انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 1:09am

پاسخ به موضوع  [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 119 , 120 , 121 , 122 , 123 , 124 , 125 ... 127  بعدی
 sand banks 150 metal detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shadabad نوشته است:
mhak نوشته است:
shadabad نوشته است:
ممنون که جواب میدین دوستان
من pcb اصلاح شده آقای aygon رو کار کردم با لیست قطعات بالا که گذاشتم یکم تغییرات داشته
دوستان یه راهی پیشنهاد میکنید که از سالم بودن ولوم مطمئن بشم؟

دوست عزیز تست ولوم از ساده ترین و ابتدایی ترین تست ها توی الکترونیک هست.شما اهم متر رو روی رنج متناسب با ولومتون میذارین اگه معمولیه که پایه ی وسط رو با یکی از پایه های کناری تست میگیرین و ولوم رو میچخونین ببینین تغییرات اهمی شما درست هست و برای اون یکی کنار هم همین کارو میکنین اما اگه ولومتون مولتی ترن هست روش تستش مثل قبلی هست با این تفاوت که توی این ولومها پایه ی وسط و مشترک پایه ی عقبی و ته ولوم هست

ممنون دوست عزیز
آخه متاسفانه رشته من الکترونیک نیست ولی خیلی علاقه دارم به این رشته
البته با این روش تست کردم و اعداد تغییر میکرد پس علت سوت کشیدن باید از جای دیگه ای باشه
راستی این سلف مثلا الان 100 میکرو هانری گرفتم در حالت عادی 0.9 اهم نشون میداد ولی وقتی به باطری وصلش میکردم و همزمان اندازه میگرفتم میشد 40 اهم
الان سوال من اینه اینکه میگن سلف با مقاومت 11 اهم باید بذارم منظورشون در حالت بدون باطری باید 11 اهم نشون بده؟

من در مورد این مدار اطلاعی ندارم ولی تست سلف به این صورتهکه مثل یه مقاومت دو سر سیم اهم متر رو بهش وصل میکنی و اهم میگیری حالا شما چرا باطری وصل میکنین رو نمیدونم :-?

دوشنبه 12 مرداد1394 - 8:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
دوست عزیز فقط pcbاصلی که تو صفحه اوله بزنید ولیست قطعات هم عینا تو همون فایل هست من مواردی که گفتم نسبت به فایل اصلی هست

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 12 مرداد1394 - 8:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
من در مورد این مدار اطلاعی ندارم ولی تست سلف به این صورتهکه مثل یه مقاومت دو سر سیم اهم متر رو بهش وصل میکنی و اهم میگیری حالا شما چرا باطری وصل میکنین رو نمیدونم

آخه اینطوری مقاومت رو 0.9 نشون میداد گفتم شاید باید توش جریان باشه :D
پس امکان داره مشکل بخاطر همین باشه
دوست عزیز شما میدونی سلف چند میکرو هانری باید بگیرم که مقاومتش 11 اهم باشه یا حتی بالاتر که بتونم با کم کردن سیمپیچش به 11 اهم برسونم؟
خیلی ممنون که کمک میکنی @};-

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

دوشنبه 12 مرداد1394 - 10:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

alirezaii21 نوشته است:
دوست عزیز فقط pcbاصلی که تو صفحه اوله بزنید ولیست قطعات هم عینا تو همون فایل هست من مواردی که گفتم نسبت به فایل اصلی هست

دوست عزیز اول تشکر بات کمکات
pcb رو که همون pcb اصلیه ولی فقط دوتا سوراخ برای یه خازن اضافه شده لیست قطعات اصلی چون یه سری ازونا مثل اینکه موجود نبوده دوستان دیگه معادلشون رو گذاشته بودن
با این تفاسیر اگه قرار باشه دوباره هزینه کنم با لیست اصلی بسازم وکار نکنه بهتره ریسک نکنم از شما دوست خوبم سوالی دارم اینکه مدار بهتر از این میشناسید که تو این سایت موجود باشه و این مشکلات رو نداشته باشه که روی اون هزینه کنم؟
ممنون از لطفتون @};-

دوشنبه 12 مرداد1394 - 10:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان عزیز
خوشبختانه مشکل سوت مدار من حل شد و تبدیل شد به تق تق که با کم و زیاد کردن ولوم کم و زیاد میشه این تق تق که فکر میکنم با عوض کردن توکو (که اینبار به وسیله یه رله شش ولت که سیم پیچشو باز کردم درستش کردم و همینطور مقاومت r8 رو وات بالا استفاده کردم ) درست شده باشه
ولی الان مشکل جدیدم اینه که با نزدیک کردن آهن به کویلی که خودم پیچیدم و 23اهم مقاومت داره تغییری در صدا ایجاد نمیشه
مشکل چی میتونه باشه؟
ممنون

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

23 اهم درست فهمیدم ؟
چه خبره داداش

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

پنج شنبه 14 مرداد1394 - 3:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
hafez نوشته است:
23 اهم درست فهمیدم ؟
چه خبره داداش

=))

قسمت !

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 10:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
23 اهم درست فهمیدم ؟
چه خبره داداش

نه داداش ببخشید اشتباه نوشتم تقریبا 2.5 اهم:D

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 11:17am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

rot نوشته است:
hafez نوشته است:
23 اهم درست فهمیدم ؟
چه خبره داداش

=))

چرا میخندی پاشو پاشو یه دستی بده ببینیم چرا این مدار فلز نمیابه :D مشکل تق تق حل شد حالا فلز میبینه سوت نمیکشه =))

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 11:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
shadabad نوشته است:
alirezaii21 نوشته است:

دوست عزیز اول تشکر بات کمکات
pcb رو که همون pcb اصلیه ولی فقط دوتا سوراخ برای یه خازن اضافه شده لیست قطعات اصلی چون یه سری ازونا مثل اینکه موجود نبوده دوستان دیگه معادلشون رو گذاشته بودن
با این تفاسیر اگه قرار باشه دوباره هزینه کنم با لیست اصلی بسازم وکار نکنه بهتره ریسک نکنم از شما دوست خوبم سوالی دارم اینکه مدار بهتر از این میشناسید که تو این سایت موجود باشه و این مشکلات رو نداشته باشه که روی اون هزینه کنم؟
ممنون از لطفتون @};-

دوست من شما مدارو برای چه نوع منطقه یی میخای کوهستانی و سنگلاخی یا شنزارو خاک نرم ؟اگر کوهستانی میخای همین سندبانک ورژن لهستانی ساختنش راحتره و تا 3متر هم جواب میده ولی اگر برای غیر کوهستان میخای بدون شک مدار مهندس حمید عالی جواب میده وتا 4متر جواب داده :-BD این ورژن لهستانی ستد بانکه
اینم نرم افزار باز کردن فایله
download/file.php?id=21164

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 1:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 119 , 120 , 121 , 122 , 123 , 124 , 125 ... 127  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: haikel774 و 118 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure