پیدا کرد
جسارت بنده رو ببخشید قربان @};-

پنج شنبه 22 آبان1393 - 7:30pm

عیب ما ایرانی ها اینکه نمیتونیم گروهی در یک پرژه کار کنیم و به سرانجام برسونیم و لی اروپایی ها به راحتی این کار را انجام می دند و در کارشون هم همیشه موفق تر از ما هستند
در مورد دستگاه های دست ساز نسبت به لورنز باید بگم اولا هیچ موقع به اون سرعت و تیزی عمل نمی کنند مثل خوب اگر بخوام در این مورد بزنم " اگر شما یک سکه را بر روی دستگاه بگیری و به سرعت این و اونور بکشی دستگاه دست ساز بعضی مواقع رد می کنه ولی در مورد لورنز این طور نیست و به سرعت عکس العمل نشون می ده ثانیا دریک منطقه ی کوچک دستگاه دست ساز باید هر چند یکبار بایدمدام کالبره بشه ولی در مورد لورنز اینطور نیست .ثالثا دستگاه های دست ساز تقریبا همشون مهندسی معکوس شده ی دستگاه دیگه هستند و یه دستگاه کپی تقریبا به هیچ وجه کار دستگاه اصلی رو نمیکنه .
در کل باید بگم در این کار دستگاه 30 درصد ماجراست و در بیشتر موارد شاید یه دستگاه کپی کار آدمو راه بندازه آیتم های مهمتر از دستگاه هم در کار شریک هستند معمولا غیر حرفه ای ها اول به فکر دستگاه و خیالت زیادی در مورد دستگاه در فکرشون می پرورونند به شخصه در یک تجربه شخصی که با دستگاه لورنز داشتم یارو به من میگه این دستگاه شما اصلا خوب کار نمی کنه ، می گفت یه دستگاه خوب باید جنس هر چیز رو بگه ، می گفت مثلا اگر من یه دمپایی را از جلو دستگاه رد کردم باید بگه دمپایی ~X(

پنج شنبه 22 آبان1393 - 9:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 488 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arlim و 189 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure