انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 8:39pm

پاسخ به موضوع  [ 91 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 فلزیاب آنالوگ قوی md 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
pouya83 سلام ، ممنون از اعلام نتایج آزمایش شما.
حال من مطلبی به ذهنم رسید امیدوارم وقتشو داشته باشید تا این روشو تست بفرمایید .
یک کاسه مسی زنگ زده رو بمدت یکی دو دقیقه سر راه یک باطری 12 ولت ماشین و یک لامپ چراغ راهنمای ماشین قرار بدید. لامپ و باطری ماشین بخاطر اینه که جریان مناسبی در حد 1 تا 2 آمپر را از کاسه مسی عبور بدیم . یعنی ما جریان الکتریکی را که از سیمها عبور میکنه از کاسه مسی زنگ زده ( اکسیده شده ، سبز رنگ شده ) هم عبور میدیم. با اینکار اکترونهای موجود در اتمها را جابجا نموده و ساختار یکنواختی ایجاد نموده و طی فرایند از دست دادن الکترون و الکترون گیری اتمها، ساختار و بافت اتمی مس تحریک میشود . حتی بر اساس یافته های جدید کوارک موجود در هسته ی اتمها هم دچار لرزش میشوند و.....
حال اگر با انجام این روش و سپس تست با فلزیاب ( بدون گراند بالانس ) مس در فاصله ی مناسب تری سنس شد . من روشی رو برای زیر خاک در کاوش مس ، خدمتتون عرض خواهم نمود .

هوشیار جان دقیقا منم می خواستم همین ازمایش انجام بدم.

شنبه 6 دی1393 - 11:20pm

باسلام خدمت دوستان. من هم اين مدار رو ساختم.با لوپ 50 سانتي يه فيبر مسي 20 در 20 سانتي متري رو توي 50 سانت سنس ميكنه.نميدونم اشكال كار از كجاست.

چهارشنبه 1 بهمن1393 - 8:31am

باسلام خدمت همه دوستان.فكر نكنم اين مدار به درد كاوش بخوره.چون وقتي به سيم رابط بين لوپ و مدار كه شيلده هم هست دست ميزدم با همين برد كم هم، دستگاه پارازيتي ميشد.به هر حال خيلي ممنونم از راهنمائي هاي دوستان عزيز، حسين آقا و آقاي قنبري.

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 7:40am

باسلام. نحوه ي قراردادن عكس چه جوريه ؟

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حسین1 نوشته است:
باسلام. نحوه ي قراردادن عكس چه جوريه ؟

سلام دوست عزیز.ارسال پاسخ بزن بعد از صفحه ای که برات باز میشه میتونی متن یا عکس بفرستی.پایین صفحه یه browseنوشته ااون بزن بعد از رو سیستمت یه عکس انتخاب کن و منتظر بمون لود بشه بعد هم ارسال بزن. :ymhug:

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 10:11am

باسلام خدمت آقاي قنبري .متشكرم دوست عزيز

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 12:28pm

باسلام.آيا اين مدار به درد بخور هست.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 12:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حسین1 نوشته است:
باسلام.آيا اين مدار به درد بخور هست.

حسین جان من این مدار نساختم ولی باید مدار ساده ای باشه.شما چرا مدار مهندس حمید نمی سازین؟

یکشنبه 12 بهمن1393 - 9:54am

باسلام خدمت آقاي قنبري عزيز.من دنبال يه سكه ياب سبك هستم.كه كار باهش راحت باشه و بالانسش هم با بالا و پايين كردن ديسك از زمين به هم نخوره(مشكلي كه همه دستگاهاي پالسي دارن) و يه فلز 20 در 20 سانت رو بتونه توي يك متر بزنه.

یکشنبه 12 بهمن1393 - 11:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حسین1 نوشته است:
باسلام خدمت آقاي قنبري عزيز.من دنبال يه سكه ياب سبك هستم.كه كار باهش راحت باشه و بالانسش هم با بالا و پايين كردن ديسك از زمين به هم نخوره(مشكلي كه همه دستگاهاي پالسي دارن) و يه فلز 20 در 20 سانت رو بتونه توي يك متر بزنه.

دوست عزیز من مدار فلزجو رو ساختم با لوپ 27cm روی زمین هیچ صدایی نداشت میگی با کم و زیاد شدن فاصله اما این دستگاه رو من روی زمین بالانس میکردم بعد مثل منجنیق دستی برمیداشتم و دور سرم میچرخوندم هیچ صدای اضافه ای نداشت خودت میتونی بسازی و امتحان کنی

سه شنبه 13 بهمن1393 - 1:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 91 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure