انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:16pm

پاسخ به موضوع  [ 91 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 فلزیاب آنالوگ قوی md 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
mehdi 2014 نوشته است:
سلام دوست عزیز من دو سه مدل ترانزیستور قدرت رو مدار گذاشتم ولی باز به همون شکله قدرتش شما از چه ترانزیستور قدرتی استفاده کردین؟ من ۷۴۰با ۸۴۰ و ترانزیستور irf9640 و irfp460 رو تست کردم ولی مشکل هنوز پا برجاست فرکانس هم دارم سر لوپ سنس هم دارم ولی ضعیفه

من از همون 740 استفاده کردم .دوست عزیز مثل اینکه منظور من متوجه نشدین...من گفتم روی درایو ماسفت باید کار کنید نه خود ماسفت :D درایو ماسفت همون قسمت TXهست که تقریبا دیوتی سایکلش 60 میکرو ثانیه هست من بطور ازمایشی اون قسمت تغیر دادم جواب خوبی گرفتم.ضمنن تنظیم دستگاه کمی سخته شاید از تنظیمتون هست

باسلام جناب اقای قنبری قرار بود برای دوستانیکه اوسکوپ ندارن مقدار اهم پتانسیومترهای تنظیم شده مدارتون رو اعلام بفرمایید باتشکر :x

سه شنبه 2 دی1393 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چشم دوست عزیز ;;) بنده با توجه به این ک دیدم کسی رو این مدار دیگه کار نمی کنه منصرف شدم.ولی قول میدم امشب حتما براتون بزارم. @};- @};-

سه شنبه 2 دی1393 - 2:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب دوستان این هم نحوه تنظیمات مولتی ترن ها.
1-مولتی ترنR2رو در کمترین مقدار خود قرار دهید.
2-مولتی ترن R4:این مولتی ترن همان دیلی یا تاخیر در مدار را وظیفه دارد.با توجه به اینکه در تاخیر مدار از تراشه 4538 استفاده شده است و مقدار تاخیر این تراشه از رابطه t=RCبدست می اید که در اینجا چون مقدار تاخیر در مقاله 25 میکرو ثانیه است بامحاسبات دقیق مقدار R4=6.075kبدست می اید.
3-مولتی ترنR6:این مولتی ترن زمان نمونه برداری بعد از دیلی را به عهده دارد.که در مقاله 18 میکروثانیه گفته شده است.با محاسبات مشابه مقدار این مولتی ترن هم R6=3.945k بدست می اید.
4-مولتی ترن R11:این مولتی ترن مقدار افست اب امپ 318 رو کنترل می کند.این مولتی ترن را طوری تنظیم کنید که مقدار مقاومت یک سر ان 35 کیلو و سر دیگر ان 65 کیلو باشد.سری که مقدار بیشتر را دارد به زمین فیبر متصل کنید.
5-مولتی ترنR14وR16:این دو تا مولتی ترن یکی ترشهولد ویکی تون هست که بعد تنظیمات اولیه با استفاده از این دوتا دستگاه را در استانه سنس قرار می دهیم.
لازم به ذکر است مولتی ترن های ردیف 1 تا 4 باید بیرون مدار تنظیم و روی مدار لحیم شود.وبا توجه به تلرانس قطعات شاید بعد از نصب مولتی ترن ها کمی تنظیم را خودتان با توجه به صدا دقیق تر انجام بدهید.
یا حق @};- @};- @};-

چهارشنبه 3 دی1393 - 11:10am

با سلام به همه دوستان دستگاه فوق در عمل توی خاک درست عمل نمی کنه یعنی آجر و وخاکستر وبعضی ازخاکهای مرطوب را به عنوان فلزمی گیره وبوق میزنه و همچنین درحال کار تغییرمی کنه .

جمعه 4 دی1393 - 1:26am
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
خوب دوستان این هم نحوه تنظیمات مولتی ترن ها.
1-مولتی ترنR2رو در کمترین مقدار خود قرار دهید.
2-مولتی ترن R4:این مولتی ترن همان دیلی یا تاخیر در مدار را وظیفه دارد.با توجه به اینکه در تاخیر مدار از تراشه 4538 استفاده شده است و مقدار تاخیر این تراشه از رابطه t=RCبدست می اید که در اینجا چون مقدار تاخیر در مقاله 25 میکرو ثانیه است بامحاسبات دقیق مقدار R4=6.075kبدست می اید.
3-مولتی ترنR6:این مولتی ترن زمان نمونه برداری بعد از دیلی را به عهده دارد.که در مقاله 18 میکروثانیه گفته شده است.با محاسبات مشابه مقدار این مولتی ترن هم R6=3.945k بدست می اید.
4-مولتی ترن R11:این مولتی ترن مقدار افست اب امپ 318 رو کنترل می کند.این مولتی ترن را طوری تنظیم کنید که مقدار مقاومت یک سر ان 35 کیلو و سر دیگر ان 65 کیلو باشد.سری که مقدار بیشتر را دارد به زمین فیبر متصل کنید.
5-مولتی ترنR14وR16:این دو تا مولتی ترن یکی ترشهولد ویکی تون هست که بعد تنظیمات اولیه با استفاده از این دوتا دستگاه را در استانه سنس قرار می دهیم.
لازم به ذکر است مولتی ترن های ردیف 1 تا 4 باید بیرون مدار تنظیم و روی مدار لحیم شود.وبا توجه به تلرانس قطعات شاید بعد از نصب مولتی ترن ها کمی تنظیم را خودتان با توجه به صدا دقیق تر انجام بدهید.
یا حق @};- @};- @};-

ممنون دوست عزیز لطف کردید :-*

جمعه 4 دی1393 - 1:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

perzo1337 نوشته است:
با سلام به همه دوستان دستگاه فوق در عمل توی خاک درست عمل نمی کنه یعنی آجر و وخاکستر وبعضی ازخاکهای مرطوب را به عنوان فلزمی گیره وبوق میزنه و همچنین درحال کار تغییرمی کنه .

ممنون دوست عزیز .فکر نکنم اینطور باشه [-X دوستان بیشتر از دستگاه روی اپراتوری کار کنید لطفا .اگه اینطوری باشه همه طرح های انجمن با شکست روبرو میشه.

جمعه 5 دی1393 - 11:47am

سلام به .همه و بخصوص آقای ganbariبنده توی اینکار بیست وچندسال تجربه دارم
هم عملی وهم تئوری و با دستگاهای مختلف کار کرده ام وآدم بی تجربه ای نیستم وبهترین دستگاه که ازلورنز بهتره gpx5000که اصلازمین روش اثر نمیزاره .دستگاههای معمولی نه اتو تیون داره ونه گراند بالانس .واطمینان صد درصد بهشون نمیشه کرد اگر واقعا راست میگی برای دستگاه 500sx که بهترین دستگاه ساخت ایرانه وبردنسبتا خوبی داره یک گراندبالانس طراحی کن تا تاثیر زمین بر آن بی اثر باشه.

جمعه 5 دی1393 - 2:17pm

باسلام باید به استحضار همه دوستان برسانم که برد نهایی این دستگاه برای یک جنس 60سانی متری وبزرکتر از آن حدود70سانتی متره بنده با لوپهای مختلف به این دستگاه وصل کردم بهترین آنها 27سانتیه ولی حساسیت آن به خاک خیلی زیاده وکلا بدردفلزیابی نمی خوره(تست در هوا برای یک شی بزرگ وکوچک خوب ولی در زمین بسیار بد)

جمعه 5 دی1393 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

perzo1337 نوشته است:
باسلام باید به استحضار همه دوستان برسانم که برد نهایی این دستگاه برای یک جنس 60سانی متری وبزرکتر از آن حدود70سانتی متره بنده با لوپهای مختلف به این دستگاه وصل کردم بهترین آنها 27سانتیه ولی حساسیت آن به خاک خیلی زیاده وکلا بدردفلزیابی نمی خوره(تست در هوا برای یک شی بزرگ وکوچک خوب ولی در زمین بسیار بد)

دوست عزیز با تشکر از نظرات شما . :-? :-? :-? ولی این بردی که شما می فرمایید حتی یه وی ال اف ساده هم می تونه بزنه :D واقعا دیگه مطمینم این دستگاه شما نه ساختین نه تست کردین.نه اصلا از فلزیاب های پالسی و طرز کار کردشون خبر دارین.اگر هم ساخته باشین اصلا منتاژ و تست خوبی ازش نگرفتین.بنده واقعا برا بعضی از دوستان متاسفم که چنین اطلاعات غلطی برای کاربرا میدین.واقعا ادم شاخ در میاره این دروغ های بزرگ میشنوه :ymdevil:
عزیز من این بردی که شما گرفتین من با یه جنس 20 سانتی با شرایط تست غیر ایده ال بهش رسیدم .حتی برخی از دوستان نیز دستگاه ساختند که نتیجه تست هارو گذاشتن اگر حوصله داشتین یه با از اول تاپیک مرور کنید.
بنده حاضرم یه فیلم تست هم با این مدار برای دوستان بگذارم تا دروغ بزرگی که شما گفتین نقض کنه.در فبالش شما هم از دستگاه مدارتون عکس بگیرین تا ایرادات شما برطرف بشه.و شاید بشه شما رو راهنمایی کرد و مدارتون کارکرد خودش رو بدست اورد :D
در مورد گراند بالانس هم عزیز من چیز خاصی نداره فکر می کنید مثلا شاهکار کردن اونایی که گراند بالانس برا فلزیاب طراحی می کنند.بنده وقت کافی برا این کار ندارم.ولی توضیحش بصورت ساده میدم شما اگه سواد درست حسابی داشتی برو درستش کن.در واقع ماهیگیری یاد بگیر.
ببین عزیز من وقتی شما لوپ هر دستگاهی رو می زاری زمین به علت سنگ های معدنی و ... ضریب میرایی لوپ افزایش پیدا می کنه و دستگاه شروع به سنس می کنه.شما باید زمان نمونه برداری از ولتاژ دو سر لوپ کمی به تاخیر بندازین یا همان دیلی دستگاه کمی افزایش بدین و نمونه برداری هاتون کمی دیر تر انجام بدین تا مواد معدنی تو خاک به دستگاهتون تاثیر نگذارد.این کار بصورت دستی هم رو خیلی از فلزیاب ها اکثر اپراتور ها بصورت ناخداگاه انجام میدن ولی اگه برنامه نویسی بلد باشین با چند خط برنامه نویسی میتونین همه این کارهارو به میکرو بسپارین. البته این راحتترین راهش بود که گفتم .ولی دیگه راه های دیگرو خودتون باید پیدا کنین.:ymhug: :ymhug:

جمعه 5 دی1393 - 6:39pm

باسلام به آقایganbariوهمه دوستان هدف همه ما درانجمن تبادل اطلاعات ورفع اشکالت مدارهاست ونیاز به دروغ گفتن نیست شما فرمودید فیلم به فیلمها نمیشه اعتماد کرد چون بنده فیلم pd3200وtesroو...رادیدم وکیت آماده آن را خریدم ولی آنچیزی که در فیلم دیدم واقعیت نداشت باید بگم که مدار چنس خوبه ولی آن هم آجر رو عالی میگیره درمورد تاخیر هم که فرمودید درسته اما با تغییر تاخیر دیگه طلا ومس های قدیمی رو سنس نمی کنه باید فیلتری طراحی کنید که بر گشت امواج مزاحم رو حذف کنه (میدانیم که فلزمس دو نوع است مس آند و مس کاتد مس آند مثل فیبر مدار چاپی ومس کتد مثل ظروف قدیمی مسی) این هم مداری که بنده ساختم با تشکر. لینک مستقیم:
http://s6.uplod.ir/i/00493/0xfrv0polcoi.jpg

جمعه 5 دی1393 - 10:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 91 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , Weder و 113 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure