انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 6:11am

پاسخ به موضوع  [ 488 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 49  بعدی
 LORENZ DEEP MAX Z1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
لورنز z1 تفکیکش به چه صورتیه ؟
آیا جنس فلز سنس شده را بصورت عدد مشخص میکنه یا اینکه فقط از روی نوع بوق میشه تشخیص داد ؟
راجع به حذف آهن واسه سنس امکانشو داره ؟

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

پنج شنبه 15 خرداد1393 - 9:56am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستایی که z1 دارن لطف کنید اهم و قطر لوپها رو اینجا اعلام کنید شاید به درد یکی بخوره.

یکشنبه 18 خرداد1393 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جنس ازکوچک به بزرگ باعددمشخص میشه وتفکیک داره همشون ازسکه کوچک بگیرتا به فلزاته بزرگه مس وطلاباعدده مشخص

یکشنبه 18 خرداد1393 - 9:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ali7777 نوشته است:
جنس ازکوچک به بزرگ باعددمشخص میشه وتفکیک داره همشون ازسکه کوچک بگیرتا به فلزاته بزرگه مس وطلاباعدده مشخص

البته باید این نکته رو هم اضاف کنید که لورنز برای بعضی از فلزات مثل آلومنیوم مس و طلا یک محدوده ی عددی رو نشون می ده.من با لورنز Z1 کار کردم و قبل از اون هم یه پالسی دست ساز داشتم سابقه ی کار با فلزیاب دیگه ای رو ندارم اما چند وقتیه که با لورنز کار می کنم....علیرغم اینکه در دفترچه ی راهنما حالت gnd رو برای زمین های های ماینرال توصیه کرده اما بالانس دستگاه در این حالت بسیار سخته....بنا به توصیه ی دفترچه دستگاه باید به نحوی بالانس بشه که بعد از تغییر ارتفاع دستگاه آلارم نده که من تو زمین پر از املاح موفق به اینکار نشدم(شاید نیاز به تمرین بیشتر باشه)اما در حالت del توی همین زمین دستگاه رو به نحو نسبتا مطلوبی بالانس کردم....به منظور اطمینان از قدرت سنس دستگاه می تونید بعد از انتخاب حالت del یا gnd حساسیت دستگاه رو با یک فلز مثلا با یک قوطی نوشابه بسنجید...البته این تجربیات برای لوپ سه در سه هست در صورتی که برای کویل های استاندارد لورنز جهت بالانس دستگاه مشکل چندانی نخواهید داشت.
برای تشخیص فلز مغناطیس و غیر مغناطیسی که برای لوپ دابل استفاده می شه نمی شه خیلی به اون اتکا کرد و باید بیشتر کنداکتیوتی نامبر (عدد به نمایش رد اومده رو صفحه)رو مد نظر داشته باشید
در بعضی از زمین ها بعد از گذشت چند دقیقه دستگاه شروع به آلارم دادن می کنه ...این بوق به صورت ممتد شنیده می شه با تغییر ارتفاع لوپ اوج می گیره بنا به توصیه ی دفترچه ی راهنما در اینجور مواقع می بایست دکمه یzeroدستگاه رو فشار داد تا تنظیمات آستانه ای دستگاه به حالت اولیه برگرده و به اصطلاح recall بشه
من مایلم از تجربه ی دوستان اوپراتور که با z1کار کردند بیشتر استفاده کنم بویژه در زمینه ی بالانس در زمین های با میزات املاح بالا

جمعه 29 خرداد1393 - 12:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من چند وقتی هست که با انجمن فلزجو آشنا شدم و مطالب اون رو می خونم در تاپیک لورنز متاسفانه کمتر با موضوعات بدرد بخور در مورد اپراتوری z1مواجه شدم و بیشتر بحث سر موضوعات عبث و بیهوده بوده امیدوارم دوستان تمرکز بیشتری روی این موضوع داشته باشن لازم می دونم از آقای سرو بابت توضیحات مفیدشون تشکر کنم..

جمعه 29 خرداد1393 - 12:44am

یه قسمت جدید توسط استاد هوشی بنام آموزش اپراتوری لورنز زد وان باز شده میتونید اونجا آموزش کار با لورنز زد وان رو دنبال کنید

جمعه 30 خرداد1393 - 11:06am

interlock نوشته است:
سلام دوستان من چند وقتی هست که با انجمن فلزجو آشنا شدم و مطالب اون رو می خونم در تاپیک لورنز متاسفانه کمتر با موضوعات بدرد بخور در مورد اپراتوری z1مواجه شدم و بیشتر بحث سر موضوعات عبث و بیهوده بوده امیدوارم دوستان تمرکز بیشتری روی این موضوع داشته باشن لازم می دونم از آقای سرو بابت توضیحات مفیدشون تشکر کنم..

سلام عزیز
این حرفی که شما زدی را من خودم به شخصه تجربه کردم با لورنز اما نه با z1
با لورنز x3 و 5 . دستگاه روی del به خوبی و با حد اکثر قدرت تنظیم میشه و راحت میشه باهاش جستوجوکرد
اما وقتی میزاری رو حالت gnd هرکاری میکنی نمیشه ساکتش کارد حتی هر 2 تا gnd تا اخر
ثابت که هستی ساکت هست اما به محض حرکت همین جوری صدا ازش در میاد چه با لوپ 35 و 1.1 نمیدونم مشکل از چی هست راستش من چون دستگاه مال خودم نیست فکر میکردم این 2 تا ولوم خراب هست چون توی فیلم های اموزشی میدیدم طرف خیلی راحت با gnd 1 دستگاه را ساکت میکرد اما من با gnd 1 , 2 هم نمیتونم باهاش بگردم
یه سوال تو حالت del مگه قسمت gnd از کار نمی افته یا برعکس توی دفتر چه و فیلم ها که من این جوری دیدم
اما تو دستگاه ما زمانی که gnd ها اخر هست و ما داریم روی del کار میکنیم دستگاه تفکیکش تقریبا خوبه
اما وقتی gnd ها کمترین مقدار هست تو حالت del ما تفکیک مقناطیس و غیر مغناطیس نداریم و همه را میزنه غیر مغناطیس
خیلی از حالت ها را هم تست کردم فرقی نکرد
به هر حال من با 1.1 اکثر اوقات del 2 و sens high و فریکیو 1/4 و روی و تریشهلد هم طوری که هر چند ثانیه یه بوق بزنه تنظیم میکنم و قدرت خیلی خوبی دارم. و یه بیل را از 2 راحت میزنه .اما متاسفانه توی بعضی از جاها توی کوه من رگه را میگیرم که توی یه مسیر میزنه و تو مسیر بعدی نمیزنه و باید این با gnd حل بشه که اونم کار نمیکنه اصلا انگار
با x5 متاسفانه وقت نکردم روی حالت دل ها کار منم ولی این دفعه تست میکنم
اکه شما تجربیاتی دارین ممنون میشم به ما هم یاد بدین

جمعه 30 خرداد1393 - 12:34pm

arashsoft نوشته است:
interlock نوشته است:

سلام عزیز
این حرفی که شما زدی را من خودم به شخصه تجربه کردم با لورنز اما نه با z1
با لورنز x3 و 5 . دستگاه روی del به خوبی و با حد اکثر قدرت تنظیم میشه و راحت میشه باهاش جستوجوکرد
اما وقتی میزاری رو حالت gnd هرکاری میکنی نمیشه ساکتش کارد حتی هر 2 تا gnd تا اخر
ثابت که هستی ساکت هست اما به محض حرکت همین جوری صدا ازش در میاد چه با لوپ 35 و 1.1 نمیدونم مشکل از چی هست راستش من چون دستگاه مال خودم نیست فکر میکردم این 2 تا ولوم خراب هست چون توی فیلم های اموزشی میدیدم طرف خیلی راحت با gnd 1 دستگاه را ساکت میکرد اما من با gnd 1 , 2 هم نمیتونم باهاش بگردم
یه سوال تو حالت del مگه قسمت gnd از کار نمی افته یا برعکس توی دفتر چه و فیلم ها که من این جوری دیدم
اما تو دستگاه ما زمانی که gnd ها اخر هست و ما داریم روی del کار میکنیم دستگاه تفکیکش تقریبا خوبه
اما وقتی gnd ها کمترین مقدار هست تو حالت del ما تفکیک مقناطیس و غیر مغناطیس نداریم و همه را میزنه غیر مغناطیس
خیلی از حالت ها را هم تست کردم فرقی نکرد
به هر حال من با 1.1 اکثر اوقات del 2 و sens high و فریکیو 1/4 و روی و تریشهلد هم طوری که هر چند ثانیه یه بوق بزنه تنظیم میکنم و قدرت خیلی خوبی دارم. و یه بیل را از 2 راحت میزنه .اما متاسفانه توی بعضی از جاها توی کوه من رگه را میگیرم که توی یه مسیر میزنه و تو مسیر بعدی نمیزنه و باید این با gnd حل بشه که اونم کار نمیکنه اصلا انگار
با x5 متاسفانه وقت نکردم روی حالت دل ها کار منم ولی این دفعه تست میکنم
اکه شما تجربیاتی دارین ممنون میشم به ما هم یاد بدین

به نظر من باید در هنگام بالانس دستگاه وقتی که لوپ رو رو به هوا گرفتید دگمه zero رو فشار بدید نه روی زمین.

جمعه 30 خرداد1393 - 3:58pm

همه جوره تست کردم فرقی نداره توی اکس 5 2 بار باید بالانس کرد این اونجوری نیست
توی هوا که صفر میکنی بعد لوپ را تا 25 30 سانت میاری تریشهلد را تنظیم میکنی بعد صفر
اگه ساکت شد میشه یکم تریشهلد را کم کرد و تو استانه گذاشت
همین

جمعه 30 خرداد1393 - 4:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینجوری که مشخصه تواپراتوری ضعیفین
اولااول باید1مترلوپ روبالابیارین بعدzero کنیدوبعدم به زمین بچسبونیددوباره zero
بعدشم بایدتوهرخاک تنظیمه خاصوبدین:مثلاdel1.2:واسه فلزات بزرگه
یاتوgnd3میتونیم پوششی ازفلزات بزرگ وکوچک روبدیم
من خودمم تازه کارم ولی فکرکنم درست تنظیماتونمیکنین یابالانس
استادsarvواستادهوشی میتوناجواب بدابازم

جمعه 30 خرداد1393 - 7:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 488 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: david65 , Majestic12 و 183 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure