انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 4:45am

پاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 كسي سورس فلزياب پالسي داره اينجا بذاره 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان
جهت همكاري به كمك همه اساتيد محترم نياز هست كه سورس فايل يك فلزياب پالسي مورد بررسي وتجزيه و تحليل قراربگيرد تا شرايط لازم براي طراحي وساخت فلزياب ديجيتالي قوي و سازگار با قطعات الكترونيكي موجود در بازار براي سايتمون فراهم آيد
به اميد اينكه سايتمون يك فلزياب ديجيتالي قابل قبول داشته باشه كه اكثر دوستان طالب اون هستند خواهشمندم از دوستاني كه فايل سورس فلزياب پالسي رو دارند بهمراه شماتيك در همينجا آپلود كنند تا مورد بررسي قرارگيرد

لازم به ذكر است كه به سورس فايل نياز هست بنابراين از دوستان خواهشمندم كه فايل هگز در اينجا آپلود نكنند ضمنا اگر سورس مورد نظر در بسكا م نوشته شود خوب هست اگر بازبان c هم نوشته شود بازخوب هست

ضمنا از همه اساتيد محترم كه در برنامه نويسي والكترونيك مهارت دارند دعوت به همكاري ميكنم

اولين سورس رو من خودم آپلود ميكنم اين سورس ماله فلزياب clone pi روسي هست اميدوارم مفيد باشه

http://uplod.ir/ii2jbxbzooe2/clone_pi.rar.htm

سه شنبه 7 مرداد1392 - 12:53am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون ناصر جان!
شما به فایل اسمبلی میگی سورس؟ اگر اینجور باشه که همه فایلهای هگز مدارات رو میشه اسمبلیشون رو دراورد! :D
اگر سورس به زبان سی یا بیسیک باشه میشه روش کار کرد و تا حدود زیادی تحلیلش کرد.

سه شنبه 7 مرداد1392 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون ناصر جان!
شما به فایل اسمبلی میگی سورس؟ اگر اینجور باشه که همه فایلهای هگز مدارات رو میشه اسمبلیشون رو دراورد! :D
اگر سورس به زبان سی یا بیسیک باشه میشه روش کار کرد و تا حدود زیادی تحلیلش کرد.

حميد جان اگه از دوستاني كه كامپيوتر يا الكترونيك خوندند و اسمبلي بلدند همكاري كنند ميشه فلوچارت برنامه مدار رو در آورد ضمنا اسمبلي هم خودش يه زبان برنامه نويسي قوي وزبان ماشينه من يكمي در درس 8051 خوندم ولي دنبالش رو نگرفتم والان هم پشيمونم

سه شنبه 7 مرداد1392 - 1:10am
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان دو مطلب هست. اول اینکه اسمبلی هر ماشین و هر پردازنده ای با دیگری فرق داره! بعضی دستورالعمل های ساده شاید یکی باشن ولی کلا خیلی میتونن با هم فرق کنن چون اینستراکشن ست و حتی رجیسترها در پردازنده های مختلف با هم فرق داره و در مورد میکروکنترلر هایی که هم خانواده نیستن این تفاوت بیشتر میشه. پس دونستن اسمبلی بفرض X86 یا 8051 کمک زیادی به شما نمیکنه و شما باید اسمبلی مربوط به اون میکروی خاص رو بطور کامل آشنا باشین! طبیعتا هیچ برنامه نویسی این وقت رو نمیذاره که بره و اسمبلی یک میکروری خاص رو از بر کنه چون وقت زیادی میگیره و زیاد فایده ای هم نداره!
مطلب دوم این هست که بفرض وارد بودن به اسمبلی یک میکرو باز هم باید وقت خیلی زیادی صرف کرد تا ببینیم برنامه نویس منظور دقیقش چی بوده! یعنی این کار جدای تخصص برای هر آدم واردی هم بسیار وقتگیره و شاید بهتر باشه بر اساس تئوری های مشخص اصلا برنامه از ابتدا نوشته بشه.
البته تلاش هایی شده که این کد اسمبلی به زبان اصلی مثل سی و بیسیک تبدیل بشه. اما من نرم افزاری که بخوبی بتونه این کار رو بخصوص برای میکرو انجام بده ندیدم. حتی در زمینه اسمبلی x86 هم بصورت صد در صد جواب نمیده.

سه شنبه 7 مرداد1392 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميد جان شما يك الگوريتم مشخص كنين من حاضرم براي برنامه نويسيش همكاري كنم با همين atmega8 شروع ميكنيم در بسكام چطوره؟ من در توليد پالس ونمونه برداريش وايجاد منو وlcd و kbdو بازر و.... مشكل ندارم مشكل من اينه كه وقتي نمونه ها رو گرفتيم و از طريق adc داديم به ميكرو بايد مدار انتيگرالگير و مقايسه كننده سطح ولتاژ و... رو به صورت نرم افزاري تعريف كنيم البته اگه فلوچارت دقيقي داشته باشم ميتونم نرم افزارشو يه كاريش بكنم اگه ممكنه در مورد تريشهولد وتنضيمات زمين وdelay , zero , gb ,ad.... وبقيه اصطلاحات در فلزياب پالسي توضيح بدين تا فرآيند نمونه برداري و آشكارسازي ودتكت روشن تر بشه چون من مثل شما واستاد sybotو ساير اساتيد صاحب نظر اطلاعات كاملي از فلز ياب ندارم ممنونم

سه شنبه 7 مرداد1392 - 1:36am
آواتار کاربر

متاسفانه اکثر کسانی که در این زمینه فعال هستند برنامه خود را کامپایل کرده و تنها hex برنامه را در وب قرار می دهند البته در اکثر موارد hex برنامه نیز دمومی باشد یا تایمر دارد وبعد از مدتی از کار می افتد طراحان دو منظور اصلی از این کار دارند 1- انحصاری کردن برنامه 2- جلوگیری از توسعه فلزیاب . حالا چرا این مدارات و فایل هگز را در نت قرار می دهند ؟ 1- فهمیدن اشکالات طرح اولیه 2- تبلیغات برای فروش دستگاه یا کیت فلزیاب 3-فروش میکرو یا سورس کامل برنامه فلزیاب بنابراین بهتر است با توجه به مفاهیم اولیه فلزیاب ها برنامه نویسی در این زمینه را خودمان شروع کنیم البته پیشنهاد من استفاده از میکروکنترلر های pic و dispic است.پس بهتر است به جای گشتن در نت در این باره و ناامید شدن . خودمان برنامه نویسی را شروع کنیم یا حداقل مدارات انالوگ طراحی شده در قسمت های مختلف را با سیستم های dsp پردازش صوت ارتقا دهیم. موفق باشید.

ای‌ جوان‌ بر قامت‌ خم‌ گشته‌ پیران‌ نگر رفته‌ رفته‌ زندگی‌ بار گرانی‌ می‌شود

سه شنبه 15 مرداد1392 - 11:23am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
اینم دوتا سورس به معنای واقعی!
تقدیم به تمام بچه های گل انجمن
موفق باشید :-BD

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

عظمت را در چشم کسانی دیدم که بی توقع مهربانند.

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 7:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alonejax نوشته است:
اینم دوتا سورس به معنای واقعی!
تقدیم به تمام بچه های گل انجمن
موفق باشید :-BD

واقعا دستت درد نكنه داداش
شرمنده كردي از خجالتت درميام @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

شنبه 25 مرداد1392 - 12:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان اول اینکه نوشتید سورس فکر کردم الان زبان سی یا سی ++ هستش اما دیدم خیر دستورات اسمبلی هستش که فایل هگز رو دی کامپایل کردن و این دستوراتش رو در آوردن برای اینکه دوباره به هگز تبدیل بشه نیاز به کامپایلر خاص خودش رو داره و بسته به نوع چیپ ست هستش هر شرکتی ممکنه یه جور دستوراتی و کامپایلری داشته باشه که واسه عموم در دسترس نباشه مثلا چیپ ست اینتل با AMD دستوراتش فرق داره و کامپایلرش
پس نتیجه بر این میشه بیخود وقتتون رو روی اینا هدر ندید چون کار با این وقت و دانش میخواد و سایر موارد

پنج شنبه 31 مرداد1392 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقاي دارك هدفمون فقط دستيابي به الگوريتم بدرد بخوره درسته حق با شماست من دانلود كردم ولي خوب نگاه نكرده بودم اسمبليه
آقا اصلا بيخيال شديم من فقط در تعريف شكل موج مشكل دارم كه يه كاريش ميكنم
اگه الگوريتم درست باشه برنامه نويسي كار مشكلي نيست :D

جمعه 1 شهریور1392 - 11:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Abdollahi.uok و 154 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure