انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 11:26am

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 کمک جهت تعمیر سیریوس 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود درود
طی یک فرایند فرار از مکانی دستگاه سیرییوس بنده آسیب دیده .
از مهندسین عزیز خواهشمندم در رفع عیب دستگاه همیاری فرمایند.

مشکل دستگاه :
طی یک حرکت فوق سریع دستگاه برداشته و دور شدم اما لوپ پدر سوخته سر جاش موند و باعث قطعی سیم کوئل از داخل شد(البته قاب دستگاه هم آسیب دید)
فکر کنم برای یک لحظه سیم کوئل جرقه وحشتناکی زد (قبلا هم این اتفاق یک بار افتاد)
سیمش رو درست کردم دستگاه رو روشن کردم منتظر شدم قسمت انتخاب زبان بیاد 1 الان میاد الان میاد نیومد که نیومد همون صفحه اول مونده که مونده
خلاصه بازش کردم صد تیکه !! همه جاش رو چک کردم نه قطعی نه اتصالی !

یکی به من بگه این دستگاه من چی شده ؟ ماد....ه هر کاری میکنم بالا نمیاد X(

نمیشه کاری کرد بالا بیاد؟ فکر کنم هنگ کرده بعضی وقت ها این جوری میشد
احمق کاری میکنه برم یک یگه بگیرم.

/:)

شنبه 1 شهریور1392 - 1:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کسی نظری نداره ؟
بندازمش دور ؟ 17 تومن پولشه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

داااااااررررررررررررررررممممم با کیییییییییییی حرررررررررررررررررفففففففففففففففف میزنم نمییییییییدونم نمیدونم

شنبه 1 شهریور1392 - 1:28am
مدیر کل
مدیر کل

نادر جان به احتمال زیاد خروجی تولید پالس شما چون اتصال کوتاه دادین به کویل و جرقه رو هم دیدین سوخت یعنی اگر ماسفت یا ترانزیستورقدرتی در دستگاه دیدین که بعد از اون به کویل وصل میشه رو عوض کنین ایشاالله درست میشه معمولا بغلش یه خازن بزرگ هم داره اونو هم عوض کنین با چند تا دیود که کنار هم هستند. و از پشت به فیبر هم نگاه کنین قطع نشده باشه جایی چون فشار بار زیادی بهش وارد شد .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

شنبه 2 شهریور1392 - 5:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نادر جان این سیریوس شما کلی خاطرخواه داشت
از بس که چشم دیگران دنبالش بود اینجوری شد.
امیدوارم درست بشه داداش

شنبه 2 شهریور1392 - 7:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
نادر جان یه عکسی میذاشتی حداقل

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

شنبه 2 شهریور1392 - 8:30am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
شما اول یک عکس بزارید از داخل دستکاه . من الان نمیدونم دستکاه جه جوری هست . با توجه به کفته های شما امکان اسیب دیدن میکرو هم میباشد . و یا راه انداز کویل اسیب دیده

شنبه 2 شهریور1392 - 8:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

nader76 نوشته است:
درود درود
طی یک فرایند فرار از مکانی دستگاه سیرییوس بنده آسیب دیده .
از مهندسین عزیز خواهشمندم در رفع عیب دستگاه همیاری فرمایند.

مشکل دستگاه :
طی یک حرکت فوق سریع دستگاه برداشته و دور شدم اما لوپ پدر سوخته سر جاش موند و باعث قطعی سیم کوئل از داخل شد(البته قاب دستگاه هم آسیب دید)
فکر کنم برای یک لحظه سیم کوئل جرقه وحشتناکی زد (قبلا هم این اتفاق یک بار افتاد)
سیمش رو درست کردم دستگاه رو روشن کردم منتظر شدم قسمت انتخاب زبان بیاد 1 الان میاد الان میاد نیومد که نیومد همون صفحه اول مونده که مونده
خلاصه بازش کردم صد تیکه !! همه جاش رو چک کردم نه قطعی نه اتصالی !

یکی به من بگه این دستگاه من چی شده ؟ ماد....ه هر کاری میکنم بالا نمیاد X(

نمیشه کاری کرد بالا بیاد؟ فکر کنم هنگ کرده بعضی وقت ها این جوری میشد
احمق کاری میکنه برم یک یگه بگیرم.

دوست عزیزامیدوارم که میکروبرنامش نپریده باشه بنظرم بهتراینه که تمام ورودی های متصل شده به میکروروقطع کنی وفقط میکرو والسیدی ومتعلقات مربوط به ایندودرمدارباشه اگه بازهم این وضعیت پیش بیادبه احتمال خیلی قوی میکروبراثرنوسان ورودی صدمه دیده راستی مقدارتغذیه میکروتم چک کن ببین 5ولته یانوسان داره

شنبه 2 شهریور1392 - 8:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

nader76 نوشته است:
کسی نظری نداره ؟
بندازمش دور ؟ 17 تومن پولشه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

داااااااررررررررررررررررممممم با کیییییییییییی حرررررررررررررررررفففففففففففففففف میزنم نمییییییییدونم نمیدونم

نادر جون اتفاق مهمی نیفتاده که تازه 17 تا از 980 تا سکه کم شده.چرا اینقد ناراحتی؟ :D :))

شنبه 2 شهریور1392 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
دستگاه خونه خودم نگه نمیدارم خبر دارین که چی شده .

دستگاه از دو تیکه تشکیل شده یک قسمت که مثل ماینره و قسمت دیگه به ال سی دی وصل شده . جالب اینجاست این دو تیکه با 6 تا سیم به هم وصل شدن 3 تا مال برق ال سی دی که رنگ قرمز سیاه خاکستری و سه سیم دیگه رنگ سفید که به یک قسمت دیگه وصل شده.
این دو تا قسمت رو از هم جدا کردم منظور سیم هایی که اطلاعات رو از میکروی پایین به میکروی بالا (برد پشت ال سی دی و رم )وصل میکردن قسمتی که به لوپ وصله کامل سالم هست وقتی دستگاه روشن میشه یک صدای ویز ویز خیلی قوی ازش در میاد . اگر هم مشکل داشته باشه دستگاه باید بالا بیاد

حالا میمونه بردی که یک رم بهش وصله و خیلی پیچیده هست اون قسمت رو جدا روشن کردم بازم همون صفحه اول میاد دیگه جلو تر نمیزه مثل گوشی های موبایل که هنگ میکنن. رم دستگاه برداشتم فقط چند تا نوشته اومدن فکر کنم مشکل از رم باشه چون تمام اطلاعات اصلی دستگاه داخل اونه .
کسی فکری نداره چکار کنم از هنگ رد کنم چون قبلا یک بار اتفاق افتاده بود تند چند بار وقتی میخواست صحفه اول بیاد خاموش روشن کردم ردیف شد و لی الان هر چند بار این کارو کردم نشد.

--------------
من نگران پولش نیستم نگرانم که دیگه مثل این گیرم نیاد چون از دوستانم جدید یکی خریده از کا ایک اس میگه یک انگشتر باید به لوپ بچسبه تا بوق بزنه.

شنبه 2 شهریور1392 - 11:09am
مدیر سایت
مدیر سایت

nader76 نوشته است:
درود
دستگاه خونه خودم نگه نمیدارم خبر دارین که چی شده .

دستگاه از دو تیکه تشکیل شده یک قسمت که مثل ماینره و قسمت دیگه به ال سی دی وصل شده . جالب اینجاست این دو تیکه با 6 تا سیم به هم وصل شدن 3 تا مال برق ال سی دی که رنگ قرمز سیاه خاکستری و سه سیم دیگه رنگ سفید که به یک قسمت دیگه وصل شده.
این دو تا قسمت رو از هم جدا کردم منظور سیم هایی که اطلاعات رو از میکروی پایین به میکروی بالا (برد پشت ال سی دی و رم )وصل میکردن قسمتی که به لوپ وصله کامل سالم هست وقتی دستگاه روشن میشه یک صدای ویز ویز خیلی قوی ازش در میاد . اگر هم مشکل داشته باشه دستگاه باید بالا بیاد

حالا میمونه بردی که یک رم بهش وصله و خیلی پیچیده هست اون قسمت رو جدا روشن کردم بازم همون صفحه اول میاد دیگه جلو تر نمیزه مثل گوشی های موبایل که هنگ میکنن. رم دستگاه برداشتم فقط چند تا نوشته اومدن فکر کنم مشکل از رم باشه چون تمام اطلاعات اصلی دستگاه داخل اونه .
کسی فکری نداره چکار کنم از هنگ رد کنم چون قبلا یک بار اتفاق افتاده بود تند چند بار وقتی میخواست صحفه اول بیاد خاموش روشن کردم ردیف شد و لی الان هر چند بار این کارو کردم نشد.

--------------
من نگران پولش نیستم نگرانم که دیگه مثل این گیرم نیاد چون از دوستانم جدید یکی خریده از کا ایک اس میگه یک انگشتر باید به لوپ بچسبه تا بوق بزنه.

اقا نادر ، شما که حالا مایه دار شدی :D ، یه عکس ازش میزاشتی تا دوستان کار ساختشو شروع کنن ، قسمت میکرو رو هم اقا حمید هست ، ضربه فنیش میکنه ، گفتم شاید با این کار جنابعالی یه دفعه دیدی سایر دوستان هم مایه دار شدن ، مثل شما حالشو ببرن ;)

شنبه 2 شهریور1392 - 12:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 110 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure