انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 اردیبهشت1403 - 12:30am

پاسخ به موضوع  [ 91 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 فلزیاب آنالوگ قوی md 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

perzo1337 نوشته است:
باسلام به آقایganbariوهمه دوستان هدف همه ما درانجمن تبادل اطلاعات ورفع اشکالت مدارهاست ونیاز به دروغ گفتن نیست شما فرمودید فیلم به فیلمها نمیشه اعتماد کرد چون بنده فیلم pd3200وtesroو...رادیدم وکیت آماده آن را خریدم ولی آنچیزی که در فیلم دیدم واقعیت نداشت باید بگم که مدار چنس خوبه ولی آن هم آجر رو عالی میگیره درمورد تاخیر هم که فرمودید درسته اما با تغییر تاخیر دیگه طلا ومس های قدیمی رو سنس نمی کنه باید فیلتری طراحی کنید که بر گشت امواج مزاحم رو حذف کنه (میدانیم که فلزمس دو نوع است مس آند و مس کاتد مس آند مثل فیبر مدار چاپی ومس کتد مثل ظروف قدیمی مسی) این هم مداری که بنده ساختم با تشکر. لینک مستقیم:
http://s6.uplod.ir/i/00493/0xfrv0polcoi.jpg

دوست عزیز ببخشید ولی بنده مگر فروشنده یا ادم بی کاری هستم که بشینم فیلم دستکاری کنم یا هرچی که فکرش می کنین.!!!من به شرافتم قسم می خورم که اون بردی که شما گفتین من با این مدار خیلی بیشتر از اون برد نتیجه گرفتم.حالا شما با اون مدار که گذاشتین نتونستین نتیجه بگیرین دلیل بر ناکارایای مدار نیست .ضمنن سلیقه شما هم که از منتاژتون معلومه با این منتاژ با بهترین دستگاه هم نمی تونین جواب بگیرین.
در مورد حذف مس و طلا کاملا حق با شماست.ولی این یادتون باشه که اگه سنگ اهنی یا سیلیس تو خاک باشه قسمت انتهای موج برگشتی لوپ نیز کمی دیرتر به صفر میل می کند و این قسمت هم میشه کار کرد.شما از این موضوع مطلع هستید که اکثر خطاهای دستگاه ها همان سنگ های اهنی هستند.در واقع اگر شما فقط یک نمونه برداری انجام بدین و فقط روی اون نمونه برداری کار کنین به هیچ جایی نمیرسین.شما اگه بتونین در هر دو سه میکرو ثانیه یک نمونه برداری رو انجام بدین و روی چند نمونه پردازش های لازم رو انجام بدین .اون موقع میتونید روی بالانس اتوماتیک و گراند بالانس کار بخصوصی انجام بدین.
ضمنن برای اینکه اثر امواج مزاحم رو از بین ببرین اولین مرحله این هست که شما نمونه برداری هاتون رو از قسمت های ولتاز بالای موج برگشتی انتخاب کنید.ولی متاسفانه این قسمت از موج برگشتی که اکثرا نویز کمتری بر می داره و قابل اعتماد تر هست توسط مدار برش .برش داده شده است و دیگر دسترسی بهش نداریم :( پس باید روی مدار برش هم کار کرد. :D اصلا تا حالا توجه کردین که همه مدارات پالسی برش رو به یک صورت از موج برگشتی لوپ انجام میدن واخرش هم همشون در یک حد جواب میدن.به نظر بنده اصلی ترین مشکل پالسی ها در اولویت همین برش هاست که اطلاعات زیادی رو از دست میدیم.شما اگه بتونید برش هاتون رو طوری انجام بدین که از همه قسمت های موج اصلی نمونه داشته باشین دستتون باز تر هست.مثلا برش های عرضی انجام بدین و جمعا ده تا برش داشته باشین و بعد برش هارو کلمپ کنید در سطح صفر.وپردازشتون رو تو 10 تا برش از موج اصلی انجام بدین. :ymhug: خوب این طبیعات خیلی قابل اعتماد تر از یک برش و بعد کار روی همان نمونه هست.امید وارم متوجه توضیحاتم شده باشین.دیگه بیشتر از این نمی تونم توضیح بدم;)
در مورد فلز مس هم تاجایی که بنده میدونم مس یک نوع فلز هست و دو نوع نداریم. :D ظروف قدیمی رو که می فرمایید بخاطر عمرشون کم کم یک لایه از سطح فلز اکسید می شود و برای همین دستگاه های فلزیاب نمی تونن خوب سنسش کنن.سنس نشدن خوب هم بخاطر اینه که لایه ای که اکسید شده باعث می شود امواج نفوذی به فلز کمتر شود و در نهایت جریان های گردابی کمتری به فلز القا شود و در نتیجه میدان از طرف مس یه لوپ کمتر شود و عمق سنس فلز کمتر شود.مثل کابل کواکسیال خودمون. :ymhug: ولی در خاک بخاطر مغناطیس شدن این جنس ها قصیه فرق می کند.
امیدوارم همه چیز براتون روشن شده باشد @-)

جمعه 5 دی1393 - 11:43pm

باسلام وخسته نباشی به آقای ganbariعزیزلطفا به قسمت گراند بالانس مدارsd2000توجه بفرمایید چگونه پس از برش پالس وتقویت دوباره آن بااستفاده از دوردیف opampامواج مزاحم زمین را حذف می کنه .دراصل نسبت سیگنال به نویز رو تقویت میکنه وهمین امر موجب بالانس دستگاه نسبت به زمین میشه ودرمورد فلز مس باید بگم که مس دو ظرفیتی و سه ظرفیتی وجو داره که مربوط به طراز خارجی اربیتال اتم مس میباشد .در مورد اکسید شدن مس که شما فرمودید که جریان گردابی به علت لایه اکسیددر آن نفوذ نمکنه پس باید آهن زنگزده رو اصلا نگیره .چرا تکه بسیار کوچک آهن زنگ زده رو خیلی عالی می گیره.اما ظروف قدیمی وبدون اکسیدمس رو درعمق بسیار کم سنس می کنه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 6 دی1393 - 2:41pm

مدار sd2000
http://s6.uplod.ir/i/00494/g20nce2nczap.gif

شنبه 6 دی1393 - 2:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

perzo1337 نوشته است:

دوست گرامی،این مدار فلزیاب چقدر میزنه؟؟

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

شنبه 6 دی1393 - 4:08pm

باسلام به چنگیز عزیز و همه دوستان این مدارو من نساختم ولی شرکت مینلب اونو ساخته بالوپ45 حدود یک مترو هشتاد یک چیز بزرگو در زیر زمین مگیره و آلودگی های زمینو حذف میکنه وتفکیک هم نداره وبه همه فلزات هم حساسه حتی مسهای قدیم وطلا ونمونه بارز آن دستگاهgp4500وgpx5000هست

http://s6.uplod.ir/i/00494/5u6uzqrw615q.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00494/47vac1766y6y.jpg

شنبه 6 دی1393 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

perzo1337 نوشته است:
باسلام به چنگیز عزیز و همه دوستان این مدارو من نساختم ولی شرکت مینلب اونو ساخته بالوپ45 حدود یک مترو هشتاد یک چیز بزرگو در زیر زمین مگیره و آلودگی های زمینو حذف میکنه وتفکیک هم نداره وبه همه فلزات هم حساسه حتی مسهای قدیم وطلا ونمونه بارز آن دستگاهgp4500وgpx5000هست

http://s6.uplod.ir/i/00494/5u6uzqrw615q.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00494/47vac1766y6y.jpg

سلام دوست عزیز .در مورد این فلزیاب که از کار های شرکت مینلب هست.و کپی برداری شده است.زیاد به اون اطلاعات که گذاشته شده اعتماد نکن.چون اکثرا دستکاری میشن .ساخت این دستگاه هم به مراتب سختتر هست ولی بردش متوسط هست و اون کارایی بالایی که دوستان می خوان نمیده .بنده یه زمانی در سدد ساختش بودم که با توجه یه سخت بودن مدارش و پیچیدگی و قطعات اس ام دی منصرف شدم.ضمنن اگه شما دنبال ساخت فلزیاب با گراند بالانس هستید.خودتان دست به کارشید و ابزار دقیق بخرید وازمایشات شروع کنید چون هیچکس نتیجه سال ها زحمتش به این راحتی در اختیار کسی نمی زاره :D البته مهندس حمید جز استثناعات هستند ;)
در مورد اهن زنگ زده که که شما می گویید کاملا حق باشماست .ولی منظور من متوجه نشدین.ببینید شما اگه مبایلتون تو یه ظرف استیل بزارین و درش ببندین جوری که کل محیط گوشی احاطه شده باشه.دیگه گوشیتون انتن نمی ده به نظر شما علت این پدیده چیه؟چرا امواج و نویز نمی تونن وارد کابل کواکسال شوند و به نظر شما چرا مدار شیلد می کنندو....ببینید وقتی روی مس به مرور زمان اکسیده می شود دقیقا این اتفاق می افتد و دیگه نه امواج مغناطیسی می تونن وارد لایه های زیرین بشن و نه میدان مغناطیسی حاصل از جریان های گردابی خود مس می تونن بیرون منتشر شن .بخاطر همین سنسشون کمتر و عمق هم کم میشه. در مورد اهن زنگ زده و مس اکسید شده هم به نظر شما تفاوت زیادی با در واکنش هایشان وجود نداره.ایا مس اکسید شده بعد اکسید زنگ اهن می شود؟؟؟؟؟؟؟؟ :D دوست عزیز من زیاد دوست ندارم وقتم با این تایپ های بی خودی تلف کنم فقط دوست ندارم به کاربرا اطلاعات غلط داده نشود.
در مورد فلز مس هم اگه واقعا حق باشمابود.باید تو جدول تناوبی عنصر ها دوتا مس بود.میدونید که طریقه چینش تو جدول تناوبی بر اساس عدد اتمی هست .و به تعداد عدد اتمی هر فلز الکترون دارند در این صورت باید مس با علامت CU یدونه پروتون ازنوع دوم بیشتر داشته باشه :D در این صورت کل خواص فلز عوض میشه و دیگه مس نمیشه.مگر اینکه منظور شما از دونوع فلز مس الیاژ های این فلز باشد که کمی ناخالصی از فلزات دیگر بهش اضافه شده باشه.در اینصورت دیگه نمیشه گفت دونوع بلکه دو الیاز متفاوت است.
یا حق @};-

آخرین بار توسط ganbari در شنبه 6 دی1393 - 9:38pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 6 دی1393 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز مشکل اصلی ما ایرانی ها این هست که دوست داریم مفت خور باشیم .فکرش بکن اگه الان تو این سایت فقط یک مدار داشت که اصول کار فلزیاب های پالسی رو همه از روی ان موتجه بشن. الان هر کس برا خودش تو طراحی فلزیاب استاد بود.و به نتایج بهتری رسیده بودیم.این مدار های اماده ماهارو تنبل بار اورده .این مدار بساز اون مدار بساز اخرش چفت پوچ :))

شنبه 6 دی1393 - 9:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام
جناب قنبری عزیز،ممنون بخاطر اطلاعات مفیدتون
باید بعرض برسونم بنده هم بااین مورد سنس ضعیف ظروف مسی قدیمی توسط انواع فلزیابها حتی سری جی پی ایکس مواجه شده ام،و به نتیجه ای که جنابعالی توضیحشو دادید رسیدم،بنابراین به فکر افتادم تا این لایه اکسید را از روی ظرف مسی توسط سمباده بطور کامل پاک کنم بطوریکه تمامی لایه بیرونی فلز کاملا" از بین رفت ومس تمیز وبدون اکسید باقی ماند،ولی وقتی توسط چند نوع فلزیاب که مورد تست قرار گرفت ،همچنان ضعیف و در همان فاصله قبلی سنس شد.بنابراین به این نتیجه رسیدم که علت سنس ضعیف ،لایه اکسید نمیتونه باشه. دوستانی که ظروف مسی قدیمی مانند کاسه در دسترس دارند میتونند اونو کاملا سمباده بزنند و تست بکنند.
این ظرف مسی که من اونو مورد تست قرار دادم یه ظرف کاسه ماننده،که قطر اون 20 سانته و با انواع فلزیاب با لوپ 45سانتی حتی با لوپ 45 جی پی ایکس4500 و sd2200 هم مورد تست قرار گرفت که حداکثر فاصله سنس اغلب فلزیابها بین 50تا نهایتا" 60 سانت بود که در 60 سانتی خیلی ضعیف سنس شد .
حالا مورد جالب که میخوام بگم اینه که بافلزیاب لورنز ایکس5 و لوپ 35 سانتی هم این تست رو انجام دادم،در حالت Delay چهارگانه لورنز هم نتیجه مانند سایر دستگاه ها بود،اما وقتی دستگاه رو روی گزینه Gnd یا همون گراند بالانس تنظیم کردم،با همین لوپ ،اون ظرف مسی رو از فاصله 120 سانتیمتری(صدوبیست سانت) باقدرت سنس کرد.البته این تست قبل از سمباده کاری و پاک کردن لایه اکسید روی ظرف بود.
دوستانی که به لورنز دسترسی دارند میتونند این مورد را هم تست بکنند.
حالا بنظرتون علت چیه؟
باسپاس

شنبه 6 دی1393 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pouya83 سلام ، ممنون از اعلام نتایج آزمایش شما.
حال من مطلبی به ذهنم رسید امیدوارم وقتشو داشته باشید تا این روشو تست بفرمایید .
یک کاسه مسی زنگ زده رو بمدت یکی دو دقیقه سر راه یک باطری 12 ولت ماشین و یک لامپ چراغ راهنمای ماشین قرار بدید. لامپ و باطری ماشین بخاطر اینه که جریان مناسبی در حد 1 تا 2 آمپر را از کاسه مسی عبور بدیم . یعنی ما جریان الکتریکی را که از سیمها عبور میکنه از کاسه مسی زنگ زده ( اکسیده شده ، سبز رنگ شده ) هم عبور میدیم. با اینکار اکترونهای موجود در اتمها را جابجا نموده و ساختار یکنواختی ایجاد نموده و طی فرایند از دست دادن الکترون و الکترون گیری اتمها، ساختار و بافت اتمی مس تحریک میشود . حتی بر اساس یافته های جدید کوارک موجود در هسته ی اتمها هم دچار لرزش میشوند و.....
حال اگر با انجام این روش و سپس تست با فلزیاب ( بدون گراند بالانس ) مس در فاصله ی مناسب تری سنس شد . من روشی رو برای زیر خاک در کاوش مس ، خدمتتون عرض خواهم نمود .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 6 دی1393 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pouya83 نوشته است:
باسلام
جناب قنبری عزیز،ممنون بخاطر اطلاعات مفیدتون
باید بعرض برسونم بنده هم بااین مورد سنس ضعیف ظروف مسی قدیمی توسط انواع فلزیابها حتی سری جی پی ایکس مواجه شده ام،و به نتیجه ای که جنابعالی توضیحشو دادید رسیدم،بنابراین به فکر افتادم تا این لایه اکسید را از روی ظرف مسی توسط سمباده بطور کامل پاک کنم بطوریکه تمامی لایه بیرونی فلز کاملا" از بین رفت ومس تمیز وبدون اکسید باقی ماند،ولی وقتی توسط چند نوع فلزیاب که مورد تست قرار گرفت ،همچنان ضعیف و در همان فاصله قبلی سنس شد.بنابراین به این نتیجه رسیدم که علت سنس ضعیف ،لایه اکسید نمیتونه باشه. دوستانی که ظروف مسی قدیمی مانند کاسه در دسترس دارند میتونند اونو کاملا سمباده بزنند و تست بکنند.
این ظرف مسی که من اونو مورد تست قرار دادم یه ظرف کاسه ماننده،که قطر اون 20 سانته و با انواع فلزیاب با لوپ 45سانتی حتی با لوپ 45 جی پی ایکس4500 و sd2200 هم مورد تست قرار گرفت که حداکثر فاصله سنس اغلب فلزیابها بین 50تا نهایتا" 60 سانت بود که در 60 سانتی خیلی ضعیف سنس شد .
حالا مورد جالب که میخوام بگم اینه که بافلزیاب لورنز ایکس5 و لوپ 35 سانتی هم این تست رو انجام دادم،در حالت Delay چهارگانه لورنز هم نتیجه مانند سایر دستگاه ها بود،اما وقتی دستگاه رو روی گزینه Gnd یا همون گراند بالانس تنظیم کردم،با همین لوپ ،اون ظرف مسی رو از فاصله 120 سانتیمتری(صدوبیست سانت) باقدرت سنس کرد.البته این تست قبل از سمباده کاری و پاک کردن لایه اکسید روی ظرف بود.
دوستانی که به لورنز دسترسی دارند میتونند این مورد را هم تست بکنند.
حالا بنظرتون علت چیه؟
باسپاس

پویا جان ممنون از دادن نتایج ازمایشات.بنده خیلی وقت بود درگیر این مسایل بودم و علت این سنس ضعیف رو جز دلیلی که گفتم به نتیجه دیگری نرسیدم .ولی ازمایش شمارو حتما انجام میدم و نتیجه رو به دوستان اعلام می کنم. اگر واقعا نتیجه اینطوری باشه دیگه باید راه چاره ای اندیشید و همه این فلزیاب هارو دور انداخت و به فکر طراحی باشیم . :(
میشه یه دلیل دیگه هم داشته باشه اون هم به وقتش اعلام می کنم.بزارید تست کنم ببینم چی میشه.

شنبه 6 دی1393 - 11:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 91 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: kambiz1985 و 169 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure