انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:08pm

پاسخ به موضوع  [ 91 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 10  بعدی
 فلزیاب آنالوگ قوی md 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود .
حسین جان بنده مدار خودم با اسکوپ بررسی کردم اشکال اصلی مدار بنده در مقاومت R23بود که به اشتباه 100 کیلو گذاشته بودم.الان وقتی اسکوپ یا بیزر به پایه 1 ای سی 7621وصل می کنم با نزدیک شدن فلز در این پایه سیگنال ظاهر میشه و بیزر شروع به صدا کردن می کنه ولی مشکل نداشتن صدا هنوز حل نشده که با بررسی دقیق فهمیدم اپتوکوپلر 4N35سوخته .که هنوز گیر نیاوردم برا تعویض.اگه درست شد خبرشو میدم.
ولی با این حال یه کاری کردم که به قدرت دستگاه افزوده شد باید پالس فرمان به ماسفت کمی تغیرات انجام داد که در این صورت باید از ماسفت IRF4690 استفاده کنید.اگه مدار کامل کردم تغیرات کامل به دوستان میگم.

جمعه 25 مهر1393 - 10:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا قنبری عزیز.من ماسفت irfp460 استفاده کردم ولی تغییری حاصل نشد.

یکشنبه 27 مهر1393 - 8:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

HOSSEIN447 نوشته است:
اقا قنبری عزیز.من ماسفت irfp460 استفاده کردم ولی تغییری حاصل نشد.

سلام و درود.
دوست عزیز اینطوری که عمق افزایش نمی شود :D اگه توجه کرده باشین بنده گفتم با تغییر دیوتی سایکل پالس فرمان به ماسفت باید این تغیر انجام بشه در غیر اینصورت افزایش عمقی نخواهید داشت.یعنی با افزایش دیوتی سایکل زمان جریان گذشته از لوپ زیاد تر و میدان مغناطیسی تولیدی زیاد و القای میدان در فلزات نیز زیاد تر میشه که این خود یکی از راه های افزایش برد فلزیاب های پالسی است ولی این جریان را هم تا حدی می توان زیاد تر کردچون باعث سوختن ماسفت میشه که در این صورت باید از ماسفت های قوی استفاده بشه و از طرف دیگر با اگه این تغیر جریان زیادتر از حد مجاز کنی باعث میشه فلزیاب به ذرات حساسیت نشون بده که در این صورت باید از فیلتر و مدارهای دیگه استفاده کرد. ولی اگه از اپ امپop37استفاده کنید بجای lm318بهتر عمل میکنه.
مدار بنده نیز همان طور که گفته بودم عیب صداش از اپتوکوپلر بود که با تعویض این عیب صدا برطرف شد.الان مدار مثل ساعت کار می کنه تست ناقصی هم از بردش گرفتم که با تنظیم ناقص یک سکه 200تومنی به راحتی با لوپ 20 تو 25 سانت سنس میکنه و همانطور که گفته بودم مدار پایداری عالی داره .
حسین جان زیاد عجله نکن اگه تغییرات کامل جواب داد اینجا قرار میدم تا دوستان استفاده کنند .موفق و سر بلند باشید یاحق @};- @};- @};-

دوشنبه 28 مهر1393 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از هر حیث مدار انالوگ بی عیب نقص کاملی بنظر میاد ! یه چیز کم داره اونهم اگر یک درایور برای ماسفت اضاف بشه قدرت خوبی میتونه باشه !
دوستان قطعات مدار از کدوم فروشگاه تهیه نمودید؟

دوشنبه 28 مهر1393 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقاحسین واقای قنبری امیدوارم همیشه درکارتون موفق باشید، tl که خیلی اذیتم کرد بنده دروبسایتهای خارجی تعاریف زیادی ازاین فلزیاب قوی شنیدم که انشاالله درپی ساختنش هستم.

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

سه شنبه 29 مهر1393 - 11:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali222 نوشته است:
از هر حیث مدار انالوگ بی عیب نقص کاملی بنظر میاد ! یه چیز کم داره اونهم اگر یک درایور برای ماسفت اضاف بشه قدرت خوبی میتونه باشه !
دوستان قطعات مدار از کدوم فروشگاه تهیه نمودید؟

علی جان بنده یه سه سالی میشه مدار درست کرده بودم ولی راه اندازی نکرده بودم .همه قطعات تو فروشگاه های اینترنتی هست .فقط فکر کنم icl7621کمی نایاب باشه اونم تو نت بگردین حتما تو یه فروشگاه هستش .گرانترین ای سی هم همینه .این ایسی دارای دو تقویت کننده عملیاتی با جبران ساز فرکانس داخلی می باشد تنظیم خنثی کننده افست نیز ندارد. RC-4558وMC-1458وTL082تراشه های مشابه هستند.ولی بهتره از خود ای سی استفاده شود.این مدار یه فلزیاب متوسط هست .بنده تست های ناقصی گرفتم که یه کاسه استیل با لوپ 60 تو 120 سنس می کنه مطمعنن اگه روش کار بشه و تنظیمات هم با اسکوب دقیق باشه زیادتر از این حرفا برد خواهد داشت.مدار پایداری خوبی نیز دارد بطوری که بنده مدار تنظیم کردم که تقریبا در هر دوثانیه یه تیک از بلندگو شنیده می شد و یه 7 یا 8 دقیقه همینطور مونده بود و افت برد هم نداشت. فعلا بنده رو درایو ماسفت کار می کنم بدلیل مشغله کاری زیاد نمی تونم وقت بزارم براش ولی اگه تغیرات موثر بخش بود بهتون اعلام می کنم.یا حق

سه شنبه 29 مهر1393 - 12:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چنگیز نوشته است:
اقاحسین واقای قنبری امیدوارم همیشه درکارتون موفق باشید، tl که خیلی اذیتم کرد بنده دروبسایتهای خارجی تعاریف زیادی ازاین فلزیاب قوی شنیدم که انشاالله درپی ساختنش هستم.

چنگیز جان مدار با این سادگی واقعا قدرتش خوبه و برای مداری به این سادگی قدرت قابل قبولی داره.دوستان اگه خواستند این مدار رو هم بسازند از روی فیبر اصلی هم می تونند بسازند و موردی نداره بنده بررسی کردم و فیبر خودم هم از پی سی بی اصلی ساختم.ضمنا کسانی که اسکوپ ندارن یه راهی بعدا میگم که دستگاهشون به اون روش که دقیق هم هست تنظیم کنند.هر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمی کنم .
موفق و سر بلند باشید یا حق @};- @};- @};-

سه شنبه 29 مهر1393 - 1:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز لطفا یه تست طلا برای این فلزیاب MD انجام بدید و نتیجه رو حتما حتما و بدون دوز کلک و دروغ به انجمن اعلام کنید و تست به این صورت باشد که یک سکه پارسیان ارزان قیمت که قطر زیادی و به اندازه سکه 200 تومنی دارد بخرید و فکر کنم حدود 30 تا 40 هزار تومن قیمت دارد و با لوپ 30 یا 50 سانتی تست زیر خاک انجام دهید تا بفهمیم قدرت این فلزیاب برای سنس طلای زیر خاک چقدر است با تشکر و درود فراوان و آرزوی موفقیت و سربلندی در تمام مراحل زندگی

سه شنبه 29 مهر1393 - 1:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز لطفا یه تست طلا برای این فلزیاب MD انجام بدید و نتیجه رو حتما حتما و بدون دوز کلک و دروغ به انجمن اعلام کنید و تست به این صورت باشد که یک سکه پارسیان ارزان قیمت که قطر زیادی و به اندازه سکه 200 تومنی دارد بخرید و فکر کنم حدود 30 تا 40 هزار تومن قیمت دارد و با لوپ 30 یا 50 سانتی تست زیر خاک انجام دهید تا بفهمیم قدرت این فلزیاب برای سنس طلای زیر خاک چقدر است با تشکر و درود فراوان و آرزوی موفقیت و سربلندی در تمام مراحل زندگی

دوست عزیز هنوز اولای کار این مداره

سه شنبه 29 مهر1393 - 9:55pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ganbari نوشته است:
چنگیز نوشته است:

چنگیز جان مدار با این سادگی واقعا قدرتش خوبه و برای مداری به این سادگی قدرت قابل قبولی داره.دوستان اگه خواستند این مدار رو هم بسازند از روی فیبر اصلی هم می تونند بسازند و موردی نداره بنده بررسی کردم و فیبر خودم هم از پی سی بی اصلی ساختم.ضمنا کسانی که اسکوپ ندارن یه راهی بعدا میگم که دستگاهشون به اون روش که دقیق هم هست تنظیم کنند.هر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمی کنم .
موفق و سر بلند باشید یا حق @};- @};- @};-

با سلام جناب قنبری
از ارائه نظرات مثبت شما نسبت به ساخت این مدار تشکر کرده و درخواست میکنم که این بخش رو شما مدیریت داشته باشید و روی مدار کار کنید و نتایج مثبت و نهایی رو درخصوص پارت لیست نهایی با تغیرات انجام شده و آی سی ها جایگزین و پی سی بی خوب و با کیفیت در این بخش قرار بدید تا دوستان بتونن مثل شما نتیجه خوبی بگیرن ، سپاس @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 30 مهر1393 - 2:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 91 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure