انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 12:11pm

پاسخ به موضوع  [ 388 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39  بعدی
 فلزیاب sx500 اقای کرمی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
نه ناصرجان قصد من از اين حرف فقط اين بود كه چند نفرپيام داده بودند كه چرا استاد كرمى جواب نميده به پيامها /بنده هم تنها روش ركب زدن رو پيش گرفتم تا استاد ظاهر شدند و يك به يك جواب سوالهارو دادند هرچند شرمنده شما هستم اگه رنجيديد اما استاد گرمى واقعا آدم باكمالات و با درك بالاست درهرصورت بنده هم عضو انجمن شما هستم اما به گفته خودتون قرار شده نقطه زنى ارائه بشه كه تلفيقى از اس ايكس و دوازده رگولاتوره بنده در هرصورت هركسى مختاره در هرسايتى ثبت نام كنه / اما اين حرف بنده ملاكى نباشه واسه ثبت نام استادكرمى بنده هم چندبار تو اين انجمن اقرار كردم در مورداستادكرمى عزيز وهمكارى باشما زود قضاوت كردم ومعذرت خواستم ازشون و اما شما ناصرجان كى رديابت و نقطه زنت آماده ميشه خدارو چه ديدى شايدوضعيت ماليم خوب شد يكى رو هم بنده گرفتم؟

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

شنبه 26 بهمن1392 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
ناصرجان خوبه كه آدم مردو مردونه به اشتباهش اعتراف كنه و بنده هم اعتراف كردم اما تاحالا بدكسى رو نخواستم
ياحق

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

شنبه 26 بهمن1392 - 10:30pm

سلام به همه این هم پنل بارگراف sx500 :)ساخت شرک مدیس. از زحمتهای چهل ساله جناب آقای مهندس شهریار طراح مدار sxو مدار12رگلاتور. و دیگر فلزیابها درشهر کرج صمیمانه تشکر میکنم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 27 بهمن1392 - 12:50am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
perzo1337 نوشته است:
با سلام وعرض ادب خدمت آقای کرمی عزیز" بنظر بنده سرعت عمل این دستگاه بسیار پایین بوده وهمین امر موجب خستگی اپراتور میشه .فکر کنم بخاطر ظرفیت بالای خازن C8باشه .واگر هم بخواهیم مقدار C8را پایین بیاریم ثبات آن ازبین میره پس چه عملی انجام بدیم که از سرعت عمل بالا وهمچنین ثبات بالا برخوردار باشیم؟ با تشکر

با سلام
خوب دوست عزیز مقدار خازنC8تا2.2 میکروفاراد میتونه پایین بیاد و کار شما رو راه میندازه و اما در مورد پنلی که گذاشتین باید بگم که شامل 4 تا ویومتر هستش که برای تست باطری و نشان دادن کارکرد صحیح دستگاه طراحی شده امااااااااااااا نصب این پنل روی SXاحتیاج به چندین نوع کلید خاص و تنظیمات ویژه داره هر چند که فیبر ان دو رو هستش وغیر از دردسر کارایی چندانی نداره ;) یه میتر ساده با دوتا سیم خیلی ساده تر و ارزونتر کار این مدار رو انجام میده. L-) اولین پست من تو این انجمن هم مربوط به گزارش ساخت این دستگاه توسط شرکت مدیس بوده .....

دوشنبه 28 بهمن1392 - 8:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

perzo1337 نوشته است:
سلام به همه این هم پنل بارگراف sx500 :)ساخت شرک مدیس. از زحمتهای چهل ساله جناب آقای مهندس شهریار طراح مدار sxو مدار12رگلاتور. و دیگر فلزیابها درشهر کرج صمیمانه تشکر میکنم.

دوست گرامی ازعکسروی فیبرتون ممنونم
برای من ودوستانم مشخص نشدکه به همراه این عکس میخواهی اطلاعات تکمیلیشوهم اپلودکنی ویانه منظورتون بیشترتقدیروتشکرازشخصی خاص بوده؟

دوشنبه 28 بهمن1392 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:)) =)) :))

سه شنبه 28 بهمن1392 - 12:39am

سلام از دوستان کسی هست منرو راهنمایی کنه مونتاژ مدارو تموم کردم ولی بوق ممتد داره وقتی ولوم مولتی ترن رو روی صفر قرار میدم صدای بوق قطع میشه و با جرخوندن پتانسیومتر صدای تق تق در میاد و همینکه کوچولو ولوم مولتی ترنرو باز میکنم دستگاه صوت ممتد میکشه و در موقعی که صوت میکشه ترانزیستور 2n3904 شروع میکنه کم کم به داغ شدن و مدارو با 18 ولت استفاده میکنم ودر حالتیکه صوت میکشه 10. آمپر جریان میکشه ور در حالتیکه مولتی ترن روی صفره و صدای مدار قطع میشه 06. آمپر جریانکشی داره و در ضمن من به جای 2n3055 من از but11 استفاده کردم و در بدنه but11 شوک ندارم

پنج شنبه 30 بهمن1392 - 12:15am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
m.mousavi.eone نوشته است:
سلام از دوستان کسی هست منرو راهنمایی کنه مونتاژ مدارو تموم کردم ولی بوق ممتد داره وقتی ولوم مولتی ترن رو روی صفر قرار میدم صدای بوق قطع میشه و با جرخوندن پتانسیومتر صدای تق تق در میاد و همینکه کوچولو ولوم مولتی ترنرو باز میکنم دستگاه صوت ممتد میکشه و در موقعی که صوت میکشه ترانزیستور 2n3904 شروع میکنه کم کم به داغ شدن و مدارو با 18 ولت استفاده میکنم ودر حالتیکه صوت میکشه 10. آمپر جریان میکشه ور در حالتیکه مولتی ترن روی صفره و صدای مدار قطع میشه 06. آمپر جریانکشی داره و در ضمن من به جای 2n3055 من از but11 استفاده کردم و در بدنه but11 شوک ندارم

با سلام
جناب موسوی عزیز من دیتاشیتbut11رو ندیدم که در موردش نظر بدم.ولی بجاش ازbuv48aو یا 47aاستفاده کنید.چیزای رو هم که در مورد جریان کشی بالا فرمودین مربوط به اتصالی یا جابجا گذاشتن قطعات توی مدار هستش.ترانزیستور 2n3904مربوط به مدار تقویت صوتی این فلزیاب هستش.گرم کردنش میتونه به دلایلی نظیر خرابی اسپیکر و یا نشتی این ترانزیستور و یا اتصالی در ترانزیستور 2n5401باشه.در ضمن ولتاژ رگولاتور کنار این ترانزیستور هم اندازه بگیر باید روی پایه های خازنc2 مقدار15 ولت و داشته باشی

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 8:08am

سلان
من مدار شما رو راه اندازی کرده ام

بردش چندان هم به نظر من بالا نیست استاد کرمی یا من نمیتونم تنظیم کنم ؟

برای یک کاسه استیل با لوپ 40سانت که از کابل شبکه اورجینال درست شده هست تقریبا 75سانت میزنه .
لطفا تست های خودتون رو برای عمق این فلزیاب ذکر کنید .
ممنون استاد

دوشنبه 12 اسفند1392 - 7:30pm

دوستانی که این مدار رو ساختند چطور این فلزیاب رو برای طلا حساس کردند >؟ فرکانس کاری مدار رو چند کذاشتید ؟
نتایجتون با لوپ 40 سانت چطور بوده است ؟

سه شنبه 13 اسفند1392 - 1:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 388 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: beiduo , Google و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure